پرسش درباره ساخت اسپیکر 5 کانال با الویت کیفیت صدا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد برق و الکترونیک عمومی به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: SAMAN, sinaset, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

پرسش درباره ساخت اسپیکر 5 کانال با الویت کیفیت صدا

پست توسط nasimparsi »

درود دوستان
من مدتی هست در حال ساخت یک سیستم صوتی 5 کاناله هستم. می خوام 5+1 کانال واقعی باشه و اولویت اول نه بلندی صدا، بلکه کیفیت خروجی صدا هست.

چند پرسش داشتم. من قصد دارم این سیستم رو 5 کانال واقعی ببندم. در نتیجه باید صدا رو از کارت صدای کامپیوتر بگیرم درسته؟

1- توی این سیستم من 3 عدد ورودی AUX صدا جداگانه برای امپلی‌ها دارم. اگر یک زمانی خواستم با یک کابل AUX از گوشی موبایل صدا رو پخش کنم باید از اسپلیتر 1 به 3 صدا AUX استفاده کنم درسته؟ این اسپلیتر رو چطور باید بسازم؟ می شه سه عدد فیش نری AUX رو به کابل صدا متصل کرد اما این استاندارد نیست. اسپلیتر استاندارد صدا رو باید چطور ساخت؟
2- من با این روش می تونم از کامپیوتر فیلم های 5 کانال رو روی این سیستم ببینم چون 5 تا خروجی مجزا داره. اما اگر یک زمانی بخوان کنسول بازی PS4 رو به این سیستم وصل کنم چه راهی هست؟ کنسول بازی خروجیش به صورت کابل اپتیکال هست. اما این سیستم ورودی اپتیکال نداره.
3- لطفا یک مشخصات استاندارد برای اون اسپیکر های 8 اینیچی که قرار هست بسازم به من بگین که بتونم طبق اون اسپیکر رو بسازم.

با سپاس

کارهایی که تا کنون انجام دادم به این شرح هست:

1- ساخت یک ساب ووفر 12 اینیچی با ساب هکتور و آمپلی فایر 400 وات ترانزیستوری + مدار فیلتر پایین گذر ( تصویر پیوست شده )
2- ساخت 2 آمپلی فایر استریو با آی سی STK که به صورت ماژول آماده از اینجا گرفتمشون ( هنوز باکسشون رو نتونستم بسازم ):
[External Link Removed for Guests]
3- خرید 4 عدد بلندگو میدرنج 8 اینچ امپایر که از اینجا گرفتمشون ( برای خروجی های آمپلی فایرهای STK ):
[External Link Removed for Guests]
4- ورودی هر سه آمپلی فایر به صورت یک فیش مادگی AUX هست.

تصاویر:

تصویر
ارسال پست

بازگشت به “برق و الکترونیک عمومی”