مشکلات رایج جاروبرقی کنوود

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 15
تاریخ عضویت: شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲, ۱۰:۱۳ ب.ظ

مشکلات رایج جاروبرقی کنوود

پست توسط ponehmajidi »

سر و صدای زیاد جاروبرقی کنوودجاروبرقی‌های نسل جدید کنوود، صدای بخصوصی در قدرت پایین از خود تولید نمی‌کنند و به همین دلیل هرچند دستگاه روشن باشد، صدایی از آن منتشر نخواهد شد. اما جاروبرقی‌های نسل قبلی کنوود، به نسبت صدای بیشتری نسبت به نسل جدید تولید می‌کنند که این صدا تا حد و حدودی قابل تحمل است و گوش را آزار نمی‌دهد. با این وجود اگر به تازگی متوجه این شده اید که جاروبرقی صدای بیشتری نسبت به اوایل تولید می‌کند، نشان دهنده مشکلی در دستگاه است که می‌توانید آنرا به سادگی در محیط خانه برطرف کنید. از این رو، علت اصلی سر و صدای جاروبرقی کنوود چیست؟ در ادامه آشنا خواهید شد:
۱. سر آمدن طول عمر فیلتر جاروبرقی:جاروبرقی در حالت کلی یک صدای معمولی از خود تولید می‌کند و این صدای معمولی، جای نگرانی ندارد و کاملا طبیعی است. اما اگر صدای آن بیشتر از حد معمول می‌باشد، توصیه می‌شود در ابتدا فیلتر جاروبرقی را مورد بررسی قرار دهید. لازم به ذکر است که فیلتر جاروبرقی قابل تعمیر نمی‌باشد و باید هر ۶ ماه یکبار اقدام به تعویض آن نمایید یا آنرا با آب و صابون بشویید. اما اگر فیلتر جاروبرقی کثیف باشد، دستگاه برای مکش بیشتر تلاش می‌کند و سر و صدای زیادی تولید خواهد شد.
۲. پر شدن کیسه جاروبرقی:توصیه مهمی که اکثرا توسط ما رعایت نمی‌شود، عدم توجه به پر شدن کیسه جاروبرقی است که در صورت عدم توجه به آن، صدای زیادی از دستگاه منتشر خواهد شد. توجه داشته باشید کیسه نباید به طور کامل پر شود. استفاده از کیسه‌های یکبار مصرف منطقی‌تر است و تا جای ممکن از کیسه‌های دائمی استفاده نکنید. کیسه‌های دائمی دارای پرز‌هایی هستند که گرد و غبار را به خود جذب می‌کنند و به مرور زمان از بین می‌روند و گرد و غبار وارد موتور دستگاه خواهد شد.
[External Link Removed for Guests]
داغ شدن جاروبرقی کنوودداغ شدن جاروبرقی کنوود، یکی دیگر از مشکلات رایج این دستگاه است که معمولا هر مصرف کننده‌ایی با آن مواجهه می‌شود. در ادامه به دلایل اصلی داغ شدن جاروبرقی پرداخته ایم:
۱. خرابی فن جاروبرقی:فن جاروبرقی کنوود، وظیفه مکش آشغال‌ها را برعهده دارد و اگر این قطعه خراب شود، مکش به درستی انجام نشده و به دستگاه فشار می‌آید و در نتیجه دستگاه داغ خواهد شد.
۲. خرابی برد جاروبرقی کنوود:تمامی فرمان‌های ارسالی از قطعات، توسط برد جاروبرقی ارسال می‌شود و در صورت خرابی این قطعه، دستوراتی که در حین داغ شدن قطعات به برد داده می‌شوند، نمی‌رسند و شاهد داغ شدن افزایشی جاروبرقی خواهید بود.
۳. نیم سوز شدن موتور:بر اثر گرمای زیاد، ممکن است قسمت‌های عایق شده موتور، بیش از حد گرم شوند و سایر قطعات متصل به موتور جاروبرقی، آسیب ببینند.
  • در زمان‌های معین به دستگاه استراحت داده شود.
  • تمامی اتصالات جاروبرقی را از نظر گرفتگی بررسی کنید.
ضعیف شدن مکش جاروبرقی کنووداز آزار دهنده ترین مشکلات، مکش نداشتن یا ضعیف شدن مکش جاروبرقی کنوود می‌باشد. این مشکل از آن دسته از ایراداتی می‌باشد که اکثرا بدون پرداخت هیچ هزینه ای، می‌توانید در منزل رفع کنید. در ادامه یک سری نکات را فراهم کرده ایم که می‌توانید از طریق آن خیلی ساده اقدام به رفع کردن مشکل مکش جاروبرقی نمایید:
  • مطمئن شوید در مسیر لوله خرطومی آشغالی وجود نداشته باشد.
  • پارویی جاروبرقی را از نظر پرز گرفتگی چک کرده و در صورت نیاز تمیز کنید.
  • مطمئن شوید که تمام اتصالات به‌درستی متصل شده اند.
  • سلامت فیلترها را بررسی کنید.
  • ممکن است جاروبرقی هیچ مشکلی نداشته باشد و صرفا تنظیمات آن اشتباه باشد.
  • جایگاه کیسه جاروبرقی کنوود را بررسی کنید.
  • اندازه لوله جارو برقی باید به درستی تنظیم شود.
برای بررسی ادامه محتوا میتوانید به سایت اریابهکار مراجعه کنید
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”