روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3553
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4755 بار
سپاس‌های دریافتی: 7049 بار

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط bamn »

با عرض سلام مجدد .

*- آمریکا و انگلیس بامداد روز جمعه نقاطی را در 4 استان یمن بمباران کردند که به گفته یحیی سریع 5 شهید و 6 مجروح داشت . بامداد شنبه هم آمریکایی ها به تنهایی چند نقطه از شهر صنعا را با موشک های دوربرد هدف قرار دادند که گزارشی از تلفات و خسارات احتمالی منتشر نشده . اما در مورد اینکه بامداد امروز هم حمله ایی صورت گرفته یا نه ، اخبار ضد و نقیض است و تایید نشده . در مقابل ، یمنی ها بلافاصله بعد از اولین موج بمباران ، چندین موشک و پهباد به سمت ناوگان متخاصم شلیک کردند که آمریکایی ها و انگلیسی ها ادعا می کنند همه آنها را منهدم کرده اند . با این وجود دیروز نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد دو نظامی این کشور در نزدیکی سواحل سومالی ناپدید شده اند! و هیچ توضیحی هم درباره علت آن نداده و فقط گفته بودند به علت نگرانی خانواده ها این اطلاعیه را منتشر کرده اند (یعنی اگر خانواده ها اصراری برای مشخص شدن سرنوشت این افراد نداشتند ، همین اطلاعیه هم منتشر نمی شد و مثل خیلی موارد دیگر ، بعداً اسم این دو نفر به عنوان قربانیان حوادث طبیعی یا تصادفات و سوانح منتشر می گردید!) در حال حاضر و با توجه به موضع گیری های طرفین ، به نظر نمی رسد آمریکا و انگلیس قصد یا حتی توانی برای راه انداختن یک جنگ تمام عیار علیه یمن داشته باشند و بیشتر دنبال تکرار همان سیاست بزن و در رو اسرائیل در قبال سوریه هستند! بجز آمریکا و انگلیس ، 10 کشور هم اعلام کرده اند از حمله اول پشتیبالی لجستیکی کرده اند که تنها کشور منطقه بین این 10 کشور بحرین بوده . با این وجود اخبار غیر رسمی وجود دارد که هواپیماهای شرکت کننده در حمله اول از آسمان و پایگاه های قطر و عربستان هم استفاده کرده اند و فقط عمان به آنها اجازه عبور از آسمان خود را نداده . به همین دلیل با توجه به تهدید یمن مبنی بر هدف قرار دادن کشورهای کمک دهنده به ائتلاف آمریکا و انگلیس ، شایعاتی شنیده شده درباره احتمال تعویق یا لغو کامل بازی های فوتبال جام ملت های آسیا (که از جمعه در قطر آغاز شده) . اما خیلی خیلی بعید است این شایعه رنگ واقعیت به خود بگیرد . این را هم اضافه کنم حمله آمریکا و انگلیس به یمن یک روز بعد از آن انجام شد که شورای امنیت سازمان ملل با آرا ممتنع چین و روسیه ، حملات یمنی ها به کشتی های مرتباط با اسرائیل را تحت عنوان به خطر انداختن تجارت جهانی محکوم کرد! بعد از این حملات روسیه و چین ادعا کردند قطعنامه سازمان ملل به هیچ عنوان جنبه تهدید نظامی نداشته و آمریکا و انگلیس از آن سواستفاده کرده اند .

*- درگیری لفظی بین باکو و ایروان در حال شدت گرفتن است و رسانه های دولتی در آذربایجان و ترکیه علناً از اشغال جنوب ارمنستان برای الحاق دو کشور صحبت می کنند . باید دید پاشینیان می تواند جلوی این زیاده خواهی بیاستد یا باز هم دارد با ورق های بی اعتبار حمایت فرانسه و آمریکا جلوی محور ترکی بازی می کند .

*- شبه جزیره کره همچنان به سمت تنش نظامی پیش می رود . رهبر کره شمالی در جدیدترین موضع گیری اعلام کرده خواهان جنگ نیست اما اگر همسایه جنوبی طالب آن باشد ، در صدور دستور مقابله درنگ نخواهد کرد .

