نرم‌افزار دریافت و ارسال SMS در کشور طراحی شد

در اين بخش ميتوانيد در مورد سرويسهاي مخابراتي و امكانات جانبي بحث و تبادل نظر كنيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 5234
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۵, ۲:۴۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1747 بار
سپاس‌های دریافتی: 4179 بار
تماس:

نرم‌افزار دریافت و ارسال SMS در کشور طراحی شد

پست توسط ganjineh »

نرم‌افزار دریافت و ارسال SMS بر مبنای استاندارد سایروس (cyrus satadard) با قابلیت پیام فارسی و انگلیسی توسط محققان کشورمان در پارک علم و فناوری کرمانشاه تولید شد.


سوگند ستاره مجری طرح در گفت‌وگو با مهر با بیان این خبر افزود: سرور پیام کوتاه یکی از سرورهای نرم‌افزاری است که بر مبنای استاندارد سایروس (cyrus standard) تولید شد است و توانایی سرویس‌دهی به دامنه وسیعی از برنامه‌های جانبی مرتبط با پیام کوتاه را دارد ضمن آنکه با سایر سرویس‌های پیادهسازی شده بر اساس این استاندارد نیز تعامل دارد. این محقق، سرویس پیام کوتاه، سرویس پیام تلفنی و مدیریت شبکه را از دیگر سرویس‌های نرم‌افزاری این شرکت ذکر کرد که بر بستر نرم‌افزاری سایروس تولید شده است و افزود: این نرم‌افزار بر اساس نیازهای بازار ایران طراحی و تولید شده است از این رو قادر است با استفاده از GSM Modem و اینترنت پیام‌ها را ارسال کند.

به گفته مدیرعامل شرکت ایده‌های مشرق زمین ایجاد دفترچه تلفن با گروه‌بندی دلخواه، دسته‌بندی SMSهای دریافتی در قالب رای‌گیری و نظرخواهی، جداسازی اتوماتیک SMS های ناموفق و قابلیت ارسال مجدد آنها به دستور کاربر، 3 تا 5 بار تلاش برای ارسال SMS در صورت ناموفق بودن در هنگام اولین ارسال بر اساس اهمیت پیام، تشخیص اتوماتیک اختلال در پاسخ‌دهی مخابرات و توقف ارسال‌ها، تبدیل داده‌های پایگاه داده به فرمت‌های EXCEL و ACCESS و بالعکس و گرفتن نسخه پشتیبان از اطلاعات مختلف موجود در پایگاه داده از دیگر ویژگی‌های نرم‌افزار SMS است.

مجری طرح ارسال و دریافت SMS در کوتاه‌ترین زمان، پشتیبانی از کاراکترهای فارسی، ثبت اطلاعات پیام‌های ارسالی و دریافتی و امکان گزارش‌گیری از اطلاعات ثبت شده را از قابلیت‌های این نرم‌افزار ذکر کرد و اظهار داشت: این نرم‌افرار امکان استفاده از پیام کوتاه را برای کاربران فراهم می‌کند ضمن آنکه به دلیل ترکیب توانایی‌های سرویس مدیریت شبکه سایروس، امکان مونیتورینگ، کنترل و دسترسی از راه دور به پایانه‌های موجود در شبکه نیز امکانپذیر است.

سوگند ستاره این نرم‌افزار را قابل استفاده در روابط‌عمومی‌ها، مدیریت شبکه و بخش‌های صنعتی دانست و اضافه کرد: این نرم‌افزار در صداوسیما، فرمانداری، استانداری، آموزش و پرورش کرمانشاه و دانشگاه‌های تهران و امیرکبیر به بهره برداری رسیده است.

وی به کاربردهای صنعتی این نرم‌افزار پرداخت و تاکید کرد: بنا بر نیاز صنعت می‌توان برای مونیتورینگ قسمت‌های مختلف کارخانه‌های صنعتی بکار برد. این سیستم در بررسی عملکرد ماشین آلات صنعتی توانایی «هشدار دادن» به صورت پیام کوتاه را به کاربر دارد.
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
[External Link Removed for Guests]
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “خدمات و سرويسهاي مخابراتي”