خرید گاز رو میزی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با هنر آشپزي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: achachi98, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member

خرید گاز رو میزی

پست توسط امیر آقابزرگی »

سلام عرض ادب
من میخوام که اجاق گاز رو میزی بخرم میخواستم ببینم که چه برندی قیمت مناسب و طراحی جدید و گارانتی پس از فروش خوب دارد.
ممنون میشم راهنمایی کنید :AA: :razz:
New Member

Re: خرید گاز رو میزی

پست توسط matbakh »

دوست عزیز متاسفم که تا حالا کسی به این سوال شما جواب نداده اما از اونجایی که دیدم به خاطر بی جواب موندن این سوال داره تاپیک تکراری با همین موضوع ایجاد میشه تجربه خودم از خرید گاز رومیزی رو مینویسم:
به طور کلی گازهای رومیزی غیر برقی 4 دسته هستن:
1- صفحه استیل
2- صفحه شیشه ای
3- صفحه استیل -شیشه ای
4- صفحه لعابی
گازهای رومیزی برقی هم که شیشه ای هستن و به دلیل هزینه برق برای مصارف بالای خانگی مقرون به صرفه نیستند. 
از لحاظ زیبایی، سلیقه ایه و فقط باید بدونید استیل دیرتر از شیشه تمیز میشه اما به همون نسبت هم دیرتر کثیف میشه و گاز شیشه ای رو تقریبا هر روی باید تمیز کنید. اما از لحاظ کیفیت: قطعات اصلی و سرشعله گاز های با کیفیت عمدتا از شرکت Sabaf و Defendi می باشد که شرکت های معروف ایتالیایی است.
✅ نوع و جنس ولوم ها از باکالیت و یا فلز عایق در برابر گرما که حرکتی مناسب و نه زیاد راحت بچرخند نه زیاد سخت.
✅ کیفیت فندک و ترموکوپل نیز دقیقا بر اساس برند آن شرکت تهیه شده است. یعنی اگر شما گاز با کیفیتی و با برند معتبری می خرید پس از کیفیت فندک و ترموکوپل آن هم مطمئن باشید.
✅ صفحه کار شده بر روی گاز اگر از جنس شیشه بود، حتما از شرکت سازنده شیشه و ضخامت ۸ میلیمتری آن اطمینان حاصل کنید و همچین میزان ضربه پذیری آن نسبت به حرارت و ضربه برایتان محرز گردد. معمولا میزان مقاومت درجه دما ۸۰۰ درجه سانتیگراد می باشد.
✅ مهمترین و اساسی ترین رکن انتخاب یک برند و مارک خوب گاز رومیزی گارانتی و خدمات پس از فروش آن است.

برندهای خوب گاز ایرانی:
  • داتیس
  • اخوان
  • استیل البرز
  • کن 

برندهای خوب گاز خارجی:
  • بوش
  • زیگما
  • تکا
  • آریستون
  • فارامکو

تجربه خرید گازهای شیشه ای داتیس خیلی خوب بود و اکثر آشنایانی که خریدند هم راضی بودند اما میتونید خودتون با توجه به قیمت و ظاهر و سایر ویژگی ها نیز انتخاب کنید. 
بنده این اطلاعات رو با کمک از مطلبی در سایت matbakhshop پیدا کردم اما میتونید باز هم سرچ کنید و اگر کسی اطلاعات دیگه ای داره در اختیارمون قرار بده. 

ارسال پست

بازگشت به “هنر آشپزي”