*- ناامنی در اکوادور همچنان ادامه دارد . دولت برای کنترل اوضاع 22 هزار نفر از نیروهای ارتش را به خیابان ها گسیل کرده و برای مقابله با تبهکاران به آنها اختیار تام داده است . استفاده از ارتش برای سرکوب باندهای تبهکاری قبلاً در کشورهایی مثل کلمبیا ، فیلیپین و جامائیکا امتحان شده که حاصلی جز صدها کشته نداشته است .

*- چین دو روز قبل بزرگترین موشک ماهواره بر سوخت جامد جهان را از روی یک کشتی در دریای چین جنوبی به فضا پرتاب کرد . به نظرتان با همچین کشوری می شود سرشاخ شد؟!

*- دیروز انتخابات ریاست جمهوری تایوان برگزار شد و نامزد حزب حاکم مخالف چین با کسب 40.1% آرا به پیروزی رسید (در انتخابات ریاست جمهوری تایوان کسب اکثریت نسبی شرط است نه اکثریت مطلق) . نامزد مورد حمایت چین گرایان 33.4% آرا را کسب کرد و نامزد جناح میانه رو 26.4% آرا را . بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند این نتیجه فقط باعث افزایش تنش ها و نزدیک تر شدن احتمال وقوع جنگ است . رسانه های غربی ادعا می کنند در داخل چین طی ماه های اخیر بسیاری از مدیران میانه رو و محافظه کار جای خود را به نظامیان و افراد دارای گرایشات تندرو داده اند که نشان دهنده آماده شدن چین برای آغاز جنگ است .

{در اینجا برای دوستانی که شاید اطلاعات زیادی نداشته باشند ، یک توضیح درباره پیشینه مناقشه بین چین و تایوان (یا چین تایپه) می دهم :

جزیره تایوان با حدود 36 هزار کیلومتر مربع وسعت در شرق تنگه تایوان قرار داشته و در نزدیک ترین نقطه حدود 170 کیلومتر با خاک اصلی چین فاصله دارد . این جزیره در واقع حلقه ارتباط بین جزایر فیلیپین با جزایر رویوکیو و ژاپن است و درست بر روی خط موسوم به حلقه آتش قرار دارد . درباره تاریخ این جزیره پیش از قرن شانزدهم میلادی اطلاعات چندانی وجود ندارد . با اینکه تخمین زده می شود انسان ها از دهها هزار سال پیش وارد تایوان شده باشند به نظر نمی رسد قدمت کشاورزی در این جزیره بیشتر از 5 هزار سال باشد . مردم بومی تایوان از تبار اقوام جزایر جنوب اقیانوس آرام بوده اند که امروزه بخش کوچکی از ساکنان جزیره (حدود 2%) را تشکیل می دهند . مورخان بر سر اینکه چینی ها از چه زمانی این جزیره را می شناخته و به آن رفت و آمد داشته اند اختلاف نظر دارند زیرا در بسیاری از مطالبی که در منابع تاریخی چینی یافت می شود نمی توان تشخیص داد منظور نگارندگان جزیره تایوان بوده یا جزایر ریوکیو . اولین بار در زمان امپراتوری مغولی یوآن (قرون سیزدهم و چهاردهم میلادی) تلاش هایی برای اشغال تایوان از سوی چینی ها انجام گرفت که ناکام ماند .

