اعتراض به روانپزشکان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت و روان به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: Dr.Akhavan, mahshid-banoo, شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 31 بار
سپاس‌های دریافتی: 58 بار

اعتراض به روانپزشکان

پست توسط k1barin »

[FONT=Tahoma,sans-serif]با سلام  
 [FONT=Tahoma,sans-serif]روانپزشکان آمریکا و ایران هر دو مرا بیمار تشخیص داده اند.  [FONT=Tahoma,sans-serif]ن متوجه شده ام که هنگام معاینه روانپزشکان یک سؤال علمی دارند که با آن کمترین توانایی ذهنی را میسنجند. من دو سؤال مختلف از دو روانپزشک مختلف را بیاد میاورم که تشخیص دادند از کمترین توان ذهنی بی بهره ام. در ادامه این دو سؤال و بحث علمی اینکه جوابهای من صحیح هستند را میاورم.      [FONT=Tahoma,sans-serif]فقط این را اول بگویم که روانپزشکان کوچکترن تردید در پاسخ به این سؤالات را نشانه بیماری میدانند و هرگز اجازه توضیح به بیمار را نمیدهند. و با درمان اجباری حقوق فردی را محدود میکنند. برای همین هم من این بحث علمی را اینجا میکنم. تا یک جایی حرف من باقی بماند.      [FONT=Tahoma,sans-serif]یکی از سؤالها که دکتر از من پرسید این بود: "در گذشته مردم میگفتند خورشید دور زمین میگردد. حالا اگر من بگویم که اکنون دانشمندان میگویند که این زمین است که دور خورشید میگردد و نه خورشید دور زمین، آیا میپذیری؟"      [FONT=Tahoma,sans-serif]جواب من آنگاه این بود و الآن هم هست: با در نظر داشتن نسبیّت، این بستگی به ناظر دارد. اگر ناظر در خورشید باشد، میتواند بگوید که زمین دور خورشید میگردد و چون زمین دور خودش هم میگردد در زمین خیال میکنند که خورشید دور زمین میگردد. ولی اگر ناظر روی زمین باشد، میتواند بگوید خورشید دور زمین میگردد. اگر ناظر نه روی زمین باشد نه روی خورشید میتوان گفت هر دو دور هم میگردند و روی هم رفته به نظر من این دو موضوع همدیگر را نفی نمیکنند. اصلا یک گردش کامل زمین دور خورشید تقریباٌ .....25/365 روز و یک گردش کامل خورشید دور زمین 24 ساعت طول میکشند و این دو عدد از هم مستقل هستند. البته خورشید بسیار بزرگتر از زمین است ولی در نسبیت بزرگ بودن هم نسبی است. انشتین هم یک بار وقتی در قطار بود گفته بود که تا دقایقی دیگر شهر به قطار میرسد (به جای اینکه بگوید قطار به شهر میرسد) چون او به عنوان ناظر در قطار بود در عین حال که شهر بسیار بزرگتر از قطار است. و این صحبت انیشتین بسیار عالمانه تلقی میگردد و امروزه نسبیت در علوم نقش کاملتری دارد..      [FONT=Tahoma,sans-serif]سؤال دیگر که یک روانپزشک دیگر از من کرد این بود: "در طی روز خورشید همه جا را روشن میکند. حالا اگر بگویم که اکنون دانشمندان میگویند که در شب هم همه جا را خورشید روشن میکند (به استثنای ستارگان که نور جزیی دارند)، آیا میپذیری؟"   [FONT=Tahoma,sans-serif]جواب من به این سؤال در آن هنگام و الآن این است: امروزه انرژی اتمی نیروی برق روشنایی بسیاری از چراغها را فراهم میکند. این نیروی خود سنگ اورانیم است و از خورشید نیست. نیروی خود خورشید از نیروی اتمی است نه برعکس.      [FONT=Tahoma,sans-serif]هر دو روانپزشک جوابهای مرا نشانه نداشتن کمترین توانایی ذهنی دانستند و بدون اینکه اجازه توضیح بدهند با داروی اجباری اقدام به درمان کردند. که مقاومت من باعث شد حکم جنون درباره من صادر شود.      [FONT=Tahoma,sans-serif]باید بگویم من در مورد درمان اجباری هم حساسیت خاصی دارم. در قرون وسطی هم کلیسا نمیگذاشت کسی بگوید زمین دور خورشید میگردد و مردم را برای آن مجازات میکرد. الآن هم ظاهراٌ چیزهایی در علم ما هست که اگر در موردشان تردید داشته باشی، داروی اجباری باید بخوری.  
 [FONT=Tahoma,sans-serif]من این مقاله را یادگاری میگذارم اینجا. اگر یک روز مردم گفتند جوابهای من صحیح بوده، بدانید دیوانه نبودم عاقل بودم.  
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8092 بار
سپاس‌های دریافتی: 3732 بار

Re: اعتراض به روانپزشکان

پست توسط KH.I.A.2500 »

سلام بر کاربران عزیز ؛

روانشناسان سایت احتمالا" دیدگاه بهتری دارند .
ولی از دیدگاه من اندیشه های شما مانند نیروگاه اتمی بسیار پویا، خلاقانه و سودمند هستند، فقط باید مراقب باشید که این نیروگاه از دور خارج نشود و در راه درست از آن استفاده کنید وگرنه تبدیل به فوکوشیما میشوید!!
این گونه مثال زدم چون احساس کردم شاید برایتان جالبتر باشد و این را حمل بر بی احترامی نکنید .
ولی جدا" شما باید فیلسوف میشدید، استعداد خوبی در این زمینه دارید .

