آخرین تحولات یمن

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
New Member
پست: 3
تاریخ عضویت: چهارشنبه 30 بهمن 1398, 9:21 am
سپاس‌های ارسالی: 20 بار
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

Re: آخرین تحولات یمن

پست توسط elm4008 »

bamn نوشته شده: جمعه 1 مرداد 1400, 11:38 am
با سلام دوباره بعد از چند ماه .
همانطور که خیلی وقت پیش گفته بودم حمله مستقیم به شهر مارب سخت ترین گزینه ایی است که انصارالله می توانست انتخاب کند ، و کرد ، و نتیجه اش شد چند ماه نبرد فرسایشی و پر تلفات (برای دو طرف) در حومه شهر مارب . بعد از شنیده شدن زمزمه هایی برای آغاز مذاکرات صلح و آتش بس هم انقلابیون کم کم فشار خود را روی جبهه های مارب کم کردند و به نیروهای ائتلاف سعودی فرصت تجدید قوا دادند!
حالا و طی چند هفته اخیر ، آتش جنگ با شدت هرچه تمامتر شعله ور شده اما اینبار در جبهه های استان البیضا و مناطق جنوبی استان مارب .
ابتدا مزدوران منصور هادی با همدستی القاعده در شرق و غرب شهر البیضا دست به عملیات بزرگی زدند که هدف آن اشغال این شهر مهم بود . اما با مقاومت و ضد حملات انصارالله این عملیات به بن بست رسید . در شرق شهر البیضا القاعده و نیروهای هادی مدیریت العقله و وادی القاع را اشغال و خودشان را به نزدیکی جاده بسیار مهم البیضا-ذی نائم رساندند اما با مقاومت کمیته های مردمی متوقف شدند . اما در غرب شهر البیضا نیروهای انصارالله ضمن دفع حملات دشمن با ضد حمله مرکز مدیریت الزاهر را که مدتها در اشغال القاعده بود آزاد کردند .
اما بعد از شکست حمله به شهر البیضا ، نیروهای ائتلاف سعودی چند روز قبل عملیات جدیدی را در جنوب استان مارب آغاز کردند و با خیانت تعدادی از قبایل محلی که سال قبل خود را تسلیم انقلابیون کرده بودند ، توانستند مدیریت رحبه و منطقه المظراه را به اشغال خود درآورده و شکاف بزرگی در جبهه انصارالله ایجاد نمایند . تلاش کمیته های مردمی برای بازپس گیری این مناطق تاکنون بی نتیجه بوده اما شرایط جغرافیایی منطقه به گونه ایی است که امکان پیشروی بیشتر در عمق برای مزدوران سعودی تا وقتی جناحین باز نشوند ، میسر نخواهد بود .
نیروهای ائتلاف سعودی خیال داشتند با آغاز یک عملیات جدید از سمت مدیریت نعمان به سمت جاده البیضا-مارب شرایط را برای اشغال مجدد مناطق جنوبی استان مارب فراهم کنند ، اما این بار انقلابیون دستشان را خوانده اند و با یک عملیات غافلگیرانه ضمن هلاکت و اسارت صدها نفر از مزدوران سعودی تجمع کرده برای این عملیات ، دو مدیریت نعمان و ناطع را آزاد و تا نزدیکی شهر مهم بیحان پیشروی کرده اند . هرچند بعید به نظر می رسد انصارالله فعلاً قصدی برای آزادسازی بیحان داشته باشند ، اما تصرف این شهر کلید افزایش فشار به مارب با قطع ارتباط آن با مناطق شرقی یمن است .
سلام.
ضمن تشکر از پیام شما،به این نکته توجه کنید،انصارالله،تنهایی،داره با مجموعه از کشورها ابر قدرت غربی می جنگه! کسی در طول تاریخ قرن 20 و 21 جرعت چنین کاری رو نداشته!(سرنوشت وحشتناک سرخ پوستان،یا نازی ها! یا شوروی! ) به شعار انصارالله دقت کنید! دیدن پرچم انصارالله روزی هزاربارغربی رو از درون نابود میکنه! مطمعا هرچه از سلاح و نیرو و تجهیزات و پول و مزدور داشتن اوردن!(انگلیس،یونان،امریکا،ترکیه،داعش،القاعده،ترورست ها سوری و همه غربی، همه اشون هستن!) در این حال هم در محاصره اجازه نمیدن پشه ها و مگس ها! ویروس ها و باکتری ها ! هم از مرز عبور کنه! 
انصارالله با این وجود نه تنها عقب نشینی نکرده! بلکه داری قدرت مخفی است،که هنوز ازش استفاده نکرده! و این اونها را بشدت دیوانه و به اوج عصبانیت رسونده! که چنین چیزی محال است! .. کاملا درست میگن! تنها معجزه خدا رحمان و رحیم  و قلب های که به خدا وصل شده است،می تواند چنین کاری رو بکند.

