زیردریایی تایفون روسیه غیر فعال میشود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ناوچه‌ها به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
پست: 178
تاریخ عضویت: جمعه ۸ آبان ۱۳۹۴, ۷:۱۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 154 بار
سپاس‌های دریافتی: 800 بار

زیردریایی تایفون روسیه غیر فعال میشود

پست توسط SCUD »

به گزارش مشرق، خبرگزاری ایتارتاس امروز (شنبه) اعلام کرد: زیردریایی اتمی آرخانگلسک در زمان حاضر در کارخانه کشتی سازی «زوزدوچکا» در بندر سورودوینسک قرار دارد و انتظار می رود در آینده نزدیک مراحل عملیات غیراتمی کردن آن آغاز شود.

بر اساس برنامه تغییر کاربری زیردریایی اتمی آرخانگلسک، راکتور اتمی آن از کار انداخته می شود و درپوش های محفظه های ویژه موشک های اتمی نیز برداشته و کور می شود تا دیگر نتواند موشک پرتاب کند.

شرکت دولتی «روس اتم» مراحل تغییر کاربری زیردریایی اتمی آرخانگلسک را به مناقصه گذاشته و قرار است برای این منظور 28.6 میلیون روبل (بیش از 400 هزار دلار) هزینه شود.

تصویر

زیردریایی اتمی آرخانگلسک بزرگترین زیردریایی اتمی جهان محسوب می شود که سال 1987 در دوره اتحاد شوروی سابق بر اساس طرح آکولا (در طبقه بندی ناتو تایفون) در کارخانه سوماش در استان آرخانگلسک ساخته شده است.

این زیردریایی با 175 متر طول، 22.8 متر عرض و 27 گره دریایی سرعت (50 کیلومتر در ساعت) که مسلح به 20 موشک بالستیکی است، از سال 2006 هیچ ماموریت نظامی انجام نداده است.

[img]http://uupload.ir/files/l7vy_نمای_گرافیکی_تایفون.jpg[/img]
برپایه پیمان استارت جدید برای کاهش تسلیحات تهاجمی هسته ای که هشتم آوریل 2010 توسط دیمیتری مدودیف رئیس جمهوری وقت روسیه و باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا امضا شد، دو طرف متعهد شدند تسلیحات هسته ای خود را کاهش داده و تعداد کلاهک های هسته ای به 1550 عدد برسانند.
منبع: ایرنا
ارسال پست

بازگشت به “زيردريايي‌ها”