الحمد لالله....فرعون زمان حضرت موسی هم اصفهانی از آب درآمد!!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث مرتبط با تاريخ جهان به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, رونین, شوراي نظارت

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 14934 بار
سپاس‌های دریافتی: 14993 بار

الحمد لالله....فرعون زمان حضرت موسی هم اصفهانی از آب درآمد!!

پست توسط oweiys »

به نام خداوند بخشاینده مهربان

اولین بار در تلوزیون خودمان از زبان یک کارشناس شنیدم و با جستجویی کوتاه یافتم که بله , این بحث وجود داره

گویا این آقای فرعون! ( وليدبن مصعب) یا همون رامسس دوم اصلیتی ایرانی و اصفهانی داشته و به سبب زیرکی در امور دنیوی و مادی

پله های ترقی رو یکی یکی و یا بهتر بگم صدتا یکی بالا میره تا این که فرعون مصر میشه و ماجرای موسی(ع) و ....

دوستان تصویر رو میبینید , دستانش رو نگاه کنید که چه اندازه سالم مونده....

تصویر

کمی بیشتر تحقیق کردم و مطالب جالبی یافتم , این مطلب پایین رو سایتهایی آوردن اما منبع اصلیش رو بنده هم دقیق متوجه نشدم

چون همه در آخرش آورده اند - برگرفته از بیداری اسلامی / پس ماهم همینطوری می آریمش/ مطلب جالبیه :

[HR]
(((((((((امروز فقط بدن تو را نجات میدهیم تا برای افراد پس از خودت درسی باشد. هر چند خیلی از مردم از آیات ما غافلند....))))))

سوره مبارکه یونس (92)

[HR]
هنگامی که فرانسوا میتران در سال 1981م زمام امور فرانسه را بر عهده گرفت،از مصر تقاضا شد تا جسد مومیایی شده فرعون برای

برخی آزمایشها و تحقیقات از مصر به فرانسه منتقل شود . هنگامی که هواپیمای حامل بزرگترین طاغوت تاریخ در فرانسه به زمین

نشست،بسیاری از مسئولین کشور فرانسه و از جمله رئیس دولت و وزرایش در فرودگاه حاضر شده و از جسد طاغوت استقبال کردند

پس از اتمام مراسم،جسد فرعون به مکانی با شرایط خاص در مرکز آثار فرانسه انتقال داده شد تا بزرگترین دانشمندان باستانشناس به

همراه بهترین جراحان و کالبد شکافان فرانسه،آزمایشات خود را بر روی این جسد و کشف اسرار متعلق به آن شروع کنند . رئیس این

گروه تحقیق و ترمیم جسد یکی از بزرگترین دانشمندان فرانسه بنام پروفسور موریس بوکای بود که برخلاف سایرین که قصد ترمیم جسد

داشتند،او در صدد کشف راز و چگونگی مرگ این فرعون بود .تحقیقات پرفوسور بوکای همچنان ادامه داشت تا اینکه در ساعات پایانی

شب نتایج نهایی ظاهر شد

بقایای نمکی که پس از ساعتها تحقیق بر جسد فرعون کشف شد دال بر این بود که او در دریا غرق شده و مرده است و پس از خارج

کردن جسد او از دریا برای حفظ جسد،آن را مومیایی کرده اند . اما مسئله ی غریب و آنچه باعث تعجب بیش از حد پروفسور بوکای شده

بود این مسئله بود که چگونه این جسد سالمتر از سایر اجساد باقی مانده است در حالی که این جسد از دریا بیرون کشیده شده است.

پروفسور موریس بوکای در حال آماده کردن گزارش نهایی در مورد کشف جدید (مرگ فرعون بوسیله غرق شدن در دریا و مومیایی جسد او

بلافاصله پس از بیرون کشیدن از دریا ) بود که یکی از حضار در گوشی به یادآور شد که برای انتشار نتیجه تحقیق عجله نکند، چرا که

نتیجه تحقیق کاملا مطابق با نظر مسلمانان در مور غرق شدن فرعون است.

