ايراني ها كاشف آمريكا بودند نه كريستف كلمب

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث مرتبط با تاريخ جهان به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
پست: 820
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۶, ۱۱:۵۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4147 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار

ايراني ها كاشف آمريكا بودند نه كريستف كلمب

پست توسط حسن2568 »

[HR]
[External Link Removed for Guests]
یک نویسنده اصفهانی مطرح کرد:


اروپایی ها در حالی مدعی هستند که قاره آمریکا توسط دریانوردی به اسم کریستف کلمب به صورت کاملا اتفاقی کشف شده است که منابع و مآخذ خود آنها بیانگر مطالب دیگری است از جمله این که در منابع آنها به نقشه های رسم شده توسط دانشمندان و دریانوردان مسلمان و ایرانی پیش از اروپایی ها به صورت دقیق و کامل از قاره آمریکا و استرالیا اشاره شده است.
همواره در طول تاریخ شاهد تحریف های متعدد از سوی غرب در ابعاد مختلف تاریخی بوده ایم، غربی هایی که حتی به کتب مقدس خود نیز رحم نکرده اند و انجیل و تورات را دستخوش تحریف های بسیار برای پیشبرد اهداف خود کرده اند.

قاره آمریکا بنابر ادعای مورخان و نویسندگان غربی توسط یک دریانورد غربی به نام کریستف کلمب کشف شده است، چند نکته پیرامون کلمب مطرح است، نکته اول این که هنوز مورخان بر سر اصالت و محل تولد و محل دفن او به اجماع نرسیده اند و تقریبا می توان هویتی نامشخص برای وی قائل شد، از طرفی کشف زمانی معنی می دهد که قبلا کسی به مکشوف علم نداشته باشد حال آن که بنابر اذعان کریستف کلمب و غربی ها زمانی که پای غرب به آمریکا باز شد تمدنی بزرگ و کهن در آن وجود داشته است و درواقع کسانی که پا به آمریکا گذاشته اند گردشگر و میهمان این قاره و مردم مظلوم آن بوده اند نه کاشف این سرزمین ها.
 .تصویر  شفیع زاده نویسنده کتاب «تاریخ حضور ایرانیان و مسلمانان در قاره آمریکا پیش از کریستف کلمب» در گفت و گو با خبرنگار مهر، به نکاتی پیرامون این کتاب و مستدلات خود برای اثبات حضور ایرانیان و مسلمانان سابق بر غربی ها اشاره کرد و گفت: در منابع مختلفی از غربی ها و مسلمانان چینی به حضور مسلمانان در قاره آمریکا پیش از غربی ها اشاره شده است.

وی افزود: متأسفانه بررسی حضور تمدن ایران در قاره آمریکا در کشور ما مورد غفلت واقع شده است و غربی ها به شدت از مطرح شدن این مسأله توسط مورخان و اندیشمندان و بر ملا شدن حقایق تحریف تاریخ توسط آن ها برای سرپوش گذاشتن برجنایات خود و دشمنی دیرینه با تمدن با شکوه ایران و دین اسلام هراس دارند.

نویسنده کتاب «تاریخ حضور ایرانیان و مسلمانان در قاره آمریکا پیش از کریستف کلمب» تصریح کرد: به دلیل علاقه مندی به تمدن هایی که در قاره آمریکا وجود داشته آنها را مورد مطالعه قرار دادم و در این مطالعات بود که متوجه شباهت های بسیاری بین تمدن ایران و تمدن های قاره آمریکا در ابعاد مختلف زندگی آنها شدم و همین مسأله موجب شد تا با هدف انکشاف این شباهت ها و علل آنها به قاره آمریکا سفر کنم و در میان اقوام مختلف آنها زندگی کنم.

بیش از 500 سند از حضور تمدن ایران در سرتاسر قاره آمریکا به دست آمده است

این نویسنده با اشاره به این که بیش از 500 سند از حضور تمدن ایران در دوران هخامنشیان به بعد در سرتاسر قاره آمریکا از منابع مختلف مخصوصا اسناد و اطلاعات تاریخی غربی ها بدست آورده است گفت: حتی اسناد و مدارکی وجود دارد که ایرانیان در استرالیا و جزایر اطراف آن نیز حضور داشته اند و نقشه هایی از خوارزمی دانشمند بزرگ ایرانی از قاره استرالیا در منابع معتبر تاریخی آورده شده است.

وی در ادامه افزود: ایرانی ها مرحله به مرحله در اقیانوس آرام حرکت کردند و پس از کشف جزایر این اقیانوس و طی کردن اقیانوس آرام به شرق قاره آمریکا و جایی که کشور پانامای کنونی وجود دارند رسیدند و پس از آن به سرتاسر قاره آمریکا سفر کردند.

