آیا برای SMSهای به مقصد نرسیده هم باید پول پرداخت کنیم؟

در اين بخش ميتوانيد در مورد سرويسهاي مخابراتي و امكانات جانبي بحث و تبادل نظر كنيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

آیا برای SMSهای به مقصد نرسیده هم باید پول پرداخت کنیم؟

پست توسط DJ.HAMED »

به گزارش گروه خبری GSM و به نقل از موبنا، برخی از کارشناسان حوزه تلفن همراه معتقد هستند که سیستم ارتباطات سیار باید پیام های کوتاه به مقصد نرسیده را دست کم به نصف قیمت محاسبه کند.
یکی از کارشناسان شرکت ارتباطات سیار گفت: شرکت ارتباطات سیار امکان آن را دارد که پیام های کوتاه به مقصد نرسیده و پیام های ارسالی به مقصد رسیده را تفکیک کند. وی گفت: مشترکانی که به دلیل مشکلات شبکه، ارسال SMS های آنان با موفقیت همراه نیست، نباید هزینه ارسال موفق SMS را پرداخت کنند.
کارشناسان حوزه موبایل با بیان این که در زمان حاضر نرخ SMS گران است، اعلام کردند: دلیلی وجود ندارد که مخابرات تعرفه SMSهای سیم کارت دائمی و اعتباری را متفاوت اعلام کند.
آنان با اشاره به محاسبات انجام شده در خصوص نرخ پیام کوتاه خاطر نشان کردند: هزینه ارسال هر پیام کوتاه برای ارتباطات سیار حداکثر 50 ريال است که این شرکت هزینه ای بیش از این از مشترکان دریافت می کند.
آمار و گزارش های غیر رسمی نشان می دهد که مخابرات از سرویس SMS تاکنون بالغ بر سه هزار میلیارد ريال درآمد کسب کرده است، با این وجود منافع مشترکان خود را در نظر نمی گیرند.
گفتنی است در زمان حاضر 8 مرکز پیام کوتاه (SMSC) ارومیه، شیراز، مشهد، بابل، شهرکرد، امام خمینی، الغدیر و دستغیب در کشور به مشترکان سرویس می دهد.
ارسال پست

بازگشت به “خدمات و سرويسهاي مخابراتي”