خطرات زدن رگ دست - توصیه‌های مهم به کسانی که به خودکشی فکر میکنند

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های ارسالی: 1423 بار
سپاس‌های دریافتی: 654 بار

خطرات زدن رگ دست - توصیه‌های مهم به کسانی که به خودکشی فکر میکنند

پست توسط Bystander »

خطرات زدن رگ دست

زدن رگ دست خطرات غیر قابل جبرانی را برای افراد به همراه دارد، زدن رگ های مچ دست به آن آسانی که افراد می پندارند نیست چون رگ های دست، بسیار پایین تر آن چیزی که پنداشته میشود است
قبل از رگ های آبی رنگ، این تاندون ها هستند که قرار دارند که بصورت دو تایی در کنار یکدیگر کشیده شده اند که حالت سفت و غضروف مانند دارند و مانند دو طناب در کنار یکدیگر قرا گرفته اند. پس طبیعتا بعد از تاندون ها است که رگ های آبی رنگ قرار دارند و برای رسیدن به این رگها اول باید تاندون ها بریده و قطع گردند تا فرد به رگها دسترسی پیدا کند و از آنجایی که تاندون ها وظیفه حرکتی انگشتان و باز و بسته شدن دست ها را بر عهده دارند در صورت آسیب و یا قطع تاندون ها، حرکت دست و انگشتان نیز از بین خواهد رفت.

همچنین مسمومیت های دارویی نیز خطرات خود را داشته و باعث آسیب های غیر قابل جبران و بازگشت به اعضای داخلی بدن همانند کبد، کلیه ها، سیستم گوارشی، مغز و دیگر اعضای داخلی میگردند.
آخرین ويرايش توسط 1 on MOHAMMAD_ASEMOONI, ويرايش شده در 0.
دلیل: تصحیح عنوان تاپیک
Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 201 بار
سپاس‌های دریافتی: 617 بار

Re: خطرات زدن رگ دست

پست توسط Arash27 »

فکر میکنم کسی از این کارا میکنه که قصد خودکشی داشته باشه. تا اونجا که اطلاع دارم چنین افرادی "به بعد از خودکشی چی میشه" فکر نمیکنن.
Captain II
Captain II
محل اقامت: Iran
سپاس‌های ارسالی: 5189 بار
سپاس‌های دریافتی: 8626 بار

پست توسط A3eman »

رگ زدن هم شد خودکشی؟؟؟ :shock: :shock:
خودکشی باید یه دفعه ای باشه که نه دردی حس کنی و نه خون خودتو ببینی.....مثل تیر توی سر :grin: :grin:
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8092 بار
سپاس‌های دریافتی: 3732 بار

پست توسط KH.I.A.2500 »

سلام به دوستان عزیز

فکر میکنم کسی از این کارا میکنه که قصد خودکشی داشته باشه. تا اونجا که اطلاع دارم چنین افرادی "به بعد از خودکشی چی میشه" فکر نمیکنن.

گاهی افراد تحت فشار شدید، برای جلب توجه اقدام به خودکشی نمایشی می کنند که این مورد بیشتر در خانم ها روی می دهد و اغلب هم با خوردن قرص!
گاهی افراد اقدام به خودکشی نمایشی می کنند با این تصور که مثلاً وقتی رگ خودش را زد، فوراً اطرافیانش او را به بیمارستان منتقل می کنند و دوباره هم حالش خوب می شود و هم این که از این به بعد بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. ولی متأسفانه فرد در بیمارستان و پس از به هوش آمدن متوجه می شود همه چیز مطابق میلش پیش نرفته و دچار نقص عضو یا اختلال های دیگری شده.

*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   
New Member

پست توسط Mahdi1999 »

Arash27 نوشته شده:فکر میکنم کسی از این کارا میکنه که قصد خودکشی داشته باشه. تا اونجا که اطلاع دارم چنین افرادی "به بعد از خودکشی چی میشه" فکر نمیکنن.

آقایی که میگی به عاقبتش فکر نمیکنه لطفا یکم درباره حرفایی که میزنی فکر کن عزیزم کسی که این کارو میکنه نه چیزی برای از دست دادن داره نه دلیلی برای زنه موندن از عاقبتشم نمیترسه اگرم بترسه حتما میگه باز از اینجا بهتره پس اینجوری با کسی که اینکارو میکنه رفتار نکن تو عمرا حال کسیو که خودکشی میکنه درک کنی حقی هم نداری نسبت به کسی که این کارو میکنه قضاوتی کنی پس لطفا دیگه این حرفو نزن...ممنون.
New Member

پست توسط sawnaz »

