ابزارهای شکنجه در قرون وسطی!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث مرتبط با تاريخ جهان به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, رونین, شوراي نظارت

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 1101
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۸۸, ۷:۴۲ ب.ظ
محل اقامت: خانه همیشه سبزم!!!
سپاس‌های ارسالی: 1410 بار
سپاس‌های دریافتی: 4783 بار
تماس:

ابزارهای شکنجه در قرون وسطی!

پست توسط Parsa84 »

  این همه استعداد در زجر دادن و اختراع وسایل عجیب و غریب برای کشتن همنوع، حیرت آور است؛ استعدادی که فقط از اروپایی‌هایی قرون وسطی برمی‌آید. تصویر تصویر
«بر زخم‌هایش، سرکه و نمک بریزید»، «او را در دیگ بجوشانید». «سیخ را بیاورید»، «سرب را در حلقش بریزید»، «و را جلوی توپ ببندید»؛ تاریخ پر است از این جور دستورهای خفن. آن هم دستورهایی که یک همنوع علیه همنوع دیگرش می‌دهد، برای این که زجرش بدهد و از طرف حرف بکشد یا وادار به حرف زدنش کند. خلاقیت در انواع شکنجه‌ها و تنوع در آنها، نشان می‌دهد بنی بشر کلا ً دنبال کارهای تازه بوده تا همه را مقر بیاورد؛ در یونان. روی زخم‌ها نمک می‌پاشیدند. در اسپانیا ریختن سرب داغ در حلق و گوش و بینی عادی بود. از همه خفن‌تر در انگلیس بود که مجرم بدبخت را تحویل کارآموزان دانشگاه جراحی می‌دادند. دانشجوها هم از خدا خواسته، طرف را زنده زنده پاره پاره می‌کردند. آخر سر هم جلو چشم‌های طرف، دل و روده اش را می‌دادند سگ بخورد! طبیعی بود اگر طرفمان مبات می‌شد، می‌مرد، کباب کردن، سوزاندن، بریدن گوش و دماغ و زبان، کشیدن دندان، کندن پوست، در آوردن چشم و کشیدن روی زمین هم که دیگر چیزهای دم دستی بود. شکنجه در تمامی‌ ادیان الهی، مغایر اصل بدیهی کرامت انسانی است. برای همین، همیشه و همه جا این جور کارها محکوم شده. تصویر تصویر   این حال، بازار شکنجه این روزها حتی در دوره‌ای که آن را عصر جدید می‌دانیم ادامه دارد؛ حتی با وجود معاهده منع شکنجه (کلا ً سازمان مللی‌ها فکر می‌کنند هر معاهده‌ای را علم کنند، مشکل حل می‌شود) و کلی قوانین به اصطلاح دموکراسی محور، هنوز حتی در کشورهایی که ادعای متمدن بودن دارند هم، آن قدر بازار شکنجه داغ است که با همه لاپوشانی‌ها، گاهی وقت‌ها از راه عکس‌ها و بلوتوث‌ها، تصاویر هولناکی به بیرون درز می‌کند؛ مثل ماجرای ابوغریب. تصویر تصویر تصویر


چرخ کاترین (چرخ شکننده)
احتمالا ً قدمت این روش شکنجه به همان اوایل اختراع چرخ به وسیله بشر می‌رسد. در این روش طرف را به یک چرخ درشکه که انصافا ً چیز گنده و یغوری بوده، می‌بستند، سپس چرخ درشکه مورد نظر را به حرکت درآورده و یارو را خوب قل می‌داده‌اند. (احتمالا ً بعدها میکسر هم توسط یکی از قربانیان جان سالم به در برده از این دستگاه، اختراع شده.) بعد هم که چرخ دور گرفت، سعی می‌کردند با چوب سرعت چرخ را بگیرند.
طبق قوانین فیزیک، میزان ضربه در این روش به اندازه شتاب چرخ و نیروی گریز از مرکز آن بستگی دارد و البته مقاومت فرد استفاده کننده. این وسیله در انگلیس و روسیه خیلی طرفدار داشته است.


