لينوکس يا ويندوز کدام يک بهترند( براي موبايل)

در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي موتورلا بحث و تبادل نظر نماييد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 57 بار

لينوکس يا ويندوز کدام يک بهترند( براي موبايل)

پست توسط masiha85 »

با سلام

خواستم از اساتید بپرسم که مزایا و معایب لینوکس و ویندوز چیست؟
شما کدام یک را می پسندید البته برای موبایل !!
آیا سیمبیان از دوتای بالا بهتر یا نه؟
خاک تو گر نيست جان من مباد
زنده در اين بوم و بر يک تن مباد
New Member

پست توسط omid_devil »

خير سيمبين از ويندوز موبايل بالاتر نيست!
اگه بين اين سه تا بخوام رتبه بدم اول ويندوز موبايل دوم سيمبين سري60 و سوم لينوكس(A1200)
دلايل زيادي هم واسه اين رتبه بندي هست:تنوع زياد برنامه هاي ويندوز-امنيت بالاتر و به نظر من كاربرد بيشتر!
در كل سيستمي كه ماكروسافت پشتش باشه هيچ وقت كم نمياره و در كل اكثر پاكت پي سي ها داراي پردانزده قوي هستن كه نصب برنامه ها و كارايي شون رو سرعت ميبخشه كه باعث لذت بردن از گوشي ميشه شايد دليل گرون بودن پاكت پي سي ها همين باشه . . .
اما در مورد سري60 بايد بگم كه اونهم تنوع زيادي داره اما از نظر كيفي به ويندوز موبايل نميرسه شايد هم به اعتقاد بعضي ها برسه.(بين اين دو تفاوتهاي زيادي هست كه نميشه بدرستي مقايسشون كرد،يكي از دلايل هم تاچ نبودن سيمبين ها هست كه اونرو از مقايسه با wm رها ميكنه)
حالا چرا لينوكس سوم شد رو ميگم برنامه هاش خيلي كم هستن اگه بلد نباشيد برنامه هاشو پيدا كنيد بايد مثل كاربراي خارجي به ازاي دانلود برنامه پول پرداخت كنيد-چند برنامه محدود هم بيشتر براش ارائه نشده-هنوز مثل سيمبين جواب خودشو پس نداده شايد مشكلاتي داشته باشه كه براحتي بروز پيدا نكنه و در نهايت الان كسي بخواد گوشي با پشتيباني سيستم عامل لينوكس بخره 99% ميره سراغ آ1200 كه هم اگثراً سريالشون چنج هست و هم اصل نيستن كه در آينده ممكنه براي گوشي مشكلات اساسي پيش بياد.
ولي هيچ كدوم اينها دليل نميشه كه لينوكس يا شركت موتورولا بد باشن اينايم كه گفتم فقط محض اطلاع بود در اين شرايط كه ممكنه بر حسب تغيير زمان تغيير كنه و گفته هاي امروز من با واقعيت آينده متفاوت باشه.
موفق باشي. :razz:
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 946 بار
سپاس‌های دریافتی: 2887 بار

پست توسط SHAHRAM »

masiha85, من با ليتنوکس کار نکردم ولي اگر بخواهيد ترتيب بندي براي سيستم هاي موبايل بگم ميشه اين زيري::
1-ويندوز موبايل6
2-Uiq 3
3-uiq2
4-symbian s60 3rd
,.....
همه ي اينها بستيگه به فردي که ميخواهد از استفاده کند داره...مثلا کسي که همش با يک دست از گوشي استفاده کنه به هيچ عنوان نمي توه يک ويندوز موباي داشته باشه...چون همه ي اين سري از ال سي دي بزرک بهره مي گيرند و بايد 2 دستي باهاش کار کني.....
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )
Colonel I
Colonel I
سپاس‌های ارسالی: 300 بار
سپاس‌های دریافتی: 1161 بار

پست توسط Frogfoot »

اگه بين اين سه تا بخوام رتبه بدم اول ويندوز موبايل دوم سيمبين سري60 و سوم لينوكس(A1200)
دلايل زيادي هم واسه اين رتبه بندي هست:تنوع زياد برنامه هاي ويندوز-امنيت بالاتر و به نظر من كاربرد بيشتر!

بر اساس آمار منتشر شده، در حال حاضر تنوع برنامه های سیمبین بیش هر سیستم عامل موبایل دیگر است؛ دقت کنید که باینری ویندوز موبایل با باینری ویندوزهای دسکتاپ سازگار نیست که تصور کنیم چون برنامه های ویندوز دسکتپ زیادی وجود دارند، پس تنوع برنامه های ویندوز موبایل بیشتر است.
در حال حاضر سیمبین 75% و ویندوز موبایل 15% بازار موبایل را در اختیار دارند، پس طبیعی است که برنامه های بیشتری برای سیمبین تولید شده باشد.
نکته دوم اینکه، در حال حاضر سیمبین با رابط کاربر S60 3rd Edition امنیت بالاتری از ویندوز ارائه میده. در این نسخه، علاوه بر لایه های مختلف امنیتی که تعدادشان نسبت به نسخه های قبلی بیشتر شده، به غیر از عملیات های معمول و اولیه، برای سایر عملیات ها باید نرم افزار نوشته شده Sign شده باشه.

اما در مورد سري60 بايد بگم كه اونهم تنوع زيادي داره اما از نظر كيفي به ويندوز موبايل نميرسه شايد هم به اعتقاد بعضي ها برسه

نرم افزارهای نوشته شده برای ویندوز موبایل هیچ مکانیزم خاصی برای تضمین کیفیت کد نوشته شده ارائه نمیدند که بتونیم بگیم، بصورت عمومی، کیفیت بهتری نسبت به برنامه های نوشته شده برای S60 ارائه میدند. کیفیت این برنامه ها به شرکت سازنده آنها و دقت آن شرکت در طراحی برنامه و پیاده سازی آن بستگی دارد.
در سیمبین های S60 میشه از ++C یا Java2ME و حتی VB برنامه نوشت. البته امکان نوشتن اسکریپت های Python هم وجود داره.
البته Windows Mobile امکان استفاده از .Net Frameworks Compact Edition را دارد که به برنامه نویس امکان استفاده از Visual Studio و زبان های دات نتی برای توسعه نرم افزار را می دهد. البته Compact Edition بسیاری از امکانات نسخه کامل .Net Frameworks را با خود ندارد.
ارسال پست

بازگشت به “Motorola”