چرا فلسطینیان زمین های خود را فروختند؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث مرتبط با تاريخ جهان به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 577
تاریخ عضویت: جمعه ۱۵ دی ۱۳۸۵, ۷:۲۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 502 بار
سپاس‌های دریافتی: 231 بار

چرا فلسطینیان زمین های خود را فروختند؟

پست توسط hedayat.m »

پاسخ به یک شایعه

به بهانه سالگرد اشغال فلسطین

در مورد مسأله فلسطین گفتنی های زیادی وجود دارد. اما موضوعی که اخیراً باعث شگفتی و تأسف شده است، سؤالی است که بطور وسیع در بین جوانان پخش شده: « این فلسطینی ها مگر خودشان زمینها و باغهایشان را به صهیونیستها نفروخته اند که حالا اینقدر اعتراض می کنند ؟ »

و اما واقع قضیه چیست؟ آیا صهیونیستها، فلسطین را از طریق خرید بدست آورده اند و فلسطینیها با کمال رضایت، سرزمین خود را در ازای پول به آنها داده اند؟

جواب: تا سال 1296 هجری شمسی، یهودیان تنها 650 کیلومتر مربع از 27 هزار کیلومتر مربع مساحت کل فلسطین را در مالکیت خود داشتند. دراین سال با شکست دولت عثمانی در جنگ جهانی اول، انگلستان سرزمین فلسطین را اشغال کرد و طی اعلامیه ای به صهیونیستها اجازه داد که در فلسطین، «کانون ملی یهود» ایجاد کنند و یهودیهای غیر فلسطینی را به سکونت در زمینهای سلطنتی متعلق به دولت عثمانی شکست خورده تشویق کرد.

از این پس اشغالگران انگلیسی با وضع انواع و اقسام قوانین ، شرایط را برای اشغال زمین ها، ساختمانها و باغات فلسطینی توسط یهودیان فراهم کردند. رقمی در حدود 597 کیلومتر مربع توسط خود دولت بریتانیا به طور رایگان یا به قیمت ارزان در اختیار آژانس یهود و شرکتهای صهیونیستی قرار گرفت.

678 کیلومتر مربع نیز توسط خانواده های عرب غیر فلسطینی به یهودیان فروخته شد. 68 کیلومتر مربع نیز به دستور وزیر مختار انگلیس توسط یهودیان به زور از فلسطینیان گرفته شد. به هر حال در میان ملت فلسطین بسیار کم دیده شده اند کسانی که زمین های خودشان را فروخته باشند.

تازه آن دسته قلیل که زمینهای خود را فروختند، اکثراً نه با طیب خاطر که در اثر شرایط به وجود آمده از قوانین انگلیس در مورد کشاورزان فلسطینی بود که مجبور به فروش زمین های خود می شدند. مثلاً دولت انگلیس، مقدار مالیاتها را افزایش می داد و همزمان از صدور حبوبات و زیتون که عمده محصول کشاورزی فلسطین بود جلوگیری می کرد. در نتیجه کشاورزان از عهده مخارج و مالیاتها بر نمی آمدند و به ناچار ملک خود را به معرض فروش می گذاشتند. از اینها که بگذریم، پس از مدتی فتوایی شرعی مبنی بر حرام بودن فروش زمین به یهودیان و مباح بودن خون کسی که چنین کاری انجام دهد یا واسطه این کار باشد از سوی اغلب علما صادر شده بود.

اولین فتوا در مورد حرام بودن فروش زمین به یهودیان، توسط کنگره علمای فلسطین که در بهمن 1313 در بیت المقدس تشکیل جلسه داد صادر شد. شرکت کنندگان در این کنگره به اتفاق آرا فتوا دادند که فروش زمین در فلسطین به یهودیان حرام است، زیرا این کار به یهودیان امکان می دهد به اهداف خود که عبارتست از یهودی سازی فلسطین، خارج ساختن این سرزمین از دست ساکنان اصلی آن و بیرون راندن آنها از سرزمینشان و محو آثار اسلامی در فلسطین از طریق تخریب مساجد و عبادتگاهها و اماکن مقدس اسلامی دست پیدا کنند. طبق این فتوا بر همه واجب است که با فروشندگان زمین به یهود قطع رابطه کنند و آنان را معرفی نمایند و اگر این افراد مردند در قبرستان مسلمین دفن نخواهند شد. در تاریخ معاصر فلسطین گزارشهایی از مراسم جشن و پایکوبی مردم به میمنت مجازات معدود خائنانی که اقدام به فروش زمینهایشان کرده بودند، ضبط شده است.

