کمک در مورد ساختن مدار 12ولت 60آمپر

در این بخش می توانید در رابطه با انواع مدارات صوتی وآمپلی فایری و.. به بحث و گفتگو بپردازید

مدیران انجمن: SAMAN, sinaset, شوراي نظارت

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 19718 بار
سپاس‌های دریافتی: 21369 بار

Re: کمک در مورد ساختن مدار 12ولت 60آمپر

پست توسط SAMAN »

Kakaei

مداری که خودتون گذاشتین بهترین هست اما رگولاتور ها رو موازی نکنید این کار معمول نیست. البته استفاده از باتری ماشین هم توصیه میشه تصویر
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!
New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

پست توسط hamid_archi »

سلام
من زیاد اطلاعاتم راجع به الکترونیک بالا نیست و رسته ی کاریه من هم چیز دیگریه
ولی مطالب این فروم بقدری جالب بود که مجبور شدم که ثبت نام کنم و تو بحثتون شرکت کنم
عرضم بحظورتون که بنده کار استودیویی میکنم و از اونجا که پخش ماشین کیفیت و توان بالا _ و البته قیمت مناسب و تنوع بالایی داره تصمیم گرفتم که از پخش ماشین استفاده کنم
یه پخش پایونیییر با یه جفت باند پایونیر تهیه کردم و تویه خونه هم یه ترانس شارژ باطری خودرو داشتم و از اونجایی که اطلاعات کافی نداشتم با خودم گفتم، خوبه دیگه حالا با این ترانس 12 ولت میتونم پخش رو به کامپیوتر و ارگ و گیتار برقی و خلاصه به هر چیزی که خروجیه صدا داره وصل کنم
_رفتم سراغ یه کابینت ساز و ابعاد باند ها رو دادم تا برای هر باند یه جعبه هوا گیری شده مثل ووفر با _ام.دی.اف_ درست کنه.نکته:(توشم پر فوم یا پشم شیشه کنه تا صدای بیس خالصی ازش در بیاد)
وقتی همه چی اماده شد بعد از اینهمه طرح و نقشه و خرج و مخارج همه چی رو سرهم کردم و به کامپیوتر وصل کردم و با کمال تعجب دیدم که وقتی صدای پخش رو بالا میبرم و یا بیس رو بالا میبرم _ال.سی.دی _ یه پخش، نورش ضعیف میشه_ و از همه بد تر به جای صدایه بیس خر خر میشنیدم
سر دز نمی اوردم که چی شده!
_برق 12 ولت
_کابل صدای آب طلا
_سیم بلنوگویه نویز گیر دار
همه چی به نظرم درست بود
یه مدت با همین وضع گذروندم و با ولوم خیلی پایین ازش استفاده میکردم تا اینکه از یکی که پرسیدم گفت حتما آمپر کم میاری که اینطور میشه
رفتم و با آمپرسنج خروجیه ترانسم رو گرفتم دیدم که چیزی در حدود 10 آمپر خروجی دارم
همین موقع بود که دنبال یه ترانس آمپر بالا میگشتم و هیچ جا هم پیدا نمیکردم
تا اینکه تویه یه جا که وسایل دست دوم میفروخت یه ترانس زمخت به چشمم خورد_فوری رفتم سراغش 12 ولت بود ولی از هیکلش معلوم بود که 12 ولتش با 12 ولت ترانسی که من داشتم خیلی فرق میکنه و فکر کنم ازش برای آبکاریه فلزات استفاده میکردن و خدا خیرشون بده که دیگه استفاده نکردن تا به دست من برسه! تصویر
باور نمیکنین،اون ترانس رو به قیمت 3500 تومن خریدم یعنی ارزونتر از یه آداپتور.بعد بردم امپرش رو گرفتم دیدم بالای 20 آمپره! .به توصیه ی یکی از دوستان یه خازن گنده ی 50 ولتی 4700 هم به رلش لحیم کردم و چند سال بدون مشکل ازش استفاده کردم و قدرت صدای انصافاٌ بالایی هم دارم که هیچ اسپیکری به گرد پاش نمیرسه، با کلی مزیت که هیچ اسپیکری هم تو دنیا نداره(مثل رادیو_ورودیه یو.اس.پی_و سی.دی_با اکولایزر و ریموت و...)

[HIGHLIGHT=#eeece1]پس 20 آمپر به نظر من کافی هست و دیگه نهایتش 30 آمپر همه نوع نیازی رو برآورده میکنه _ اینو تجربه کردم و میگم که نیازی به 60 آمپر نیست!  و اینجور ترانسها رو میشه از توی دستگاه های خراب ضبط صوت و یا آمپیلی فایر پیدا کرد_

حالا متاسفانه مدتیه این ترانس که شب و روز کار میکنه شروع کرده به صدا دادن_ یعنی وقتی به برق وصل میکنم سیم پیچیش صدا میده و این صدا رفته رفته بیشتر میشه که فکر میکنم سیم لاکیش یه جایی اتصالی داده
داشتم تو گوگل سرچ میکردم که قیمت ترانس نو ویا راه حل تعمیرش رو پیدا کنم که به این مطلب برخوردم
اگه کسی من رو راهنمایی کنه ممنون میشم. حتی المقدور هزینه ی تقریبی رو هم برآورد کنه که عالی میشه
اگه بحث خیلی پیچیده بود هم اشکالی نداره من عادت دارم که تو هر کاری سرک بکشم و یه چیزی سرهم کنم
تصویر
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 19718 بار
سپاس‌های دریافتی: 21369 بار

پست توسط SAMAN »

درود تصویر

شما یک کار میتونید انجام بدید. اگر ترانستون داغ نمیکنه با چسب آهن یا هر چسبی که میدنید هسته ترانس رو دوباره محکم به هم بچسبونید. اگر هسته رو چسب کنی دو تو گیره نگه داردید که عالی میشه.

باز بودن هسته باعث ایجاد تلفات در ترانس و گرم شدن و کاهش راندمان میشه.

چسبش کنید اوکی میشه تصویر
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!
ارسال پست

بازگشت به “مدارات صوتی”