در قرن شانزدهم و در زمان سلسله مینگ ، رفت و آمد تجار و دریانوردان چینی به تایوان افزایش یافت و بتدریج سکونت گاه های چینی نشین در این جزیره شکل گرفت . در همین ایام دریانوردان پرتغالی هم چند باری از جزیره دیدن و نام آن را فرمز (به معنای جزیره زیبا) گذاشتند . در اوایل قرن هفدهم ، هلندی ها سعی کردند مستعمراتی در سواحل چین بدست آورند اما در جنگ با پرتغالی ها و چینی ها شکست خوردند و به ناچار پایگاه خود را در جنوب تایوان تاسیس کردند . کمی بعد اسپانیایی ها هم یک پایگاه در شمال تایوان ایجاد کردند اما در سال 1641 از هلندی شکست خوردند و موقتاً کنترل کامل جزیره به دست هلندی ها افتاد . به دنبال سقوط سلسله مینگ توسط سلسله جینگ ، باقی مانده وفاداران به مینگ به رهبری ژنرال ژنگ چنگ گونگ به تدریج به سواحل شرقی چین رانده شده و از آنجا شروع به اعمال قدرت در تایوان نمودند تا اینکه در سال 1661 با بیرون راندن هلندی ها ، سلسله پادشاهی مستقلی را در جزیره به وجود آوردند اما این سلسله هم دوامی نیافت و در سال 1683 تایوان رسماً به تصرف سلسله چینگ درآمد . بعد از این تاریخ مهاجرت چینی ها به تایوان سرعت گرفت و ظرف مدت کوتاهی بومیان جزیره در اقلیت قرار گرفتند . تسلط دولت مرکزی چین بر تایوان تا سال 1895 ادامه یافت تا اینکه در این سال با وقوع جنگ بین چین و ژاپن ، کره و تایوان به اشغال ژاپن در آمد و تا سال 1945 در تصرف این کشور باقی ماند . بعد از پایان جنگ جهانی دوم و بازگشت دوباره حاکمیت حکومت مرکزی چین بر تایوان ، باز هم داستان جدیدی آغاز شد ؛

جنگ داخلی در چین بین کمونیست ها و ملی گرایان (که پیش از جنگ جهانی دوم جریان داشت) از سر گرفته شد و بتدریج با پیشروی کمونیست ها ، ملی گرایان به سمت جنوب و سواحل شرقی رانده شده و در نهایت به تایوان پناهنده شدند و چیانگ کای شک در تایپه (مرکز تایوان) خود را رئیس جمهور قانونی کل چین خواند . در واقع ملی گرایان از سال 1947 شروع به زمینه سازی برای آماده شدن تایوان جهت عقب نشینی احتمالی خود کرده بودند ؛ 28 فوریه 1947 شمار زیادی از مردم علیه ملی گرایان در تایپه تظاهرات کردند . واکنش حکومت بسیار خشن بود و دست به کشتار بی رحمانه ایی زد . تخمین زده می شود فقط در آن روز بین 10 تا 30 هزار نفر قتل عام شدند . بعد از آن هم حکومت ترور و وحشت در تایوان ادامه یافت و هزاران نفر به اتهام مخالفت با ملی گرایان اعدام یا سر به نیست شدند . در واقع این وضعیت حتی بعد از جدایی تایوان از چین هم تا مدتها ادامه یافت و به دوران وحشت سفید معروف شد . حکومت تایوان تا سال 1987 در دست نظامیان بود که کوچترین مخالفتی را به شدت سرکوب می کردند و دموکراسی واقعی در تایوان از سال 1992 آغاز شد که قانون آزادی حکومت در آزار و شکنجه مخالفان سیاسی را به طور رسمی لغو نمودند .

حکومت تایوان تا اوایل دهه هفتاد تنها حکومت رسمی چین از سوی مجامع بین المللی شناخته می شد ، اما از یک سو قدرت گرفتن چین کمونیست و از سوی دیگر ، افزایش فشار افکار عمومی در قبال جنایت های حکومت نظامی حاکم بر تایوان ، بتدریج حکومت تایوان رسمیت خود را از دست داد و چین کمونیست به عنوان حکومت رسمی چین پذیرفته شد . این وضعیت تا اوایل دهه نود ادامه یافت که در این زمان با حمایت آمریکا و بیشتر کشورهای غربی و به بهانه برقراری دموکراسی در تایوان ، حکومت این جزیره به عنوان یک کشور مستقل از حکومت مرکزی چین در مجامع بین المللی به رسمیت شناخته شد .}
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3553
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4755 بار
سپاس‌های دریافتی: 7049 بار

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط bamn »

دوباره سلام .