انصارالله می تونه مارب رو به راحتی بگیره! اما نمی خواد شهید زیاد بده، و بشدتم نمی خواد از طرف مقابل (یمنی) کشته و هلاک بشن! چون میخواد جذب حداکثری کنه! تاکیتکشون از ابتدا هم همین بود. منتها انصارالله هیچ رحمی در مقابل القاعده و داعش از خودشون نشون نمیده! اگر بیان ریز ریزشون میکن! روی سرشون خراب میشن! و بارها این رو تکرار کرده!. اگر عین همین عملیات که در البیضاء اجراء کرد رو در مارب اجراء میکرد،قطعا تصرفش میکرد! ولی نمی خواد..! 

وجود انصارالله از هرچیزی در جهان،برای امریکایی ها و غربی و باقی کشورها مستعمره اش! (مثل المان،ژاپن،کره جنوبی و ...)  بسیار ترسناک است.اگر بخوان باهش صلح کنند! انوقت انصارالله قدرتش چند برابر میشود! اگر بخواد باهش بجنگن! قدرتش بازم چندبرابر میشود!. اگر قدرت داشتن،قطعا نسل یمنی ها رو نابود میکردن.اما نمی تونن! (خدا)بزدودی انصارالله این مردان با خدا .. کارهای بزرگی برای 7 میلیارد انسان روی زمین میکند و امریکا و غرب مجبور میشود در خارج از یمن با انها بجنگن! یکی از کسانی که باعث نابودی امریکا و غرب میشود،قطعا همین انسان ها مخلص و بی نظیر انصارالله های هستن.

انصارالله یه تنه داره با فساد و فحشاء که امریکایی ها(غرب یا مشرکین) روی زمین ریختن،مبارزه میکنه.هر تیر که شلیک میکنه! یک نفر از این نیروهای فساد و فحشاء روی زمین زخمی یا به درک نازل میشود! و یک گل و حس خوب روی زمین به وجود خواهد امد! فیلم مستجهن کمتر ساخته میشود،بی بندباری کمتر خواهد شد. هرچقدر قدرت غرب و مشرکین در هم شکسته شود،قدرت انها در تولید و فساد و فحشاء و انحراف 7 میلیارد جمیعت حال حاضر و اینده کمتر خواهد شد. 
 
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3110
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6861 بار

Re: آخرین تحولات یمن

پست توسط bamn »

اخبار خوبی از یمن به گوش می رسد ... اطلاعات تکمیلی تا ساعاتی دیگر ... (دارم می رم واکسن بزنم)
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3110
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6861 بار

Re: آخرین تحولات یمن

پست توسط bamn »

با عرض سلام مجدد .

از چند روز قبل و همزمان با اعلام پایان عملیات در استان مارب از سوی انصارالله ، ارتش و کمیته های انقلابی یمن حملات گسترده ایی را در جبهات شمال و شمال شرق استان البیضا آغاز کردند و پس از آزادسازی مناطق تحت کنترل القاعده در این جبهات ، حملات خود را به داخل استان شبوه گسترش داده اند . طبق آخرین خبرها با فروپاشی جبهه نیروهای ائتلاف سعودی شهر مهم و راهبردی بیحان امروز به تصرف نیروهای یمنی در آمد . شهر بیحان در آغاز جنگ ائتلاف سعودی با انقلابیون یمنی تحت کنترل انصارالله بود اما پس از آنکه یک بار مورد حمله عناصر القاعده قرار گرفت و تعدادی از غیرنظامیان آن قتل عام شدند ، با وساطت بزرگان شهر نیروهای انصارالله از آن عقب نشینی و به کنترل نیروهای هادی در آمد (سال 2016) ، حالا بعد از حدود پنج سال انقلابیون بار دیگر به این شهر بازگشته اند . عملیات انصارالله همچنان ادامه دارد و دامنه پیشروی آنها به روی جاده مهم مارب به شرق یمن کشیده شده است . درگیری ها در دو مدیریت حریب و مرخه هم ادامه دارد و احتمال آزادسازی این دو مدیریت در ساعات آینده وجود دارد که در این صورت تسلط انصارالله بر شهر بیحان تثبیت خواهد شد . همچنین به نقل از سایت تحولات جهان اسلام نیروهای ائتلاف سعودی از مدیریت عسیلان در شمال بیحان هم عقب نشینی کرده اند و کنترل این مدیریت و چاه های نفت آن بدست قبایل بلحارث افتاده که از ابتدا با دولت منصور هادی مشکل داشتند و احتمال پیوستن آنها به نیروهای انقلابی زیاد است . در صورت تثبیت دستاوردهای این عملیات ، انصارالله می تواند با گشودن جبهه جدید در شرق و جنوب شرق استان مارب گره به وجود آمده در این محور را باز نماید .

.
تصویر

.
تصویر
.
به نظر می رسد روحیه و انگیزه جنگ با انقلابیون یمنی بین نیروهای ائتلاف سعودی و مزدوران داخلی شان فروکش کرده است . دو هفته قبل هم پس از اینکه یگان موشکی انصارالله خسارت سنگینی به انبارهای تدارکاتی نیروهای طارق صالح در بندر المخا وارد کردند ، نیروهای طارق صالح از مدیریت الکدحه در جنوب استان تعز عقب نشینی کردند . مدیریت الکدحه شش ماه قبل به اشغال نیروهای صالح در آمده بود اما به علت وفاداری مردم آن به انقلاب یمن هزینه سنگینی برای کنترل آن بر دوش این مزدوران قرار داشت .
.
تصویر
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3110
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6861 بار

Re: آخرین تحولات یمن

پست توسط bamn »

دوباره سلام .

