تنها فیلم سقوط فالکون مافوق‌صوت دارپا منتشر شد

در اين بخش مي‌توانيد کليپ‌هاي هوايي را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: moh-597, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2659
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۸, ۹:۵۸ ق.ظ
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14097 بار

تنها فیلم سقوط فالکون مافوق‌صوت دارپا منتشر شد

پست توسط RAHVAR »

 [HIGHLIGHT=#938953]این مطلب زیر ادامه این  [HIGHLIGHT=#938953] [HIGHLIGHT=#938953]  تصویر

  دارپا (آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته صنایع دفاع آمریکا)، ویدئوی آزمایش سرعت هواپیمای ما‌فوق فرا‌صوت HTV2 را منتشر کرد که چگونه به‌ناگاه بر فراز اقیانوس آرام منفجر شد.


ستاره سمائی: اولین- و احتمالا تنها- ویدئویی که از دومین پرواز آزمایشی شکست‌خورده فالکون مافوق فراصوت دارپا (HTV2) تهیه شده، رونمایی شد.

به گزارش [External Link Removed for Guests]، این فیلم که توسط یکی از اعضای گروه گرفته شده، با دوربین کوچکی تهیه شده؛ اولین دوربینی که به لحاظ دیداری می‌تواند ورود ابتدایی HTV را به اتمسفر دنبال کند. این فیلم نشان می‌دهد HTV2 در تاریخ 11 آگوست قبل از کاهش کنترل‌شده ارتفاع بر فراز اقیانوس آرام، با سرعت 20 ماخ (20 برابر سرعت صوت، معادل 24500کیلومتر بر ساعت) وارد جو زمین شده است.

البته اگر دارپا، هزینه تهیه یک لنز زوم درست و حسابی را متقبل می‌شد یا اجازه می‌داد چندین عکاس در محل حاضر شوند، تصاویر به مراتب بهتری ثبت می‌شد.

دارپا، در بخش دوم این ویدئو، فیلمی از مقایسه سرعت HTV2 و یک فروند C-5 و یک فروند F-18 را قرار داده است. سرعت فالکون 20ماخ، C-5 برابر 6ماخ و اف18 معادل 1.5 ماخ است و تعجبی هم ندارد که HTV2 در ابتدای حرکتش، به سرعت از هواپیمای دیگر دور می‌شود.
دانلود فیلم

Please Login or Register to see this code
   تصویر     
  
ارسال پست

بازگشت به “کليپ‌هاي هوايي”