90 درصد مردم فقط از 10 درصد سرویس های موبایل استفاده می کنند

در اين بخش ميتوانيد در مورد سرويسهاي مخابراتي و امكانات جانبي بحث و تبادل نظر كنيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

90 درصد مردم فقط از 10 درصد سرویس های موبایل استفاده می کنند

پست توسط DJ.HAMED »

موبایل نیوز - معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت که 90 درصد مردم تنها از 10 درصد سرویس های موجود در گوشی های تلفن همراه استفاده می کنند.
به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی تلفن همراه ایران، "کمال محامد پور" امروز در همایش " سرویس های جدید تلفن همراه روندها و فرصت ها " با ارائه ی برنامه ی وزارت ارتباطات در مورد حمایت از سرویس های جدید افزود : ایجاد فرهنگ استفاده از سرویس ها ی تلفن همراه لازم و ضروری است و در کنار فرهنگ سازی بحث نیاز و ایجاد نیاز نیز مطرح می شود.
وی بر آگاهی دادن به کاربران در زمینه سرویس های تلفن همراه تاکید کرد و اظهار داشت : اگر شرایط اقتصادی و فرهنگی برای بهره برداری از سرویس ها ی جدید وجود نداشته باشد، پروژه ارائه سرویبس های ارزش افزوده با شکست مواجه ربرو خواهد شد،
محامد پور با بیان این که ارائه سرویس های ارزش افزوده نیازمند زیرساخت های فنی و تدوین قوانین و مقررات لازم است ، تصریح کرد :برای تدوین قانون و مقررات در ابتدا باید سرویس های جدید تلفن همراه معرفی و سپس مسائل حقوقی آنها در این زمینه مشخص شود.
معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد : تعیین و تشخیص قوانین عملیاتی شدن این سرویس ها بر عهده وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
وی یکی از موانع رشد سرویس های جدید ارزش افزوده تلفن همراه را نبود زیر ساخت های فنی ارزیابی کرد و گفت: وزارت خانه در صدد است که زیر ساخت های فنی لازم را فراهم کند.
محامدپور همچنین گفت که بخشی از گسترش فرهنگ سازی برای ارائه سرویس های جدید تلفن همراه وظیفه وزارت ارتباطات و بخشی دیگر به عهده اپراتور هااست.
وی با اشاره به این که فرهنگ سازی استفاده از سرویس های ارزش افزوده پیش شرط ایجاد تقاضا است ، افزود: ایجاد بازار، نیازمند آشنایی کامل کاربران با این سرویس ها است.
معاون وزیر گفت که باید توانایی پاسخ به تقاضاها در جامعه ایجاد شود و بخشی از این امر به عهده اپراتورها و بخشی بستگی به شرایط اقتصادی دارد.
وی با بیان این مطلب که اگر سرویس های ارائه شده خارج از شرایط اقتصادی کاربران باشد از کارایی لازم برخوردار نخواهد بود، ادامه داد : به همین دلیل نمی توان به این مساله به صورت مطلق نگاه کرد.
ارسال پست

بازگشت به “خدمات و سرويسهاي مخابراتي”