ولی موریس بوکای بشدت این خبر را رد کرده و آن را بعید دانست. او بر این عقیده بود که رسیدن به چنین نتیجه ی بزرگی ممکن نیست

مگر با پیشرفت علم و با استفاده از امکانات دقیق و پیشرفته کامپیوتری.
در جواب او یکی از حضار بیان کرد که قرآنی که مسلمانان به آن ایمان دارند قصه غرق شدن فرعون و سالم ماندن جثه‌ی او بعد از مرگ را

خبر داده است. حیرت و سردرگمی پروفسور دوچندان شد و از خود سوال می‌کرد که چگونه این امر ممکن است با توجه به اینکه این

مومیایی در سال 1898م و تقریبا درحدود دویست سال قبل کشف شده است، در حالی که قرآن مسلمانان قبل از 1400 سال پیدا

شده است؟ چگونه با عقل جور در می آید در حالی که نه عرب و نه هیچ انسان دیگری از مومیایی شدن فراعنه توسط مصریان قدیم

آگاهی نداشته و زمان زیادی از کشف این مسئله نمیگذرد؟
موریس بوکای تمام شب به جسد مومیایی شده زل زده بود و در مورد سخن دوستش فکر میکرد که چگونه قرآن مسلمانان درمورد نجات

جسد بعد از غرق سخن می‌گوید در حالی که کتاب مقدس آنها از غرق شدن فرعون در هنگام دنبال کردن موسی سخن میگوید اما از

نجات جسد هیچ سخنی بمیان نمیآورد.. و با خود میگفت آیا امکان دارد این مومیایی همان فرعونی باشد که موسی را دنبال میکرد؟ و آیا

ممکن است که محمد هزار سال قبل از این قضیه خبر داشته است؟

تصویر

او در همان شب تورات و انجیل را بررسی کرد اما هیچ ذکری از نجات جسد فرعون به میان نیاورده بودند.

پس از اتمام تحقیق و ترمیم جسد فرعون، آن را به مصر باز گرداندند ولی موریس بوکای خاطرش آرام نگرفت تا اینکه تصمیم به سفر

کشورهای اسلامی گرمت تا از صحت خبر در مورد ذکر نجات جسد فرعون توسط قرآن اطمینان حاصل کند. یکی از مسلمانان قرآن را باز

کرد و این آیه را برای او تلاوت نمود:

{فَالْیَوْمَ نُنَجِّیکَ بِبَدَنِکَ لِتَکُونَ لِمَنْ خَلْفَکَ آیَةً وَإِنَّ کَثِیراً مِنَ النَّاسِ عَنْ آیَاتِنَا لَغَافِلُونَ} [یونس:92]

امروز فقط بدن تو را نجات میدهیم تا برای افراد پس از خودت درسی باشد. هر چند خیلی از مردم از آیات ما غافلند...
این آیه او را بسیار تحت تآثیر قرار داد و لرزه بر اندام او انداخت و با صدای بلند فریاد زد:

من به اسلام داخل شدم و به این قرآن ایمان آوردم.

موریس بوکای بار تغییرات بسیاری در فکر و اندیشه و آیین به فرانسه بازگشت و دهها سال در مورد تطابق حقائق علمی کشف شده ذر

عصر جدید با آیه های قرآن تحقیق کرد و حتی یک مورد از آیات قرآن را نیافت که با حقایق ثابت علمی تناقض داشته باشد.وبر ایمان او به

کلام الله جل جلاله افزوده شد (لا یأتیه الباطل من بین یدیه ولا من خلفه تنزیل من حکیم حمید).

حاصل تلاش سالها تحقیق این دانشمند فرانسوی کتابی بود بنام( قرآن و تورات و انجیل و علم بررسی کتب مقدس در پرتو علوم جدید)

(از بیداری اسلامی)

تصویرتصویرتصویرتصویر

یا حق

السلام عليك يا علي ابن موسي الرضا المرتضي (ع)
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 19718 بار
سپاس‌های دریافتی: 21369 بار

Re: الحمد لالله....فرعون زمان حضرت موسی هم اصفهانی از آب درآمد!!

پست توسط SAMAN »

درود بر دوستان تصویر

نمیدانم شما هم این مطلب را می دانید یا نه ما که استاد تاریخ اسلامی مان برایمان تعریف کرد.