چهار میخ
این وسیله علاوه بر این که می‌تواند یک وسیله شکنجه مفید و مؤثر باشد، می‌تواند به عنوان مسابقه «بکش بکش» هم مورد استفاده قرار بگیرد. روی این شبه تخت، 4 دست و پا را می‌بستند و با 4 اهرم که هر کدام دو به دو و به صورت ضربدری به یک سمت حرکت می‌کردند، آنها را می‌کشیدند.
بسته به سرتق بودن طرف، میزان کشیدگی این اهرم‌ها بیشتر و بیشتر می‌شد تا بالأخره از یک جایی، بدن طرف شروع به شکاف و پارگی کند. اسم خاص این دستگاه Rack است که معنی‌اش می‌شد به شدت کشیدن و عذاب دادن.

این سیستم هیجان انگیز از پرطرفدارترین ابزار شکنجه‌های کششی در اروپای 500 سال قبل بود و آدم‌های معروفی با آن توفیق سفر به آن دنیا را پیدا کرده اند. ویلیام والاس، (جنگجوی ایرلندی که فیلمش را هم دیده ایم _ همان فیلم «شجاع دل» که مل گیبسون والاس بود) _ یا جان کوچولو، رفیق رابین هود_ همان خرس گنده کارتون رابین هود _ از معروف‌ترین قربانیان این وسیله بوده اند.
روش شکنجه کفار در صدر اسلام هم نسخه بدوی همین چهار میخ بود که به جای اهرم، اعمال فشار به صورت دستی انجام می‌شد. سمیه مادر عمار یاسر و اولین زن شهید در اسلام به همین روش شهید شد.


صندلی یهودا
نوع دیگری از روش‌های شکنجه، «صندلی تفتیش عقاید» است که گلاب به رویتان خیلی نمی‌شود درباره نحوه عملکردش شرح و توضیح مفصلی داد. نحوه کار به این شکل بوده که فقط گردن، دست‌ها و پاهای متهم را با طناب به سقف می‌بستند.
این صندلی در آلمان و اسپانیا کاربرد داشته و ظاهرا ً آدم‌های خوش ذوق به آن «اسب چوبی» هم می‌گفته اند. اما در انگلیس نوع دیگری از اسب چوبی وجود داشته که در آن، طرف را به جای مرکز ثقل نقطه‌ای، سوار مرکز ثقل خطی می‌کرده اند. در حالی که به پاهایش هم وزنه بسته بودند تا ورزش بکند و اجدادش جلوی چشمانش تردد نمایند.
 تصویر
  آهنی
این سیستم خوراک ترکاندن و خرد کردن استخوان‌های پاست.
این روش به خاطر این که در اسپانیا طرفدار داشت به چکمه اسپانیایی هم معروف بود.
جفت پای طرف را تا زانو در یک چکمه آهنی که با پیچ قابلیت تنظیم داشت، می‌کردند و از بالا هم با تخته‌های چوب گوه شکل بین زانوها فاصله می‌انداختند، بعد همزمان چوب‌ها را با چکش از بالا بین زانوها می‌چسباندند و از پایین هم چکمه را سفت می‌کردند. این طوری زانوها خرد شده و مچ و انگشت‌های پا هم بر اثر فشار درب و داغان می‌شود و پرونده راه رفتن متهم در آینده، می‌رفت قاتی باقالی‌ها.
این روش در دکان رمان‌نویس‌ها حسابی طرفدار پیدا کرده و در «مرشد و مارگاریتا» (میخائیل بولگاف) و «گوژ پشت نتردام» (ویکتورهوگو) به آن پرداخته شده است.


پنجه گربه
به این وسیله هیجان انگیز، «قلقلک اسپانیایی» (Spanish tickler) هم می‌گویند؛ در حالی که ما وجه تسمیه ماجرا را نمی‌دانیم. احتمالا ً خود کسی هم که این اسم را روی این وسیله گذاشته، گیر آن نیفتاده تا این بامزه بازی‌ها یادش برود. این دستگاه فلزی که در اسپانیای قرون وسطی طرفدار داشته، چنگال‌های تیز و بلندی داشت و ابعاد و فاصله سر چنگال‌ها از هم طوری بود که شکنجه گر محترم برای کندن ماهیچه‌ها و پوست زیاد اذیت نشود و البته استخوان‌ها و رگ‌های اصلی را هم با آنها نکند تا طرف برای فازهای بعدی شکنجه جان داشته باشد. البته لازم به توضیح نیست که برای استفاده بهینه از این شکنجه، طرف را می‌بستند به صندلی تا زیاد وول نخورد.
 تصویر
 
