كلوئوپاترا، ملكه مصر زيبا نبوده است!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث مرتبط با تاريخ جهان به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵, ۱:۳۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

كلوئوپاترا، ملكه مصر زيبا نبوده است!

پست توسط Leila »

جام جم ان لاين : براساس مطالعاتي كه باستان‌شناسان بر روي يك سكه نقره‌اي 2000 ساله به عمل آورده‌اند كلوئوپاترا و همسرش آنتوني آنچنان كه در سينما يا در كتب تاريخي به تصوير درآمده‌اند زيبارو و استثنايي نبوده‌اند.
به گزارش CNN ، اين سكه نقره‌اي متعلق به دو هزار سال پيش نشان مي‌دهد كه كلوئوپاترا و همسرش آنتوني كه تاريخ از آنها به عنوان دو دلداده نام برده و افسانه‌ها درباره آنها ساخته شده آنچنان زيبا نبوده‌اند.
نقش اين دو شخصيت تاريخي را در سينما اليزابت تيلور هنرپيشه نام‌آور زن هاليوود و ريچارد برتون بازي كرده‌اند كه از قضا آن دو نيز در آن زمان با يكديگر زن و شوهر رسمي بوده‌اند.
اين سكه نشان مي‌دهد كه كلوئوپاترا ملكه مصر داراي يك پيشاني كوتاه، چانه‌اي باريك و دماغي نوك تيز بوده است و دلداده رمي او يعني آنتوني چشم‌هايي درشت و از حدقه درآمده، گردني كلفت و دماغي قلاب مانند داشته است. به جز كارگردانان سينما، مورخين نيز در كتاب‌هاي خود از كلوئوپاترا به عنوان ملكه زيبايي ياد كرده‌اند كه ابتدا از ژوليوس سزار و سپس از رقيب او مارك آنتوني دلبري كرد و آنها را شيفته خود ساخت.
اما سكه‌اي كه امروز چهارشنبه در دانشگاه نيوكاسل به نمايش درآمد به همگان نشان داد كه آنها آنگونه كه تاريخ و هاليوود مجسم كرده‌اند زيبارو نبوده‌اند.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 71
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۸۷, ۱۰:۳۲ ب.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های دریافتی: 6 بار

پست توسط mardaviz0 »

:( با سپاس از نوشتارتان .البته از روی سکه ها نمیتوان به گور قطع در مورد زیبایی یا زشتی اشخاص حکمی به طور یقین داد .ولی قطعا کلوپاترا زن سبزه رویی بوده است .در این مورد خاص میتوان زنوبیا ملکه پالمیرا را مثال زد . که حتی مدتی توانست با شکست دادن ساسانیان و رومیان حکومت مستقلی برای خود تشکیل دهد و بعد ها با پسرانش به روم تبعید شد.سکه ای که از او موجود است چهره زنی زشت با گردن بسیار لاغر را نشان میدهد ولی بالعکس ملکه زنوبیا در ادبیات عرب پیش از اسلام زن بسیار زیبا و دلفریبی توصیف شده است که همواره خود را با کلو پاترا مقایسه میکرده است .زیرا با کلوپاترا تقریبا هم عصر بوده است .زنوبیا یا زبا در ادبیات عرب پیش از اسلام مقام رفیعی را داراست و زندگی اش پر از حکایات و حادثه هاست که در تجمل و ثروت کم از کلو پاترا نبوده است .

به کتاب تاریخ عرب قبل از اسلام .نوشته دکتر عبدالعزیز سالم .انتشارات علمی فرهنگی رجوع کنید.
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 151
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۸۶, ۱۱:۰۹ ق.ظ
محل اقامت: اصفهان
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 11 بار
تماس:

پست توسط mfd69 »

خب صد البته در طي زمان معيار ها هم فرق مي آورد.
شايد اون موقع به جاي كمر باريك گردن باريك مد بوده :grin: كه البته ممكن است گردن آنها هم به اين باريكي نبوده ولي نقاش طي يك مبالغه براي زيباتر نشان دادن او عكس او را اين چنين كشيده.(البته ضراب براي سكه)
:grin:
Frenzied Poster
Frenzied Poster
پست: 412
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۸۷, ۱۱:۲۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 32 بار
سپاس‌های دریافتی: 41 بار

پست توسط A10 »

خوب طفلي كلوپاترا گناهي نداشته كه دماغش نوك تيز بوده اون موقع كه جراحي بيني ركورد دار جراحي ها نبود !! اصلا جراحي در كار نبود فكرش را بكنيد اگه كلوپاترا در ابن دوره زندگي ميكرد تيزي نوك دماغ اش را ميگرفتند . چانه اصلاح ميشد با كمي سيليكن گونه و لب و ... اش برجسته ميشد . با انواع لنز هر روز چشم اش به يك رنگ در مي آمد . انواع كرمهاي و صابون هاي خرچنگ ، آلوئورا ، خاويار ، خيار ، ماست ، خربزه و ..... پوستش را درست ميكرد و اگر تيره بود با كرمهاي مخصوص روشن و اگر روشن بود برنزه ميشد . خلاصه يك دفعه ميشد مثل اليزابت تيلور بلكه خوشگل تر . مد روز
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 71
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۸۷, ۱۰:۳۲ ب.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های دریافتی: 6 بار

پست توسط mardaviz0 »

A10 نوشته شده:خوب طفلي كلوپاترا گناهي نداشته كه دماغش نوك تيز بوده اون موقع كه جراحي بيني ركورد دار جراحي ها نبود !! اصلا جراحي در كار نبود فكرش را بكنيد اگه كلوپاترا در ابن دوره زندگي ميكرد تيزي نوك دماغ اش را ميگرفتند . چانه اصلاح ميشد با كمي سيليكن گونه و لب و ... اش برجسته ميشد . با انواع لنز هر روز چشم اش به يك رنگ در مي آمد . انواع كرمهاي و صابون هاي خرچنگ ، آلوئورا ، خاويار ، خيار ، ماست ، خربزه و ..... پوستش را درست ميكرد و اگر تيره بود با كرمهاي مخصوص روشن و اگر روشن بود برنزه ميشد . خلاصه يك دفعه ميشد مثل اليزابت تيلور بلكه خوشگل تر . مد روز
عزيزم اين يک بحث تاريخي ميباشد نه تبليغ ارايشگاهت.
هنوز آتش پارسي نمرده است
ارسال پست

بازگشت به “تاريخ جهان”