*- می خواستم بعد از حملات موشکی سپاه مطلبی بنویسم ، اما با توجه به شرایط ، به این نتیجه رسیدم که به تحلیل درستی نخواهم رسید . سپاه هفته گذشته اهدافی را در عراق و سوریه بطور همزمان هدف قرار داد و روز بعد از آن هم مقر جیش الظلم (جیش العدل) را در پاکستان هدف قرار داد . به گفته یکی از کارشناسان این اقدام سپاه برای این بود که به دشمنان نشان دهد دیگر منتظر قطعی شدن نتیجه تحقیقات پیرامون اقدامات تروریستی (نظیر آنچه در کرمان رخ داد) نمی ماند و همه مظنونین را یکجا خواهد زد ، تا بدانند اینگونه اقدامات از این پس برای همه هزینه خواهد داشت .

*- در مورد موشک باران مواضع تروریست ها در شمال غربی سوریه که اطلاعات کمی منتشر شده . اما نکته حائز اهمیت فاصله محل شلیک موشک ها تا هدف است که دقیقاً با فاصله تا تل آویو برابر بوده است!

*- موشک های شلیک شده به اربیل هم کاری بوده اند! منابع رسانه ایی کردستان عراق ادعا کردند در این موشک باران اهداف غیر نظامی و مسکونی مورد اصابت قرار گرفته و تعدادی از قربانیان زن و کودک بوده اند اما هیچ اسم و تصویری از این کودکان ادعایی منتشر نشد و چند تصویری هم که در شبکه های اجتماعی دست به دست گردید تصاویر آرشیوی مربوط به غزه و سوریه و افغانستان و ... بود! اما در عمل ؛ کلیپ های منتشر شده از لحظات اصابت موشک ها نشان می دهد که با وجود داشتن زوایای مختلف ، همه آنها متمرکز و به یک نقطه اصابت می کنند . تصاویر محل مورد اصابت ، چه قبل و چه بعد از حمله هم نشان می دهد ، ساختمان محل اصابت یک ساختمان معمولی نبوده بلکه یک عمارت بتونی چند طبقه با محوطه های اختصاصی مختلف (از جمله چند زمین ورزشی) و حصارهای بلند پیرامونی همراه با درختکاری فشرده برای عدم امکان رویت داخل محوطه از بیرون بوده است! افرادی هم که منابع مختلف به کشته شدن آنها اشاره کرده اند جالب توجه است ؛ منابع رسانه ایی نزدیک به سپاه از کشته شدن 4 افسر عالی رتبه موساد خبر داده اند ، در حالی که منابع رسانه ایی اقلیم کشته شدن چند تاجر و مقام سیاسی و امنیتی مهم این منطقه را تایید کرده اند . انگلیس و هلند هم هرکدام به کشته شدن یکی از اتباع خود در این موشک باران اذعان نموده اند هرچند هلند ادعا کرده فرد هلندی کشته شده زیر سن قانونی بوده اما در رسانه ها به هویت و علت حضور این فرد زیر سن قانونی در آن مکان اشاره نشده است! بعد از این موشک باران مقامات اقلیم کردستان و برخی مقامات دولت مرکزی عراق علیه ایران صحبت و خواهان برخورد شدند ، اما این صحبت ها فقط 3-4 روز ادامه داشت و خیلی زود آتششان خوابید .

*- اما موشک باران مقر جیش العدل در خاک پاکستان با واکنش متقابل این کشور مواجه شد که البته خیلی ها آن را به عنوان جنگ زرگری تعبیر کردند! دولت پاکستان بعد از موشک باران ایران منطقه مورد حمله را محاصره و به رسانه های این کشور اجازه حضور در محل را نداد ، در حالی که منطقه مورد حمله موشکی پاکستان در نزدیکی سراوان تنها ساعاتی بعد از حمله از شبکه خبر 2 بطور زنده تحت پوشش قرار گرفت . رسانه های پاکستان چند روزی درباره تلفات حمله موشکی سپاه سکوت کردند اما در نهایت اعتراف کردند 95 نفر از نیروهای جیش الظلم در این حمله کشته شده اند . در مقابل ایران اعلام کرد در حمله پاکستان 11 نفر کشته شده اند که همگی آنها اتباع غیر مجاز پاکستانی بوده اند . ارتش پاکستان ابتدا با انتشار یک بیانیه جعلی از قول جدایی طلبان بلوچستان پاکستان مدعی حمله به مقر این گروه و کشته شدن رهبر آنها گردید ، اما ساعاتی بعد در بیانیه واقعی این گروه ادعا شد که هیچ پایگاهی در خاک ایران ندارد و افراد مورد حمله عضو این گروه نبوده اند . بهترین برداشتی که می توان داشت این است که افراد کشته شده (که اکثراً زن و کودک بوده اند) از خانواده و اقوام افراد مهم و شناخته شده جدایی طلبان بوده اند که برای فرار از تعقیب توسط نیروهای امنیتی پاکستان ، در خاک ایران ساکن شده بوده اند . نکته جالب این ماجرا غوغای رسانه ایی دو طرفه ایی بود که تا ساعاتی دو کشور را در آستانه جنگ نشان می داد اما مقامات پاکستانی اعلام کردند این جوسازی ها و انتشار اخبار جعلی درباره درگیری ایران و پاکستان کار هکرهای هندی بوده است!