تیوان کاوا در بولیوی شباهت زیادی به معماری باستانی بنای تاریخی پرسپولیس دارد

شفیع زاده ابراز کرد: در ملاقاتی که با سفیر سرخپوست بولیوی در ایران داشتم وی نیز به این نکته که ایرانی ها پیش از دیگر ملل در قاره آمریکا حضور داشتند تأکید داشت و وجود منطقه ای به نام تیاوان کاوا در بولیوی که شباهت های زیادی به معماری آثار باستانی آن با بنای تاریخی پرسپولیس وجود دارد را از دلایل ادعای خود ذکر کرد.

نویسنده کتاب «تاریخ حضور ایرانیان و مسلمانان در قاره آمریکا پیش از کریستف کلمب» تصریح کرد: میخ های مخصوصی که برای اتصال قطعات سنگی به کار می رود در بناهای باستانی شهر تیاوان کاوا از نظر آلیاژی عینا شبیه میخ های آلیاژی موجود در تخت جمشید است، در حالی که آیا ممکن است دو آلیاژ دقیقا شبیه به یکدیگر باشند که از یک فرمول برای ساخت آنها استفاده شده باشد.

وجوه مشترک بسیاری مابین تمدن کهن و بزرگ ایران و بومیان آمریکا وجود دارد

وی در ادامه اظهار کرد: وجوه مشترک بسیاری مابین تمدن کهن و بزرگ ایران و بومیان آمریکا وجود دارد که برخی از آنها رامی توان به صورت ظاهری و به سادگی تشخیص داد از جمله زندگی سرخپوستان مکزیک و کلمبیا که عینا شبیه قبایل و طوایف ایرانی زندگی می کنند، در کلمبیا قبیله ای به نام آریا کوه گیر وجود دارد که از نظر پوششی کاملا شبیه به لباس عشایر بختیاری هستند و حتی از ساز نی استفاده می کنند که بنابر تصریح موسیقیدان ها نی یک ابزار موسیقی شرقی است و وجود نی و نواختن آن به صورت بسیار شبیه به دستگاه دشتی از مهمترین نکات بارز شباهت و پیوند این قوم با فرهنگ و تمدن ایرانی است.

شفیع زاده در ادامه افزود: برگزاری مراسم عید نوروز در آغاز بهار که از کهن ترین رسوم ایرانی است یکی دیگر از نکاتی است که برای اثبات حضور ایرانیان در دوران باستان در قاره آمریکا می توان از آن استفاده نمود ضمن این که با وجود تفاوت زمانی که بین دو نیمکره وجود دارد بومی های قاره آمریکا مراسم عید نوروز را بیست و یکم مارس یعنی مصادف با سال تحویل در ایران برگزار می کنند.

در قاره آمریکا اقوامی زندگی می کنند که اسم آنها ایرانی است

این نویسنده و پژوهشگر وجود اقوام مختلف در سرتاسر قاره آمریکا که سبک زندگی، پوشش و آداب و رسوم آن ها بسیار شبیه به اقوام و عشایر ایرانی است را از دیگر وجوه مشترک میان تمدن ایرانی و بومی قاره آمریکا ذکر کرد و گفت: در قاره آمریکا اقوامی زندگی می کنند که اسم آنها نیز ایرانی است مانند کاوش کار، آریا کوه گیر، یمنی و ثریا که حتی از نظر چهره نیز بسیار شبیه ایرانی ها هستند.

وی خاطر نشان کرد: اقوام بومی و اصیل قاره آمریکا بسیار هدفمند و برنامه ریزی شده قتل عام شدند و اسناد و مدارک بسیاری در کتاب مذکور ارائه داده ام که نشان می دهد برای این که غربی ها بتوانند آثار و نشانه های حضور ایرانیان و مسلمانان در سال های بسیار متأخر بر غربی ها را از بین ببرند به نابود کردن تمدن های کهن و اصیل قاره آمریکا پرداخته اند.

نویسنده «کتاب تاریخ حضور ایرانیان و مسلمانان در قاره آمریکا پیش از کریستف کلمب» افزود: نقشه ها و تصاویری در این کتاب ارائه شده است که بیانگر حضور ایرانی ها و مسلمانان پیش از غربی ها در قاره آمریکا و همچنین توانایی های بالای ایرانیان در کشیدن نقشه و دریانوردی است که تمامی آنها از منابع معتبر استخراج شده است که عموما غربی هستند و در واقع به نوع اعترافات غربی ها به تحریف و دروغ بزرگ خود آنها محسوب می شود.

