طزاحی بدنه یک هلیکوپتر

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مباحث گرافيک و طراحي گرافيکي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, MASTER, CentralWeb, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3423 بار
سپاس‌های دریافتی: 5849 بار

طزاحی بدنه یک هلیکوپتر

پست توسط shafagh »

چند سالی بود که تری دی مکس را کنار گذاشته بودم و بیشتر متوجه سه بعدی سازی در اتوکد بودم اما اخیرا برای طراحی های سه بعدی روی اور تری دی مکس شدم اما با توجه به تغییر تری دی مکس های جدید و گذشت این چند سال چیزی از ان بخاطرم نمی امد و دوباره از نو شروع کردم و در حالی که در اتو کد بیشتر سالید یا همان اجسام جامد کار می کردم در اتو مکس روی اور کار با مش و پلیگان شدم و اولین کار من همین شکل بسیار ابتدایی، غیر حرفه ای و بدون جزییات از بدنه یک هلیکوپتر بود. البته طراحی شکل این بدنه هلیکوپتر کار تری دی مکس نیست بلکه حاصل اندیشه خودم است و در اصل این نرم افزار ابزاری است برای ساختن ایده ها بصورت فضایی و بنظر من خیلی ابزارهای مفیدی هستند چه اتو کد چه سالید ورک چه فوردی سینما و چه تری دی مکس و چه نرم افزارهای مشابه که من تا حالا کار نکرده ام.

تصویر
Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 2667 بار
سپاس‌های دریافتی: 197 بار

Re: طزاحی بدنه یک هلیکوپتر

پست توسط sukhoi37 »

ميشه يكم بيشتر راجب أين جورطراحيها توضيح بديد
الان همين طرح شما درصورتي كه ساخته بشه امكان پروازداره
يا فقط يه جورنقاشي سه بعدي به حساب مياد :razz: :razz:
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط shafagh »

با سلام خدمت sohkoi37 گرامی
هدف من در اساس نقاشی و فقط یک طراحی سه بعدی برای سرگرمی نیست. من استعداد اختراع دارم و البته تجربه های فنی فابل توجهی هم دارم و در واقع نیازمند ابزارهایی نظیر این نرم افزارها هستم تا بوقت خود بتوانم ایده های خود را طراحی کنم. الان در اتو کد تقریبا پرفشنال هستم و شاید بعضی از قطعات یا دستگاه هایی را که بصورت سه بعدی با ان طراحی می کنم کمتر فردی بتواند انجام دهد. این طراحی ها کمک می کند که طرح بصورت عینی و ملموس هم برای خودم و هم مرجعی که می خواهم ان طرح را ارائه دهم بخوبی قابل توضیح باشد. البته تهیه نقشه های فنی هر قطعه و یا کل ان اختراع چیز دیگری است و کار دیگری را می طلبد که البته بازهم بصورت دو بعدی بایست در اتو کد یا مثلا سالید ورک انجام شود. بهرحال سه بعدی سازی باعث می شود که نه تنها بر کارکرد یک دستگاه اشراف پیدا کنم بلکه از نظر ظاهر و ابعاد هم بتوانم تغییرات لازم برای تهیه نقشه های نهایی را انجام دهم. طراحی یک هلیکوپتر کار بسیار بزرگی است معمولا در کشورهایی که اخیرا به ساخت هلیکوپتر اقدام می کنند نه تنها کار بصورت تیم متخصصات مختلف است بلکه معمولا بیشتر بشکل مهندسی معکوس و الگو گرفتن از هلیکوپترهای موجود دنیا شروع می شود که البته تغییراتی هم اعمال می شود.
همانطور که عرض شد طراحی یک هلیکوپتر چند میلیون دلاری کار اسانی نیست اما اینکه شدنی هم نباشد نیست. من بواقع می توانم شکل واقعی بدنه یک هلیکوپتر را با توجه بوجود موتور و سایر وسائل مکانیکی ان و با رعایت مسائل ائرودینامیکی و پروازی ان طراحی کنم. در مرحله اول، طراحی یک شکل سه بعدی از ان و ایجاد اصلاحات ظاهری و فنی ان است. مرحله دوم ترکیب و ساخت شاسی یا همان اسکلت بندی هلیکوپتر بر اساس مسائل فنی و تکنولوژیکی و تعیین فلزات و الیاژهای محکم سبک و مناسب است که در این مورد نیز بایست جایگاه موتور و ملحقات ان مثل جعبه دنده و شافت و روتور و اتصالات ارتباطی و کنترلی مختلف از پانل کابین خلیان به سمت موتور و گیر بکس و غیره در نظر گرفته شود و حالت بالانس وزن انها نسبت به کل وزن هلیکوپتر و خدمه و مسافران تعیین شود. بعد پلیت بندی بدنه را شامل می شود که هر پلیت بایست از قبل برش خورده شکل مناسب خود را بگیرد و بعد روی شاسی پرچ شود تا در کل همان شکل دقیق فنی از پیش تعیین شده هلیکوپتر را تشکیل دهد. بهر حال تنها ساختن یک شکل سه بعدی از ظاهر یک هلیکوپتر اصلا کفایتی ندارد اگرچه زیر بنای طراحی نهایی و ساخت ان محسوب می شود.
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط shafagh »

این الگوی هلیکوپتر فایتر دومین طراحی من است اگرچه با کبری شباهت هایی دارد. بزودی شافت ها و روتورها و پایه ان را طراحی نموده و شکل کامل، رنگ امیزی ان در تاپیک قرار میدهم. لازم به ذکر است برای طراحی ان از هیچ تصویری استفاده نشده است.

تصویر
ارسال پست

بازگشت به “گرافيک و طراحي کامپيوتري”