تحويل تلفن همراه به روز مي‌شود

در اين بخش ميتوانيد در مورد سرويسهاي مخابراتي و امكانات جانبي بحث و تبادل نظر كنيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
پست: 15888
تاریخ عضویت: جمعه ۷ بهمن ۱۳۸۴, ۷:۵۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 72659 بار
سپاس‌های دریافتی: 31671 بار
تماس:

تحويل تلفن همراه به روز مي‌شود

پست توسط Mahdi1944 »

مديركل دفتر امور فناوري اطلاعات و ارتباطات سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور گفت: تحويل تلفن همراه در كشور به روز خواهد شد.

به گزارش بخش خبر شبكه فن آوري اطلاعات ايران، از خبرگزاری سلام، امير احمدي گفت: در مخابرات در پي آن هستيم كه تمامي خانوارهاي شهري و 80 درصد روستاهاي بالاي 250 خانوار از امكانات ارتباطي در اين حوزه برخوردار شوند.در واقع قصد داريم كه هر خانوار داراي تلفن ثابت و همراه شود و اين رويكرد به عدالت نزديك‌تر است.
وي ادامه داد: زماني كه شاخص ضريب نفوذ تلفن را مورد توجه قرار مي‌دهيم، در صورت يك بودن ضريب باز هم به اين معنا نيست كه همه خانواده‌ها داراي تلفن هستند. ضمن آنكه در حال حاضر ضريب نفوذ تلفن در شهرها بيشتر از يك است.هدف آن است كه ضريب نفوذ خانوارها بايد بالاي 90 درصد در كشور باشد و اين حداقل هدف برنامه چهارم توسعه است.
احمدي با بيان اينكه دولت به روز رساندن خدمات مخابراتي است، توضيح داد: در حال حاضر در سه منطقه تهران هم براي دريافت تلفن ثابت داراي صف هستيم. پيش‌بيني و هدف آن است كه در برنامه چهارم هر زمان كه متقاضي درخواست كرد، بتواند تلفن ثابت و همراه دريافت كند. در كنار آن تلاش مي‌كنيم كه تنوع سرويس و كيفيت مطلوب سرويس را به حد مطلوب برسانيم.
وي در مورد مخابرات بحث‌هاي جدي مطرح است از جمله اينكه در ايران هزينه در اختيار گرفتن يك خط تلفن همراه زياد است در حالي كه هزينه استفاده از آن پايين‌تر است. اين در حالي است كه در ساير كشوها حتي كشورهاي همسايه ايران اين رابطه معكوس است. آيا در برنامه چهارم قرار است اين رابطه تغيير كند يا خير؟ گفت: اين اشكال وجود دارد و تلاش مي‌كنيم آن را حل كنيم.
گسترش مخابرات از سال 1367 شروع شد. در آن زمان وضعيت مخابرات از نظر منابع مالي محدود بود و بحث مشاركت مردم مورد توجه قرار گرفت. در آن زمان سال 1368 براي تلفن ثابت در شهرهاي بزرگ 100 هزارتومان، ساير شهرها حدود 85 هزا رتومان و روستاها 60 هزار تومان تعيين شد. براي تلفن همراه هم شرايط مشابه وجود داشت.
مديركل دفتر امور فناوري اطلاعات سازمان مديريت اضافه كرد: در آن زمان رقم‌هاي بالايي براي وديعه اتصال به شبكه پيش‌بيني شد و اكنون كمبود و مشكلات منابع مالي وجود ندارد و امكان كاهش وديعه استفاده از شبكه ميسر است.
البته اميدواريم كه تا پيش از پايان برنامه چهارم وديعه‌ها حذف شود.هدف آن است كه ضمن ايجاد تعادل، بين اپراتورها امكان رقابت را فراهم كنيم. اپراتور دوم حق اتصالي كه دريافت مي‌كند كمتر از وديعه مخابرات است.
وي اظهارداشت: 150 هزار تومان حق اتصال اپراتور دوم است كه بازگردانده نمي‌شود ولي 360 هزا رتومان پرداخت شده به مخابرات بعد از كسر ماليات و ساير حقوق قانوني، به صاحب حق اشتراك باگردانده مي‌شود.
احمدي گفت: در پست اهداف كلان خاص تعريف شده است. از جمله دسترسي همه مردم به امكانات پستي، پست يكي از وظايفي است كه دولت‌ها بر عهده دارند به گونه‌اي كه هر كس در هر حاي كشور بسته‌اي را به پست سپرد، وظيفه دولت است كه آن بسته را به مقصد برساند.
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
ارسال پست

بازگشت به “خدمات و سرويسهاي مخابراتي”