طبیعی است که در چنین فضایی کمتر کسی به خود جرأت می داده است که دست به فروش زمین به صهیونیستها بزند و نفرت و لعن خلق و خالق را برای خود بخرد. در هر حال چنان که آورده شد، جمع ارقام زمین های واگذار شده به صهیونیستها( با احتساب زمینهایی که از قبل در اختیار یهودیان بوده) در زمان سلطه انگلیس، تقریباً دو هزار کیلومتر مربع است که در مقایسه با 27 هزار کیلومتر مربع مساحت فلسطین، فقط 7/7 در صد است که از این درصد هم چیزی حدود یک سوم آن از طریق خرید به صهیونیستها رسیده است و ما بقی با مساعدت انگلیس در اختیار آنها گذاشته شده است. این بدان معنی است که تنها چیزی حدود 5/2 درصد از زمینهای فلسطین به صهیونیستها فروخته شده است.

پس از خروج انگلیس از فلسطین در اردیبهشت 1327(1948 میلادی)، مابقی این سرزمین نه از طریق خرید که با کشتار، غصب، شکنجه، تخریب، فشار و توطئه و با بدترین شکل از فجایع و جنایات که ممکن است به تصور بشر درآید، به تصرف صهیونیستها در آمده است. وقایع جنایتکارانه ای که صهیونیستها ترتیب داده اند، یک فهرست بلندبالا و شامل دهها عنوان است. فقط در سال 1948 و برای آماده سازی فضا جهت اعلام موجودیت به اصطلاح « دولت اسرائیل»، ده ها مورد کشتار دسته جمعی با صدها شهید از زن و مرد و کوچک و بزرگ، «عملیات افتخار آمیز صهیونیستها» را شامل می شود که فاجعه « دیر یاسین» با 360 کشته و کشتار حیفا با 150 شهید دو نمونه از آنها است.

حاصل این کشتارها و نتیجه برنامه ریزی شده آنها این که در همان سال 1327 «ساکنان 531 روستا و شهر فلسطینی یعنی جمعاً 900 هزار نفر را از خانه و کاشانه بیرون راندند.» و این جنایات همچنان ادامه داشت تا سه هزار کشته اردوگاههای «صبرا و شتیلا» تحت نظارت آریل شارون در سال 1361 و کشتار ابراهیمی در سال 1372 وقتل عام جنین درسال 1381 و... توجه شود که همه اینها صحنه های کشتار است نه جنگ. یعنی یک طرف مردم بی سلاح بی دفاع یک روستا، یا یک حرم، یا نمازگزاران یک مسجد، یا بچه های پناه گرفته در یک پناهگاه و... و در سوی دیگر یک ارتش مسلح مجهز وحشی است با اندیشه نژادپرستانه صهیونیستی و تعلیم دیده برای کشتار و جنایت. آن وقت شگفت آوراست که جوان یا دانشجوی ما اینها همه را نمی داند و سؤال می کند که این فلسطینیان که زمینهایشان را فروخته اند چرا اینقدر سر وصدا می کنند؟ و شگفت آور تر است که این سخن در بین جماعتی وسیع در سراسر ایران گسترده است. با این حساب آیا دستگاههای تبلیغاتی کشورمان در شناساندن حقیقت فاجعه فلسطین کوتاهی نکرده اند و بالعکس، تبلیغات صهیونیستی در وارونه جلوه دادن واقعیتها پرکار نبوده است؟

منبع: شمس الدین رحمانی، روزنامه جمهوری اسلامی مورخ 8/2/80 با تلخیص و اندکی تغییر

مراجع:
1- مجله ترجمان سیاسی، دی ماه 79

2- سرگذشت فلسطین، اکرم زعیتر، ترجمه اکبر هاشمی رفسنجانی 3- فلسطین، سرزمین تاریخ و مقاومت، انتشارات جنبش جهاد اسلامی فلسطین، دفتر تهران
[External Link Removed for Guests]
  و يارانم
در مشقت هاي فوق الطاقه چندين ساله هيچ مقصودي نداشته و نداريم جز
حفظ ايران از تعرضات خارجي و فشار خائنين داخلي ، تامين آزادي رنجبران ستمديده مملكت و استقلال حكومت  

  كوچك  
Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۵, ۱۲:۴۶ ب.ظ
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

Re: چرا فلسطینیان زمین های خود را فروختند؟

پست توسط Present »

حالا بازم بگید حق با صهیونیسته و یک جوری ازشون دفاع کنید که انگار حق دارند (منظور شخص خاصی نیست) و ما با دفاع نکردن از حق مظلوم در جنایات صهیونیست سهیم می شویم
امام خمینی: رژیم صهیونیستی(اسرائیل ) باید از صحنه روزگار محو شود.
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3309
تاریخ عضویت: شنبه ۱۰ آذر ۱۳۸۶, ۵:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

Re: چرا فلسطینیان زمین های خود را فروختند؟

پست توسط Mil@d »

پاسخ به یک شایعه


msm جان من شایعه پخش نکردم.مطلبی بود که در کشور کمتر عنوان می شد. به چه دلیل نمی دانم :?

