ارائه سیم کارت های نسل3

در اين بخش ميتوانيد در مورد سرويسهاي مخابراتي و امكانات جانبي بحث و تبادل نظر كنيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1160
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۸۸, ۱:۵۱ ب.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 15611 بار
سپاس‌های دریافتی: 6443 بار
تماس:

ارائه سیم کارت های نسل3

پست توسط ASHKAN95 »

سلام
امروز اخبار از واگذاری سیم کارت های اپراطور سوم خبر داد.
اینجور ک میگفتن سیم کارتهای اعباری 20 هزار تومن و سیم کارتهای دائمی 120 هزار تومن عرضه میشه.
اگه کسی خبر دقیق تری داره راهنمایی کنه.
مرسیتصویر
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 420
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۱۰:۱۹ ق.ظ
محل اقامت: Hell
سپاس‌های ارسالی: 1631 بار
سپاس‌های دریافتی: 1526 بار

Re: ارائه سیم کارت های نسل3

پست توسط X.Nima »

عرضه ی عمومی سیم كارت های اپراتور سوم، شاید وقتی دیگر...   اپراتور سوم تلفن همراه كشور در حالی واگذاری سیم كارت هایش را به صورت محدود از روز اول خردادماه آغاز كرده و براساس شنیده ها این سیم كارت ها در نخستین سری به یكسری افرادی كه از سوی خود اپراتور انتخاب شدند، به صورت VIP واگذار می شود و به مرور تعداد واگذاری ها افزایش یافته و به صورت عمومی عرضه خواهد شد؛ در هر حال این اپراتور در حال برنامه ریزی و انجام اقدامات لازم است و قرار است جزییات در این مورد در نشست خبری كه زمان آن مشخص نیست عنوان شود.  
 

اپراتور سوم تلفن همراه كشور در حالی واگذاری سیم كارت هایش را به صورت محدود از روز اول خردادماه آغاز كرده و براساس شنیده ها این سیم كارت ها در نخستین سری به یكسری افرادی كه از سوی خود اپراتور انتخاب شدند، به صورت VIP واگذار می شود و به مرور تعداد واگذاری ها افزایش یافته و به صورت عمومی عرضه خواهد شد؛ در هر حال این اپراتور در حال برنامه ریزی و انجام اقدامات لازم است و قرار است جزییات در این مورد در نشست خبری كه زمان آن مشخص نیست عنوان شود.

به گزارش خبرنگار ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به گفته معاون وزیر ارتباطات هیچ محدودیتی برای تعداد این سیم كارت ها وجود ندارد و این اپراتور در حال انجام اقدامات مورد نیاز برای ارائه این سیم كارت هاست.

محمد كرم پور رییس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات و ارتباطات رادیویی در پاسخ به خبرنگار ایسنا درباره جزییات و نحوه واگذاری سیم كارت های این اپراتور اظهار كرد كه اگر سوالی دارید از مسوولان اپراتور سوم تلفن همراه بپرسید.

خبر آغاز واگذاری محدود سیم كارت های نسل سوم تلفن همراه در حالی اعلام شد كه تاكنون مسوولان این اپراتور تامین تله کام اطلاعاتی در این باره اعلام نكرده اند.

در حال حاضر تمام سرمایه اپراتور سوم متعلق به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی است و هیچ شریک داخلی و خارجی ندارد. حق لایسنس این پروژه را سازمان تامین اجتماعی با دولت تهاتر کرده اما تامین تله کام میزان حق لایسنس را به تامین اجتماعی پرداخت کرده است.

اما طبق اظهارات مسوولان، این سیم کارت ها از ابتدا نیز امکاناتی چون تلفن تصویری و اینترنت پرسرعت را به همراه خواهد داشت و واگذاری آن كه از تهران شروع شده، در سایر استان هایی كه در پروانه ذكر شده به مرور توسعه خواهد یافت.

