مردمان هوس‌رانی که به سنگ تبدیل شدند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث مرتبط با تاريخ جهان به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
پست: 820
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۶, ۱۱:۵۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4147 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار

مردمان هوس‌رانی که به سنگ تبدیل شدند

پست توسط حسن2568 »

 تصویر 
  شهر پمپی از صفحه زمین با چنین بلایی محو شد، بیهدف و اتفاقی نبوده است. اسناد تاریخی نشان می‌دهد که این مرکز هرزگی وفساد به آنچنان فحشایی محشور بود که حتی ...  

 حادثه آنقدر ناگهانی روی داد که همهچیز در شهر به همان حالت که در اثنای زندگی روزمره بود دست نخورده ماند وامروز دقیقا به همان گونه که دو هزار سال پیش بودند باقی است. گویی زمانمنجمد شده است. همان طور که خدا می‌گوید در سنت الهی تغییر وجود ندارد«مشرکان با نهایت تأكید به خدا سوگند خوردند كه اگر پیامبرى انذاركننده بهسراغشان آید، هدایت یافته‏ترین امّتها خواهند بود امّا چون پیامبرى براىآنان آمد، جز فرار و فاصله‏گرفتن از (حق) چیزى بر آنها نیفزود اینها همهبخاطر استكبار در زمین و نیرنگهاى بدشان بود امّا این نیرنگها تنها دامانصاحبانش را مى‏گیرد آیا آنها چیزى جز سنّت پیشینیان و (عذابهاى دردناكآنان) را انتظار دارند؟! هرگز براى سنّت خدا تبدیل نخواهى یافت، و هرگزبراى سنّت الهى تغییرى نمى‏یابى»(سوره فاطر 42-43) 
 شهر پمپی که نمایشی از انحطاط و سقوطاخلاقی امپراطوری روم بود به سر انجامی همانند قوم لوط دچار گردید. اینشهر نیز به وسیله انفجارهای آتشفشانی کوه «وزوو» نابود شد آتشفشان وزووسمبل کشور ایتالیا و قبل از آن نشانه شهر ناپل است. کوه آتشفشانی وزوواگرچه طی دو هزار سال گذشته آرام بوده است اما نام آن را کوه اخطار گذاردهاند. چنین نامی به دلیل فجایع و حوادثی بوده است که در تاریخ از این کوهبه ثبت رسیده است. فاجعه ای که برای «سدوم و عمورا» روی داد شباهت زیادیبه حوادث تخریب گر شهر پمپی داشته است. در سمت راست وزوو شهر ناپل و سمتشرق آن شهر پمپی قرار دارد. مذاب وخاکستر ناشی از فوران آتشفشانی که دوهزار سال پیش روی داد حیات را از این شهر برچید. حادثه آنقدر ناگهانی رویداد که همه چیز در شهر به همان حالت که در اثنای زندگی روزمره بود دستنخورده ماند و امروز دقیقا به همان گونه که دو هزار سال پیش بودند باقیاست. گویی زمان منجمد شده است. 

  تصویر  
 

 

 اینکه شهر پمپی از صفحه زمین با چنینبلایی محو شد، بی هدف و اتفاقی نبوده است. اسناد تاریخی نشان می‌دهد کهاین مرکز هرزگی و فساد به آنچنان فحشایی محشور بود که حتی فاحشه خانه‌هاهم چنین شهرتی نداشته‌اند. مردان به شکل کاملا عریان بر در فاحشه خانه‌هامی‌ایستادند. 

 تصویر 

 شهر پمپی در روز ۱۹ اوت سال ۷۹ میلادیدر پی فعالیت آتشفشانی کوه وزوو که ۲۸ ساعت ادامه داشت به زیر ۶ متر کوهیاز مواد مذاب و خاکستر آتشفشانی رفت. از ۲۰هزار نفر جمعیت پمپی دو هزارنفر ناپدید شدند و مابقی آرام آرام مذاب و به تلی از مجسمه‌های سنگی تبدیلشدند. 
  تصویر  

 مذاب کوه وزوو به آنی تمامی شهر را ازنقشه منطقه جاروب کرد. جالب ترین جنبه این حادثه آن است که هیچ کسنتوانسته است در مقابل فوران آتشفشان وحشتناک وزوو بگریزد. یک خانواده درحال صرف غذا در یک لحظه تبدیل به سنگ شده اند. زوجهای بسیاری پیدا شدند کهدر حین انجام اعمال شنیع بوده‌اند. صورت برخی از اجساد انسانهای سنگ شدهکه از داخل زمین کشف شده اند همچنان سالم و صحیح باقی مانده است صورت آنهاحالت گیج و منگ دارد. 
  تصویر  

