چطوری سانترال کم ظرفیت رو به خطوط شهری وصل کنم؟

در اين بخش ميتوانيد در مورد سرويسهاي مخابراتي و امكانات جانبي بحث و تبادل نظر كنيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 131
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳, ۴:۳۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 169 بار
تماس:

چطوری سانترال کم ظرفیت رو به خطوط شهری وصل کنم؟

پست توسط faterrasa »

برای اینکه خطوط شهری که به صورت فیزیکی به دستگاه سانترال ما متصل شده اند، شروع به کار کرده و قابل استفاده باشند باید به صورت سیستمی نیز در حالت Connect قرار داشته باشند. باید دقت شود تنها پورت هایی که به آنها خط شهری متصل شده است در حالت Connect قرار بگیرند، زیرا به طور پیش فرض تمام خطوط Connect هستند. برای مثال اگر به 7 پورت از دستگاه سانترال خود خط شهری وصل کرده اید باید فقط 7 خط اول Connect و خط هشتم NO Connect باشد، سیستم PBX به گونه ای است که از بالاترین CO در دسترس، شروع به گرفتن خط می کند و به صورت خودکار خط بیکار را انتخاب می نماید. پس اگر برای شماره CO یا خط شهری که به سیستم به صورت فیزیکی وصل نیست حالت Connect (متصل) تنظیم شود و آن شماره از تمام خطوط متصل دیگر بالاتر باشد، PBX مدام سعی به گرفتن خطی می کند که اصلاً به دستگاه متصل نیست و در نتیجه خط برای استفاده کاربران آزاد نخواهد شد.
جهت اتصال خطوط، ابتدا وارد محیط برنامه ریزی دستگاه شده (نحوه برنامه ریزی و فعال کردن کدهای سانترال) و همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید مراحل را پیاده سازی نمائید :
1- کد 400 را وارد نمائید.
2- کلید SP-PHONE را فشار دهید.
3- شماره CO هایی که هیچ خط شهری به پورتشان متصل نیست را انتخاب کرده و با استفاده از کلید MUTE آنها را در حالت NO Connect قرار دهید.
4- با زدن کلید STORE تغییرات را ذخیره کنید.
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “خدمات و سرويسهاي مخابراتي”