*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3433 بار
سپاس‌های دریافتی: 3949 بار

پست توسط naghme »

درود بر شما دوست گرامی k1barinتصویر

پاسخ هاتون به سوال ها خلاقانه و جالب بود اما قاعدتا یک دکتر ماهر با توجه به دو پاسخ دست به قضاوت و تشخیص نمی زند
بنابراین
در پست ارسالیتون موارد ذیل بسیار اهمیت دارد
1- اینکه شما با چه هدفی پیش روانپزشک رفته اید؟
2- جریان مصاحبه روانپزشک با شما به چه صورت پیش رفت که به این سوالات رسیده است؟
و ....

به هر حال فکر می کنم در دو لینک ذیل پاسخ قابل قبولی علم روانپزشکی یا در صورت لزوم روان شناسی برای شما خواهد داشت (آدرس ها نیز ذکر شده که در صورت لزوم و اهمیت حضوراً تشریف ببرید)

انجمن علمی روانپزشکی ایران
[External Link Removed for Guests]
این انجمن دارای تالار گفتگو و بحث نیز می باشد

در قدم دوم اگر پاسخی نگرفتید یا اگر راضی نشدید
انجمن علمی روان شناسی ایرا
[External Link Removed for Guests]

موفق و پیروز باشیدتصویر
تصویر
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 31 بار
سپاس‌های دریافتی: 58 بار

پست توسط k1barin »

با تشکر از کاربر naghme حتما به راهنمایی شما عمل میکنم. در ضمن در مورد مقاله اولیه هم باز میگویم به نظرم اینطور رسیده که روانپزشکان به خاطر چنین پاسخهایی به من به اجبار دارو داده اند که مثل شما برای من هم غیر منتظره بوده. در مصاحبه با یکی از روانپزشکان نیز خود روانپزشک بعد از سوالات فراوان گفت که از نظر وی من کاملا سالم هستم فقط یک سوال بسیار ساده بود که در آخر باید پاسخ میدادم که همین گردش زمین و خورشید دور هم بود که طبق پاسخ من همه نظرش عوض شد و از خانواده ام خواست مرا برای درمان اجباری به بیمارستان روانی منتقل کنند. به هر صورت اگر شما پاسخ مرا منطقی و خلاقانه میشناسید فقط همین باقی میماند که آیا چنین سوالهایی در روانپزشکی چنین نقشی را دارند که به خودی خود تمام توانایی عقلی کسی را زیر سوال ببرند. باز هم با تشکر از شما و آدرسهایی که دادید خودم هم بیشتر تحقیق میکنم.
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3433 بار
سپاس‌های دریافتی: 3949 بار

پست توسط naghme »

درود تصویر

k1barin نوشته شده:با تشکر از کاربر naghme حتما به راهنمایی شما عمل میکنم. در ضمن در مورد مقاله اولیه هم باز میگویم به نظرم اینطور رسیده که روانپزشکان به خاطر چنین پاسخهایی به من به اجبار دارو داده اند که مثل شما برای من هم غیر منتظره بوده. در مصاحبه با یکی از روانپزشکان نیز خود روانپزشک بعد از سوالات فراوان گفت که از نظر وی من کاملا سالم هستم فقط یک سوال بسیار ساده بود که در آخر باید پاسخ میدادم که همین گردش زمین و خورشید دور هم بود که طبق پاسخ من همه نظرش عوض شد و از خانواده ام خواست مرا برای درمان اجباری به بیمارستان روانی منتقل کنند. به هر صورت اگر شما پاسخ مرا منطقی و خلاقانه میشناسید فقط همین باقی میماند که آیا چنین سوالهایی در روانپزشکی چنین نقشی را دارند که به خودی خود تمام توانایی عقلی کسی را زیر سوال ببرند. باز هم با تشکر از شما و آدرسهایی که دادید خودم هم بیشتر تحقیق میکنم.

ببینید دوست گرامی

صرفاً وجود یا عدم وجود پاسخ های خلاقانه یا با زاویه متفاوت به معنای بود یا نبود مسئله خاصی نیست
من به شخصه در این زمینه نظری خاصی ندارم زیرا همانطور که گفتم اطلاعات کافی ندارم نسبت به مصاحبتون و...
اما آنچه مشخص است آن است که در کل در هیچ علمی تا شواهد کافی برای اثبات و وجود یک مسئله موجود نباشد نمی توان نظر قطعی داد و برای علم روانپزشکی هم این قضیه مستثنی نیست
به هر صورت علاوه بر موارد فوق و تحقیق هاتون پیشنهاد می کنم اگر مایل بودید به روانپزشک و روان شناس دیگری هم که مورد اعتماد است و کارشان تایید شده است مراجعه بفرمائید

موفق باشید تصویر
تصویر
New Member
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

پست توسط mohamad.moshfegh »

دوست عزیز متوجه منظور شما از درمان اجباری نشدم .البته معمولا هیچ روانپزشکی صرفا براساس یک یا دو سوال یا حتی چند سوال تشخیص نمی دهد.بلکه مجموعه ای از عوامل در تشخیص او تاثیر دارد که سوالی که شما مطرح کردید فقط یک مورد کوچک از آنهاست.دذ هر صورت اگر دارویی رو پزشک برای شما تجویز کرده توصیه می کنم حتما مصرف کنید و اگر همچنان مشکل داشتید در کنار مصرف دارو به روانشناس هم مراجعه کنید.

Sent from my H30-U10 using Tapatalk
New Member
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 11 بار

پست توسط الهه.آتش »

به نظرم جواب های شما خیلی هم منطقی بوده
ارسال پست

بازگشت به “روانشناسي و روان پزشكي”