گفتگو با زني كه غذاي هيتلر را تست مي كرد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث مرتبط با تاريخ جهان به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 1432
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۹ آذر ۱۳۸۶, ۳:۱۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 595 بار
سپاس‌های دریافتی: 10284 بار

گفتگو با زني كه غذاي هيتلر را تست مي كرد

پست توسط abdolmahdi »

با  [External Link Removed for Guests]    خانمي است كه وظيفه داشت غذاي هيتلر را تست كند تا مبادا به پيشواي آلمان غذاي مسموم داده شود.

براي بيش از دو سال ، خانم Margot Woelk با خوردن نمونه غذاي هيتلر در ستاد فرماندهي او در منطقه اي پر درخت راستنبرگ (Wolf's Lair ) زندگي خود را به خطر مي انداخت .

اين بانو كه هم اكنون 95 سال سن دارد ، در سال 1942 توسط SS گزينش و پس از انتقال از برلين به روستاي Gross Partsch – واقع در لهستان كنوني – به كار تست غذاهاي تازه طبخ شده براي رهبر آلمان نازي پرداخت . او يكي از 15 زني بود كه مجبور به تست غذاي هيتلر قبل از گذشتن غذا از لبهاي هيتلر گرديد.
با وجود آلمانها ، خانم Woelk با استفاده از ميوه هاي تازه و سبزيجات ، مارچوبه ، ادويه و حبوبات ، خوش مي گذراند. اما اكنون اين بانوي سالخورده ترس خود را از تست غذاي هيتلر آشكار ساخته و مي گويد :" ما چاره ديگري نداشتيم " .

هنگاميكه شوهر او Karl ، به جبهه جنگ اعزام شد ، مادر شوهرش كاري را براي او در حومه شهر برلين پيدا كرد اما با فرود يك بمب بر بروي بام خانه اش ، اين سكرتر برليني از كار بيكار شد .

اما پس از مدت كوتاهي توسط SS جذب و شغل نامانوس تست غذا را به همراه 14 زن ديگر كه تمايلي به اين كار نداشتند به ايشان واگذار كردند.
خانم Woelk به مجله تايمز گفت : معلوم است كه مي ترسيدم . اگر غذا مسموم بود ، امروز من اينجا نبودم . ما مجبور به خوردن بوديم ، ما چاره ديگري نداشتيم.
او مي گويد : هيتلر مي بايست پس از گذراندن تست هاي مختلف غذايش توسط اين 15 زن كه حداقل يكساعت به طول مي انجاميد لب به غذا مي زد .

خانم Woelk مي افزايد : بين ساعت 11 الي 12 ظهر ، ما مي بايست غذا را تست مي كرديم و تنها پس از آنكه همه ما 15 زن اين كار را به پايان مي برديم ، افراد SS غذا را به ستاد فرماندهي مي بردند .غذاها كاملا گياهي بود ، خوشمزه ترين و تازه ترين چيزها ، از مارچوبه گرفته تا ادويه و حبوبات با برنج و سالاد سرو مي شدند . تمام اين غذا ها در يك بشقاب با درپوش فلزي چيده مي شدند تا به سرو هيتلر برسند. بدليل گياهخوار بودن هيتلر از گوشت استفاده نمي شد و من مصرف گوشت ماهي را هم به ياد ندارم .

او مي بايست هر روز در مورد غذاها گزارش مي داد اما اين گارشات زماني مورد استفاده قرار مي گرفت كه قطار شخصي هيتلر در ايستگاه توقف كرده بود . او مي گويد كه توسط SS گزينش شده بود چرا كه رهبر نازي مي خواست يك آلماني با نياي اصيل غذايش را تست كند. خانم Woelk مي گويد هيتلر اغلب غذايش را با يكساعت تاخير صرف مي كرد تا هرگونه تاثير غذا بر روي خانم ها ديده شده باشد.

آزمايشگر غذاي هيتلر ، خانم Margot Woelk كه اكنون 95 سال دارد مي گويد كه هيتلر فقط از تازه ترين ميوه ها و سبزيجات تغذيه مي كرد. او براي مدت 2 سال و نيم مي بايست براي حصول اطمينان از سمي نبودن غذاي هيتلر آنها را تست مي كرد.

در جريان جنگ جهاني دوم او توسط SS به ستاد فرماندهي هيتلر در لهستان منتقل شد و به گروهي از زنان پيوست كه وظيفه داشتند هيتلر را در مقابل مسموميت غذائي حفظ كنند. هيتلر ستاد فرماندهي اش را كه Wolf’s Lair مي ناميدند بسيار دوست داشت و حدود 800 روز بين سال 1941 تا نوامبر 1944 را در آنجا سپري نمود و تنها زماني قرارگاه را ترك كرد كه روسها به نزديكي آن رسيده بودند.

اندكي قبل از تصرف قرارگاه بدست روسها ، خانم Woelk توسط يك سرباز دل رحم به صورت قاچاقي از قرارگاه خارج شد و به برلين بازگشت . او مي گويد : آن سرباز مرا سوار قطار مخصوص يوزف گوبلز كرد و من از آنجا خارج شدم .

او معتقد است كه تنها فرد باقيمانده از گروه زنان آزمايشگر غذاي هيتلر است و بقيه زنان كه در قرارگاه باقيماندند توسط روسها با گلوله به قتل رسيدند.

در سال 1946 خانم Woelk مجددا به همسرش Kurt كه به نظر مي رسيد در جنگ كشته شده باشد پيوست و تا زمان مرگ شوهرش در سال 1990 با يكديگر زندگي مي كردند.
[ /CENTER] [External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests] 

توضيح : چنانچه اين پست قبلا توسط ساير دوستان ايجاد شده است ، مديران انجمن پست را حذف يا ادغام نمايند. 
اگر ديدار با مرگ حق است ، چه بهتر كه اين ديدار در ميدان جنگ باشد.
ارسال پست

بازگشت به “تاريخ جهان”