بیماری فلاور!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد آکواريوم و ماهي‌هاي زينتي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: Goebbels, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

بیماری فلاور!

پست توسط victory67 »

سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیزتصویر
من تعدادی ماهی فلاور دارم چند تا از این ماهی هایک نوع بیماری گرفتن که به مرور زمان بعد از چند هفته کلا برعکس میشدن و بعد می میموردندتصویر من از هر آکواریوم فروشی راهنمایی میخواستم میگفتن نمیشه کاری کرد میمیرند .تا اینکه یک بار در سایتی خوندم این بیماری انگلی هست که مربوط به کیسه شنا ماهی میشه برای از بین بردن انگل ماهی را جدا کنید و به مدت یک هفته تتراسایکلین در آکواریوم بریزید و غذا هم اصلا ندید! چون من این موضوع رو دیر فهمیدم چهار ماهی مردن تصویرتا آخرین ماهی که به این بیماری دچار شده بود تونستم درمان کنم مشکل من اینجاست که این ماهی به طور موقت درمان میشه بعد از گذشت چند هفته دوباره بیماریش شروع میشه از شما دوستان تقاضا دارم من رو راهنمایی کنید برای بهبود کامل ماهی چه کاری انجام بدهم با تشکر فراروانتصویر  
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1938 بار
سپاس‌های دریافتی: 1909 بار

Re: بیماری فلاور!

پست توسط pedmehr »

سلام دوستان من هم یک ماهی گلی دارم که روی بدنش زخمهایی ایجاد شده و فلس هاش ریخته , از یک آکواریم فروشی هم کمک خواستم یک داروی بی نام و نشون سبزرنگ بهم داده که گفت هر بار با عوض کردن آب یک سر از اون رو در آب بریزم ولی هیچ کمکی نکرده و زخمها بزرگتر هم شده .

این چه بیماری هست ؟ قارچ یا انگله ؟ آیا این تتراسایکلین که دوستمون اشاره کرد موثره ؟
در روح و جان من میمانی ای وطن
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

پست توسط victory67 »

8->
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1253 بار
سپاس‌های دریافتی: 7308 بار

پست توسط Goebbels »

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
من تعدادی ماهی فلاور دارم چند تا از این ماهی هایک نوع بیماری گرفتن که به مرور زمان بعد از چند هفته کلا برعکس میشدن و بعد می میموردند من از هر آکواریوم فروشی راهنمایی میخواستم میگفتن نمیشه کاری کرد میمیرند .تا اینکه یک بار در سایتی خوندم این بیماری انگلی هست که مربوط به کیسه شنا ماهی میشه برای از بین بردن انگل ماهی را جدا کنید و به مدت یک هفته تتراسایکلین در آکواریوم بریزید و غذا هم اصلا ندید! چون من این موضوع رو دیر فهمیدم چهار ماهی مردن تا آخرین ماهی که به این بیماری دچار شده بود تونستم درمان کنم مشکل من اینجاست که این ماهی به طور موقت درمان میشه بعد از گذشت چند هفته دوباره بیماریش شروع میشه از شما دوستان تقاضا دارم من رو راهنمایی کنید برای بهبود کامل ماهی چه کاری انجام بدهم با تشکر فراروان

سلام

دوست عزیز علائم زیر رو در ماهی های خودتان دیدید؟!

1.به هم خوردن تعادل شنای ماهی
2.در موارد حاد ماهی به صورت بر عکس از ناحیه شکم روی سطح آب شناور میشود.
3.متوقف شدن ماهی در کف آکواریوم و نداشتن تحرک
4.تقلا کردن شدید در حین شنا کردن در زاویه ای غیر عادی
5.وجود حباب های ریز هوا داخل مدفوع ماهی به صورتی که مدفوع ماهی رو روی سطح آب شناور شود
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: تبریز
سپاس‌های ارسالی: 1759 بار
سپاس‌های دریافتی: 838 بار

پست توسط ho3ein2000 »

معمولا مترونیداژول تو قرینطه با دمای 33 درجه بهترین جواب رو تو این ماهی میده
البته یک وعده غذایی روزانه مقوی هم تاثیر دارو رو زیاد میکنه
حتما اکسیژن هم باید قوی باشه
برای گرفتن بهترین نتیجه تانک قرینطه رو باید دورش رو بپوشونید