نصف النهار مبدأ از شهر اصفهان می گذشته است

شفیع زاده عبور کردن نصف النهار مبدأ از شهر اصفهان را یکی از نکات قابل توجه نقشه هایی که در کتاب خود ارائه کرده دانست و گفت: در سال 1880 تصمیم گرفته شد که نصف النهاری که از گرینویچ می‌گذرد، نصف‌النهار مبدأ یا همان صفر درجه قرار گیرد و تا پیش از آن در بیشتر نقشه هایی که غربی ها هم از آن ها استفاده می کردند نصف النهار مبدأ از شهر اصفهان می گذشته است.

وی نسل کشی هایی که غربی ها در قاره آمریکا انجام دادند را هدفمند دانست و افزود: کشوری به وسعت ونزوئلا و برخی مناطق اطراف آن در قتل عام هایی که متجاوزان غربی انجام دادند کاملا خالی از سکنه شدند و این مسأله بیانگر این مطلب است که نابود سازی تمدن های بومی قاره آمریکا برای سرپوش گذاشتن روی حقایق تاریخی صورت گرفته است.
 تصویر 
شفیع زاده با اشاره به بخشی از سفرنامه کریستف کلمب پیرامون کوبا خاطر نشان کرد: اسم کشور کوبا از کعبه گرفته شده و دلیل این نامگذاری وجود مساجد بسیار در این کشور و مردمی مسلمان است که کریستف کلمب نیز به آن اعتراف کرده است و درواقع اشغال آمریکا در ادامه سقوط کشورهای اسلامی در آندلس بوده است و پس از خیانت محمدثانی، اروپایی ها به سوی قاره آمریکا برای فتح باقیمانده های فتوحات سرزمین های اسلامی حرکت کردند و در قاره آمریکا جنایات بی شماری مرتکب شدند.

این نویسنده و پژوهشگر کتاب مذکور را خلاصه ای از مجموعه ای مستند و 30 جلدی ذکر کرد و ابراز داشت: متأسفانه برخی هر مطلبی که از سوی اندیشمندان غربی و اروپایی ذکر شود را به سادگی قبول می کنند اما وقتی که مطالبی از سوی نویسنده ها و دانشمندان داخلی عنوان شود علیه آن ها فضا سازی می کنند که البته این مسأله ریشه در قدرت رسانه ای غرب دارد و دستگاه رسانه ای غرب با استراتژی های خاص خود هر دروغ و تحریفی را به شکل واقعیت به نمایش می گذارد.

به گزارش مهر، در کتاب «تاریخ حضور ایرانیان و مسلمانان در قاره آمریکا پیش از کریستف کلمب» اسنادی ارائه شده که نشان دهنده شباهت های بسیار میان رسم الخط و زبان های بومی قاره آمریکا و ایران باستان است، استفاده از دود برای علامت دادن که در ایران باستان نیز این روش متداول بوده، بناها و سنگ نوشته های ایرانی، وجود بناهایی با معماری و کاشی کاری اسلامی از دیگر نکاتی است که در این کتاب به آنها استناد شده است.

همچنین در این کتاب تصاویری از کریستف کلمب و همراهان و راهنمایان وی از منابع اروپایی ارائه شده است که نشان می دهد این دریانورد اروپایی بنابر عللی لباس اسلامی یعنی عبا و عمامه به تن کرده است و همچنین راه بلدها و راهنماهای او در این سفر شبیه به اعراب و ایرانی ها هستند کما این که منابعی ذکر شده است که اسم این راهنماها نیز ذکر شده که برخی از آنها حتی ایرانی هستند و تمامی آنها دارای اسامی اسلامی می باشند و این مطلب می تواند یکی از استدلالات کشف قاره آمریکا پیش از اروپاییان توسط ایرانی ها و مسلمانان باشد.

بنابر اسناد معتبری که در این کتاب ارائه شده است اروپایی ها و به صورت شاخص کریستف کلمب برای سفر به قاره آمریکا از راهنماها، نقشه و وسایل دریانوردی مسلمانان استفاده کرده اند و این مسأله بیانگر آن است که اروپایی ها در واقع آخرین کسانی هستند که از وجود این قاره با خبر شده اند و برای این که بتوانند طبق عادت همیشگی خود تاریخ را مورد تحریف قرار دهند اقدام به نابودی بسیاری از بناهای تاریخی و سوزاندن کتب قوم های اصیل و بعضا ایرانی قاره آمریکا کردند به گونه ای که" ادواردو گالئانو"، نويسنده شهير اوروگوئه اي و نويسنده كتاب «رگ‌هاي باز آمريكاي لاتين»، در توصيف قتل عام ميليونها تن از بوميان منطقه آمريكاي لاتين در دوره استعمار اين منطقه از سوي امپراتوري اسپانيا، مي نويسد: به هنگام ظهور فاتحان در امپراتوري "آزتكها" و "اينكاها" و "ماياها" روي همه رفته بين 70 تا 90 ميليون نفر زندگي مي‌كردند، اما يك قرن بعد اين جمعيت به 5/3 ميليون نفر تقليل يافت؛ که این مسأله بیانگر ابعاد یک نسل کشی عظیم تاریخی است.

