نام و کارائی قطعه ای در بالگرد های تهاجمی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با بالگردهاي نظامي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
New Member
پست: 17
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۸۸, ۲:۵۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 22 بار
سپاس‌های دریافتی: 22 بار

نام و کارائی قطعه ای در بالگرد های تهاجمی

پست توسط hojat1114 »

با سلام. سوالی برایم پیش اومده که نتونستم جوابش رو پیدا کنم. در این تصویر هلیکوپتر تهاجمی آپاچی، قطعه ای که با کادر قرمز رنگ مشخص شده و در دوطرف هلیکوپتر ها وجود داره چه کاری انجام میده؟ ممنونم اکر راهنمایی بفرمایید.
تصویر
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1751
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۸۹, ۹:۱۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3425 بار
سپاس‌های دریافتی: 5853 بار

Re: نام و کارائی قطعه ای در بالگرد های تهاجمی

پست توسط shafagh »

به احتمال زیاد وسیله یا سنسور مخصوصی برای کنترل یک نوع دریچه تقسیم یا هدایت گاز های مستقیم موتور به سمت ابزارهای مخصوصی در ایجاد هماهنگی بهتر موقعیت های مختلف پروازی هلیکوپتر است که یا توسط کامپیوتر فرمان میگیرد یا اطلاعات ان به کامپیوتر برای کنترل خودکار حرکات محتلف و پیچیده ارسال می شود.
اگر دقت فرمایید این وسیله توسط یک پیپت به بخش خروجی موتور وصل است، هنگامی که سرعت افقی هلیکوپتر صفر و در حال عمود پرواز است این سنسور موقعیت عمودی دارد اما در سرعت های بالای رو به جلو وضعیت افقی می یابد. می توان ان را نوعی کنترلر همانند مکانیزمی که در هواپیمای عمود پرواز هاریر که برای هدایت گازهای خروجی موتور به جهات مختلف بکار رفته شبیه دانست که تعادل لازم در وضعیت های متفاوت را برای هواپیما تامین می کند. با عنوان کلی می توان ان را نوعی سنسور تعادل بحساب اورد که در افزایش سرعت یعنی اضافه شدن نیروی مستقیم گاز های موتور به نیروی انتقالی به شافت ملخ هم تاثیر دارد.
ارسال پست

بازگشت به “بالگردهاي نظامي”