بناي زيرزميني عجيب در ايتاليا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث مرتبط با تاريخ جهان به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
پست: 584
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۸۵, ۲:۵۳ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 16 بار
سپاس‌های دریافتی: 69 بار

بناي زيرزميني عجيب در ايتاليا

پست توسط majidjon13 »

بناي زيرزميني زيباي ايتاليا، تعداد عجايب جهان را به عدد 8 رساند
در دامنه کوه آلپ در شمال ايتاليا، در 30 مايلي شهر باستاني تورين، در دره‌اي به نام Valchiusella، روستايي وجود دارد که قدمت آن به قرون وسطي مي‌رسد، اين دهکده منظره‌اي چشم‌نواز دارد، اما بناي عجيبي که در عنوان اين پست به آن اشاره شده، در زير زمين و در دل يک صخره بزرگ قرار دارد.

30 متر زير سطح زمين و پنهان از چشم مردم، بنايي عجيب قرار دارد که آن را مي‌توان با شهر افسانه‌اي آتلانتيس مقايسه کرد و لقب هشتمين بناي عجيب دنيا را به آن داد.

اين بناي زيرزميني شامل 9 معبد حيرت‌انگيز در 5 طبقه است که ابعاد و زيبايي آن، نفس را در سينه حبس مي‌کند.

اين ساختمان را مي‌توان به يک کتاب سه‌بعدي تشبيه کرد که تاريخ بشريت را روايت مي‌کند. معبدها به وسيله تونل‌هاي به شدت آراسته‌اي به هم متصل شده‌اند. حجم اين تونل‌ها به 300 هزار فوت مربع مي‌رسد. اما، تنها عده کمي اجازه بازديد از اين بناي شگفت‌انگيز را دارند.

تصویر

تالار زمين

جالب است بدانيد که دولت ايتاليا تنها چند سال است که از وجود چنين بنايي مطلع شده است.

اگر تا اينجاي پست را خوانده باشيد، شايد تصور کنيد که اين معبد که معبد Damanhur نام دارند، به جا مانده از يک تمدن قديمي است. ولي اينطور نيست!

اين بنا، حاصل کار يک دلال سابق بيمه است. در ابتداي دهه 60 ميلادي وقتي «اوبرتو آيرودي» Oberto Airaudi ده ساله بود، دچار تجربه‌هاي ديداري عجيبي مي‌شد ،او تصاوير عجيبي مي‌ديد که فکر مي‌کرد مربوط به زندگي گذشتگان و معابد حيرت‌انگيز باشد.

اوبرتو توانايي‌هاي ماوراء طبيعي داشت، او مي‌توانست مناظر دور را ببيند و جزئيات ساختماني هر بنايي را تصور کند.

تصویر

سرانجام او تصميم گرفت که تصوراتش را به واقعيت تبديل کند. اوبرتو که دوست دارد «فالکو» خطاب شود، شروع کرد به کندن يک حفره آزمايشي در زير خانه والدينش تا از اصول حفاري سر دربياورد. در سال 1977 اوبرتو، جاي مناسب براي ساختن معبدش پيدا کرد و خانه اي در آنجا ساخت.

تصویر
شيشه‌کاري سقف تالار آينه‌ها


تصویر


تالار آينه‌ها

در آگوست 1979، اوبرتو به همراه چند نفر از دوستانش کار حفر کردن معابد را آغاز کردند. نام Damanhur از نام معبد زيرزميني مصريان گرفته شده که معني شهر نور را مي‌دهد.

از آنجا که آنها اجازه رسمي براي ساخت چنين ساختماني نگرفته بودند، تنها افراد محدودي با افکار نزديک به خودشان را از ايجاد اين بنا آگاه کردند. داوطلباني از همه کشورهاي جهان به مدت 16 سال، در 4 شيفت کاري روزانه مشغول حفاري و ساخت اين معبد شدند. آنها بدون اينکه نقشه از قبل طراحي‌شده‌اي براي معبد داشته باشند، تنها به طرح‌ها و تصورات اوبرتو متکي بودند.

در سال 91 کار ساخت چندين معبد از معابد 9 گانه تقريبا به اتمام رسيد. سطح ديوارها با نقاشي‌ها ، کاشي‌ها، تنديس‌ها و درهاي مخفي و پنجره‌هايي با شيشه رنگي پوشيده شد.

تصویر
تالار کره‌ها

اما در اين زمان ديگر کار آنها از حالت سري خارج شده بود. نخستين بار پليس به خاطر فرار از پرداخت مايلت مزاحم اوبرتو شد ولي يک سال بعد تهديد پليس جدي‌تر بود، آنها اوبرتو را تهديد کردند که يا به پليس اجازه بازرسي بدهد و يا کل بنا را ديناميت نابود خواهند کرد.

دادستان منطقه همراه سه پليس با ترديد وارد بنا شدند و به مجرد وارد شدن به نخستين معبد به نام تالار زمين، دهانشان از تعجب بازماند.

مقامات سعي کردند که اين بنا را به نفع دولت ضبط کنند. به گروه گفته شد که کار روي تزئينات داخلي را ادمه دهند ولي معبد ديگري حفر نکنند.

تصویر


تصویر

[External Link Removed for Guests]
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 57
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۸۶, ۵:۳۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 16 بار

پست توسط nanox2004 »

  عکس از این مکان

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

چند فیلم در این باره :

[External Link Removed for Guests]


[External Link Removed for Guests]


[External Link Removed for Guests]وب سایت رسمی :

Please Login or Register to see this code 
ارسال پست

بازگشت به “تاريخ جهان”