از سویی برای نابود سازی فرهنگ کهن تمدن های بومی آمریکایی مهاجمین اقدام به سوزاندن کتاب های آنها که در زمینه های مختلف نگارش شده بود کردند، به طور مثال تمدن بزرگ و پیشرفته مایا بیش از هزار جلد کتاب آکاردئونی شکل تالیف کرده بودند که موضوعاتی مانند تاریخ قوم مایا، نظام اعتقادی، ستاره شناسی و پیشگویی، ریاضیات، طب و گاهشماری را در بر می‌گرفت. این کتاب‌ها تقریبا همگی به دست کشیش‌های اسپانیایی سوزانده شدند، یکی از این کشیش‌ها بنام اسقف دیگو دلاندا که عامل اصلی از دست رفتن آثار مکتوب قدیمی مایا بود سوزاندن کتاب‌های مایاها را این‌گونه توصیف کرده‌است:

این مردمان در عین حال با استفاده از نشانه‌ها و حروف مشخص کتاب‌هایی نوشته و در آن‌ها امور باستانی و دانش کهن خویش را توصیف نموده بودند، آنها این نوشتارها را درک می‌کردند و به دیگران نیز می‌فهمانیدند و آموزش می‌دادند. ما تعداد بسیار زیادی از این کتاب‌ها را یافتیم و چون مشاهده کردیم در میان آن‌ها چیزی جز خرافات و دروغ‌های شیطانی وجود ندارد، همه را سوزاندیم که به شکل حیرت‌آوری باعث تاثر و افسوس آن‌ها شد و دست آخر همه آن‌ها را پریشان و محنت‌زده کرد.

این فاجعه نشان دهنده دو نکته مهم است، نکته اول این که برخلاف تمدن ایرانی و اسلامی که با ورود و فتح سرزمین ها به ملت آن احترام گذاشته و اقدام به آبادانی آنجا می کردند اروپایی ها با فتح هر سرزمینی در آن ویرانی های بسیار و جبران ناپذیر پدید می آوردند و مردم آن سرزمین را نابود می کردند، نکته دوم این که شاید علت اصلی این که اروپایی ها توانسته اند خود را مکتشفین قاره آمریکا معرفی کنند نابود شدن بسیاری از بناها و معابد و آثار باستانی تمدن های قاره آمریکا و همچنین کتب ملل اصیل این قاره است که قطعا مهاجمین اروپایی با آگاهی از نفوذ ایران و اسلام در این سرزمین ها با اعمالی از این دست سعی کرده اند که به شانتاژ فرهنگی این قاره بپردازند.

گرچه حرف و حدیث ها پیرامون اولین مسافرین قاره آمریکا بسیار است و به کتاب تاریخ حضور ایرانیان و مسلمانان در قاره آمریکا پیش از کریستف کلمب نقدهایی وارد شده اما از مستدلات این کتاب که عموما از منابع اروپایی استخراج شده است می توان حداقل نتیجه گرفت که کریستف کلمب قطعا اولین مسافر خارجی قاره آمریکا نبوده است و همچنین بسیار نزدیک به ذهن است که ایرانی ها در آن دوران به اکتشاف جهان و تهیه نقشه هایی دقیق و کامل از سرتاسر جهان می پرداختند.
__________________
ر تظاهرات روز كلمبوس در امريكا مردم بومي شهرهاي مختلف اين قاره ، اعتراض خود را با راهپيمايي بر عليه نژاد پرستي به اين گونه بيان مي كنند كه كلمبوس قاره امريكا را كشف نكرد، او كشف كرد كه مردماني در اين قاره زندگي مي كردند.
براي ريشه يابي زبانهاي مردمان بومي قاره امريكا ، مجله scientific American ماه نوامبر سال ١٩٩٢ مقاله اي به نام :
Linguistic Origins of Native Americans چاب گرده . اين مقاله را در ارشيو مجله در كتابخانه هاي دانشگاه هاي معتبر مي تواند در قسمت مايكرو فيش پيدا كنيد.
Scholars have long wondered how Native Americans settled the New World. Recent research indicates that their many tongues belong to just three families, implying three waves of immigration from ASIA.
اين مقاله در مورد اشتراك زبانهاي سرخپوستهاي امريكا با سانسكريت زبان باستاني هندوستان مي نويسد. مردمان باستان اسيا از طريق گذشتن از تنگه برينگ به الاسكا و در سه نوبت يا گروه به بقيه قاره امريكا سرازير شدند.

در مورد نصف النهار قديمي تر از اصفهان هم رجوع كنيد به كتاب "رصد خانه زرتشت در نيمروز" چون عكسهاي بهتري از اين [External Link Removed for Guests] دارد.

