هزینه تعویض برج خنک کننده چقدر است؟

به كاربران برتر امكان ايجاد موضوع در اين بخش و مديريت آن موضوع داده مي‌شود

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
نمایه کاربر
پست: 7
تاریخ عضویت: شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۲, ۱:۱۴ ب.ظ

هزینه تعویض برج خنک کننده چقدر است؟

پست توسط badrantahvieh »

هزینه تعویض برج خنک کننده چقدر است؟
تعیین میانگین هزینه برج خنک کننده بسیار ساده به نظر می رسد، اما در عمل ممکن است کمی چالش برانگیز باشد. یعنی، در حالی که اکثر فروشندگان [External Link Removed for Guests] هزینه را با تناژ برج مرتبط می کنند، برج های خنک کننده مختلف نسبت اسب بخار به تن متفاوتی دارند.
تصویر
برج خنک کننده
همچنین باید بدانید که تعویض برج خنک کننده فعلی شما ممکن است بر اساس شرایط خاص هزینه های متفاوتی داشته باشد. برداشتن برج قبلی چقدر سخت است؟ آیا دفع صحیح برج قبلی مشکل خواهد بود؟ برج جدید با چقدر هزینه باید نصب شود؟ با همه این متغیرها، بهترین گزینه این است که همیشه یک قیمت مستقیم از فروشنده دریافت کنید، بنابراین در هر زمانی باید با تولیدکنندگان کولینگ تاور تماس بگیرید.
با در نظر گرفتن همه اینها و بدون هیچ مقدمه ای، در اینجا چند تخمین وجود دارد. همچنین، هنگام جستجوی میانگین قیمت برج های خنک کننده در سال 2022، چند فاکتور وجود دارد که باید به آنها توجه کنید.

میانگین هزینه تعویض برج خنک کننده چقدر است؟
تاسیسات صنعتی زیادی وجود ندارد که بتواند بدون برج خنک کننده صنعتی مناسب کار کند . با این حال، هر از گاهی، این برج ها باید تعویض شوند. گاهی اوقات دلیل این تعویض ها به دلیل سن / وضعیت برج قبلی است. با این وجود، هرازگاهی این کار نیاز به جایگزینی با ورود یک مدل جدید، کارآمدتر و یا دوستدار محیط زیست دیکته می شود.
هزینه تعویض برج خنک کننده موضوعی گسترده است، با دیدن اینکه چگونه خود تجهیزات می تواند بین 10 هزار تا 2 میلیون دلار هزینه داشته باشد.
این برآورد هزینه برج خنک کننده معمولاً بر اساس تناژ برج انجام می شود. میانگین هزینه هر تن چیزی بین 120 تا 200 دلار در هر تن است. برخی از رایج ترین برج ها در محدوده 250 تن تا 1000 تن هستند . بنابراین، وقتی صحبت از میانگین ها می شود، دقیق ترین برآورد در محدوده 50 هزار تا 200 هزار دلار است.
 
"مطمئناً بهترین راه برای یافتن [External Link Removed for Guests] برای نیازهای خود تماس با شرکت سازنده برای استعلام قیمت است."
 
با این حال، در مورد محل برج خنک کننده مورد نظر نیز تفاوت هایی وجود دارد. به عنوان مثال، اگر برج نیاز به نصب در سطح زمین داشته باشد، به دلیل دسترسی بیشتر، پروژه بسیار ساده تر می باشد. به خاطر داشته باشید که برخی از تاسیسات در ساختمان های بلند ممکن است به هلیکوپتر یا جرثقیل نیاز داشته باشند.
همچنین وضعیت فعلی (پیش تعویض برج) و تسهیلات نقش بسزایی در تعیین قیمت نهایی پروژه دارد. به هر حال، اگر یک برج فلزی بزرگ وجود داشته باشد که باید برداشته شود، این کار پروژه را طولانی تر می کند و هزینه آن را بسیار بیشتر می کند. ناگفته نماند که ممکن است به یک روش جابجایی مناسب نیز نیاز باشد.
تصویر
میانگین هزینه برج خنک کننده القایی
برج های خنک کننده القایی به طور گسترده ای کارآمدتر از برج های هم ردیف خود در نظر گرفته می شوند. این یک برج مکانیکی است که دارای یک یا چند فن (در بالای برج) است. آنها به شکل مربع یا گرد هستند و توزیع آب می تواند توسط نازل های آبپاش یا سیستم تشت توزیع انجام شود.
به دلیل مکانیسم و ​​کارایی عملیاتی آنها، این برج ها معمولاً بزرگترین برج ها هستند. به عبارت دیگر، آنها از قدرت اسب بخار کمتری استفاده می کنند، اما وزن بیشتری دارند و فضای بیشتری را نیز اشغال می کنند. سازندگان و فروشندگان برج خنک کننده با توجه به اینکه فضای مورد نیاز برای قرارگیری برج برای برخی از خریداران بسیار مشکل است، گاهی اوقات هزینه برج هایی با تناژ بالاتر را کاهش می دهند. به عبارت دیگر، با افزایش تناژ، هزینه برج خنک کننده به ازای هر تن کاهش می یابد.
در اینجا نیز میانگین هزینه ها بین 50 هزار تا 200 هزار دلار است. برخی از برج های خنک کننده وجود دارند که قیمت آنها به 10 هزار دلار می رسد، در حالی که برخی از آنها به مبلغ 2 میلیون دلار می رسد.