ضمنا مسئله فلسطین پیچیده ترین بحران سیاسی نظامی 61 سال اخیر در جهان است.که با وجود ده ها هزار کشته و زخمی هنوز نتیجه مشخصی در پی نداشته است.

ضمنا سرچ در گوگل و کپی پیست مطلب برای من هم کاری نداشت.البته نکته دیگر با بخش زیادی از مقاله بالا موافقم.
  بی  
Junior Poster
Junior Poster
پست: 108
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۸ آذر ۱۳۸۶, ۶:۳۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 58 بار

Re: چرا فلسطینیان زمین های خود را فروختند؟

پست توسط parsa-63 »

با درود به تمامی کاربران گرامی :razz:
در این مورد حرف ها و بعضا منابع متناقض بسیار زیادی موجود میباشد.به طوری که یک داوری بی طرفانه بدون در نظر گرفتن بعضی گرایشات یا تعصبات به دور از انصاف امری محال به خصوص برای توده برخواسته از عوام مسلمانان به نظر میرسد. :-(
به خصوص به دلیل تمام گرایشات ضد یهودی مسلمانان امت و نه میهن محور از این قوم خوب یا بد(خاکستری)هیولاهایی درنده,خونریز و........
در ذهنها تداعی میکنند.
بیائیم حداقل در قضاوت هایمان چون یک ایرانی به دور از تعصب و چونان یک مسلمان واقعی با دیده انصاف به وقایع بنگریم :-o
با سپاس :razz:
Captain II
Captain II
پست: 577
تاریخ عضویت: جمعه ۱۵ دی ۱۳۸۵, ۷:۲۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 502 بار
سپاس‌های دریافتی: 231 بار

Re: چرا فلسطینیان زمین های خود را فروختند؟

پست توسط hedayat.m »

Darya salar MILAD نوشته شده:
پاسخ به یک شایعه


msm جان من شایعه پخش نکردم.مطلبی بود که در کشور کمتر عنوان می شد. به چه دلیل نمی دانم :?

ضمنا مسئله فلسطین پیچیده ترین بحران سیاسی نظامی 61 سال اخیر در جهان است.که با وجود ده ها هزار کشته و زخمی هنوز نتیجه مشخصی در پی نداشته است.

ضمنا سرچ در گوگل و کپی پیست مطلب برای من هم کاری نداشت.البته نکته دیگر با بخش زیادی از مقاله بالا موافقم.


ببخشید مطلب از آرشیو منتقل شد به ابتدا و انتهای اون توجه نکردم. اصلا منظورم شما نبود بیشتر خود متن مد نظر بود.
  و يارانم
در مشقت هاي فوق الطاقه چندين ساله هيچ مقصودي نداشته و نداريم جز
حفظ ايران از تعرضات خارجي و فشار خائنين داخلي ، تامين آزادي رنجبران ستمديده مملكت و استقلال حكومت  

  كوچك  
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3472
تاریخ عضویت: جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۷, ۹:۴۴ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

Re: چرا فلسطینیان زمین های خود را فروختند؟

پست توسط Solver »

در مورد اینکه فلسطین چرا اینگونه است چند جمله ساده می گم که نتیجه کلیه تحقیقات من در اون است.


جنگ های صلیبی در فلسطین پایان یافت » زیر سلطه انگلیس (نمانیده مسیجیت در جنگ) مرز اسلام و مسیحیت شد.

پس از شکست طرح ایجاد دولت یهود در ایران (دشت مرودشت، در نزدیکی قدمگاه ایوب پیامبر) جروسلم هدف تشکیل دولت یهود شد.

انگلستان و دیگر اروپاییان به علت تنفری که از یهود داشتند (مشابه حیتلر و آلمانیها) به دنبال راهی برای خلاصی از ایشان بودند، البته راه آنها خیلی هوشمندانه تر از راهی بود که حیتلر در سر داشت (شاید هم عمل کرد = هلوکاست). آنها با ایجاد یک کشور یهود همه یهودیها را از کشورهای خودشان بیرون کردند تا کشورهای خودشان پاکیزه از یهودیان باشد.

من دوستان یهودی زیاد دارم، چه در ایران و چه در اسرائیل، اکثراً را میتوان ثروتمند خواند، فرهنگ یهود دارای نواقص بسیاری چه در روابط اجتماعی و چه در انسانیت است. حقیقتاً قرآن توصیه به جایی داشته است که نباید به یهودیان اجازه تشکیل حکومت بدهید.

انگلیس در قبال دریافت پول از یهودیان زمین ها را به سرمداران صهیونیست فروخت. به این ترتیب سیل مهاجرت آغاز شد.