[External Link Removed for Guests]

باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 221
تاریخ عضویت: جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۲, ۳:۲۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 72 بار
سپاس‌های دریافتی: 490 بار

Re: ايراني ها كاشف آمريكا بودند نه كريستف كلمب

پست توسط مدافعان حرم »

تاریخ را قدرتمندان و پیروزان جنگ ها می نویسند ، هر چند حق با شما باشد . مهم نیست چه کسی کشف کرده بلکه مهم این است که الان در کجا قرار داریم
آندریا: سرزمین فلاکت بار سرزمینی است که قهرمانی نپرورد.
گالیله: نه آندریا، سرزمین فلاکت بار سرزمینی است که در آنجا نیاز به قهرمان باشد.
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1637
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ مرداد ۱۳۸۶, ۱۱:۵۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8092 بار
سپاس‌های دریافتی: 3732 بار

Re: ايراني ها كاشف آمريكا بودند نه كريستف كلمب

پست توسط KH.I.A.2500 »

سلام به دوستان عزیز

کشیش نفهم تمام کتاب ها را سوزانده بعد هم می گوید مردمشان ناراحت شدند! مشابه این ها در زمان حمله اسکندر، مغول و حتی اعراب هم اتفاق افتاده.
در حمله اسکندر وحشی و به آتش کشیدن کاخ های باشکوه ایران، تمام کتاب ها و دست نوشته هایی که قابل اشتعال بوده نابود شده اند و همین لوح ها و نوشته های سخت سنگی و گلی هم که الان بر جای مانده اند اگر جنسشان از سنگ و گل نبود، همه در آتش نابود شده بودند و امروز یک عده تازه به دوران رسیده غربی می گفتند ایرانی ها تمدن و ریشه ندارند و ما ایران را کشف کردیم!
برای من خیلی جالب است نروژی ها، سوئدی ها و دانمارکی هایی که امروز به بی آزاری و حقوق بشر معروف شده اند، نوادگان وایکینگ هایی هستند که زمین و زمان از دست آن ها آرام و قرار نداشتند.

من معتقدم فرهنگ و منش واقعی یک ملت، دو وقت نمایان می شود:
یکی وقتی که آن ملت در روزهای سختی و دشواری قرار می گیرد. این که ملتی در آسایش و رفاه کامل باشد و تعرضی به دیگران نکند هنر نیست. هنر یک ملت بافرهنگ و با ریشه این است که در دوران فشار و تنگی و سختی، همچنان بزرگ منشی و انسانیتش را حفظ کند.
دوم وقتی که آن ملت بر حریفانش چیره و مسلط می شود. که در این حالت اگر به ظلم و کشتار و جنایت بپردازد، معلوم است آن ملت فرهنگ درستی ندارد. ولی اگر پس از چیرگی، دشمنش را امان بدهد و از ظلم و وحشی گری خودداری کند معلوم است آن ملت یک ملت دارای فرهنگ والا و دارای ریشه و اصالت خوبی است.


توصیه می کنم یک نگاهی به اینجا بیندازید:
[External Link Removed for Guests]
  
*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4430
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۱۲:۴۴ ب.ظ
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4671 بار
سپاس‌های دریافتی: 8714 بار