*- در مجموع به نظر می رسد اهداف مورد حمله توسط سپاه در هر سه کشور ، اهدافی بوده اند که از مدتها قبل تحت اشراف کامل اطلاعاتی بوده و زمانبندی حمله به آنها کاملاً دقیق انجام گرفته است . با این حال تلافی اسرائیل در هدف قرار دادن یکی از مقرهای سپاه قدس در مرکز دمشق که به شهادت پنج نیروی مستشاری سپاه منجر شد ، نشان می دهد طرف اصلی این دعوا همچنان درس عبرت نگرفته و هنوز دنبال تحریک ایران برای جنگ مستقیم است .

*

*- نبردها در جنوب و شمال فلسطین کماکان به شکل سابق ادامه دارد . نیروی زمینی ارتش رژیم صهیونیستی از بیشتر بخش های شمال غزه عقب نشینی کرده و نبردها در نیمه جنوبی متمرکز شده است . جایی که دیروز و دیشب برای صهیونیست ها یک کابوس کامل بود و خودشان به شکل رسمی به 24 کشته اعتراف کردند که یعنی خودتان باید تعداد واقعی هلاک شدندگان را برآورد کنید! در شمال هم کماکان تبادل آتش ادامه دارد و البته رژیم صهیونیستی روز به روز بیشتر به ترورهای هدفمند در عمق خاک لبنان متوسل می گردد . وزیر جنگ و برخی مقامات هم خواهان حمله زمینی گسترده به لبنان هستند اما ظاهراً عدم نتیجه گیری در غزه ، نتانیاهو و بقیه را دو به شک کرده است . خانواده های اسرا هم که هر روز تظاهرات و حتی دیروز به داخل ساختمان کنست حمله کرده بودند چون می بینند هر روز اخبار جدیدی از کشته شدن اسرا به گوش می رسد بدون اینکه ارتش هیچ توفیقی در زنده پیدا کردن حتی یک اسیر داشته باشد!

*- دیشب همچنین آمریکا و انگلیس چند موضع نظامی متروکه در سه استان یمن را بمباران کردند که دومین حمله مثلاً بزرگ آنها بعد از حملات پراکنده روزهای گذشته (پس از حمله اولیه) بوده است . با اینکه برخی رسانه ها درباره احتمال حمله زمینی آمریکا و انگلیس به یمن یا دست کم به استان الحدیده گمانه زنی می کنند ، اما خیلی بعید است این دو ابرگدرت در آینده نزدیک توان چنین کاری داشته باشند چون فقط اشغال استان الحدیده برای تامین امنیت دریای سرخ به 20 تا 30 هزار نیروی رزمی نیاز دارد که چنین نیرویی در خاورمیانه فعلاً وجود ندارد و انتقال آنها از نقاط دیگر به یمن بدون مجوز کنگره آمریکا امکان پذیر نیست و شرایط سیاسی داخلی در آمریکا هم فعلاً به شکلی نیست که دولت بایدن بتواند بدون نگرانی و باج دادن تایید کنگره را بدست آورد .

*- دیروز یک انبار صنعتی بزرگ در خاک قزاقستان مرتبط با یک شرکت صهیونیستی بطور عمدی به آتش کشیده شد . چند هفته قبل هم اتفاق مشابهی در ازبکستان رخ داده بود!