Mahdi1999 نوشته شده: شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶, ۹:۰۲ ب.ظ
Arash27 نوشته شده:فکر میکنم کسی از این کارا میکنه که قصد خودکشی داشته باشه. تا اونجا که اطلاع دارم چنین افرادی "به بعد از خودکشی چی میشه" فکر نمیکنن.
آقایی که میگی به عاقبتش فکر نمیکنه لطفا یکم درباره حرفایی که میزنی فکر کن عزیزم کسی که این کارو میکنه نه چیزی برای از دست دادن داره نه دلیلی برای زنه موندن از عاقبتشم نمیترسه اگرم بترسه حتما میگه باز از اینجا بهتره پس اینجوری با کسی که اینکارو میکنه رفتار نکن تو عمرا حال کسیو که خودکشی میکنه درک کنی حقی هم نداری نسبت به کسی که این کارو میکنه قضاوتی کنی پس لطفا دیگه این حرفو نزن...ممنون. 
دقیقا قضاوت بیجا و ادعا ی پررنگ بدون داشتن هیچ اطلاعات و درکی همیشه همین بوده
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

پست توسط sinaset »

باسلام 

ای کسی که قصد ...! داری، بعد از مرگ تازه شروع بدبختی خواهد بود! 

تک تک کسانی که باعث شدن چنین تصمیمی بگیری! یا کارت را تایید میکردن! یا چنین توهمی برایت ایجاد میکردن که کار خوبی میکنی، اگر پیدا کنی،خودت با دو دستانت ان را به اتش جهنم میفرستی! و تک تکه میکنی.

در جهنم،کسی گویایی احوال کسی دیگر نیست! و از چهره ها شاداب و زیبا خبری نیست! بو گند و چهره های زشت جانوران (انسانی! که تازه ان دنیا نمایان شده!) را می ببینی! و صدایی وحشتناک عذاب اخرت ..

این دنیای مثل یک خواب می ماند! که  ان دنیا نیز از خواب بیدار میشویی و حقیقت و واقعیت را با چشمانت عینه می ببینی!

شفاعت نیز، فقط شامل کسانی میشوند!که در دنیا خوب   بودن و کارهای خوب میکردن! (اهل نماز، با  خدا، و ...) ولی گاهی وقت ها کم گذاشتن و ... ! اون هم معلوم نیست کی باشه! و اصلا ارزشش رو نداره، انسان همین مقدار عذاب و .. را ببینید! چون یک ذره اش هم وحشتناک است!

اما اگر همچنان بعضی ها فکر می کنند..اگر گناه وجود دارد و کسی با گناه مثل نگاه کردن به یک تصویر مبتذل و ..! به جهنم نمی رود فورآ ... این را خدا جوابش را داده، و بسیار هم منطقی می باشد! خدا در قران گفته،به انها فرصت میدهیم، تا توبه کنند! تا بعد نگویند چرا به ما فرصت ندادید! چرا وقت ندادی تا توبه کنیم و جبران کنیم!

فرصت داد که توبه کنند..! ولی مغرور تر شدن و پروتر شدن! ..حتا شیطان هم در قران و در روز قیامت می گویید.. من از همه کارهای(گناه) که انجام میدادن بیزار بودم و متنفرم .!!!! 

هرکسی بخواهد خودش را اصلاح کن... خدا حتما راهش رو براش باز میکنه .. و کمکش میکنه که مشکلاتش رو حل کنه . چون تنها اونه،که چنین کاری بلده! 

باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 17 بار

پست توسط linux_c »

****** کجاست؟
میگن در صورت ******* باعث میشه خون بدن تخلیه بشه

آخرین ويرايش توسط 1 on sinaset, ويرايش شده در 0.
دلیل: کاربر محترم،از گفتن،جملات که خود باعث تروجیح و یادگیری عمل بد میشود. بپرهیزید.
New Member

پست توسط Lifelessdm »

Mahdi1999 نوشته شده: شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶, ۹:۰۲ ب.ظ
Nice
New Member

پست توسط arshia24 »

سلام من برای تفریح و خودنمایی با استفاده از تیغ روی رگ های دستم خراش ایجاد میکنم به طوری که مقداری کمی خون می آید ایا این کار ضرر جسمانی دارد ؟
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4698 بار
سپاس‌های دریافتی: 8730 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

arshia24 نوشته شده: سه‌شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰, ۳:۳۱ ب.ظ سلام.
من برای تفریح و خودنمایی با استفاده از تیغ روی رگ های دستم خراش ایجاد میکنم به طوری که مقداری کمی خون می آید.

آیا این کار ضرر جسمانی دارد ؟

سلام

◼️ این کار اصلاً عاقلانه و منطقی و بهداشتی نیست .

◼️ در معیارِ دین هم یک گناه کبیره هست چون حتی کندنِ یک موی بدن بدونِ دلیل مُوَجه هم گناه هست . چون جسم انسان هم مثل هر چیز دیگری ، مِلک خدای متعال هست و امانت در دست ما و بالاخره هم بایستی حساب و کتابش رو پس بدیم در روز قیامت و حسابرسی . (إنّا لِله وإنّا إلیهِ راجِعون . قرآن کریم )

◼️ در روانشناسی ۲ بیماری روانی داریم به نام سادیسم و مازوخیسم .