Re: ايراني ها كاشف آمريكا بودند نه كريستف كلمب

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

سلام.
اگر این حرف درست باشه , فقط مایه شرمندگی و خجالت و سرافکندگیِ بیشتر ایرانیهاست .
میپرسین چرا ؟
چون فقط 75 میلیون نفریم
1 میلیون 648 هزار کیلومتر مربع خاک با ارزش داریم
تمدن چند هزار ساله داریم
بسیاری از دانشمندان بزرگ دنیا از سرزمین ایران بودند
حدودِ 15% نفت و گاز دنیا
دریا در شمال
دریا در جنوب
شیلات ( ماهیگیری )
دسترسی به آبهای گرم ( آبهای بین المللی )
پتروشیمی
معادن طلا و نقره و عقیق و فیروزه دیگر سنگهای قیمتی
معادن عظیم مس , آهن , الومینیوم , اورانیوم , روی , سرب و دیگر فلزات استراتژیک
معادن عظیم سنگهای مرمر و گرانیت و غیره
معادن عظیم سنگِ گچ و سنگِ آهک
معادن عظیم مواد لازم برای ساخت انواع سیمان
امکان راه اندازی همه ی صنایع با کیفیت بالا .
میلیونها هکتار جنگل
منابع عظیم انرژی خورشیدی ( آفتاب درخشان )
منابع عظیم انرژی باد
آب و هوای متنوع
منابع عظیم خاکهای با ارزش مثل رس و غیره .
مکانِ بسیار حساس در جهان ( پل ترانزیت بین اروپا و شرق آسیا - اِشراف کامل به شمالِ حساسترین مناطق جهان »خیلج فارس« )
توانائی مالی و مکانی برای احداث نیروگاههای اتمی .
کشاورزی در تمام فصول سال .
تنوعِ گیاهی بسیار زباد
دامپروری
رودخانه هایی که از ایران سرچشمه میگیره و انتهاش هم یا در ایران هست یا به دریا میریزه یعنی درگیری نداریم با همسایه هامون بر سر آب .
امکانات بسیار زیادِ برایِ صنعتِ گردشگری .
منابع تمام نشدنی برای تهیه ی آب شیرین ( دریا در شمال و در جنوب - منابع عظیم گاز و آفتاب برای شیرین کردن آب - آبهای برف و باران و تگرگ - آبهای زیر زمینی - آبهای رطوبتِ هوا ) .
فراوانی اسانهای باهوش و با استعداد
و خیلی نعمتهای دیگه که به شمارش نمیاد
با تمام اینها حال و روزمون رو ببینید
اینها افتخار داره یا سرافکندگی ؟
صرفه‌جویی هایمیلیونیدر هزینه‌های خودرو
صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های زندگی
برنامه‌های کاربردی اندروید و اطلاعات مهم در مورد تنظیمات اندروید
جسارتاً آموزش توبه به زبان ساده
توصیه‌های مهم امنیتی
توصیه‌های بسیار مهم بهداشتی
تاپیک جامع سرویس و تعمیر و مشاوره آبگرمکن و پکیج
سوالات سیستم آبرسانی ساختمان

دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا
Fast Poster
Fast Poster
پست: 252
تاریخ عضویت: شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۲, ۶:۴۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 899 بار

Re: ايراني ها كاشف آمريكا بودند نه كريستف كلمب

پست توسط شیرافکن »

MOHAMMAD_ASEMOONI
تو اگر لالایی بلدی چرا خودت خوابت نمیبره؟؟؟؟
خود تو چرا به جای زندگی و کار کردن برای کویتیها در سرزمین خودت کار نمیکنی.
پس اگر نقشی در پیشرفت این مملکت نداری برای دیگران هم موعظه نکن.کسانیکه در ایران ساکن هستند و دارن کار میکنن بهتر از ساکنین کشورهای دیگر میدانن وضعشون خوبه یا موجب سرافکندگیه.
Captain I
Captain I
پست: 820
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۶, ۱۱:۵۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4147 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار

Re: ايراني ها كاشف آمريكا بودند نه كريستف كلمب

پست توسط حسن2568 »

سلام
هرکسی عقیده ای دارد و نظر هرشخص محترم است اما
جناب MOHAMMAD_ASEMOONI
اینکه ما امروز چه هستیم و درچه حالیم اصل موضوع عنی جنایات اروپائیها را توجیه نمیکند.

( برای من خیلی جالب است نروژی ها، سوئدی ها و دانمارکی هایی که امروز به بی آزاری و حقوق بشر معروف شده اند، نوادگان وایکینگ هایی هستند که زمین و زمان از دست آن ها آرام و قرار نداشتند.)
KH.I.A.2500
دوست عزیز 5یا6 سال پیش نتیجه یک تحقیق در رسانه ها منتشر شد که نشان میداد وایکینگها نبودند که به انگلستان حمله و غارت کنند بلکه انگلیسیها دزدان دریائی دریای شمال بودند و به قصد غارتگری به سواحل شرقی وجنوبی دریای سیاه حجوم میبردند.ماجراهای دزدان دریائی انگلیسی واشغال هند واتحادیه دزدان دریائی یعنیکمپانی هند شرقی هم شهرت دارد
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4430
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۱۲:۴۴ ب.ظ
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4671 بار
سپاس‌های دریافتی: 8714 بار

Re: ايراني ها كاشف آمريكا بودند نه كريستف كلمب

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

خیلی دوست دارم بدونم اگر ایران کشورِ ژاپنیها بود حالا ایران چه وضعی داشت و ژاپنیها چه زندگی داشتند ؟

ژاپنیهائی که نه نفت دارند نه گاز

روی یک مشت جزیره ی آتشفشانی هم دارند زندگی میکنند

روزی صد تا زلزله میاد

موقعیتِ کشورشون اصلاً استراتژیک )راهبردی (نیست .

دو تا بمب اتمی هم خورده تو سرشون

و خیلی دوست دارم بدونم اگه ژاپن کشور ایرانیها بود الان ژاپن چه وضعی داشت و ایرانیها چه وضعی داشتند ؟


لابد همه مهاجرت کرده بودند به اینور و اونور دنیا و فقط یه عده ی خیلی کم مونده بودند توی کشور و از راه ماهیگیری سنتی و کشاورزی باستانی !!!! , زندگی فقیرانه ای رو میگذروندند

ناراحت نشین از این حرفها . حقیقت تلخه

میدونین رازِ وضع اسف بارِ ایران چیه ؟


مردم ایران حاضر نیستند با هم کار و تلاش کنند و ثروتهای به دست اومده رو عادلانه بین همدیگه تقسیم کنند .

