معاون وزارت ارتباطات، ورود اپراتور سوم به ایران را ضروری خواند

در اين بخش ميتوانيد در مورد سرويسهاي مخابراتي و امكانات جانبي بحث و تبادل نظر كنيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

معاون وزارت ارتباطات، ورود اپراتور سوم به ایران را ضروری خواند

پست توسط DJ.HAMED »

تصویر

معاون آموزش ،پژوهش و امور بین الملل وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات گفت: ورود اپراتور سوم در کشور با توجه به افزایش تقاضا، ایجاد بازار رقابتی و لزوم استفاده از تکنولوژی نسل جدید موبایل، امری ضروری است.
"کمال محامد پور"،روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی تلفن همراه اظهار داشت: به اعتقاد کارشناسان، اپراتور سوم دیر یا زود وارد کشور خواهد شد و پروسه توسعه اپراتورها در داخل کشور به دلیل افزایش روز افزون تقاضا و استفاده از فناوری نسل سوم اجتناب ناپذیر است.
وی تصریح کرد: اپراتور اول و دوم از تکنولوژی نسل 2، 5/2و 75/2 استفاده کرده اند و از تکنولوژی نسل جدید بهره برداری نکرده اند.
سرپرست مرکزتحقیقات مخابرات با بیان این مطلب که باید برای حضور اپراتوری جدید در کشور بسترهای لازم ایجاد شود، ادامه داد: با ورود اپراتوری دیگرامکان استفاده از نسل جدید تکنولوژی تلفن همراه در کشور فراهم می شود.
این درحالی است که برخی کارشناسان این پرسش را مطرح می کنند که پس از گذشت چند سال از ورود اپراتور اول و حضور ایرانسل به ایران هنوز مشکلات اولیه تلفن همراه از جمله آنتن دهی،مسائل فنی و حتی تعرفه مکالمه در کشور حل نشده است و در چنین شرایطی آیا ورود اپراتوری جدید مسائل و مشکلات دیگری را در پی نخواهد داشت ؟
محامد پوردر پاسخ به این پرسش می گوید که مشکلات اپراتور اول و دوم مساله ی متفاوت و مجزا است و این امر نباید مانع از ورود سایر اپراتور ها در کشورشود و در واقع مشکلات موجود ورود اپراتور سوم را به داخل کشور بیش از پیش ضروری می کند.
وی تصریح کرد: حضور اپراتورهای جدید میدان رقابت را گسترده می کند و موجب می شود تا دیگر اپراتور های فعال در کشور به تعهدات فنی و تعرفه ای خود عمل کرده و در صدد جلب رضایت کاربران باشند.
معاون آموزش ،پژوهش و امور بین الملل وزارت ارتباطات خاطر نشان کرد: افزایش تعداد اپراتور ها در کشور به نفع کاربران نیز بوده و علاوه بر حل مشکلات مردم امکان انتخاب بیشر را برای مشترکین فراهم می کند.
ارسال پست

بازگشت به “خدمات و سرويسهاي مخابراتي”