اگر شهرت بقیه هم الکی به اسم اسپانیایی‌ها در رفته باشد، این یکی واقعا ً کار خودشان است. در این روش طرف را خیلی محترمانه به دستگاه و قلاده را به گردنش می‌انداختند، سپس هر روز با هر چند ساعت یک بار (بستگی به اعصاب شکنجه گر دارد) با اهرمی‌ که پشت گاروت هست، قلاده را سفت‌تر و سخت‌تر می‌کردند. این ابتکار را اسپانیایی‌ها وقتی زدند که سرخ پوست‌ها نسبت به افشای محل اختفای طلایشان خست به خرج داده و چیزی از خودشان بروز نمی‌دادند. ژنرال‌های اسپانیایی هم وسیله‌ای اختراع کردند که طرف زودی نمیرد و فرصت برای احساس طولانی مدت خفگی و فکر کردن به بی‌ارزشی مال دنیا را داشته باشد، گاروت هنوز هم در آمریکای لاتین به کار می‌رود و جیمز باند معروف هم در چند تا از فیلم‌هایش از این وسیله استفاده کرده است.
 تصویر

تصویر

  تفتیش عقاید
این صندلی میخ دار از وسایل کلیسا در دوران قرون وسطی بود. آن دوره مد بود هر کس که عقاید مخالف کلیسا اعم از نظرات علمی، سیاسی، اقتصادی و هنری داشت، روی این صندلی نشانده می‌شد تا عقاید ضاله و مخربش از سوراخ میخ‌ها بیرون بزند. کسی که دچار تفتیش می‌شد، روی صندلی پیچ می‌شد، میخ‌ها قابل تنظیم بودند تا جلو و عقب بروند. اگر هم طرف همچین شیشه خرده داشت، میخ‌ها را حرارت می‌دادند تا طبق قوانین رسانا حالی به هولی شده و تا عمق اندرونش گرم شود. این آبکش حرارتی در ایتالیا و اسپانیا تا 300 سال قبل و در آلمان و مرکز اروپا تا 200 سال پیش کلی طرفدار داشت؛ البته بین آنهایی که دور صندلی می‌ایستادند.

 تصویر
 
هر چقدر این مایع باعث حیات است، استفاده نافرم از آن جهت شکنجه، می‌تواند مسیر حیات را معکوس کند.
به غیر از نادر شاه که بعد از کور کردن پسرش قات زد و با تلمبه، آب به شکم بیشتر از 10 نفر بست و آنها را ترکاند، فرو کردن کله در آب، سر و ته آویزان کردن در بشکه آب و با میله زدن به بشکه، از نمونه‌های متداول شکنجه هستند.
اما جدیدترین نمونه که خوراک نیروهای آمریکایی در گوانتانامو و عراق بوده، این است که با شلنگ در حلق طرف آب بریزید تا بعد از سیراب شدن به حرف بیاید؛ البته این یک چیزی توی مایه‌های ابتکار نادرشاه است.


باکره نورمبرگ
فقط دیدن این دستگاه با آن اسم غلط اندازش کافیست تا فرد مورد نظر قبل از استعمال، دچار حالت پشیمانی شود، عینهو بلبل به کارهای نکرده‌اش هم اعتراف کند. این تابوت میخ دار حاصل ترکیدگی استعداد شکنجه‌گرهای آلمانی در نورنبرگ است. آدم بخت برگشته را ایستاده داخل تابوت می‌چپاندند و بعد با پیچاندن دستگیره‌هایی که مجموعه میخ‌ها را جلو می‌برد. همچین نم نم میخ‌ها را در اعضا و جوارح فرو می‌کردند. البته مخ سازنده‌ها این قدر کار کرده بود که میخ‌ها را طوری بچینند تا در اعضای حیاتی فرو نرود و طرف برای چند بار رفتن در تابوت جان داشته باشد.
 تصویر
 