بیشتریها میخوان از بقیه کار بکشند و ثروتها رو استخراج کنند و برای خودشون تنها بردارند

عده ی انگشت شماری هم که اینجوری نیستند کاری از دستشون برنمیاد توی این جنگلِ مولا .

برای همینه که بیشتر کسانی که زمامدار میشند همه چی رو برای خودشون برمیدارند یا حداکثر برای خودش و اطرافیانش

شاید اتحاد ایرانیها ظاهری هست و زوری
علامتها و نشانه های زیادی وجود داره که نشون میده اقوام مختلف در این کشور چشم دیدن همدیگر رو ندارند .

ملت رو به زور دور هم جمع کرده اند . اگر زور برداشته بشه قیامتی میشه که بیا و ببین .
هر قوم و طایفه ای برای خودشون یه تکه از مملکت رو قبضه میکنند و جدا میشند از بقیه و تازه بعدش میافتند به آوار هم برای قلع و قمع کردن همدیگه

مثل خانواده ای که فقط به زور و از روی ناچاری زیر یک سقف در یک خونه زندگی میکنند اما روزشماری میکنند برای خلاص شدن از شرّ همدیگه

میگن ایالات متحده اولش ایالات مختلفه بودند !!!! سعنی با هم اختلاف داشتند

شب و روز با هم جنگ داشتند بر سر همه چیز )چراگاه , آب , زمین , غذا , کشاورزی , بندر , راه , معادن , جنگل , سلطه و غیره و غیره (
همدیگر رو درب و داغون کردن .
اما بعدش دیدند اختلافهاشون داره نابودشون میکنه .

با هم صلح کردند و شدند ایالات متحده
صرفه‌جویی هایمیلیونیدر هزینه‌های خودرو
صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های زندگی
برنامه‌های کاربردی اندروید و اطلاعات مهم در مورد تنظیمات اندروید
جسارتاً آموزش توبه به زبان ساده
توصیه‌های مهم امنیتی
توصیه‌های بسیار مهم بهداشتی
تاپیک جامع سرویس و تعمیر و مشاوره آبگرمکن و پکیج
سوالات سیستم آبرسانی ساختمان

دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 464
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۸۶, ۹:۴۵ ب.ظ
محل اقامت: ایران، از خلیج همیشه فارس تا دریای خزر
سپاس‌های ارسالی: 3381 بار
سپاس‌های دریافتی: 1794 بار

Re: ايراني ها كاشف آمريكا بودند نه كريستف كلمب

پست توسط hermes_PERSIAN »

دوست عزيز
ايرانيان اختلافي با يكديگر ندارند
بزاي اثبات آن هم ميتوانيد به هشت سال جنگ با عراق رجوع كنيدكه از جاي جاي ايران مردم براي كمك به هموطنانشان در جبهه هاي غرب و جنوب اعزام شدند.
تاريخ، فرهنگ و تمدن ايران براي تمامي اقوام ايراني قابل احترام است و موجب اتحاد است.
اين ارزشها را فراموش نكنيد.
اگر كشور ما از كشورهاي اروپايي عقب تر است، درست ميفرماييد باعث نگراني است اما نتيجه كم كاري خود ماها است پس كاري به كشور، اقوام و موقعيت ندارد بياييم از خودمان شروع كنيم و وظيفه خودمان را نسبت به كشور و اجتماعمان درست انجام دهيم
خليج فارس = الخليج الفارسي = Persian Gulf = Persischer Golf = golfe Persique = Περσικός κόλπος = Перси́дский зали́в = الخلیج الفارسی الی الابد
جمال عبدالناصر: کنا سنعمل: حتی یمتد العربی من المحیط الاطلسی الی خلیج الفارسی
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4430
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۱۲:۴۴ ب.ظ
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4671 بار
سپاس‌های دریافتی: 8714 بار