به گفته فیض آبادی مدیر عامل تامین تلكام سیم کارت های اپراتور سوم در فاز اول در تهران و کرج، قم، مشهد، تبریز، شیراز، اصفهان و اهواز عرضه می شود؛ ارایه سیم کارت ها با سرویس های پایه آغاز می شود اما طبق برنامه ریزی برای سال های مختلف سرویس های مبتنی بر نسل سوم موبایل ارایه می شود.

پوشش این شبکه در شهرهای مختلف متفاوت خواهد بود، به طوری که در تهران ۸۰ درصد شبکه با پوشش تری جی و ۲۰ درصد شبکه با پوشش ۲G خواهد بود اما در استان های دیگر با توجه به مطالعات بازار این درصدها تغییر خواهد کرد.

همچنین این سیمکارت ها دارای پیش شماره ۰۹۲۰ خواهند بود كه بر اساس موافقتنامه پروانه فعالیت، اپراتور سوم تلفن همراه مشابه سایر اپراتورها می تواند برای واگذاری سیم كارت های دائمی حداكثر مبلغ ۱۲۰ هزار تومان و سیم كارت های اعتباری حداكثر ۲۰ هزار تومان دریافت كند كه اپراتور سوم می تواند با توجه به شرایط رقابت در بازار تا سقف این مبالغ نسبت به واگذاری سیم كارت و دریافت وجه اقدام كند.

معاون بررسی های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هم درباره ارایه خدمات نسل ۲ از سوی اپراتور سوم گفته بود: در حال حاضر خدمات نسل ۲ از سوی سایر اپراتورها ارایه می شود كه اپراتور سوم نیز می تواند حداكثر ۲۰ درصد بالاتر از تعرفه های پایه را بابت ارائه این خدمات دریافت كند.

سبوحی درباره میزان تعرفه های پایه تصریح كرد: این تعرفه ها، همان تعرفه خدماتی است كه از سوی اپراتور اول ارایه می شود و در سیم كارت های پیش پرداختی نیز می تواند ۵۰ درصد بیش تر از سیم كارت های دائمی باشد.

اما مدیر عامل اپراتور سوم تلفن همراه كشور درباره تعداد مشترکان این اپراتور برای سال اول فعالیت گفته بود: عرضه پنج میلیون سیم کارت را برای سال اول پیش بینی کرده ایم.

فیض آبادی با بیان این كه سرعت تحولات فن آوری اطلاعات در حوزه ارتباطات سیار امروزه امكاناتی ایجاد كرده كه می توان براساس این فن آوری سرویس های متنوع مبتنی بر دیتا با پهنای باند بالا در شبكه های موبایل ارایه داد گفته بود: مهم ترین روندی كه در چند سال اخیر در كشور اتفاق افتاده، حركت از سمت صوت به دیتا است و در اروپا طی شش سال گذشته متوسط درآمد اپراتورها از صوت ۴۰ درصد كاهش یافته و در همین مدت متوسط درآمد اپراتورها از بخش دیتا ۹۰۰ درصد افزایش یافته است.

وی با بیان این كه در ایران بازار با پتانسیلی برای ارایه خدمات ارزش افزوده وجود دارد گفت: به نظر می رسد جهان وارد موج سوم فن آوری شده و باید در این زمینه بررسی های لازم صورت بگیرد و سعی كنیم كه كشورمان در این زمینه ارتقاء دهیم و پیش بینی می شود در سال ۲۰۱۵ حدود ۷۷ درصد ترافیك دیتا به ویدئو اختصاص یابد و ۲۱ درصد به M۲M اختصاص یابد.

وی افزود: در چشم اندازی كه دیدیم اگر این شبكه راه بیفتد، فضایی ایجاد می كند كه كسب و كار كشور دچار تحول می شود؛ ما در چشم اندازمان دیده ایم كه خدمات نسل سوم بتواند توانمندساز اقتصاد دیجیتالی كشور باشد.

