خودکفایی هوانیروز در تربیت خلبان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار هوانيروز ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 123
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۰, ۲:۲۴ ق.ظ
محل اقامت: خونمون
سپاس‌های ارسالی: 92 بار
سپاس‌های دریافتی: 133 بار

خودکفایی هوانیروز در تربیت خلبان

پست توسط arman76 »

تهران- فرمانده هواپيمايي نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران (هوانيروز) گفت: اگرچه دشمن با اتخاذ تحريم به دنبال تهديد و اعمال فشار عليه ايران بود، اما اين تهديدها به همت و تلاش شبانه روزي كارشناسان متخصص، متعهد، مدير و آگاه هوانيروز به يك فرصت تبديل شد.

امير سرتيپ كيومرث احدي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه دفاعي ايرنا، افزود: تحريم هاي استكبار جهاني به ويژه آمريكا از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي تاكنون نتوانسته است خللي در روند بازسازي، تعمير، نگهداري و آماده سازي بالگردهاي موجود در هوانيروز ارتش جمهوري اسلامي ايران ايجاد كند.
وي با بيان اين كه هوانيروز ارتش جمهوري اسلامي ايران با پشت سرگذاشتن شرايط سخت تحريم ها هر روز حوزه فعاليت هاي ابتكاري و اختراعات را پشت سر مي گذارد، تاكيد كرد: متخصصان ايراني امروز توانسته اند بخش اعظمي از مشكلات در زمينه ساخت قطعات، آموزش ها، تعمير و نگهداري و مسايل تاكتيكي را پشت سر بگذارند و به پيشرفت هاي چشمگيري دست يابند.
فرمانده هوانيروز ارتش جمهوري اسلامي ايران ،تربيت خلبانان هوانيروز توسط اساتيد ايراني را از دستاورد مهم هوانيروز در سال هاي پس از پيروزي انقلاب اسلامي دانست.
امير سرتيپ احدي افزود: تمامي آموزش هاي تخصصي موجود در هوانيروز كه شامل 32 تخصص فني و در پنج رشته تخصصي پنج مدل بالگرد، در تمامي رده ها از آموزش خلباني مقدماتي، آموزش استادي، خلبان يكمي و آموزش هاي فني پس از پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي ايران تاكنون به طور كامل توسط اساتيد ايراني انجام مي شود.
وي يادآور شد: با توجه به اين كه هوانيروز قبل از انقلاب اسلامي يكي از يگان هاي جوان نيروي زميني ارتش محسوب مي‌شد،‌ تعداد بسيار زيادي مستشار خارجي در آن حضور داشتند كه اكثريت آنها در مركز آموزش هوانيروز اصفهان و تعداد بسيار اندكي از نيروهاي ايراني نيز به عنوان كمك استاد در كنار آنها مشغول به كار بودند.
امير سرتيپ احدي با بيان اين كه مستشاران در شمار ديگري از پايگاه هاي هوانيروز از جمله در استان كرمانشاه نيز حضور داشتند، اظهار داشت:‌ با پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي، مستشاران خارجي از كشورخارج شدند.
وي افزود: در آن مقطع زماني، با توجه به اين كه هوانيروز از يگان هاي تخصصي، جوان و برخوردار از تعداد زيادي بالگرد محسوب مي شد و خلبانان جوان نياز به آموزش هاي پيچيده و خاصي داشتند و اين آموزش ها نيز بايد تداوم پيدا مي كرد، آموزش خلبانان ايراني به اساتيد داخلي واگذار شد.
اين مقام نيروي زميني ارتش درمورد تجهيزات و فناوري هاي جديد حوزه هوانيروز گفت: در طول بيش از سه دهه اخير محيط هاي آموزشي از نظر محتوا و كيفيت كار به روز شدند و همه تجهيزات و فناوري هاي جديد به متون آموزشي اضافه شدند.
وي خاطرنشان كرد: امروز هوانيروز نه تنها مسووليت آموزش خلبانان و پرسنل فني نيروي زميني را بر عهده دارد بلكه به ساير نيروها نظير نيروي دريايي، هوايي و هواناجا نيز آموزش مي دهد.
فرمانده هوانيروز ارتش جمهوري اسلامي ايران در ادامه ازهشت سال دفاع مقدس به عنوان نمونه بارزي از دستاوردهاي بزرگ و تجارب خلبانان و متخصصان هوانيروز ياد كرد و گفت: خلبانان هوانيروز در دوران دفاع مقدس تجارب بزرگي را به صورت عيني كسب كرده اند هرچند كه براي كسب اين تجارب ، مهارت ها و ابتكارات هزينه بسيار زيادي را پرداخته اند.
وي با بيان اين كه تعداد بسيار زيادي از بهترين خلبانان و پرسنل فني هوانيروز براي به دست آوردن اين تجارب ارزنده و گرانسنگ به شهادت رسيدند، اظهار داشت: ايثار و شجاعت و شهامت خلبانان جان بركف هوانيروز در كنار ساير رزمندگان اسلام موجب شد كه ايران به دستاوردها و پيشرفتهاي بسياري دست يابد.
امير سرتيپ كيومرث احدي در بخش ديگري از اين گفت و گو با تاكيد بر برخورداري نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران از پشتيباني ملت شريف ايران و رهبري حضرت امام (ره) و رهبر فرزانه انقلاب اسلامي و فرمانده معظم كل قوا در طول دوران 32 ساله انقلاب اسلامي گفت: به جرات مي توان گفت نيروهاي مسلح از جايگاه بسيار خوبي برخوردار هستند.


/www.militaryparsi.ir
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار هوانيروز”