شبکه تلفن همراه کیش

در اين بخش ميتوانيد در مورد سرويسهاي مخابراتي و امكانات جانبي بحث و تبادل نظر كنيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 198
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۸۵, ۹:۳۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 3 بار
تماس:

شبکه تلفن همراه کیش

پست توسط ashli_shiraz »

شبکه مستقل تلفن همراه کیش متعلق به شرکت TKC (Telecommunication Kish Company) میباشد. این شرکت در دسامبر سال 2000 در کیش ثبت شده و پیرو قرارداد BOT عقد شده میان این شرکت و سازمان منطقه آزاد کیش مسئولیت راه اندازی شبکه تلفن همراه جزیره کیش را با مشارکت اپراتور لبنانی Libancell برعهده گرفت.

شبکه مستقل تلفن همراه جزیره کیش از بهمن 81 فعالیت تجاری خود را آغاز کرده و در حال حاضر بوسیله 44 کارشناس، با مراکز مستقل MSC، HLR،BSC و دستکم 12 ایستگاه آنتن BTS تنها 9 هزار و 425 سیم کارت توزیع کرده و 8هزار و 680 مشترک فعال دارد. این شبکه بر تکنولوژی GSM 900 مگاهرتزی زیمنس بنا نهاده شده است و درحال حاضر سرویس های ویژه ای نظیر انتظار مکالمه، انتقال مکالمه، نمایشگر شماره تماس گیرنده، کنفرانس سه نفره، امکان تبادل فکس و دیتا، محدودیت مکالمه و SMS داخلی و بین الملل را داراست و بر اساس اعلام مهندس علی نادی پور –معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- براساس شاخصه های شبکه از کیفیت مطلوبی برخوردار است.

شبکه تلفن همراه KTC از ماه اول راه اندازی سرویس رومینگ بین الملل را به مشترکان خود ارائه داد و درحال با 32 کشور جهان سرویس رومینگ برقرار کرده است. از طرفی دیگر مشترکان این شبکه قادرند به مشترکان 150اپراتور جهان پیام کوتاه (SMS) ارسال نمایند.

پروانه شبکه تلفن همراه کیش در تاریخ 1/1/84 و در زمان ریاست مهندس مسعود داوری نژاد بر سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به مدت 10 سال تمدید شد و ظاهرا نوعی انحصار به این شرکت برای عرضه سیم کارت تلفن همراه داده است. به طوری که در آخرین دوره ثبت نام سیم کارت شبکه تلفن همراه دولتی کشور در بهمن ماه سال گذشته وقتی شرکت ارتباطات سیار در اطلاعیه ای از متقاضیان سیم کارتهایش در کیش خواست تا فرم تقاضا و مدارک خود را به یک نشانی صندوق پستی در تهران ارسال کنند روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش طی اطلاعیه ای که در رسانه ها منتشر شد این حرکت شرکت ارتباطات سیار را غیرقانونی خواند و اعلام کرد "ثبت نام سیم کارت برای متقاضیان تلفن همراه در منطقه آزاد کیش مغایر مقررات جاری و مصوبات هیئت دولت است".

منوچهر امامی معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش با اعلام این مطلب گفته بود: اخیرا برخی رسانه‌های گروهی به نقل از شرکت ارتباطات سیار در خصوص ثبت نام سیم کارت تلفن همراه در جزیره کیش مطالبی را عنوان کرده‌اند که این مسئله مغایر مقررات و مصوبات هیئت دولت است و فروش و عرضه هر نوع سیم کارت بدون اخذ مجوز از سازمان منطقه آزاد کیش در جزیره کیش مجاز نمی‌باشد.

وی همچنین گفت:‌براساس بند 17 و 18 مصوبه شماره 18880/ت 28574 مورخه 10/4/1384 هیئت وزیران، سازمان مناطق آزاد تنها مرجع صدور مجوز فعالیت اقتصادی مجاز در محدوده منطقه آزاد بوده و هر گونه دخالت یااقدام موازی توسط دستگاه‌های دیگر ممنوع می‌باشد.وی در خاتمه تصریح کرده بود: منطقه آزاد کیش دارای سیستم و تجهیزات کامل تلفن همراه بوده و از حدود ده سال قبل خود به عنوان اپراتور عمل می‌کند.

پس از روی کار آمدن دولت نهم هم چندین بار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و برخی از معاونان و مدیران ارشد این وزارتخانه نسبت به پروانه و انحصاری که به مجری شبکه داده شده بود انتقاد کردند و برخی با تصریح بر این نکته که این پروانه سود و درآمد خاصی برای دولت ندارد انحصار بوجود آمده را با قرارداد "ترکمن چای" مقایسه کرده بودند!

پیش شماره سیم کارت های شبکه مستقل تلفن همراه کیش 0934 میباشد.
منبع:سایت وزارت ICT
سر انجام پيروزي با نيکيست.(زرتشت پيامبر خدا که درود بر او باد)
===============================
ارسال پست

بازگشت به “خدمات و سرويسهاي مخابراتي”