*- در این چند ماه اخیر حکومت های کشورهای ترکیه ، عربستان ، مصر ، اردن و امارات ، بدجور خودشان را نزد افکار عمومی جهان عرب و جهان اسلام خراب کرده اند . اردوغان روزهای اول با آتشی تند علیه رژیم صهیونیستی موضع می گرفت اما وقتی معلوم شد صادرات ترکیه به سرزمین های اشغالی نتنها کمتر نشده که بیشتر هم شده ، کم کم حنایش رنگ باخت و کمتر خودش را نشان می دهد . عربستان دو دره باز خوبی است! هنوز دنبال برقراری رابطه با اسرائیل است اما در ظاهر می گوید برای برقراری رابطه شرطش توقف جنگ غزه می باشد! مصر و اردن هم که به عنوان همسایگان سرزمین های اشغالی ، بیشتر از اینکه به فکر مردم فلسطین باشند نگران طرح های احتمالی برای کوچاندن فلسطینی ها به خاک خود هستند . این وسط هم که اماراتی ها کاملاً روسیاه شده اند که حتی حاضر نشده اند در ظاهر هم علیه اسرائیل موضع گیری داشته باشند . و به همه اینها اضافه کنید افشای طرح محرمانه ابوظبی و ریاض برای ایجاد یک کریدور اضطراری برای انتقال کالاهای صادراتی به اسرائیل از طریق مسیر زمینی امارات-عربستان-اردن تا کشتی ها مجبور نباشند از برابر یمن عبور کنند!

*- درگیری های مرزی پاکستان و افغانستان هم که طی چند روز گذشته به شکل خطرناکی تشدید شده بود . از زمان روی کار آمدن طالبان ، نیروهای این گروه در مرزهای مختلف با همسایگان درگیر شده اند که بیشتر ناشی از ناآشنایی آنها با قوانین و حدود مرزی بوده ، اما درگیری ها با پاکستان شدیدتر بوده و درگیری های چند روز قبل را هم می توان شدیدترین آنها دانست . در واقع مشکل پاکستان و افغانستان فقط بخاطر ناآشنایی با قوانین و حدود مرزی نیست بلکه از آنجایی که استعمارگران انگلیسی عمداً در زمان تعیین مرزها مناطق پشتون نشین را بین دو کشور تقسیم کردند ، اختلاف و درگیری بین دو کشور حتی بدون در نظر گرفتن دولت ها و حکومت های مستقر در چند دهه گذشته به دفعات تکرار شده است .

*- جنگ اوکراین هم که کماکان در بن بست قرار دارد . استفاده فزاینده دو طرف از ریز پرنده های انتحاری باعث شده تا سربازان در سنگرها و مواضع خودشان هم هیچ امنیتی نداشته باشند . از طرف دیگر اوکراین دو روز قبل مرکز تجاری شهر دونتسک را موشک باران کرد که باعث کشته و زخمی شدن دهها غیر نظامی شد و تجربه نشان داده هر زمان اوکراینی ها دست به این قبیل حملات زده اند ، روسها چند برابر تلافی کرده اند!

*

*- و در پایان یک خسته نباشید هم عرض کنیم خدمت آن دسته از بورس بازان گرامی که تا تقی به توقی می خورد سریع می خواهند پول هایشان را حتی با ضرر از بورس بیرون بکشند و دلار و طلا بخرند که یک وقت سرمایه شان از بین نرود و هنوز یاد نگرفته اند بورس جای یک شبه پولدار شدن نیست! و جمهوری اسلامی هم بیدی نیست که با این بادها بلرزد!
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3553
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4755 بار
سپاس‌های دریافتی: 7049 بار

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط bamn »

با سلام دوباره .

