آموزش ترکیب هاردنر و رزین

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 29
تاریخ عضویت: چهارشنبه 22 آبان 1398, 9:17 am
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

آموزش ترکیب هاردنر و رزین

پست توسط nazarzadehhamed »

آموزش ترکیب هاردنر و رزین 
 
همان طور که می دانید رزین ماده ای است چسبناک که در موارد بسیاری مخصوصا در کارهای صنعتی و هنری کاربرد دارد. هنگامی که از رزین صحبت می کنیم، نا خود آگاه صحبت از هاردنر نیز به میان می آید. چرا که برای استفاده از رزین به هر منظوری که باشد باید آن را با هاردنر ترکیب کنیم تا سختی آن حفظ شود. در این مطلب از وبسایت شرکت پلیمر رزین، ارائه دهنده ی رزین و مرکز [External Link Removed for Guests]، به آموزش ترکیب هاردنر و رزین می پردازیم.
 
تصویر
 
مراحل ترکیب هاردنر و رزینآموزش ترکیب هاردنر و رزین در 3 مرحله انجام می شود. برای ترکیب این دو ماده اول از همه باید میزان رزینی که می خواهید مورد استفاده قرار دهید را بدانید. بعد از اینکه مقدار رزین را مشخص کردید، باید با توجه به فرمول ترکیب هاردنر و رزین، میزان هاردنر را نیز تعیین کنید. و در مرحله ی آخر نسبت به مخلوط کردن این دو ماده با یکدیگر اقدام کنید.
پس این 3 مرحله را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:
  1. تعیین میزان رزین
  2. تشخیص مقدار هاردنر
  3. مخلوط کردن رزین و هاردنر
در ادامه با جزئیات بیش تری این مراحل را توضیح می دهیم.
 
تعیین میزان رزیندر مرحله ی اول باید میزان رزین مورد نیاز خود را تعیین کنید. تعیین آن بستگی به فضا و ظرفیتی که می خواهید کار را روی آن انجام دهید دارد. اگر روی یک سطح صاف می خواهید رزین بزنید باید محیط آن را محاسبه کرده و آن را در ضخامت رزین ضرب کنید. به این صورت میزان رزین مورد استفاده بر حسب کیلوگرم به دست می آید. اما برای استفاده در سطوحی که عمق دارند، روش محاسبه ی آن فرق دارد و باید عمق نیز در نظر گرفته شود.
 
تشخیص مقدار هاردنرهنگامی که میزان رزین مشخص شد، نوبت به تعیین مقدار هاردنر می رسد که کار سختی نیست. نسبت ترکیب هاردنر به رزین 1 به 2 است. به این معنی که اگر 2 پیمانه رزین داریم باید 1 پیمانه هاردنر ترکیب کنیم. در واقع میزان هاردنر نصف میزان رزین است. معمولا این نسبت ها روی بسته بندی ها درج شده است.
دقت داشته باشید که حتما میزان مواد را با استفاده از ترازو اندازه بگیرید تا اشتباهی رخ ندهد. چرا که کم یا زیاد بودن هاردنر می تواند نتیجه را تحت تاثیر قرار دهد. به این صورت که کم بودن آن به جای سطح سطح شیشه ای، سطح ژله ای به شما می دهد و زیاد بودن آن موجب ایجاد سفیدک خواهد شد.
 
مخلوط کردن رزین و هاردنردر مرحله ی آخر از آموزش ترکیب هاردنر و رزین در وبسایت شرکت پارتاکنا رزین، پس از مشخص شدن مقدار هر کدام از مواد می توانید آن ها را به هم مخلوط کنید. برای ترکیب آن ها حتما از دستکش استفاده کرده و در ظروف پلاستیکی این کار را انجام دهید. دمای محیط برای انجام این مرحله باید 25 تا 30 درجه سانتی گراد باشد. مواد را با استفاده از یک وسله مثل چوب بستنی به مدت 5 دقیقه مخلوط کنید.
لازم به ذکر است که این مخوط را باید حتما تا قبل از نیم ساعت مورد استفاده قرار دهید. چرا که بعد از آن سفت شده و کار کردن با آن بسیار سخت می شود.
 
 
محصولات ما:

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

 
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”