فیض آبادی گفت : معمولا در ورود فن آوری های جدید به كشور زیاد مشكل تقاضا نداریم و فن آوری های جدید به سرعت محبوبیت خود را در بازار پیدا می كنند ولی آنچه كه وجود دارد به دلیل ملاحظات خاص نهادهای حاكمیتی است كه كمی تاخیر نسبت به پذیرش فن آوری های جدید دارند و قدری نگرانیم كه مراحل اخذ مجوز سرویس های جدید از نهادهای حاكمیتی طولانی باشد؛ بنابراین از همین جا طلب مساعدت را از نهادهای حاكمیتی و رگولاتوری داریم و می خواهیم كه مساعدت لازم را با ما داشته باشند كه بتوانیم فعالیت هایمان را به خوبی انجام دهیم.

به گزارش ایسنا، اما مزیت اصلی سیم كارت های اپراتور سوم تلفن همراه نسبت به نسل های قدیمی تر این است كه علاوه بر سرویس مكالمه (Voice) كه كیفیت آن به مراتب بهتر از نسل دوم است؛ امكان ارائه سرویس دیتا و تبادل دیتا برروی این سیم كارت ها وجود دارد.

اپراتور سوم تلفن همراه برای ایجاد فضای رقابتی در حوزه ارتباطات سیار در كشور و تقویت آن یك نیاز و ضرورت محسوب می شد و پس از چالش هایی كه در زمینه برگزاری مزایده و اتفاقات پس از آن، سرانجام پروانه این اپراتور در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه سال گذشته و در مراسم روز جهانی ارتباطات به شركت ارتباطات تامین شمس نوین یا همان تامین تلكام اعطا شد؛ پیش بینی درآمدی كه برای اپراتور سوم تلفن همراه برای ۱۵ سال در نظر گرفته شده، رقم ۶۷۶ هزار میلیارد ریال است و حداقل باید خدمات نسل دوم را در جاده ها ارائه دهد و در شهرها نیز حداقل باید خدمات نسل سوم را ارائه دهد.

قیمت سیم كارت های این اپراتور با توجه به رعایت شرایط رقابتی مشابه اپراتور اول و دوم است؛ تعرفه های خدمات این اپراتور نیز كاملا مشخص است و اگر بخواهند سرویس های جدید مربوط به نسل سوم را ارائه دهند، طبیعتا شرایط و ضوابطش به گفته مسوولان مربوطه پیش بینی شده و باید در مدت زمان قبل از ارائه سرویس، پیشنهاد تعرفه هایشان را به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارائه دهند تا سازمان نیز بررسی كرده و با تصویب كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، اپراتور تعرفه های مربوطه را دریافت كند.


منبع: [External Link Removed for Guests]
[HR]
تصویر
 تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر  
  ...Death to All who Oppose the Horde, We Shall NOT be Destroyed. Shall NOT   نقطه. سر خط.... !...We'll Charge when Satan Laughs
 
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 420
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۱۰:۱۹ ق.ظ
محل اقامت: Hell
سپاس‌های ارسالی: 1631 بار
سپاس‌های دریافتی: 1526 بار

Re: ارائه سیم کارت های نسل3

پست توسط X.Nima »

 قیمت سیم کارت نسل سوم   درگذشته صحبت هایی بوده است اما این الزام در پروانه اپراتور سوم وجود ندارد که حتما سرویس های خود را با گوشی های ساخت داخل ارائه کند، از طرفی مجبور کردن کاربران برای استفاده از گوشی های داخلی کار سختی است.  

واحد مرکزی خبر: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قیمت سیم کارت نسل سوم را 120 هزار تومان بیان کرد و گفت: شرکت اپراتور سوم طبق پروانه باید 9 ماه بعد از فعال شدن قرار داد ، سیم کارتها را به متقاضیان تحویل دهد.

رضا تقی پور در حاشیه مراسم روز جهانی ارتباطات در جمع خبرنگاران ابراز امیدواری کرد: قبل از پایان امسال، سیم کارت نسل سوم به مردم واگذار شود.

وی تماس تصویری را از ویژگی های خاص این شبکه ارتباطی بیان کرد و افزود: خدمات ارزش افزوده و پهنای باندی که برای دولت الکترونیک، ارتباط با شبکه ملی اینترنت ، همچنین دریافت خدمات بانکی و پرداخت الکترونیکی نیاز است در این شبکه به وفور قابل ارائه خواهد بود.