پیشروی سریع نیروهای انصارالله به سمت جنوب مارب ادامه دارد . مدیریت حریب آزاد شده و نیروهای یمنی در حال پیشروی به سمت مدیریت الجدیده هستند . با این شرایط مزدوران سعودی باید از جبهه العبدیه هم عقب نشینی کنند وگرنه محاصره خواهند شد . خیلی عجیب است که در بخش های خبری صدا و سیمای خودمان که معمولاً کوچکترین تحرکات انقلابیون را با آب و تاب پوشش می دهند ، کمترین اشاره ایی به پیشروی های این چند روزه نشده است!

.
تصویر
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3110
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6861 بار

Re: آخرین تحولات یمن

پست توسط bamn »

با سلام دوباره .

عملیات بزرگ و خیره کننده انصارالله در جنوب استان مارب ادامه دارد .

به گزارش سایت تحولات جهان اسلام در حالی که عملیات نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن برای تصرف مناطق بیشتری از جنوب استان مارب ادامه دارد ، مزدوران سعودی هم از بیم محاصره شدن از بیشتر قسمت های مدیریت العبدیه به سمت شمال عقب نشینی کرده اند .

روز گذشته سرهنگ یحیی السریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن جزییاتی را از مرحله نخست پیشروی های اخیر در شرق و شمال شرق استان البیضا در اختیار خبرنگاران گذاشت و اعلام کرد با این عملیات استان البیضا به طور کامل از لوس وجود مزدوران سعودی-اماراتی و عناصر داعش و القاعده پاکسازی شده است . در این عملیات 2500 کیلومتر مربع از خاک یمن شامل مدیریت های المسوره و  الصومعه و بخش های شرقی مدیریت های ناطع و مکیراس آزاد گردید و به دنبال آن انقلابیون با ورود به استان شبوه مناطق گسترده دیگری از غرب این استان و جنوب استان مارب را که تاکنون بالغ بر 2750 کیلومتر مربع شده است را آزاد کرده اند . نکته قابل توجه درباره این عملیات اینکه مناطق آزاد شده جدید عمدتاً پر جمعیت و دارای طوایف و قبایل متعدد است و پیشروی سریع انصارالله نشان می دهد با وجود سالها سلطه مزدوان سعودی-اماراتی و القاعده و داعش بر این مناطق ، آنها نتوانسته اند بین مردم یمن محبوبیت و مقبولیتی داشته باشند . 

نقشه مناطق آزاد شده در گام نخست پیشروی های اخیر :
.
تصویر
.

نقشه مناطق آزاد شده در گام دوم پیشروی ها تاکنون :
.
تصویر
.

در حال حاضر تمرکز انقلابیون برای آزادسازی مدیریت الجدیده است و برای دست یابی به این هدف آنها باید ابتدا پادگان های ام ریش و الخشینه را در شرق الجدیده آزاد کنند . سایت تحولات جهان اسلام همچنین خبر داده قبایل مراد (مستقر در جبل مراد در غرب الجدیده) از قبایل مهم و تاثیر گذار استان مارب که نقش مهمی در مقاومت ضد انقلاب در برابر ارتش و کمیته های مردمی یمن دارند مذاکراتی برای پیوستن به انقلابیون داشته اند و در صورت به نتیجه رسیدن این مذاکرات و آزاد شدن جبل مراد ، شهر مارب عملاً بی دفاع و از نظر نظامی سقوط کرده خواهد بود!
:
تصویر
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3110
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6861 بار

Re: آخرین تحولات یمن

پست توسط bamn »

مجدداً سلام .

بعد از چند روز توقف ، انصارالله یمن حملات گسترده خود را به مواضع نیروهای ائتلاف سعودی در جنوب استان مارب از سر گرفته است .

مزدوران سعودی بعد از عقب نشینی از مدیریت العبدیه توانستند یک خط دفاعی با محوریت دو پادگان ام ریش و الخشینه تشکیل داده و جلوی پیشروی انقلابیون را بگیرند . ارتش و کمیته های مردمی یمن هم از این توقف اجباری برای تجدید قوا ، پاکسازی مناطق آزاد شده ، و نهایی کردن مصالحه با قبایل این مناطق استفاده کرده ، و از صبح امروز حملات خود را با هدف آزادسازی شهرک الجدیده از سر گرفته اند .

طبق آخرین اخبار در جنوب منطقه درگیری نیروهای انصارالله موفق به آزادسازی بخشی ارتفاعات منتهی به سه راهی حریب از جمله جبل سمیره ، جبل الصعید و جبل الاحضان شده و درگیری ها به مرکز واسط کشیده شده است . در شمال منطقه درگیری هم تصاویری از حضور انقلابیون در داخل پادگان ام ریش منتشر شده اما هنوز مشخص نیست تصرف این پادگان تثبیت شده است یا خیر؟

.
تصویر
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”