راهنماي استفاده از صندوق صوتي موبايل

در اين بخش ميتوانيد در مورد سرويسهاي مخابراتي و امكانات جانبي بحث و تبادل نظر كنيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 112
تاریخ عضویت: جمعه ۵ اسفند ۱۳۸۴, ۱۱:۳۷ ب.ظ
محل اقامت: تمام ایران سرای من است
سپاس‌های دریافتی: 6 بار

راهنماي استفاده از صندوق صوتي موبايل

پست توسط h »

سرویس VMS یا صندوق پستی صوتی بخش توسعه یافته سرویس هایی است که از سرویسSMS یا پیام کوتاه استفاده می کنند . این سرویس حکم منشی تلفنی را دارد با این تفاوت که اگر گوشی های منشی دار خاموش باشند امکان استفاده از منشی وجود ندارد اما سیستم VMS در صورت خاموش بودن گوشی هم قابل استفاده است ..

فرد متقاضی با مراجعه به دفاتر خدمات امور مشترکان و پرداخت 2 هزار تومان به عنوان هزینه آبونمان اولیه ،درخواست داده وشماره ای برای وی دایر می شود به طوری که شماره صندوق پستی صوتی ،همان شماره تلفن همراه فرد متقاضی خواهد بود. برای استفاده از این سیستم ابتدا با عملیات انتقال خط یا دایورت کردن بر روی شماره 09912 انجام شود، در حالت در دسترس نبودن مشترک یا حالتی که گوشی خاموش است ،تحت پوشش شبکه نیست و یا در حالت اشغال بودن فرد می تواند تلفن همراه خود را روی شماره 09912 دایورت کند .همچنین VMS با دایورت کردن هم می تواند مورد استفاده قرار بگیرد .شخص شماره گیرنده پس از پیغام گذاشتن کلید مربع و برای ذخیره شدن آن کلید شماره 2را فشار می دهد.پس از دریافت پیام به صورت اتو ماتیک به صاحب صندوق هشدارداده شده وشماره صندوق صوتی که همان شماره تلفن همراه فرد است به وی اطلاع دا ده می شود همچنین یک پیام کوتاه مبنی بر اینکه پیغام صوتی دارد برای وی ارسال می شود .با گرفتن شماره 09912 اگر صندوق دایر شده باشد سیستم به طور اتوماتیک شماره را می شناسد و بدین ترتیب اگر فرد تنظیمات اولیه را به درستی انجام داده باشد با فشار کلید 3 به پیام ها گوش داده و با کلید 7 نسبت به پاک کردن آنهااقدام می کند .اگر پیام پاک نشوند صندوق لبریز شده و دیگر امکان گذا شتن پیغام به وجود نمی آید در نتیجه برای دسترسی به پیام های بعدی ، بهتر است سیستم خالی از پیام بماند . همچنین ممکن است اولین بار از دارنده صندوق صوتی برای ورود ، رمز عبور خواسته شود ، در این صورت فرد باید عدد 123456 را وارد کند که البته از برخی ها هم رمز عبوردرخواست نمی شود .گذاشتن پیغام در سرویس VMSشارژ اضافی برای تلفن کننده نداشته و هزینه آن مانند تماس با تلفن همراه است . همان طور که دایورت کردن در شرایط عادی شارژ به همراه دارد صاحب صندوق پستی هم ممکن است مانند دایورت کردن عادی هزینه ای ناچیز شارژ داشته باشد ،یعنی صاحب صندوق صوتی یک شارژ برای اتصال به سیستم داشته و مبلغی به خاطر دایورت کردن باید بپردازد. یکی دیگراز قابلیت های صندوق پستی صوتی این است که میتواند از طریق آن پیام مورد نظر خود را به صندوق داده و به آن بگوید که پیام در تاریخ و ساعت مشخص به شماره مورد نظر ارسال شود.

گفتنی ست ،مشترک VMSبرای شارژباید مبلغ دو هزار تومان (آبونمان) بپردازد و کلیه ارتباطات او با صندوق پستی صوتی اش به صورت شارژ معمولی یک مشترک تلفن همراه است.(هزینه ارسال پیغام و شنیدن پیغام متناظر با هزینه مکالمه می باشد) :(
مشترک مورد نظر در قید حیات نمی باشد
Captain I
Captain I
پست: 807
تاریخ عضویت: شنبه ۶ اسفند ۱۳۸۴, ۱:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 66 بار
تماس:

پست توسط Fareed3230 »

h, عالي بود ممنون . خيلي ها از چگونگي اين سرويس اطلاع دقيق ندارشتند . مثل من :-)
به زودي در اين مكان امضا اضافه خواهد شد .
ارسال پست

بازگشت به “خدمات و سرويسهاي مخابراتي”