5 تا از معروف ترین دیدنی های شهر مسکو

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث مرتبط با تاريخ جهان به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 4
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۱:۵۵ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 17 بار

5 تا از معروف ترین دیدنی های شهر مسکو

پست توسط حلما93 »

کلیسای جامع سنت باسیل مسکو
سنت باسیل کلیسای رنگارنگی است که در میدان سرخ مسکو واقع شده و با زیبائی ها و جذابیت های خود تا کنون چشم های زیادی را به خود خیره کرده است . این کلیسا با بیش از 4 قرن قدمت نمونه و شاهکاری از هنر ارتدوکس بوده و یکی از نمادهای شهر مسکو محسوب می گردد . کلیسای سنت باسیل در قرن 16 به دستور ایوان مخوف و به مناسبت پیروزی روس ها بر تاتارها به رنگ سفید بنا شد اما در قرن بعد رنگ های زیبای کنونی زینت بخش پیکره کلیسای واسیلی مقدس مسکو گردید .کلیسای جامع سنت باسیل روسیه در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است .


نگارخانه ترتیاکوف مسکو
نگارخانه یا گالری ترتیاکوف یکی از برترین موزه ها در مسکو است که کلکسیونی ارزشمند از شاهکارهای هنری روسیه را به نمایش گذاشته است . این گالری توسط یک تاجر روسی به نام پائول ترتیاکوف بنیانگذاری شده و امروزه با 52 تالار بیش از 170 هزار تابلوی نقاشی ، پیکر و شمایل از زیباترین کارهای نقاشان و هنرمندان به نام روسی مربوط به قرن های 11 تا 20 میلادی را در خود جای داده است .


کاخ کرملین مسکو
کاخ کرملین از جمله جاذبه هایی است که بدون دیدن آن نمی توان مسکو را ترک کرد . این مجموعه زیبا آوازه ای جهانی داشته و مهمترین مرکز سیاسی روسیه می باشد . کرملین در مرکز شهر مسکو در کنار رودخانه مسکوا و شرق میدان سرخ واقع شده و از بخش های مختلفی چون 4 قصر و 4 کلیسا تشکیل شده است . کرملین از برترین جاذبه های مسکو و از نمادهای این شهر است به سبب اهمیت این مجموعه به آن قلب تپنده مسکو نیز گفته می شود . ارگ کرملین از گذشته تا به امروز مقر شخص اول روسیه بوده و در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است .


میدان سرخ مسکو
از دیگر جاذبه های برتر در مسکو می توان به میدان سرخ در مرکز این شهر اشاره نمود که تا به امروز شاهد اتفاقات تلخ و شیرین زیادی بوده است . میدان سرخ اصلی ترین میدان مسکو است و تمامی خیابان های اصلی مسکو که به بزرگراه های اصلی روسیه می رسند به این میدان متصل شده اند .


متروی مسکو
با ورود به متروی مسکو بیش از هر چیزی نقاشی های زیبا و تزئینات داخلی نظیر لوسترها ، نقش های برجسته ، حاشیه های زینتی ، سنگ های مرمر ، مجسمه های برنز ، شیشه های رنگی و موزاییک های متعدد نظرها را به خود جذب می کند . متروی مسکو یکی از قدیمی ترین شبکه های مترو شهری در جهان است و روزانه میلیون ها مسافر را بین ایستگاه های مختلف جابجا می کند .

منبع : لذت سفر
New Member
پست: 6
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸, ۱:۱۴ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 6 بار

Re: 5 تا از معروف ترین دیدنی های شهر مسکو

پست توسط shakib11 »

 خیابان آربات[External Link Removed for Guests] (که در حقیقت شامل دو خیابان قدیمی و جدید است)، یکی از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین خیابان‌های شهر مسکو به شمار می‌رود. این خیابان که قدمت آن به قرن پانزدهم باز می‌گردد، مملو از آثار هنری، فروشگاه‌های خرید سوغاتی، کافه، موسیقی زنده و نقاشانی است که از شما پورتره می‌کشند. در «آربات قدیم» فروشگاه‌های متعدد صنایع دستی و یادگارهای روسیه وجود دارد. این خیابان در روزهای یکشنبه محل تجمع گروه‌های نمایشی، نوازندگان، آکروبات‌ها و ... است که هزاران نفر از آن بازدید می کنند. خانه-موزه الکساندر پوشکین در این خیابان قرار دارد؛ همچنین به مناسبت دویستمین سالگرد تولد این شاعر نامدار، مجسمه برنزی او و و همسرش در آربات نصب شده است.
 «آربات جدید» که تقریباً به موازات آربات قدیم ساخته شده دارای فروشگاه‌های متعدد امروزی است که گردشگران می‌توانند وسایل مورد نیاز خود را از خوراک و پوشاک تا دوربین عکاسی و فیلم از آنها تهیه نمایند.در قرن ۱۸ آربات خیابان محبوب روشنفکران و جامعه هنری مسکو بود که در امتداد آن قدم می‌زدند و در کافه‌های آن به صحبت می‌نشستند. به جرأت می‌توان گفت هنوز هم در آربات همان جو تاریخی و هنری پابرجاست.
ارسال پست

بازگشت به “تاريخ جهان”