البته اره می‌تواند وسیله مفیدی هم باشد و این نحوه استفاده ماست که میزان تـأثیرگذاری و نحوه کارش را مشخص می‌کند. همان طور که الأن داشتن تلویزیون برای ما از نان شب واجب‌تر است. داشتن اره در اروپای قرون وسطی هم همین وضع را داشته. البته اروپایی‌ها فقط تیر و تخته اره نمی‌کردند. کافی بود کسی دزدکی از مزرعه‌شان چیزی کش می‌رفت، فرق نمی‌کرد چه کسی و چه چیزی تا خفتش کنند و بساط اره‌کشی به راه شود. در این روش، دزد بدبخت را از پا به سقف یا درخت آویزان می‌کردند و شروع می‌کردند به ریدن شاخ و برگ اضافه طرف که همانا دست و پا و... بود. شاید بگویید چرا برعکسش می‌کردند؟ برای این که خون در مغز جمع شود و با هدر رفتن بیخودی خون از پا و دست، طرف زود جمع نکند برود آن طرف بلکه این جوری ضمن اعتراف به گناهان، یک زجر ملسی هم بکشد. به این می‌گویند استفاده بهینه در یک شکنجه مرحله به مرحله.


چنگال کفار
این دستگاه، فک فرد استفاده کننده را آسفالت می‌کرد. 2 چنگال فلزی که رو به روی هم بسته شده بودند، یکی سمت زیر چانه و یکی هم روی سینه قرار می‌گرفت و طرف هر چقدر سرتق بازی در می‌آورد، شکنجه گر با پیچاندن پیچ متصل کننده این 2 چنگال به هم، باعث می‌شد تا چنگال بیشتر فرو برود. دست‌های طرف هنگام استفاده ار سیستم از پشت بسته می‌شد و برای این که چنگال‌ها هم در نروند سیستم را با قلاده به گردن محکم می‌کردند. البته برای منغص نشدن عیش شکنجه کننده، دستگاه طوری قرار می‌گرفت که یکهو زرتی در نرود و بعد برود توی قلب و کار را تمام کند؛ این دستگاه اختراع ایتالیایی‌ها بود.
 تصویر
                [External Link Removed for Guests] 
[External Link Removed for Guests]

  شور و عشق و شاديم را از خدايم هديه دارم**** هرچه هستم هرچه باشم چشمه ام پاکم زلالم 
تصویر
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۵ آذر ۱۳۸۷, ۱:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12308 بار

Re: ابزارهای شکنجه در قرون وسطی!

پست توسط shola »

حالا فکرش رو بکنید این جماعت با این سابقه درخشان دایه دار انسایت و حقوق انسان ها در جهان شده اند
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 1101
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۸۸, ۷:۴۲ ب.ظ
محل اقامت: خانه همیشه سبزم!!!
سپاس‌های ارسالی: 1410 بار
سپاس‌های دریافتی: 4783 بار
تماس:

Re: ابزارهای شکنجه در قرون وسطی!

پست توسط Parsa84 »

من هم با شما تا حدودی موافقم ولی اگر یک نگاه منصفانه به تاریخ کلیه کشورها بپردازیم سایه شوم شکنجه همواره بر تمامی ملل جهان برقرار بوده. :-(
مسئله دیگر نگریستن به حال است!! 8-> :-o
ایا در این کشورهایی که شما نام بردید هم چنان پرداختن به شکنجه گری ادامه دارد یا انها با درس گرفتن از تاریخ درصدد اصلاح خود برامده اند!!?(حداقل با مردم خود) :-)
حال متاسفانه در بسیاری از کشورهای اسلامی با تاریخ و فرهنگ غنی و درخشان هم چنان شاهد قطع کردن اعضا و جوارح و حتی در......... به اعتراف بعضی مسئولین شاهد وحشیانه ترین رفتار با زندانی ها بودیم در قرن 21!!! و متعاقبا بسته شدن ان بازداشتگاه. ::sa ::ss
از نظر من گذشته ها گذشته و تنها نکته در تکرار حوادث گذشته عبرت اموزی و جلوگیری از تجربیات تلخ مشابه می باشد. :-o
اگر مدیریت سایت مخالفتی نداشته باشه سعی میکنم گوشه ای از جنایات قاجاری ها رو هم در کنار این وحشی گری ها قرار دهم تا حساب ملت ها رو از جباران و زورگویان جدا کنیم از هر قوم,نژاد و مذهب. ::sh
[External Link Removed for Guests]

  شور و عشق و شاديم را از خدايم هديه دارم**** هرچه هستم هرچه باشم چشمه ام پاکم زلالم 
تصویر
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۵ آذر ۱۳۸۷, ۱:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12308 بار

Re: ابزارهای شکنجه در قرون وسطی!

