مشترکاني که گوشي همراه آنان مفقود شده

در اين بخش ميتوانيد در مورد سرويسهاي مخابراتي و امكانات جانبي بحث و تبادل نظر كنيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
پست: 15889
تاریخ عضویت: جمعه ۷ بهمن ۱۳۸۴, ۷:۵۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 72662 بار
سپاس‌های دریافتی: 31671 بار
تماس:

مشترکاني که گوشي همراه آنان مفقود شده

پست توسط Mahdi1944 »

احتمال شناسايي گوشي‌هاي مسروقه ضعيف به نظر مي‌رسد، اما مديرکل بازرسي، ارزيابي عملکرد و پاسخگويي به شکايات شرکت ارتباطات سيار، از مشترکاني که گوشي تلفن همراه آنان مفقود شده و يا به سرقت مي‌رود، خواست تا با مراجعه و ارائه‌ي شماره سريال 15 رقمي گوشي خود به نزديکترين دادسرا يا کلانتري و يا اداره‌ي آگاهي، درخواست رديابي گوشي همراه خود را بكنند.

به گزارش بخش خبر شبكه فن آوري اطلاعات ايران، از ایسنا، سرقت تلفن همراه معضلي است كه هر روز اخبار متعددي از رخداد آن در سطح جامعه به گوش ‌رسيده و از آمار بالاي بروز سرقت و يا مفقود شدن تلفن همراه در سطح كشور حكايت مي‌كند.

سرقت گوشي تلفن همراه به دنبال خسارات مالي براي شهروندان، با توجه به قطع شدن خط مربوطه از سوي مخابرات و بي اعتبار شدن سيم‌كارت، سود زيادي براي سارقان به همراه نخواهد داشت.

يكي از موارد مطرح در موارد سرقت تلفن همراه، امكان رديابي گوشي از طريق شماره‌ي سريال آن است كه در صورت ثبت شدن شماره‌ي سريال گوشي و قاچاق نبودن آن قابل پيگيري است. اما رديابي گوشي زماني امكان پذير است كه فرد سارق پس از سرقت، از گوشي استفاده كند و اين درحالي است كه بسياري از سارقان دراين زمينه حرفه‌يي شده‌اند.

با استناد به اين مساله مي‌توان گفت با توجه به حرفه‌اي بودن سارقان، احتمال شناسايي گوشي‌هاي مسروقه بسيار ضعيف است اما مديرکل بازرسي، ارزيابي عملکرد و پاسخگويي به شکايات شرکت ارتباطات سيار، از مشترکاني که گوشي تلفن همراه آنان مفقود شده و يا به سرقت مي‌رود خواست تا با مراجعه و ارائه‌ي شماره سريال 15 رقمي گوشي خود(شمار‌ه‌ي MIMI)، به نزديکترين دادسرا يا کلانتري و يا اداره‌ي آگاهي، درخواست رديابي گوشي همراه خود را بكنند.

نامه‌ي‌ صادره توسط مراجع فوق در تهران به اداره‌ي مشترکان مرکزي تلفن همراه واقع در خيابان شريعتي، ساختمان شماره‌ي 3 و در استان ها نيز به امور مشترکان تلفن همراه ارسال و ادارات مذبور موظف به ارائه‌ي پاسخ هستند.

ضمنا مشترکاني که سيم کارت خود را مفقود مي‌كنند، بايد بلافاصله با مراجعه به نزديکترين امور مشترکان و يا دفاتر خدمات ارتباطي تلفن همراه، نسبت به سوزاندن سيم کارت مفقودي و اخذ سيم کارت جديد اقدام كنند.

همچنين آن دسته از مشترکان تلفن همراه که مزاحم تلفني ثابت يا همراه دارند، مي‌توانند با در دست داشتن تصاوير شناسنامه‌ي تلفن همراه و شناسنامه‌ي سجلي خود به اداره کل ارزيابي عملکرد و پاسخگويي به شکايات شرکت ارتباطات سيار مراجعه و درخواست کشف مزاحمت كنند.

علاوه بر آن مشترکاني که مزاحمت آن‌ها از طريق تلفن همراه تاليا انجام مي‌شود، مي‌توانند با مدارک ياد شده به مجتمع صنعتي رفسنجان جهت کشف مزاحمت مراجعه كنند.
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
ارسال پست

بازگشت به “خدمات و سرويسهاي مخابراتي”