ايران ، بزرگ‌ترين شبكه پيجر خاور

در اين بخش ميتوانيد در مورد سرويسهاي مخابراتي و امكانات جانبي بحث و تبادل نظر كنيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
پست: 15888
تاریخ عضویت: جمعه ۷ بهمن ۱۳۸۴, ۷:۵۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 72659 بار
سپاس‌های دریافتی: 31671 بار
تماس:

ايران ، بزرگ‌ترين شبكه پيجر خاور

پست توسط Mahdi1944 »

ايران بزرگ‌ترين شبكه پيجر در خاورميانه را داراست كه سطح گسترش آن در حال حاضر در ‪۱۴‬استان است.اين در حالي است كه كشورهاي عربي حوزه خليج فارس فاقد اين شبكه هستند.

به گزارش بخش خبر شبكه فن آوري اطلاعات ايران، از ایرنا، "مهدي كرم پناه"، مدير عامل شبكه كشوري پي جو ستاره ، پيجر را نخستين واگذاري‌هاي دولت به بخش خصوصي در برنامه چهارم اعلام كرد.

وي افزود: در مناقصه‌اي كه از سوي دولت برگزار شد ‪۶‬شركت با دريافت مجوزهاي موقت، موظف به راه اندازي شبكه پيجر ظرف مدت شش ماه شدند كه در اين راستا مجوز چهار شركت به دليل عدم راه اندازي شبكه در زمان اعلام شده لغو شد.

وي اظهار داشت: فقط دو شركت پي جو ستاره و استيمان در مدت زمان در نظر گرفته شده موفق به راه اندازي شبكه‌هاي خود شدند.

كرم پناه، جديدترين فعاليت شبكه پيجو كه با همكاري بخش‌هاي خصوصي اجرا شده را سرويس ارزش ‪SMS‬ذكر كرد و گفت: در اين سرويس صاحبان تلفن همراه مي توانند آخرين اخبار اقتصادي اعم از نرخ سكه، طلا، ارز، خودرو و اخبار ورزشي مانند نتايج جام جهاني و ليگ را به صورت روزانه دريافت كنند.

وي تصريح كرد: همچنين آهنگ، تصوير و لوگو نيز به صورت متناوب بر روي تلفن همراه متقاضيان ارسال خواهد شد.

به گفته وي، در حال حاضر در كشورهاي آمريكا، اروپا و آسياي شرقي كه موبايل نسل سوم در حال سرويس دهي است پيجر به عنوان وسيله‌اي ارتباطي و ارزان در كنار تلفن همراه مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

كرم پناه، مزاياي استفاده از پيجر را برقراري ارتباط و ارسال پيام به پيچر از طريق تلفن ثابت و بدون نياز به كد صفر، دريافت ايميل روي پيجر سرعت بالاي ارسال پيام در حدود دو ثانيه و هزينه بسيار پايين عنوان كرد.

وي، ارسال پيام از طريق پي جو را به پنج روش تماس با مركز و ارسال مستقيم از طريق خط تلفن، گفتن پيام تماس گيرنده به صورت شفاهي، ارسال از طريق اپراتور،ارسال از طريق اس ام اس موبايل ، ايميل به آدرس پيجر كه مشترك در پيجر ايميل را دريافت مي‌كند و مراجعه به سايت
‪http://www.IRABPAGER.ORG‬ذكر كرد.

كرم پناه خاطرنشان كرد: تنها در صورتي تاخير در ارسال پيام به وسيله اين دستگاه‌امكان پذير است كه ارسال پيام از سوي اپراتور انساني صورت گيرد اما در ارسال پيام از طريق موبايل و يا اپراتور كامپيوتر بدون هر گونه تاخير انجام مي‌شود.
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
ارسال پست

بازگشت به “خدمات و سرويسهاي مخابراتي”