به دنبال آن مردم عرب و نه چندان متمدن آن منطقه نیز به بهای بسیار ناچیز زمین های خود را فروختند. اما زمین های تحت مالکیت دولت انگلیس که شامل بیابان ها و کوه ها می شد به طور رسمی به اسرائیل واگذار شد، به این ترتیب سرزمین واگذار شد به اسرائیل.

در پایان، اسرائیل خطرناک ترین سلاح دشمنان اسلام، خاورمیانه، شرق و مهمتر از همه ایران است.
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
Frenzied Poster
Frenzied Poster
پست: 412
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۸۷, ۱۱:۲۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 32 بار
سپاس‌های دریافتی: 41 بار

Re: چرا فلسطینیان زمین های خود را فروختند؟

پست توسط A10 »

دوست عزيز نظر شما را به اين تاپيك جلب ميكنم

قراردادهای دوران قاجار = 3.5 میلیون کیلومتر مربع کسر مساحت
forum-f139/3-5-t51866.html

به نظر من ، متجاوز ، متجاوز است كشور ايران متجاوز هايي دارد كه به قول نگارنده تاپيك فوق 3.5 میلیون کیلومتر مربع از مساحت كشور عزيزمان را اشغال كرده اند ما براي باز پس گرفتن اين 3.5 ميليون كيلومتر مربع تا كنون چكار كرديم ؟ چقدر هزينه كرديم ؟ چقدر فعاليت سياسي داشتيم ؟
برگرديم به زمان حال عراق به ايران حمله كرد پس از 8 سال خون ريزي و ميلياردها ريال خسارت و صدها هزار شهيد بالاخره عراق محكوم به پرداخت خسارت به ايران شد .تاكنون چند دلار از اين ميليارد ها دلار را ما دريافت كرديم ؟؟ براي دريات اين خسارت چقدر فعاليت سياسي كرديم ؟؟
چقدر فعاليت تبليغاتي كرديم ؟؟؟ و ....
دوستان چراغي كه به خانه رواست به مسجد حرام است چرا ما متجاوزين به كشور خودمان را ناديده گرفتيم و فقط و فقط چسبيديم به كشوري كه چند هزار كيلومتر از ما فاصله دارد و كل مساحت اشغال شده اش 130 برابر از مساحت اشغال شده ايران كمتر است و با ايران با غرامت دريافتي از عراق ميتواند زمينهايي به مراتب بزرگتر از 27000 كيلومتر را خريداري نمايد .
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3472
تاریخ عضویت: جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۷, ۹:۴۴ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

Re: چرا فلسطینیان زمین های خود را فروختند؟

پست توسط Solver »

  , دوست عزیز

تاپیک مطرح شده را که بنده تالیف کردم از ویکی پدیا و چند منبع دیگر (البته منابع دیگر جهت بررسی آمار و ارقام و صحت آنها بود).

اسرائیل تهدیدی است برای کشور ما، جدا از اسلام و خاورمیانه. اسرائیل یک دشمن است، عقل حکم می کند با دشمن دشمن خود دوست باش. چه برسد به آنکه ما با آنها پیوند دینی نیز داریم.
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
Captain II
Captain II
پست: 577
تاریخ عضویت: جمعه ۱۵ دی ۱۳۸۵, ۷:۲۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 502 بار
سپاس‌های دریافتی: 231 بار

Re: چرا فلسطینیان زمین های خود را فروختند؟

پست توسط hedayat.m »

بجز ایران و فلسطین، هرتسل قبرس، العریش(واقع در صحرای سینا)، اوگاندا، کنگو و موزامبیک هم مد نظر داشت که در کنگره هفتم صهیونیست ها فلسطین انتخاب شد.
یکی از مهمترین دلایل انتخاب فلسطین فشار و همکاری انگلستان بود.
ماکس نوردو؛ از نظریه پردازان صهیونیسم: آن زمان فرا رسیده بود که اگر صهیونیسمی هم وجود نداشت، بریتانیای کبیر، آن را اختراع کند.
  و يارانم
در مشقت هاي فوق الطاقه چندين ساله هيچ مقصودي نداشته و نداريم جز
حفظ ايران از تعرضات خارجي و فشار خائنين داخلي ، تامين آزادي رنجبران ستمديده مملكت و استقلال حكومت  

  كوچك  
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
پست: 29
تاریخ عضویت: جمعه ۱۴ دی ۱۳۸۶, ۲:۳۲ ق.ظ
محل اقامت: Tehran
سپاس‌های ارسالی: 22 بار
سپاس‌های دریافتی: 9 بار
تماس:

Re: چرا فلسطینیان زمین های خود را فروختند؟

پست توسط retza »

همه ی شهر در حال دعا برای باریدن بارانند، هیچ کس نمی داند که خدا حواسش به آن کودکی است که کفش هایش سوراخ است...
ارسال پست

بازگشت به “تاريخ جهان”