راه اندازی سامانه سلب امتیاز مالکیت سیم کارت

در اين بخش ميتوانيد در مورد سرويسهاي مخابراتي و امكانات جانبي بحث و تبادل نظر كنيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 23
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹, ۳:۴۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

راه اندازی سامانه سلب امتیاز مالکیت سیم کارت

پست توسط Avaaa98 »

سالانه کلاهبرداری‌ها و تخلفات بسیاری از طریق سیم کارت‌ها گزارش می‌شود. هر گونه تخلفی که از طریق یک سیم کارت انجام شود، فارغ از این که فرد خطاکار چه کسی است، مالک سیم کارت مسئول جرم می‌باشد. به دنبال ثبت گزارشات مختلف و متعددی از چنین جرائمی مسئولان برنامه‌ها و تدابیری را برای کاهش وقوع چنین جرائمی درنظر گرفته‌اند.
به نقل از پایگاه خبری رندباز؛ سامانه سلب امتیاز مالکیت سیم کارت‌ها از طریق اپلیکیشن مخصوص اپرتورها راه اندازی شد. مجید حقی، معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری)، در این باره می‌گوید: دارندگان سیم کارت های ایرانسل، همراه اول، رایتل می‌توانند از طریق اپلیکیشن‌های مربوطه امتیاز مالکیت سیم کارت خود را لغو کنند. بنابراین دیگر احتیاجی به مراجعه حضوری نمی‌باشد. دلیل راه اندازی چنین سامانه‌ای کاهش جرائم مربوط به سیم کارت ها، تسهیل لغو نمودن مالکیت یک سیم کارت و در نهایت عدم مراجعه حضوری برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا عنوان شده است.
بر اساس گفته‌های روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری کشور، بر اجرا و راه اندازی چنین سامانه‌ای تاکید نمود و از آن به عنوان گامی در راستای توسعه دولت الکترونیک یاد کرد. در ادامه روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بر ضرورت وجود چنین سامانه‌ای در شرایط همه گیری ویروس کرونا تاکید کرد و افزود: وجود چنین سامانه‌ای برای کاهش مراجعات مردمی در دفاتر پیشخوان و نمایندگی اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل لازم است.
جهت اقدام به لغو امتیاز مالکیت سیم کارت خود، ابتدا آخرین نسخه اپلیکیشن مورد نظر را نصب کنید. اپلیکیشن‌های مخصوص به مدیریت حساب سیم کارت ها برای ایرانسل، همراه اول و رایتل به ترتیب My Irancell، My Mci و My Rightel است. پس از نصب و اضافه نمودن حساب خود، در بخش مدیریت سیم کارت ها به سلب امتیاز مالکیت سیم کارت خود اقدام نمایید. اگر از شاتل و سامانتل استفاده می‌کنید نیز می‌توانید از طریق اپلیکیشن My Shatel و My Samantel اقدام کنید.
افرادی که از سیم کارت های اپراتورهای مجازی تلفن همراه استفاده می‌کنند، مانند شاتل موبایل، های وب، آپ تل و لوتوس می‌توانند به و‌ب‌سایت اپراتور خود مراجعه کنند و درباره سیم کارت هایی که تحت مالکیت آنها ثبت شده است، آگاه شوند. برای سلب امتیاز مالکیت هر کدام از سیم کارت ها نیز می‌توانند از طریق کلیک بر روی گزینه‌های «عدم نیاز به سیم‌ کارت» یا «عدم اطلاع از صدور سیم‌ کارت» اقدام کنند.
 
منبع: سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز
ارسال پست

بازگشت به “خدمات و سرويسهاي مخابراتي”