تقی پور درباره تعرفه مکالمه با سیم کارت نسل سوم نیز گفت: تعرفه ها هم به محض اینکه درخواست کنند باید در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی تصویب شود.

وی درباره تفاهم نامه وزارت ارتباطات با وزارت صنایع در زمان تصدی سلیمانی، مبنی بر ارائه سیم کارت نسل سوم با گوشی ایرانی گفت: درگذشته صحبت هایی بوده است اما این الزام در پروانه اپراتور سوم وجود ندارد که حتما سرویس های خود را با گوشی های ساخت داخل ارائه کند، از طرفی مجبور کردن کاربران برای استفاده از گوشی های داخلی کار سختی است.

تقی پور درباره افزایش تعرفه مکالمات تلفن ثابت نیز گفت : این موضوع هنوز به کمیسیون تنظیم مقررات نرسیده، بلکه شفاهی مطالبی بیان شده است و دو گزارش هم برای ما فرستاده اند که این تعرفه مناسب نیست اما باید طبق پروانه با جزئیات و مستندات درخواست رسمی کنند و در کمیسیون بررسی و اعلام نظر شود.

وی افزود: در شش سال گذشته این تعرفه ها ثابت بوده و در مقایسه با قیمت های منطقه و دنیا ، تعرفه تلفن ثابت جزو کمترین قیمت هاست.

تقی پور درباره آزاد سازی نرخ مکالمات با هدفمندکردن یارانه ها گفت : خوشبختانه در حوزه مخابرات تاکنون از یارانه استفاده نمی کردیم و هدفمند سازی یارانه ها تاثیر مستقیمی در این حوزه ندارد.

وی گفت: طبق اصل 44، دولت نباید به اپراتورها تکلیفی کند که کالا یا خدمتی را به ضرر بفروشند و اکنون اپراتورها باید برای کمیسیون تنظیم مقررات اثبات کنند که قیمت تمام شده بیش از تعرفه فعلی است تا کمیسیون تصمیم بگیرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره انتقال شرکت پست به خارج از تهران گفت : مدیریت امور در تهران سخت شده و نیاز است که با انتقال بسیاری از ادارات دولتی و شرکتهای مادر تخصصی بتوان عدالت در توزیع را رعایت کرد.

وی با بیان اینکه این تصمیمات از قبل گرفته شده است و ما از برنامه ریزی کلی مطلع بودیم گفت : همکاران پست آمادگی اولیه را دارند و جزئیات موضوع باید طراحی شود و با هماهنگی با دولت این کار صورت بگیرد.

تقی پور درباره حذف محدویت 128 کیلو بایت با افزایش سرعت اینترنت گفت: اکنون در بسیاری از نقاط از جمله مراکز تحقیقاتی، دانشگاهها،مراکز تجاری و بانکها به هیچ وجه محدودیتی در پهنای باند اینترنت وجود ندارند. (!!!)

وی درباره قیمت بالای اینترنت در مراکز علمی و دانشگاه ها گفت : 20 درصد از هزینه های پهنای باند اینترنت را برای جاهایی که به طور مستقیم از شرکت ارتباطات زیرساخت آن را دریافت می کنند کاهش داده ایم.

تقی پور افزود: ارائه این تخفیف برای شرکت های اینترنتی یا شرکت های ندا، مشروط به این است که مستنداتی ارائه دهند که این تخفیف ها را برای کاربران خود اعمال می کنند .

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اقدامات انجام شده برای تحقق شعار اتحادیه جهانی مخابرات مبنی برشهر خوب، زندگی خوب گفت : ما با توسعه فناوری اطلاعات در خدمات الکترونیک ، بانکداری و تجارت الکترونیک، سلامت ، رفاه و توسعه فرهنگ ایرانی اسلامی ، از آغاز امسال به استقبال این شعار رفتیم.