پست توسط shola »

دوست عزیز مگه الان کشورهایی که دایه دار حقوق بشراند از همین قماش (چه از لحاظ نژادی و چه از لحاظ تاریخی) نیستند؟ شکنجه گری در حد وسیع در قرن 21 توسط کدام کشورها در حال انجامه؟ مسیولین کدام کشورها به صورت علنی از شکنجه حمایت می کنند و حتی حاضر به یک عدر خواهی ساده در این مورد نیستند؟

بعد من که از کشور خاصی اسم نبردم روی سخن من به کشورهایی بود (چه با واسطه و یا بدون واسطه) در حال تکرار تاریخ خود (چه مستقیم و چه غیرمستقیم) هستند که نمونه اگه خواستید خودتون در پست اولتون به انها اشاره ایی غیر مستقیمی کردید

از قجرها نام بردید اعمال قبیح قاجارها در مورد سایر قومیت های ایرانی چیزی نیست که قابل دفاع (خدای ناکرده) و یا چشم پپوشی باشه ولی ایا ما الان داریم با منطق قجری از حقوق بشر سخن می گوییم ؟(شاید کاستی هایی باشه ولی در مقایسه با کشورهای مدعی است که می توان جایی رو نقد کرد) موضوع سر اینه که الان کشورهایی که ادعای حقوق بشر رو دارند خودشون کجا ایستادند که دارند برای سایرین تعیین و تکلیف کنند

درسته که گذشته ها گذشته ولی یادمان نرود که تاریخ در حال تکرار شدن است
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 934
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۶ آبان ۱۳۸۷, ۸:۲۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1043 بار
سپاس‌های دریافتی: 3151 بار

Re: ابزارهای شکنجه در قرون وسطی!

پست توسط Mardaviz »

درود
وایکینگ ها نیز برای کشتن دشمنانشان شیوه ای را به کار می بردند که "عقاب خونین" نام داشت.
در این نوع اعدام قفسه سینه قربانی را از روی نخاع اش باز می کنند و شُش هایش را بیرون می کشند به طوری که جسدش به عقابی شبیه شود که «بال های خونین» او از پشتش بیرون زده است.
ایرانیان باستان نیز شکنجه ای داشتند با نام "دو کرجی"
Work hard in silence
Let your success
Be your noise
Junior Poster
Junior Poster
پست: 153
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ مرداد ۱۳۸۸, ۱۱:۳۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 962 بار
سپاس‌های دریافتی: 363 بار

Re: ابزارهای شکنجه در قرون وسطی!

پست توسط hasan_21 »

عالی بود گر چه خیلی طولانی بود ولی ادبیات به کار گرفته شده در مطلب آدم رو تحریک می کنه کل مطلب رو بخونه . :smile:
یا علی.
همراه با اعتقادات ، در عصر ارتباطات [External Link Removed for Guests]
جنبش مبارزه با صهیونیزم ، اومانیسم و فراماسونری (مصاف) [External Link Removed for Guests]
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 1101
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۸۸, ۷:۴۲ ب.ظ
محل اقامت: خانه همیشه سبزم!!!
سپاس‌های ارسالی: 1410 بار
سپاس‌های دریافتی: 4783 بار
تماس:

Re: ابزارهای شکنجه در قرون وسطی!

پست توسط Parsa84 »

حالا که از این تایپیک تا حدودی استقبال شده بد نیست مطلبی کلی از ویکیپدیا در مورد تاریخ شکنجه قرار بدم بعدا با کمک دوستان سعی می کنیم پر و بال بیشتری به موضوع بدیم هر چند که بعضی از وقایع تلخ زمانه رو فقط تاریخ و ایندگان می تونند بدون محدودیت بررسی و موشکافی کنند.

تاریخچه شکنجه

در طول تاریخ, عنصر شکنجه از جمله مهم‌ترین وسایل ایجاد رعب و وحشت در میان مردم از حکومت ها و نظام های مختلف جامعه بشری بوده که هنوز هم این روش های قرون وسطائی در برخی کشورهای جهان ادامه دارد.

در دوران جمهوری رم, گواهی برده قبل از شکنجه ارزشی نداشت و آن برده ابتدا حتما باید شکنجه میگشت تا در زیر شکنجه به واقعیت اعتراف کند و بعد ممکن بود از شهادتش در دادگاه استفاده شود.