جناب فرعون رامسس!! در کودکی به همراه عده زیادی در کشتی بوده اند و کشتی غرق میشود وهمه من جمله مادرش کشته میشوند.اما رامسس که طفل شیر خواره ایی هست از بین همه سالم نجات پیدا میکند.

عاقبت دوباره چون سرنوشتش مرگ با دریا و آب هست به آن دچار میشود اما با یک اختلاف زمانی زیاد....
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!
Colonel I
Colonel I
سپاس‌های ارسالی: 300 بار
سپاس‌های دریافتی: 1161 بار

پست توسط Frogfoot »

میدانم شما هم این مطلب را می دانید یا نه ما که استاد تاریخ اسلامی مان برایمان تعریف کرد.

جناب فرعون رامسس!! در کودکی به همراه عده زیادی در کشتی بوده اند و کشتی غرق میشود وهمه من جمله مادرش کشته میشوند.اما رامسس که طفل شیر خواره ایی هست از بین همه سالم نجات پیدا میکند.

عاقبت دوباره چون سرنوشتش مرگ با دریا و آب هست به آن دچار میشود اما با یک اختلاف زمانی زیاد....

تا جایی که خاطرم هست، اون کودک معروفی که در یک پدر و مادرش در یک توفان غرق شدند، ولی خودش نجات پیدا کرد، نمرود پادشاه زمان حضرت ابراهیم (ع) بود.
Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 84 بار

پست توسط nemo »

داستان اون کودک رو من هم شنیدم ، عاقبت موج دریا اون کودک رو به ساحل یک جزیره میاره و این کودک از شیر یک پلنگ تغذیه می کنه و بزرگ میشه و البته عاقبت هم ناکام از این دنیا میره ! و اسمش هم اگر درست یادم مونده باشه شداد (تشدید روی دال اول) باید باشه. فکر کنم همتون داستان بهشت شداد رو شنیده باشید ؟
Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 84 بار

پست توسط nemo »

داستانش رو پیدا کردم :

روزی رسول خدا صل الله علیه و آله نشسته بود، عزراییل به زیارت آن حضرت آمد. پیامبر از او پرسید: ای برادر! چندین هزار سال است که تو مأمور قبض روح انسان ها هستی، آیا در هنگام جان کندن آنها دلت برای کسی سوخته است؟

عزارییل گفت در این مدت دلم برای دو نفر سوخت:

1- روزی دریایی طوفانی شد و امواج سهمگین آن یک کشتی را در هم شکست همه سر نشینان کشتی غرق شدند، تنها یک زن حامله نجات یافت او سوار بر پاره تخته کشتی شد و امواج ملایم دریا او را به ساحل آورد و در جزیره ای افکند و در همین هنگام فارغ شد و پسری از وی متولد شد، من مأمور شدم که جان آن زن را بگیرم، دلم به حال آن پسر سوخت.

2- هنگامی که شداد بن عاد سالها به ساختن باغ بزرگ و بی نظیر خود پرداخت و همه توان و امکانات و ثروت خود را در ساختن آن صرف کرد و خروارها طلا و جواهرات برای ستونها و سایر زرق و برق آن خرج نمود تا تکمیل نمود. وقتی خواست به دیدن باغ برود همین که خواست از اسب پیاده شود و پای راست از رکاب به زمین نهد، هنوز پای چپش بر رکاب بود که فرمان از سوی خدا آمد که جان او را بگیرم، آن تیره بخت از پشت اسب بین زمین و رکاب اسب گیر کرد و مرد، دلم به حال او سوخت بدین جهت که او عمری را به امید دیدار باغی که ساخته بود سپری کرد اما هنوز چشمش به باغ نیفتاده بود اسیر مرگ شد.