 مجهول ترین جنبه این حادثه در اینجاستکه چگونه هزاران انسان بی آنکه چیزی بشنوند و یا ببینند منتظر می‌مانند تامرگ آنها را دریابد. این بعد حادثه نشان می‌دهد که نابودی و محو شهر پمپیدقیقا مشابه همان حوادث ویرانگری است که در قرآن به آنها اشاره شده، زیراقرآن زمانی که این حوادث را بازگو می‌کند به «نابودی ناگهانی» اشاره دارد.به عنوان مثال در سوره (یس) چنین توصیفی است : همه سکنه شهر به یک لحظههلاک شدند. این وضعیت در آیه 29این سوره چنین می‌آید : « (بلكه) فقط یكصیحه آسمانى بود، ناگهان همگى خاموش شدند!» ؛ آیه 31 سوره قمر وقتی تخریبو نابودی قوم ثمود را بازگو می کند مجدادا به نابودی آنی اشاره می‌کند «مافقط یك صیحه [صاعقه عظیم‏] بر آنها فرستادیم و بدنبال آن همگى بصورت گیاهخشكى درآمدند». 
  تصویر  
 مرگ مردم پمپی در یک لحظه رخ داد، همانگونه که در آیات بالا نقل شد. فاجعه هرچه بود،همه چیز به همان حالت اولیهو بدون تغییر باقیمانده است. در سال ۱۹۹۱نیمی از این شهر از زیر خاکستربیرون کشیده شد ولی هنوز هم دو پنجم این شهر سوخته در زیر زمین است. هرساله جمعیت زیادی از موزه طبیعی پمپی دیدن می‌کنند و این شهر به یکی ازجاذبه‌های گردشگری ایتالیا تبدیل شده است اما متاسفانه جایی از دیده عبرتدر این نگاه‌ها یافت نمی‌شود. 
و دانشمندان و علمای مسیحی از
1) نوع هلاک شدن اینها (بر اثر خاکستر و مذاب و آتشفشان)
2) اینکه هیچ کس زنده نمونده از این عذاب
3) خانه های مشکل دار و آلات و نقاشی هایی که در باستان شناسی از این شهر کشف کرده اند (نقاشی های مشکل دار - نقاشی های الهه ها و خدایان مشکل دار و وسایل و غیره)
نتیجه گرفته اند که اینها در اثر عذاب هلاک شده اند.

البته تعدادی از آثار کشف شده از این شهر رو در معرض عموم قرار نمی دن و در یک تالار سری برای نمایش افراد بالغ و ... نگهداری می کنند.
این شهر در زمان کشف شدنش هم موجی از شوک رو به همه وارد کرده بوده که بابا اینا دیگه کی بودن!!

اینکه این اجساد و کلا شهر اینقدر خوب مونده تا حالا بدلیل اینه که زیر چندین لایه مذاب و خاک مدفون شده بوده.
همچنین یکی از باستان شناسان متوجه می شه که بعضی اجساد در حال متلاشی شدن بوده اند فلذا تصمیم می گیره داخل اونها رو با گچ پر کنه و البته خیلی خوب تونسته این کارو بکنه.

نتیجه اینکه: آخر و عاقبت زندگی حیوانی رو شما می تونید به زیبایی در این عکس ها و یا موزه شهر ناپل ملاحظه کنید و حجت بر ما بیشتر تمام شد.

 فاعتبروا یا اولی الابصاز 
منابع:
گوگل


 تصویر

نمای شهر و آتشفشانتصویر

تئاتر شهرتصویر

حمام


تصویر

آشپزخانه


تصویر

جسد


تصویر

جسدتصویر

این هم به کنج حیاط فرار کرده بوده و دستمالی جلوی صورتش گرفته بوده که بتونه در گرد و غبار تنفس  


[External Link Removed for Guests]
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 1649
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۸۸, ۱۱:۱۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 14934 بار
سپاس‌های دریافتی: 14993 بار

Re: مردمان هوس‌رانی که به سنگ تبدیل شدند

پست توسط oweiys »

آيا نديده‏اند كه پيش از آنان چه بسيار امتها را هلاك كرديم....
[HR]
چون بخواهيم شهرى را هلاك كنيم خوشگذرانانش را وا مى‏داريم تا در آن به انحراف [و فساد] بپردازند و

در نتيجه عذاب بر آن [شهر] لازم گردد [COLOR=#7030a0]پس آن را [يكسره] زير و زبر كنيم .... 
__________________________________

السلام عليك يا علي ابن موسي الرضا المرتضي (ع)
ارسال پست

بازگشت به “تاريخ جهان”