میانگین هزینه برج های خنک کننده جریان اجباری چقدر است؟
این سوال کمی پیچیده است. این برج ها تمایل به استفاده از اسب بخار بیشتر در هر تن دارند که این موضوع باعث می شود که آنها را فشرده تر کند ( و البته معمولاً کوتاه تر) که این خصوصیت، آنها را برای شهرهایی با محدودیت ارتفاع در برج های خنک کننده و سازه های صنعتی تنگ به طور کلی عالی می کند.
تصویر
برج خنک کننده صنعتی
از نظر هزینه، تقریباً مشابه است؛ اما این واقعیت ممکن است کاملاً گمراه کننده باشد. می بینید که وقتی صحبت از هزینه های [External Link Removed for Guests] می شود، باید هزینه های نگهداری و انرژی مداوم را نیز در نظر گرفت. وقتی صحبت از برج های خنک کننده اجباری می شود، این هزینه به طور قابل توجهی بالاتر است. در پایان، در حالی که ارتفاع برج کوتاه ‌تر است، هزینه ‌های بلند مدت ممکن است برابر یا بیشتر از جایگزین باشد.
 
برج های خنک کننده مدار بسته چقدر گران هستند؟
تصویر
برج خنک کننده مدار بسته
برج های خنک کننده مدار بسته به عنوان خنک کننده سیال تبخیری یا سیستم های حلقه بسته نیز شناخته می شوند. آنها با دو مدار سیال مجزا کار می کنند:
· یک خارجی، که در آن آب اسپری روی کویل ها گردش می کند. سپس این هوا با هوای بیرون مخلوط می شود.
· دومین مدار داخلی است که در آن سیال فرآیند در داخل سیم پیچ گردش می کند و متعاقبا خنک می شود.
کار آنها در اصل کاملاً شبیه به برج خنک کننده سنتی است، با یک تفاوت عمده و آن تفاوت این است که بار حرارتی از سیال فرآیند از طریق یک سیم پیچ تبادل حرارتی به هوای محیط منتقل می شود.
هزینه های این برج ها نجومی است. به طور متوسط، آنها 2.5 تا 5 برابر گرانتر از همتایان خود هستند. با این حال، این فرآیند به خودی خود آب خنک‌ کننده را تمیزتر نگه می ‌دارد؛ به این معنی که در نهایت برای حفظ محیط زیست دوستدار عملیات خود، هزینه بیشتری پرداخت می‌ کنید. این برآورد هزینه برج خنک کننده را برای برج های خنک کننده مدار بسته به 125 هزار تا 1 میلیون دلار می رساند.

هزینه برج خنک کننده در هر تن 
در پایان، چندین روش مختلف برای نزدیک شدن به این هزینه ها وجود دارد.
1. اول، شما هزینه هر تن برج خنک کننده را دارید که بسیار ساده است. به طور متوسط، از 120 تا 200 دلار در هر تن است.
2. سپس، شما سناریوهایی مانند برج های خنک کننده با جریان اجباری را دارید که در آن هزینه اولیه ممکن است کمی کمتر باشد (به دلیل عملکرد اسب بخار/تن بالاتر)، اما هزینه های مداوم انرژی بیشتر باشد.
3. سپس شرایط مربوط به نصب / تعویض وجود دارد. ارتفاع نصب آینده، سختی حذف برج قبلی. همه این عوامل بر هزینه نهایی تأثیر می گذارند.
4. در نهایت این مسئله وجود دارد که برای اطمینان از داشتن دوستدار محیط زیست در دسترس، چقدر حاضرید بپردازید.

جمع بندی
میانگین هزینه برج خنک کننده بین 50000 تا 200000 دلار است، اما همیشه بهتر است که بر اساس نیازهای خاص خود تخمین زده شود تا میانگین ها. کسانی که علاقه مند به گزینه های بیشتر هستند می توانند همین امروز با ما تماس بگیرند تا درباره راه حل هایی در مورد [External Link Removed for Guests] ما اطلاعات بیشتری کسب کنند.
 
منبع: [External Link Removed for Guests] (طراحی، مهندسی و ساخت انواع برج خنک کننده و تجهیزات تهویه مطبوع)
ارسال پست

بازگشت به “بخش ويژه”