راه‌حل‌روسی‌برای مقابله با مین

در اين بخش مي‌توانيد در مورد سلاح و ادوات زرهي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 79
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۳:۳۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1078 بار
سپاس‌های دریافتی: 506 بار

راه‌حل‌روسی‌برای مقابله با مین

پست توسط farzande-iran »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]ارتش روسیه به نوع جدید از زره پوشهای کنترل از راه دور برای مقابله با تهدید مین ها و تله های انفجاری مجهز خواهد شد.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق، مقابله با مین ها و بمب های دست ساز قرار گرفته در زمین از سالهای بسیار دور یکی از مشکلات اصلی نیروهای زمینی در دنیا بوده است. یکی از روشهای مورد نظر برای مقابله با این تهدید استفاده از مواد منفجره برای منهدم کردن مین های موجود است.

خودروی زره پوش و کنترل از راه دور مدل "UR-07M" جدیدترین خودروی مین پاک کن ارتش روسیه است. این زره پوش کنترل از راه دور بر روی شاسی نفربر "BMP-3" ساخته شده است. بر روی این شاسی یک پرتابه به طول 1000 متر نصب شده است که اطراف آن را مواد منفجره فرا گرفته است.

 تصویر
خودروی زرهی UR-07M
  مکانیزم مخصوص این پرتابه را در طول میدان مین پرتاب کرده و پس از پایین افتادن آن بر روی میدان مین ناگهان آن را به صورت همزمان منفجر می کند. این انفجار باعث می شود که مین و تله های انفجاری موجود از بین رفته و مسیری برای نیروهای خودی باز شود.

"الکسی خوپوتولف" کارشناس دفاعی معتقد است که این نوع از خودروها یکی از نیازهای اصلی امروز ارتش روسیه برای مقابله با تهدید مین ها می باشد.[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “ادوات زرهي”