روسیه به درخواست تشکیل جلسه شورای امنیت اکتفا نکند

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1746
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۸۹, ۹:۱۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3425 بار
سپاس‌های دریافتی: 5852 بار

Re: روسیه به درخواست تشکیل جلسه شورای امنیت اکتفا نکند

پست توسط shafagh »

خیر، من از این اخباری که گفتید خبر نداشتم و بهرحال همینکه روسیه هم حکومت همپیمان اش سوریه را اگر چه غیر فعال و در محدوده پایگاه های خود تنها نگذاشته باعث رضامندی است. 

اسراییل بیش از هرچیز از گروه های مقاومت در هراس است چرا که انها در وقت مقتضی هیچ بیم و ابایی در ضربه زدن به اسراییل ندارند اما همانطور که قبلا عرض شد این گروه های مبارز و اخیرا مجهز فقط مراعات موقعیت فعلی سوریه را می کنند که تازه از فتنه داعش فراغت یافته و مایل نیستند دراین موقعیت بازسازی مناطق سوریه که داعش باعث ویرانی انها شد، درگیری نظامی بین سوریه و اسراییلی ها مطرود ایجاد کنند و الا در مورد ورود به میدان به معنای واقعی هیچ ابا و معذوریت دیگری ندارند.

وجود پایگاه های روسیه در سوریه هم از ان جهت خوب است که محدوده هوایی سوریه و بمب اندازی های گاه بگاه اسراییل در بعض نقاط سوریه را محدودتر می کند.

بهرحال اسراییل بشدت محتاط است که عملی اشتباه را مرتکب نشود که باعث متغیر شدن یگان های روسیه مستقر در انجا شوند و بجز ان حملات مقطعی هوایی تکی و محدود به بعض نقاط در ان کشور از ریسک حملات وسیع تر به ارتش و شهرهای سوریه که معنای به خطر انداختن حکومت سوریه است بشدت حذز دارند و به روسیه چنان القاء می کنند که هدف از ان اقدامات هوایی فقط نیروهای مقاومت و یا محموله های تسلیحاتی برای انها است اما حرف من این است که تامین تسلیحاتی ارتش سوریه از جانب روسیه ربطی به وجود گروه های مقاومت ان کشور ندارد و در چهارچوب همان پیمان نامه همکاری های سیاسی و نظامی بین دو کشور است.

غرب خیلی دشمنی و توطئه علیه روسیه می کند، همین امروز شنیدم امریکا و اروپا تصمیم گرفته اند سود پول های کلان بلوکه شده روسیه را در بانک های غربی برای کمک به گروه غربگرای زلنسکی حال یا بصورت نقدی یا در قالب سلاح های نظامی به اوکراین بفرستند که این خبر دولت روسیه را بشدت برآشفته و عصبانی کرده است.

اولا انها حق نداشتند دارایی های روسیه را بلوکه کنند چرا که ورود روسیه به اوکراین برای پیشگیری این بخش از خاک قبلی روسیه توسط ناتو و متعاقبا  بر اندازی عامل انها زلنسکی بوده است و معنای حمله نظامی و اشغال نداشته است. و دوما انها حقی ندارند سود دارایی های کشور روسیه را بشکل مالی یا تسلیحاتی به گروه زلنسکی در اوکراین بدهند.

البته شاید یکی از دلایل این اقدام، درماندگی اروپا و امریکا در تامین بودجه های سرسام اور اقدامات امپریالیستی اشان در جهان از جمله خاورمیانه و کلا غرب اسیا و شرق دور یعنی دریای چین و کره شمالی و جاهای دیگر دنیا باشد انهم در حالی که جوامع خودشان با بحران های اقتصادی مختلفی دست به گریبان هستند و هر روز شکوه ها و اعتراضاتی از مشکلات مردم اروپا در ان کشورها دیده و شنیده می شود که از ان بابت می نالند. امریکا هم وضع چندان بهتری ندارد و با سیلی صورت خودش را سرخ نگه میدارد و یکی از مشکلات بزرگ کاخ سفید بحران ذخائر نفت زیر زمینی است که البته ان را بروز نمی دهد و تظاهر میکند که از ان جهت غنی است.


از ابتدای ورود روسیه به اوکراین تا بحال هم امریکا و اروپا همه نوع کمک مالی و نظامی به گروه زلنسکی داشته اند که باعث تلفاتی به سربازان ارتش روسیه هم شده است. حالا هم عمل غیر قانونی غرب در ضبط دارایی های روسیه و اکنون با تخصیص سود هنگفت دارایی های بلوکه شده روسیه به گروه زلنسکی خلاف انها مضاعف شده است.

لذا دولت روسیه باید بداند و احتمالا میداند که در جنگی پنهان با غرب قرار دارد و بایست تا انجا که میتواند عکس العمل های مناسب و متقابل را بعمل اورد که یکی از انها فعالیت های بیشتر و بهتر در سوریه و تجهیز تسلیحاتی هرچه بیشتر ارتش سوریه است چرا که این امر بهمان قدر که امریکا و اروپا با تصمیم اخیرشان باعث خشم و ناراحتی دولت و کشور روسیه شده است باعث آشفتگی و ناراحتی غرب خواهد شد.

همچنین دولت روسیه نبایست اسراییل را یک رژیم مستقل از غرب بداند و توجه کند که اسراییل از همه جوانب تحت الحمایه غرب بوده و هست و لذا موضع گیری ان در مقابل اسراییل بایست همان موضع گیری و اعمال سیاست ها مقابل غرب باشد و با اسراییلی روابط سیاسی یا تجاری عادی نداشته باشد.  

فعالیت های بیشتر روسیه در اجرای مفاد پیمان نامه همکاری با سوریه نبایست این نگرانی را  ایجاد کند که چنان فعالیت های مبتنی بر معاهدات قبلی روسیه و سوریه باعث در گیری و جنگ بین غرب و روسیه خواهد شد. نگرانی غرب و اسراییل در تصور جنگ با روسیه بیشتر از نگرانی روسیه در این مورد است و لذا علیرغم همکاری های قانونی روسیه با سوریه انها هیچگاه اقدام به درگیری مستقیم با روسیه نخواهند کرد اگر چه خشم و نومیدی بر انها مستولی شود.

حالا من نمی دانم ایا روسیه به اسراییل نفت و گاز می فروشد یا نه و اگر پاسخ مثبت باشد، در اولین پاسخ به غرب در چپاول سود دارایی های روسیه، می تواند ارسال نفت به اسراییل را قطع کند که پاسخی متقابل به اقدام چپاولگرانه غرب خواهد چرا که اسراییل رژیمی متصل به امریکاست.  
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”