ادامه‌ي اختلالات فيبر نوري

در اين بخش ميتوانيد در مورد سرويسهاي مخابراتي و امكانات جانبي بحث و تبادل نظر كنيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2597
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸۴, ۱۲:۲۷ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 155 بار
تماس:

ادامه‌ي اختلالات فيبر نوري

پست توسط Kingman_62 »

وزير ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات درباره‌ي علت ادامه‌ي قطعي‌ فيبر نوري و اختلال در ارتباطات با وجود جايگزين شدن مسير جديد از تركيه، تصريح كرد: اين خاصيت فيبر نوري است و تا به مرحله‌ي نهايي برسيم، اين مشكلات را داريم.
محمد سليماني در حاشيه‌ي اولين گردهمايي سراسري مديران و مسوولان وزارت ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات، درباره‌ي ادامه‌ي اختلالات فيبر نوري اظهار داشت: اتفاقي كه در فيبر نوري خليج فارس افتاد، خارج از اراده‌ي ما بود؛ به هر حال توسعه‌اي كه در كشورهاي منطقه در حال ايجاد است، باعث شده كه قطعي‌هايي در فيبر نوري به وجود آيد.
وي افزود: اين مساله را بايد به شكل ريشه‌يي حل كنيم؛ در حال حاضر از طريق تركيه اين مشكل تا حدودي رفع و از بار ترافيكي شبكه تا حدودي كاسته شده است.
وي با اشاره به اين‌كه پهناي باندي كه كشور نياز دارد، بيشتر از آن چيزي است كه در حال حاضر ارايه مي‌شود، گفت: تصور مي‌كنم با برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده ظرف يك سال ديگر، بتوانيم پهناي باند مورد نياز كشور را تامين كنيم تا مشكلات كمتر به وجود آيد.
سليماني درباره‌ي اجراي بند ج اصل 44 قانون اساسي در وزارت ارتباطات، گفت: خصوصي‌سازي در حوزه‌ي مخابرات خيلي وقت است كه آغاز شده است و كميته‌هايي در رابطه با اين امر در مخابرات تشكيل شده و مطالعات آن در حال انجام است؛ از اين رو با هماهنگي كه با ستاد هيات دولت در رابطه با اجراي اين اصل انجام شده، كارها در حال انجام است.
سليماني با بيان اين‌كه تفكيك امور در حال انجام است و كارهايي كه قرار است به مردم واگذار شود، مشخص خواهيم كرد تا شيوه‌ي وارد شدن در بورس و واگذاري سهام دولتي را روشن كنيم، گفت: از سويي بستر را باز كرده‌ايم و كساني مي‌توانند در مخابرات سرمايه‌گذاري كنند، مي‌توانند اقدامات لازم را انجام دهند و حتي قوانين مقررات را براي دادن امتيازات و پروانه‌هاي بيشتر تسريع كرده‌ايم؛ از اين رو بخشي از مخابرات كشور به دليل آن‌كه مطالعات آن انجام شده است، زمينه‌ي بسيار مساعدي براي سرمايه‌گذاري دارد؛ چراكه زودبازده است و ريسك آن بسيار كم است و جامعه به آن نياز دارد.
او ادامه داد: از اين رو سرمايه‌گذاري در اين حوزه پايان‌پذير نيست؛ چراكه تلفن همراه بايد تا پايان برنامه‌ي چهارم توسعه به 36 ميليون و تلفن ثابت نيز بايد به 31 ميليون برسد؛ اين امر سرمايه‌گذاري عظيمي‌ نياز دارد، از اين رو كساني كه مايل به سرمايه‌گذاري هستند اعلام كنند، ما هم حمايت‌هاي لازم از آن‌ها را به عمل مي‌آوريم
 تصویر

تصویر
 
ارسال پست

بازگشت به “خدمات و سرويسهاي مخابراتي”