کنترلر های منطقی برنامه پذیر PLC در لینوکس

در این بخش می توانید آموزش و مقالات رباتیک مطالعه بفرمایید

مدیران انجمن: sinaset, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 522
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۷ فروردین ۱۳۸۶, ۹:۳۶ ق.ظ
محل اقامت: ایران
سپاس‌های ارسالی: 11 بار
سپاس‌های دریافتی: 763 بار
تماس:

کنترلر های منطقی برنامه پذیر PLC در لینوکس

پست توسط robotic »

کنترلر های منطقی برنامه پذیر PLC در لینوکس

Puffin PLC پروژه است Open Source در ضمینه کنترلر های منطقی برنامه پذیر (PLC) که توسط گروهی از توسعه دهندگان به سرپرستی Curt Wuollet آغاز به کار کرد. این گروه که طرح های اولیه خود را در انجمن های سایت [External Link Removed for Guests] پی می گرفتند ، اکنون بر روی سایت شرکت خود [External Link Removed for Guests] در حال فعالیت هستند. هدف اصلی پروژه ساخت یک نرم افزار اجرایی کاملا Open Source برای PLC است. در حال حاضر این گروه پلاتفرم (Platform) لینوکس و المانهای Realtime آن را به عنوان محور اصلی فعالیت های خود در نظر گرفته اند.
فعالیت های انجام شده تا کنون شامل ایجاد یک CVS و یک mail list فعال بر روی سایت [External Link Removed for Guests] ، پیشرفت در ضمینه معماری های سخت افزاری ، طراحی رابط گرافیکی برای آن و همچنین همکاری با انجمن های فعال دیگر ، می باشد.
در حال حاضر این پروژه با نام MatPLC (برنامه ای برای ارتباط با PLC در لینوکس تحت لیسانس GNU GPL) در آدرس [External Link Removed for Guests] قابل دسترس است.
این پروژه از سیستم عامل و خصوصیات و قابلیت های آن برای ارائه MatPLC ماژولار استفاده می کند.هر ماژول به طور مستقل می تواند اجرا شده و تصمیم گیری کند.ماژول هایی از قبیل :
ماژول حافظه ، ماژول PID، ماژول های ورودی/خروجی و ماژول هایی که وظیفه ثبت فایل های ثبت وقایع (Log) را در Database های مربوطه دارند .MatPLC وظیفه هماهنگ کردن این ماژول های و اجرای یکپارچه آنان به منظور ارائه یک رابط ساده و کاربردی به کاربر را دارد.
هرکه را اسرار حق آموختند
مهر کردند و دهانش دوختند
ارسال پست

بازگشت به “آموزش و مقالات رباتیک”