منبع: [External Link Removed for Guests]
[HR]
اگه واقعا قیمتش اینه که دیگه....!!! تصویر

 تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر  
  ...Death to All who Oppose the Horde, We Shall NOT be Destroyed. Shall NOT   نقطه. سر خط.... !...We'll Charge when Satan Laughs
 
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1160
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۸۸, ۱:۵۱ ب.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 15611 بار
سپاس‌های دریافتی: 6443 بار
تماس:

Re: ارائه سیم کارت های نسل3

پست توسط ASHKAN95 »

نیما جان دستت درد نکنه. :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
فقط گفتن که این سیم کارت ها اینترنت 512Kbps ارئه میده.
اخه چراااااااا؟تصویر
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1160
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۸۸, ۱:۵۱ ب.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 15611 بار
سپاس‌های دریافتی: 6443 بار
تماس:

Re: ارائه سیم کارت های نسل3

پست توسط ASHKAN95 »

سیمکارتهای اپراتور سوم قادر به برقراری ارتباطات با سایر اپراتورها نیست!

یک مقام مسئول در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه سیمکارتهای اپراتور سوم تنها در شبکه داخلی این اپراتور کار می کند و دارای اتصال متقابل با شبکه سایر اپراتورها نیست گفت: این امر به معنی بهره برداری تجاری از شبکه موبایل نسل 3 نیست.
به گزارش مهر، همزمان با سررسیدن مهلت اپراتور سوم موبایل برای عرضه سیمکارت های نسل سوم در کشور روز گذشته وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد طی این هفته سیمکارتهای اپراتور سوم با پیش شماره 0920 عرضه می شوند که این واگذاریها از تهران شروع خواهد شد. در همین حال رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از عرضه تجاری سیمکارتهای اپراتور سوم از روز گذشته نیز خبر داده است.

این در حالی است که شواهد نشان می دهد سیمکارتهای اپراتور سوم برای عرضه عمومی و تجاری نیاز به اتصال متقابل با دیگر شبکه های تلفنی کشور مانند تلفن ثابت و موبایل همراه اول و ایرانسل دارد که به گفته یکی از مسئولان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی این اتصال هنوز برقرار نشده است.

وی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت شبکه اپراتور سوم با بیان اینکه تعدادی سیمکارت در شبکه این اپراتور تست شده است اما این به معنای عرضه تجاری نیست اظهار داشت: مسئولان تامین تله کام در حال آماده سازی لیستی برای واگذاری تعدادی محدود سیم کارت هستند تا طی این هفته و هفته آینده حدود 200 تا 1000 عدد سیمکارت به برخی افراد برای تست نهایی ارائه دهند.

وی با تاکید بر اینکه شبکه اپراتور سوم به صورت داخلی واگذار شده و هنوز قراردادی با سایر اپراتورها برای اتصال متقابل منعقد نکرده است ادامه داد: اتصال متقابل به این معنی است که مشترک بتواند با سیمکارتهای تامین تله کام با مشترکان مخابرات، همراه اول و ایرانسل ارتباط برقرار کند که در حال حاضر این امر ممکن نیست.

این مقام مسئول با بیان اینکه از نظر پروانه فعالیت، این اپراتور تنها زمانی که اتصال متقابل داشته باشد و سیمکارتهای خود را عرضه عمومی کرده باشد به تعهدات خود عمل کرده است اضافه کرد: زمان بهره برداری تجاری از شبکه اپراتور سوم موبایل طبق پروانه اول خردادماه 90 است.

وی با بیان اینکه زمان لازم الاجراشدن پروانه اپراتور سوم 31 مردادماه سال 89 بوده است ادامه داد: به این معنی که این اپراتور در آن زمان گواهی عدم تداخل مضر فرکانس را از رگولاتوری دریافت و مبلغ حق الامتیاز اولیه را پرداخت کرده است.

وی افزود: این اپراتور بعد از تاریخ لازم الاجرا شدن پروانه 9 ماه فرصت دارد که بهره برداری تجاری از این شبکه را آغاز کند درغیر این صورت و پس از بررسی های سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، طبق پروانه با اپراتور برخورد خواهد شد. تصویرتصویرتصویر
منبع:Gsm.ir
ارسال پست

بازگشت به “خدمات و سرويسهاي مخابراتي”