در این هنگام جبرئیل به محضر پیامبر (صل الله علیه و آله) رسید و گفت ای محمد! خدایت سلام می رساند و می فرماید: به عظمت و جلالم سوگند شداد بن عاد همان کودکی بود که او را از دریای بیکران به لطف خود گرفتیم و از آن جزیره دور افتاده نجاتش دادیم و او را بی مادر تربیت کردیم و به پادشاهی رساندیم، در عین حال کفران نعمت کرد و خود بینی و تکبر نمود و پرچم مخالفت با ما بر افراشت، سر انجام عذاب سخت ما او را فرا گرفت، تا جهانیان بدانند که ما به کافران مهلت می دهیم و لی آنها را رها نمی کنیم.
Captain I
Captain I
سپاس‌های ارسالی: 4147 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار

پست توسط حسن2568 »

سلام
ميبخشيد دوستان من كمي دو رياليم نيافتاده ..منظورم اصفهاني بودن فرعون كه توي متن هيچ صحبتي نشده .آنتن نميده :?
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 19718 بار
سپاس‌های دریافتی: 21369 بار

پست توسط SAMAN »

تا جایی که خاطرم هست، اون کودک معروفی که در یک پدر و مادرش در یک توفانغرق شدند، ولی خودش نجات پیدا کرد، نمرود پادشاه زمان حضرت ابراهیم (ع)بود.

با تشکر از مطالب زیبای دوستان تصویر تصویر

بله به احتمال خیلی زیاد من اشتباه کرده ام, همان نمــــــــرود صحیح هست. تصویر
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!
Moderator
Moderator
نمایه کاربر

پست توسط oweiys »

سلام
ميبخشيد دوستان من كمي دو رياليم نيافتاده ..منظورم اصفهاني بودن فرعون كه.............

با سلام

البته اول بحث اشاره کوچکی کردم , از نظر عده ای قويترين فرعون مصر رامسس دوم است که گويا قبلا در ايران عطار بوده است و از

اهالی اصفهان (کنونی) بوده ! سپس به دلايلي به سوریه (شام) و بعد مصر ميرود و در آنجا خربزه فروشی ميکند! و در طول سلسله

پیشامدهایی پله های پيشرفت دنيوی را صدتا يکي ميپيمايد و باقي ماجرا......

در مصر باستان , همانطوری که در کتاب سینوحه میخوانیم این که فردی غیر از خاندان پادشاهی فرعون به مقام فرعونی برسد سابقه

تاریخی هم دارد. پس به نظرم زیاد هم دور از عقل نمیباشد که چنین ماجرایی صحت داشته باشد.

البته تاریخ نکات جالب بسیاری دارد , مثلا این که شاید یک رگ اسکندر ایرانی باشد , حالا این که مازندرانی یا اصفهانی و یا حتی

تهرانی !!!!!!!! باشد , الله اعلم........

تصویری از وليدبن مصعب -- همان رامسس دوم , تو اصفهون چی صداش میکردند رو نمیدونم !

تصویر
شاید تو خواب هم نمیدید که یه روز این همه راه رو به مصر بره و حالا بعد از هزاران سال دست به دست شه ....

تصویر
یا حق

New Member
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

Re: الحمد لالله....فرعون زمان حضرت موسی هم اصفهانی از آب درآ

پست توسط SARIUNIVERSITY »

oweiys نوشته شده:
سلام
ميبخشيد دوستان من كمي دو رياليم نيافتاده ..منظورم اصفهاني بودن فرعون كه.............

با سلام

البته اول بحث اشاره کوچکی کردم , از نظر عده ای قويترين فرعون مصر رامسس دوم است که گويا قبلا در ايران عطار بوده است و از

اهالی اصفهان (کنونی) بوده ! سپس به دلايلي به سوریه (شام) و بعد مصر ميرود و در آنجا خربزه فروشی ميکند! و در طول سلسله

پیشامدهایی پله های پيشرفت دنيوی را صدتا يکي ميپيمايد و باقي ماجرا......

در مصر باستان , همانطوری که در کتاب سینوحه میخوانیم این که فردی غیر از خاندان پادشاهی فرعون به مقام فرعونی برسد سابقه

تاریخی هم دارد. پس به نظرم زیاد هم دور از عقل نمیباشد که چنین ماجرایی صحت داشته باشد.

البته تاریخ نکات جالب بسیاری دارد , مثلا این که شاید یک رگ اسکندر ایرانی باشد , حالا این که مازندرانی یا اصفهانی و یا حتی

تهرانی !!!!!!!! باشد , الله اعلم........

تصویری از وليدبن مصعب -- همان رامسس دوم , تو اصفهون چی صداش میکردند رو نمیدونم !