سادیسم یعنی دگر آزاری . یعنی فردِ سادیست لذت می‌بره از آزار دادن دیگران . چه انسان و چه حیوان چه گیاه و غیره مثل صدمه زدن به اموال دیگران .

مازوخیسم یعنی خود آزاری . یعنی فردِ مازوخیست لذت می‌بره از آزار دادن خودش توسط خودش یا توسط دیگران . مثل خود زنی یا کتک خوردن از دیگران . خود سوزی با سیگار و فندک و یا سوختن توسط دیگران . شکنجه دادن خود با تیغ و چاقو و شیشه شکسته و غیره و یا توسط دیگران و لذت بردن از این صدمه دیدن ها و درد کشیدنها و دیدنِ زخمهاش و آثار باقی مانده ازش.

این افراد اگر علم و دانششون زیاد بشه و معنویاتشون قوی بشه و درک کنند که ما انسانها مِلک و املاک‌ِ خدای متعال هستیم و درک کنند که زندگی در دنیا فقط یک امتحان و آزمون هست و بالاخره هم به سوی خالقمون برمیگردیم و بایستی حساب و کتاب پس بدیم برای همه گفته‌ها و سخنان و رفتار و کردارمون ، اونوقت دیگه سر عقل میان یعنی عقلشون با علم و دانش قوی میشه و توبه میکنند و دیگه هم تا آخر عمر خودآزاری و دگر آزاری و مردم آزاری نمی‌کنند .

◼️ از نظر بهداشتی هم اگر پوست و یا آلت بُرنده و یا هوا آلوده به میکروب یا ویروس یا قارچ باشه ، از طریق این زخم‌ها می‌تونه وارد بدن بشه که می‌تونه صدمات جدی و عفونت و بیماری‌های خطرناک و درد و رنج و مرگ به همراه داشته باشه .

◼️ شاید که با اذن و اجازه ی خدای متعال که دگرگون کننده ی دلها و دیده‌هاست ، این مطالب ، نقطه ی دگرگونی و تحولی در افکار و عقاید شما باشه و دگرگون بشید تغییر کنید و از خودآزاری دوری کنید و شیطان رو لعنت کنید و از هوای نفس اماره پیروی نکنید و کنترل پیدا کنید بر ۶ خصلتِ بسیار خطرناکِ موجود در سامانه ی نفس اماره که اینهاست :
غرور و تکبر و خود بزرگ بینی
شهوت و لذت گرایی و لذت پرستی
حسادت
بخل و خساست
طمع و زیاده خواهی
خشم و کینه

◼️ لذت بردن از کارهای زشت و ناپسند و گناه و شیطان پسندانه بسیار غلط و خطرناک و خانمان‌سوز و آخرت سوز و عاقبت سوز هست .
◼️ این پیام رو جدی بگیرید .‌
صرفه‌جویی دهها میلیونیِ هزینه‌های خودرو
صرفه‌جویی دهها میلیونیِ هزینه‌های زندگی
برنامه‌های کاربردی اندروید و اطلاعات مهمِ تنظیمات اندروید
جسارتاً آموزشتوبه به زبان ساده
توصیه‌های بسیار مهم امنیتی
توصیه‌های بسیار مهم سلامتی
سرویس و تعمیر آبگرمکن و پکیج
سیستم آبرسانی ساختمان (پمپ،مخزن،روشهای‌نصب،عیب‌یابی،تعمیر،هشدارها،توصیه‌ها)

دوستِ عزیز،چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد
همه ما آسمونی هستیم و شمارش معکوس برای بازگشتمون از همون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده
و حسابرسیِ بسیار دقیقی هم در انتظارمون هست. 
یه آسمونیِ فعال باش که امتحانِ دنیا تکرار شدنی نیست که نیست

اگه باور نمی‌کنی، برو همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
باز هم قبول نداری ؟!
این شما و این هم دنیا

New Member

پست توسط ManMmsms »

سلام من قصد خودکشی دارم و هیچ دلیل شرعی منو قانع نمیکنه
من ممنونم از کاربری که برای خودداری از خودکشی یه مطالبی گفت اما هیچی منو قانع نمیکنه هیچ اعتقادی به هیچ جایی ندارم
اینم بگم درسام عالیه دوتا زبان انگلیسی و آلمانی هم بلدم حرف بزنم
خیلی هم تلاش میکنم
اما تو این چند روز اخیر نسبت به همه چیی بی حس دارم میشم
به خانوادمم هیچ حس ندارم
همه چی الکیه
اصن ما انسان ها موجودات تنبل و ضعیفی هستیم
بمونیم چیکار
خودکشی اصن آسون نیست
ن آسون از بابت اینک جون خودت برات عزیزه ازین بابت که خیلی سخت جانیم اصن نمیمیریم
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”