قیمت اینترنت افزایش می‌یابد؟

در اين بخش ميتوانيد در مورد سرويسهاي مخابراتي و امكانات جانبي بحث و تبادل نظر كنيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 23
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹, ۳:۴۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

قیمت اینترنت افزایش می‌یابد؟

پست توسط Avaaa98 »

از چندی پیش خبرهای مختلفی مبنی بر گران شدن اینترنت اپراتورهای کشور در سال 1400 منتشر شده است. مسئولین حوزه‌های مختلف در این باب نظرات مختلفی را اظهار نموده‌اند. به نقل از پایگاه خبری رندباز؛ در تاریخ 5 اسفند 99 مجلس مصوبه‌ای را مطرح نمود که بر اساس آن، مالیات اپراتورهای کشور 3000 میلیارد افزایش یافته و به سازمان صدا و سیما اختصاص پیدا می‌کند.
محمد جواد آذری جهرمی؛ وزیر ارتباطات و فناوری کل کشور، پیش از مطرح شدن چنین مصوبه‌ای در مجلس در صفحه توئیتر خود پستی را با این نوشته منتشر کرده بود:« امیدوارم امروز نمایندگان محترم مجلس با مصوبه کمیسیون تلفیق، مبنی بر افزایش سه هزار میلیارد تومانی مالیات اپراتورها و اختصاص آن به برخی دستگاه‌ها از جمله صدا و سیما برای امورات نظارتی، مخالفت کنند. تصویب این بند در تبصره 6 بودجه باعث افزایش چشمگیر قیمت بسته‌های اپراتورها خواهد شد.» او با انتشار این پست مخالفت خود را با تصویب چنین مصوبه‌ای که گران شدن اینترنت در سال جدید را به همراه دارد، اعلام کرد.
حسین فلاح جوشقانی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، همچنین درباره پیامد این مصوبه چنین عنوان کرد که علاوه بر گران‌تر شدن اینترنت، توسعه آن در مناطق محروم نیز متوقف خواهد شد. وی افزود: درآمد اصلی اپراتورهای ایرانسل، همراه اول و رایتل از تعرفه‌هایی است که در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند. به همین علت، افزایش مالیات آن‌ها به افزایش قیمت تعرفه‌های اینترنت می‌انجامد.
سید محسن دهنوی، یکی از اعضای کمیسیون مجلس در رابطه با گران شدن احتمالی اینترنت توضیح داد: در این بند قید می‌شود که دولت و اپراتورها حق افزایش تعرفه در سال آینده را ندارند. بنابراین گران کردن اینترنت غیر قانونی محسوب شده و هر اپراتوری اعم از ایرانسل، همراه اول و رایتل که اقدام به افزایش قیمت تعرفه‌های اینترنتی خود کند، تخلف کرده است. بنابراین حتی یک ریال هم از جیب مردم کم نمی‌شود؛ چرا که مجلس همواره حامی ثبات قیمت‌ها بوده است. وی سپس درباره هزینه‌های افزایشی و ارقام اعلام شده چنین تصریح کرد: چنان که در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ قید شده است، درآمد دولت از محل دریافت عوارض از اپراتورهای سراسر کشور 7000 میلیارد تومان است که در واقع دولت از اپراتورها مبلغ 10000 میلیارد دریافت می‌کند. 3000 میلیارد اضافه در این مبلغ صرف تولید محتوا و فرهنگ سازی درست در فضای مجازی صورت خواهد گرفت.
 
منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز 
ارسال پست

بازگشت به “خدمات و سرويسهاي مخابراتي”