تصویر
شاید تو خواب هم نمیدید که یه روز این همه راه رو به مصر بره و حالا بعد از هزاران سال دست به دست شه ....

تصویر
یا حق

سلام دوست عزیز
میشه لطفا منبعتون رو ذکر کنید؟ که فرعون رامسس دوم اصفهانی یا ایرانی بوده؟
از ویکی پدیا "
[External Link Removed for Guests] پدرش هنگامی که او چهارده‌ساله بود وی را به جانشینی برگزید.او از همین سن همراه پدرش در جنگ علیه اقوام نوبیایی و لیبی شرکت می‌کرد.رامسس در آغاز دهه بیستم زندگی به پادشاهی رسید. او ۶۶سال و دوماه پادشاهی نمود و بیش از نود سال زیست. و دارای ۴۵ پسر و ۶۰ دختر از ۱۰۸ همسر خود بود.او پایتخت را از [External Link Removed for Guests] به [External Link Removed for Guests] برد.
"
++++
درمورد جسد فرعون و نمک و ...
تا اونجایی که خاطرم هست این ها در نیل غرق شدند و نیل هم رودخانه آب شیرین هست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر

پست توسط oweiys »

سلام

سلام دوست عزیز
میشه لطفا منبعتون رو ذکر کنید؟ که فرعون رامسس دوم اصفهانی یا ایرانی بوده؟

همانطور كه عرض شد ؛ ابتدا در برنامه تلوزيوني شنيدم و بعد :

نام فرعون معاصر حضرت موسی، وليد بن مصعب بن ريان است. زياده از ۴۰۰ سال عمر کرد. نوشته اند که قبلا عطاری بوده اهل اصفهان (خدا را شکر این یکی دیگه اهل بابل نبود!) بالاخره نادار شد و به شام رفت و از آن جا به مصر آمد و در مصر مشغول خربزه فروشی شد و ....
[External Link Removed for Guests]

Major I
Major I
سپاس‌های ارسالی: 822 بار
سپاس‌های دریافتی: 1585 بار

پست توسط saeedjiji »

این داستان از زبان حاج آقا فرهزاد در برنامه سمت خدا نقل شد و ایشون هم ایرانی بودن فرعون رو به استناد روایات تایید کردند:

تصویر

و حکایت جبرئیل و فرعون اینست که روزی جبرئیل به صورت مردی به دیدار فرعون رفته ،گفت: من از راه دوری آمده ام و سوالی دارم. سپس رقعه ای باین مضمون به فرعون داد که حکم امیر چیست در مورد بنده ای که در میان مال و نعمت خواجۀ خود رشد و نمو میابد و با تربیت او از دیگر بندگان متمایز میشود پس کفر نعمت کرده و از فرمان مولای خود سرباز میزند.

فرعون بدست خود در زیر آن رقعه نوشت: سزای بنده ای که بر مولای خود خروج کند و بر نعمت او کافر گردد آنستکه او رادر دریا غرق سازد.

جبرئیل آن خط را گرفت و رفت و زمانیکه فرعون به دریا افتاده بود و اظهار ایمان مینمود آن خط را به او نشان داد و گفت: به فتوای تو با تو عمل کرده اند و مشتی گل سیاه بر دهان او زد.
تصویر

نمیدونی که قبل از رفتن من , چه مردایی که رفتن برنگشتن

چشای خیلیا از عشق تر شد , دلهاشون به خدا نزدیکتر شد
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

پست توسط Solver »

مهران مدیری چه خوب ما ایرانی ها را به تصویر کشید ...

چال اسکندرون ..

واقعا ما ایرانی ها تا کی می خواهیم همه چیز را در خودمان ببینیم و این قدر خود بین باشیم، هر اتفاقی در این دنیا را به نحوی مربوط به خودمان بدانیم. البته این رسم مردمان کوچک است که بزرگی ها را به خود ربط می دهند و جای آن که خود بزرگ شوند مدام دنبال رگ و ریشه در بزرگی ها هستند. این کار ما درست شبیه عرب خواندن فردوستی توسط برخی کشورهای همسایه می باشد
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
قفل شده

بازگشت به “تاريخ جهان”