Re: ايراني ها كاشف آمريكا بودند نه كريستف كلمب

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

دوست عزیزhermes_PERSIAN,  

تو همون سالهای جنگ هیچ کسی جرأت نکرد بگه گرانیه , دزدی و مال مردم خوری میشه , دلار گرانه ( حدود 145تومن بود قبل از پذیرش قطعنامه 598 )
تا کسی میومد حرف بزنه میگفتن مگه نمیبینی جنگه ؟ نمیبینی اسلام در خطره ؟ نمیبینی کشور در خطره (حالا سرود ای ایران ممنوع بود همون موقع . توی جبهه یه نفر فقط داشت زمزمه میکرد این سرود رو , بهش تذکر شدید اللحن دادند!! ) .
=================================
عده ای هستند که میگن یه جنگ دیگه راه بیافته , دیگه کسی جرات نداره بگه گرانیه , دزدی و مال مردم خوریه . اگه کسی حرفی زد میشه راحت وصله ی منافق بودن و خیانت بچسبونیم بهش و از شرش خلاص بشیم
این جنگ همه رو متحد میکنه و جناح بازیها از بین میره و بقاتضمین میشه
پرونده ی اصلاح طلب و مصلاح طلب هم بسته میشه
فقط باید کاری کنیم که جنگ رو ما شروع نکنیم تا بشه ازش حسابی استفاده کرد
تا همینجاش هم به مذاق بعضیها خوش نمیاد این حرفها . اگه بقیه ی مسائل مطرح بشه دیگه اصلاً خوششون نمیاد .
مسائلی مثل اینها:
چرا اون جنگ 8 سال طول کشید ؟
چی نصیب ایران و ملت شد دست آخر ؟
کیا سود بردند از دفاع 2 ساله و جنگ 6 ساله ؟

کدوم هدف از اهدافِ جنگِ 6 سال مُحَقّق شد ؟

=================================

اقوام مختلف مردم ایران از قدیم چشم دیدن همدیگر رو نداشتند و برای همدیگه حرف و جوک درمیارند

حتی بعضی از رزمندگان اسلام توی جبهه های حق علیه باطل بر سر قوم و طایفه با هم جر و دعوا میکرند
بارها دیدم که توی سنگر بر سر یک تکه گوشت با هم دعوا کرد و به هم گفتند برو گمشو ..... خر

شما اگه ..... نبودین که فلان کار رو نمیکردین

یه بار دوتاشون بر سر همین مسئله همدیگر رو به قصد کشت کتک زدند . اگر نرسیده بودیم و جداشون نکرده بودیم یه قتلی اتفاق افتاده بود .
تازه بعدش هم برای هم خط و نشون میکشبدند و آخرش مگبور شدیم به معاونت قضائی خبر بدیم .
اونها هم فقط به یک تذکر شفاهی اکتفا کردند .
اما اینها ول کن نبودند . یکیشون از اهواز چاقو ضامن دار خریده بود و به بچه ها گفته بود تا نکشمش راحت نمیشم . به همه ی ایل و تبار ما فهش ناموسی داده .
هر چی نصیحت کردیم فایده نداشت
به روحانی گردان گفتیم بعد از نماز چند تا آیه و حدیث و نصبحت در مورد کرامت انسان و برابری و برادری و این چیزها بگو شاید بفهمند که اشتباه میکنند اما کو گوش شنوا ؟
وقتی دیدیم معاونت قضائی مسئله رو جدی نمیگیرند , با مقامات بالاتر مخفیانه خبر دادیم و الحمدلله یکیشون رو منتقل کردند به یه جائی در 30 کیلومتری تا همدیگر رو نبینند و موضوع ختم بخیر شد
همین الان هم خیلبهاشون از زبان فارسی خوششون نمیاد و فقط اگه مجبور بشند فارسی حرف میزنند .
یکیشون به بنده گفت پسرم هر هفته توی مدرسه جریمه میشه چون به زبان خودمون حرف میزنه
یکی دیگشون گفت ما حتی تابلوهای مغازه هامون رو خواستیم به زبان خودمون بنویسیم اما قانون وضع کردند که ممنوعه و جرم داره .

توی خوابگاههای دانشگاهها که همه باصطلاح بافرهنگ هستند , درگیری میشه بخاطر مسخره کردن زبان و کارها و لباسهای همدیگه .
همین 3 روز پیش در یکی از کانالهای معروف برون مرزی سوال پرسید که شما در شهر و استانتون آزادی دارید ؟
حداقل 15 نفر زنگ زدند از طایفه های مختلف گفتند ما میخوایم همه چیز به زبان خودمون باشه اما نمیذارند (تحصیل و آموزش و پرورش و رادیو تلوزیون و تابلوها و غیره )
یکی از علتهای این کینه ورزیها و نفرتها , تقسیم ناعادلانه ی ثروت هست .
صرفه‌جویی هایمیلیونیدر هزینه‌های خودرو
صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های زندگی
برنامه‌های کاربردی اندروید و اطلاعات مهم در مورد تنظیمات اندروید
جسارتاً آموزش توبه به زبان ساده
توصیه‌های مهم امنیتی
توصیه‌های بسیار مهم بهداشتی
تاپیک جامع سرویس و تعمیر و مشاوره آبگرمکن و پکیج
سوالات سیستم آبرسانی ساختمان

دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا
ارسال پست

بازگشت به “تاريخ جهان”