با تلفن ثابت هم پيامک ارسال کنيد!

در اين بخش ميتوانيد در مورد سرويسهاي مخابراتي و امكانات جانبي بحث و تبادل نظر كنيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 423
تاریخ عضویت: شنبه ۹ دی ۱۳۸۵, ۸:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 264 بار

با تلفن ثابت هم پيامک ارسال کنيد!

پست توسط M.Schumacher »

  متخصصان داخلي، سامانه ارسال پيام كوتاه از طريق تلفن ثابت در كشور طراحي و ساخته شد. 
يوسف‌زاده، مدير واحد توليدكننده اين سامانه در گفت‌وگو با خبرنگار «پژوهشي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)اظهار كرد:

اين سامانه توليدي (F-SMS Center)، زيرساخت لازم در شبکه تلفن ثابت را براي ارسال و دريافت تلفن ثابت فراهم مي‌کند، اما براي اينکه مشترکان بتوانند از اين امکان استفاده کنند بايد گوشي‌هاي تلفن ثابت هم قابليت ارسال و دريافت پيام كوتاه را داشته باشد و در حال حاضر گوشي‌هاي محدودي در بازار وجود دارد که داراي اين قابليت هستند.

کبيري از ديگر مديران اين واحد توليدي، با اشاره به اجراي اين طرح زير نظر شركت مخابرات ايران در خصوص نحوه ارسال و دريافت پيام كوتاه از طريق تلفن ثابت گفت: براي ارسال پيامک، بايد ابتدا شماره ويژه مركز را در گوشي تنظيم كرده و سپس پيامک نوشته شده را ارسال كرد كه اين پيام طي 2 ثانيه به مركز و سپس به گيرنده - كه داراي گوشي با قابليت دريافت پيامک است -، منتقل مي‌شود.

گيرنده نيز پس از شنيدن بوق كوتاهي مبني بر وجود يك پيام كوتاه در تلفن با فشردن گزينه Read SMS، متن را ملاحظه مي‌كند.

وي در خصوص نحوه ارسال و دريافت پيام كوتاه از طريق تلفن ثابت گفت: براي ارسال SMS ابتدا شماره ويژه مركز مخابرات استان را در گوشي تنظيم كرده و گزينه Write sms را انتخاب و پس از تايپ متن مورد نظر آن را ارسال كنند كه ظرف دو ثانيه به مركز و سپس به گيرنده - كه داراي گوشي با قابليت دريافت SMS است - منتقل مي‌شود.

گيرنده نيز پس از شنيدن بوق كوتاهي مبني بر وجود يك پيام كوتاه در تلفن با فشردن گزينه Read sms متن را ملاحظه مي‌كند.

كبيري خاطر نشان كرد: اين امکان به صورت پايلوت از يك سال پيش در شيراز آغاز به كار كرد و در حال حاضر با همكاري شركت‌هاي مخابرات استاني در استان‌هاي فارس، كرمان و تهران به صورت آزمايشي راه‌اندازي و فعال شده است.
وي در ادامه گفت: اگر گوشي تلفن قابليت ارسال و دريافت پيام به زبان فارسي را داشته باشد مانند تلفن‌هاي همراه اين پيام به صورت فارسي و انگليسي ارسال مي‌شود.

وي تاكيد كرد: در حال حاضر تعرفه‌ خاصي براي پيام‌هاي كوتاه تلفن‌هاي ثابت تعريف نشده و هر پيام به اندازه يك پالس (7/44 ريال) محاسبه مي‌شود. همچنين اين مركز قابليت ارسال پيام كوتاه از تلفن ثابت به تلفن همراه و يا بالعكس را دارد.
[HIGHLIGHT=#f2f2f2][FONT=System]It's nice to be important,But it's important to be nice  
ارسال پست

بازگشت به “خدمات و سرويسهاي مخابراتي”