پیامبران و افراد مورد احترام مذهبی مشهوری از جمله در دین مسیحیت عیسی مسیح, مریم مجدلیه و در دین اسلام سمیه دختر خباب (اولین شهید اسلام/ مادر عمار) و یاسر پسر عامر (دومین شهید اسلام/ پدر عمار) از دیگر قربانیان شکنجه هستند.

در تاریخ ایران می‌توان از مزدک, مانی, بابک خرمدین, آقا محمد خان قاجار , محمد علی رجایی و علی محمد بشارتی جهرمی نام برد که در طول زندگیشان مورد شکنجه قرار گرفتند.

در طول تاریخ, فلاسفه و دانشمندان مشهوری از جمله ارسطو, گالیله و فرانسیس بیکن از مشهورترین قربانیان شکنجه دولتی هستند که توسط نظام های وقت و بعضا توتالیته مذهبی و در دادگاه‌های قرون وسطائی به زیر دستگاه شکنجه سپرده می‌شدند.

تصویر
در حدود سال ۱۷۰۰ میلادی کشیش ها مراسم شکنجه مردی را که متهم به همجنس گرایی شده است را قبل از اعدام وی نظارت و صحنه گردانی می‌کنند.

در دوران فرمانروایی مطلق کلیسای کاتولیک در اروپا, بسیاری در دادگاه‌های تفتیش عقاید متهم به ارتداد, شرک و جادوگری می‌شدند. این افراد ابتدا محکوم به تحمل شکنجه و نهایتا اعدام به صورت های بسیار غیر انسانی می گشتند.

نهایتا پاپ ژان پل دوم, با تایید جنایات کلیسا برای اولین بار در تاریخ کلیسای کاتولیک و با "اشتباه" نامیدن بیش از یکصد عمل اشتباه کلیسا در آن دوران از قربانیان شکنجه و مردم جهان عذرخواهی نمود.

قعطنامه سازمان ملل متحد بر علیه اعمال شکنجه

سازمان ملل متحد در قعطنامه‌ای در سال ۱۹۸۷ انجام هر گونه اذیت, آزار و رفتار غیر انسانی و بشری در کره زمین را محکوم کرد و در منشور قعطنامه‌ای با همین نام خواستار پیوستن کشورهای جهان به معاهدهٔ منع شکنجه (UNCAT) و مجازات و پیگیری عوامل شکنجه (مخصوصاً شکنجه‌های دولتی) در سرتاسر دنیا شد. مهم‌ترین بخش های این قطعنامه بندهای ۱, ۲ ,۳ و اولین پاراگراف از بند ۱۶ هستند.

تصویر
کشورهای عضو پیمان منع شکنجه در رنگ سبز پررنگ، کشورهایی که امضا کرده ولی هنوز این پیمان را تصویب نکرده‌اند سبز کم‌رنگ و کشورهایی که این معاهده را امضا نکرده اند در رنگ خاکستری نشان داده شده اند.

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

  شور و عشق و شاديم را از خدايم هديه دارم**** هرچه هستم هرچه باشم چشمه ام پاکم زلالم 
تصویر
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 1101
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۸۸, ۷:۴۲ ب.ظ
محل اقامت: خانه همیشه سبزم!!!
سپاس‌های ارسالی: 1410 بار
سپاس‌های دریافتی: 4783 بار
تماس:

Re: ابزارهای شکنجه در قرون وسطی!

پست توسط Parsa84 »

روایت تصویری از تعدادی از ادوات شکنجه در موزه شکنجه در فرایبورگ المان تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر
[External Link Removed for Guests]

  شور و عشق و شاديم را از خدايم هديه دارم**** هرچه هستم هرچه باشم چشمه ام پاکم زلالم 
تصویر
Captain II
Captain II
پست: 512
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۵ مهر ۱۳۸۶, ۷:۱۷ ب.ظ
محل اقامت: يه جايي خيلي دور شايد هم خيلي نزديک
سپاس‌های ارسالی: 159 بار
سپاس‌های دریافتی: 377 بار
تماس:

Re: ابزارهای شکنجه در قرون وسطی!

پست توسط ta.abad »

چقدر جالبه که ما حتی این پیمان رو امضاء هم نکردیم و داریم میگیم کشورهایی که دم از حقوق بشر میزنن حقوق بشر رو رعایت نمی کنند :::P
  
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2371
تاریخ عضویت: شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۷, ۱۱:۰۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6261 بار
سپاس‌های دریافتی: 11083 بار

Re: ابزارهای شکنجه در قرون وسطی!

