نياز جامعه ايراني به سيم كارت بيش

در اين بخش ميتوانيد در مورد سرويسهاي مخابراتي و امكانات جانبي بحث و تبادل نظر كنيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
پست: 15889
تاریخ عضویت: جمعه ۷ بهمن ۱۳۸۴, ۷:۵۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 72662 بار
سپاس‌های دریافتی: 31671 بار
تماس:

نياز جامعه ايراني به سيم كارت بيش

پست توسط Mahdi1944 »

به گزارش بخش فارسی شبكه خبري" ورلد نيوز " (World-news.org/persian ) با توجه به طرحی كه شركت مخابرات در دست تهیه دارد در صورت تصویب و نهائی شدن، مشتركان تلفن همراه و ثابت به اندازه ودیعه ای كه دارند سهامدار می شوند.

دكتر «محمد سلیمانی» در مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل شركت ارتباطات سیار، افزود: این طرح سرمایه گذاری مردم در بخش مخابرات را دو چندان كرده و باعث می شود سیل تقاضا برای تلفن هر روز بیشتر شده، تلفن یك كالای سرمایه ای تلقی شود و صاحبان تلفن صاحب سرمایه ای جدید شوند.

وی اظهار داشت:با توجه به پشتوانه های علمی و فرهنگی كه كشور ما از آن برخوردار است، افزایش ضریب نفوذ تلفن همراه تا بالای صد درصد امكان پذیر است و بازار دارد. نظر به تقاضای بالایی كه در زمینه سیم كارت تلفن همراه در كشور داریم و ضریب نفوذ پایین فعلی اگر اپراتورها بتوانند تا 30 میلیون سیم كارت واگذار كنند بازهم بازار تقاضا وجود دارد.

وی ادامه داد: مطالعات و بررسیها نشان می دهد كه نیاز جامعه ایرانی به سیم كارت بیش از 40 میلیون است .و به همین دلیل در تلاش مضاعف برای پاسخگوئی به این تقاضاها هستیم.

دكتر سلیمانی در رابطه با توسعه تلفن ثابت در كشور گفت: با توجه به مسائل و مشكلاتی كه كشور ما از نظر جغرافیایی و پراكندگی جمعیتی با آن روبه رو است، سرعت بخشیدن به توسعه تلفن ثابت به صورت جهشی، كمی مشكل به نظر می رسد.

وی اضافه كرد: با افزایش فعالیت در زمینه تلفن ثابت می توانیم تا سالی چهار میلیون خط ثابت به شبكه اضافه كنیم اما بیش از آن مقدور نیست.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سرمایه های كشور را در بعد فنی و دانش در این حوزه بی نظیر دانست و افزود: با توجه به سرمایه عظیم انسانی كه ما در حوزه الكترونیك و مخابرات داریم باید درها را روی دانشگاهها باز كرد و از نیروی این متخصصان استفاده بهینه نمود.

وی گفت: در این مدت كه با برخی از وزرای منطقه ملاقات داشتم آنان خواستار گسترش همكاری با ایران بودند چرا كه همكاری با كشور ایران را به كار با سایر كشورهای آسیایی و اروپایی ترجیح می دهند اما در حال حاضر ما نمی توانیم پاسخگوی نیاز آنها باشیم ولی با فراهم كردن شرایط لازم به این هدف دست خواهیم یافت.

دكتر سلیمانی بیان داشت: بخش خصوصی باید به یك تحول ساختاری برسد و در این راستا لازم است تولید كنندگان داخلی قابلیت هایشان را از نظر فكری و سرمایه یی جمع كنند. اگر سنگ بنا درست گذشته شود می توان از خدماتشان بیشتر بهرمند شد.

وی گفت: خدماتی كه شركت ارتباطات سیار به مردم ارائه می كند چشمگیر است و با توجه به تاثیر بالا و مستقیم این حوزه بر روی مسائل مختلف امیدوارم این روند مسیر رشد خود را طی كند و در آینده بتواند در راه خدمت به مردم تعالی یابد .
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
ارسال پست

بازگشت به “خدمات و سرويسهاي مخابراتي”