پست توسط yasermym »

ta.abad نوشته شده:چقدر جالبه که ما حتی این پیمان رو امضاء هم نکردیم و داریم میگیم کشورهایی که دم از حقوق بشر میزنن حقوق بشر رو رعایت نمی کنند :::P


دوست عزیز، مگر آمریکا و بسیاری از مدعیان که این پیمان را امضاء کرده اند، به آن عمل می کنند؟! این دست قوانین فقط برای دیگران است نه خود کشورهای داعیه دار، دقیقا مثل مساله هسته ای، که خود آنها در حال تکثیر و تولید نسل جدید سلاح های هسته ای هستند اما دیگران را به بهانه اینکه ممکن است در آینده سلاح درست کنند از حق خود محروم می کنند.
بیشتر قوانین از این دست تنها برای اجرا از سوی کشورهایی است که خود واضعان قوانین بگویند.
دانستني که تو را اصلاح نکند گمراهي است. حضرت علي (ع)

تصویر

 [FONT=tahoma, Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif][COLOR=#444444]==================================
دانلود مقاله در
انجمن علمي تامين رايگان مقالات گيگا پيپر
[External Link Removed for Guests]
==================================    
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 841
تاریخ عضویت: دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۸۵, ۵:۵۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 845 بار
سپاس‌های دریافتی: 2088 بار

Re: ابزارهای شکنجه در قرون وسطی!

پست توسط SORENA »

من ظلم و بی عدالتی تو کشورم دیدم ، احساس کردم و تحت تاثیرش قرار گرفتم . به تمام کسانی که فکر میکنن این چیزا فقط برای غربیها ست باید گم سخت در اشتباه هستن . ذره ی از اسلام ندیدم تو رفتارشون به ناحق دسگیر شدم مورد ضرب و شتم قرار گرفتم با چماق و مشت لگد سیلی ...... به زور و کتک ازم اعتراف گرفتن به کاری که نکرده بودم بخاطر جریانی که با اون مخالف بودم. برای نماز خوندن مسخره شدم اونم از طرف مامورین... ای خدا این چه کشوری هست بهت مُهر نمیدن نماز بخونی .... دم از اسلام میزنن

با کسیکه که فهمیده بودن اشتباه گرفته بودن اینطوری برخورد کردن , خدا به داد اونایی برسه که کاری کردن ...

این ماجرا یک قسمت خنده دار هم داره اونم اینه تمام این بلاها با همون لباسی درک کردم که روز قبلش تو جشن پیروزی احمدی نژاد(ولیعصر) باهاشون شرکت کرده بودم

من نمیخوام بگم همه بدن ، اید هم دارم به خودم امیدواری میدم.... ولی چیزی که مطمئنم اینکه اگه جلوی ظلم و ظالم گرفتهنشه همه چیز از دست میره
[External Link Removed for Guests]
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 1101
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۸۸, ۷:۴۲ ب.ظ
محل اقامت: خانه همیشه سبزم!!!
سپاس‌های ارسالی: 1410 بار
سپاس‌های دریافتی: 4783 بار
تماس:

Re: ابزارهای شکنجه در قرون وسطی!

پست توسط Parsa84 »

همون طور که قول داده بودم سعی می کنم تکه هایی از کتاب تهران قدیم که در اون به رافت قاجاری ها با زندانیان اشاره ای شده بود و هم چنین روش های مهرورزی(شکنجه) به سبک قاجاری رو در سایت قرار بدم.فقط ببخشید اگه کیفیت اسکن هست. :-)
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر

در جواب دوست گرامی سرور یاسر فقط به همین جمله قناعت کنم , همانطور که ما در مورد نسل قدیم در حال بررسی و قضاوت هستیم ایندگان نیز این قضاوت تاریخی رو از ما خواهند داشت.فقط امیدوارم که ما مثل نسل های گذشته در این قضاوت تاریخ از ما مردود نباشیم تصویر تصویر

ادامه دارد................... تصویر
[External Link Removed for Guests]

  شور و عشق و شاديم را از خدايم هديه دارم**** هرچه هستم هرچه باشم چشمه ام پاکم زلالم 
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “تاريخ جهان”