ما یک عده آدم ترسو داریم ، یک عده آدم جوگیر داریم و یک عده آدم دلال مسلک فرصت طلب . البته نه اینکه همه مردم ما اینطور باشند ، اما بین مردم ایران از این سه دسته زیاد داریم! دسته اول آنهایی هستند که تا خبری می شود سریع شروع می کنند به تبدیل سرمایه های نقدیشان به طلا و دلار که یک وقت اگر واقعاً خبری شد ضرر نکنند!!! دسته دوم آنهایی هستند که می خواهند از هر خبر کاهی کوه بسازند و گودرز و شقایق را به هم ربط می دهند! دسته سوم هم اگر اهل شهر اصفهان باشید و همین الان تشریف ببرید خیابان سپه می توانید چند صد راس از آنها را تماشا کنید! جمع شده اند که بلکه از نوسان قیمت ارز چند هزار تومانی هم گیر آنها بیاید . در واقع آن وسط شاید 20-30 نفر دلال واقعی باشند که دارند از این شرایط سواستفاده و پول پارو می کنند ، و بقیه فقط نگاه می کنند ببینند آب از دست کسی می چکد که در هوا یک قطره اش را بقاپند یا نه؟! پلیس هم اگر سراغشان برود دنبال همان 20-30 نفر است که سریع لای جمعیت گم و گور می شوند و در واقع آنها را سپر خود می کنند!

اما از این که بگذریم ، واقعاً یک خبرهایی هست! شک نکنید که دشمن فرمان بسیج عمومی صادر کرده! دیروز در یک پیاده روی 50 دقیقه ایی در خیابان های اطراف محلمان به این سه مورد برخورد کردم ؛ تظاهرات کشاورزان در اعتراض به باز نشدن سد زاینده رود ، بسته بودن یکی از پمپ بنزین های اصلی و شلوغ شهر بدون هیچ توضیحی ، و صحبت افزایش قیمت دلار و طلا که هرکجا دو یا بیشتر از کسبه کنار هم جمع بودند نقل محفل بود! و به اینها اضافه کنید بقیه آنچه در اخبار می بینیم و می خوانیم از بالا رفتن قیمت ها و احتکار کالاها و پایین آمدن بورس (در حالی که قاعده معمولش اینطور بود که هر وقت ارز و طلا و قیمت ها بالا می رفت ، بورس هم بالا می کشید!) . و اینها را که بگذارید کنار تحولات منطقه و نزدیک شدن به انتخابات ، حتی اگر از آن خاکستری هایی باشید که همیشه می گویند " کار خودشان است " ، باز باید شک کنید!

*

*- یک نشریه غربی ادعا کرده آمریکا یک هفته قبل از حمله تروریستی کرمان به ایران درباره وقوع آن هشدار داده است . سایت ها و کانال های ضد انقلاب هم همین مطلب را بهانه برای حمله به حکومت و " کار خودشان است " ، قرار داده اند . اما اولاً در این مطلب که صحت و سقم آن نامشخص است گفته شده طرف آمریکایی درباره احتمال وقوع یک حمله تروریستی در مراسم سالگرد سردار سلیمانی به ایران هشدار داده اما درباره جزئیات هیچ چیزی نگفته . بنابراین حتی اگر این هشدار واقعی هم بوده باشد ، حرفی گفته نشده که خود ایران نداند! تروریست ها همیشه دنبال اجرای عملیات در چنین برنامه هایی هستند و نیروهای امنیتی و اطلاعاتی اگر یک روز برنامه ایی در چنین ابعاد عظیمی برگزار شود و هیچ اتفاقی نیافتد تازه بیشتر شک می کنند! خیلی وقت ها افراد مظنون و عاملان حمله در حواشی اینگونه مراسمات دستگیر می شوند بدون اینکه مردم و رسانه ها خبردار گردند . دوماً تنها چند ساعت پس از وقوع حمله سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که آمریکا هیچگونه اطلاع و ارتباطی درباره این حمله نداشته (که دروغ است) ، حالا بعد از چند هفته یک نشریه در متنی غیر موثق این ادعا را رد می کند . حرف کدام را باید باور کنیم؟ سوماً تنها دلیلی که می توان در صورت صحت این ادعا برای نفس انجام آن آورد این است که آمریکایی ها دنبال یک بازی دو سر برد کثیف بوده اند . یعنی اگر مراسم با شکوه و عظمت برگزار شود (که شد) تروریست ها با انفجار در حاشیه مراسم (که شد) ایجاد ناامنی و تلفات گیری کنند ، و اگر مراسم به دلیل تهدیدات امنیتی محدود شد ، بگویند مردم و حکومت از هم جدا شده اند و تدابیر امنیتی بهانه ایی بوده برای سرپوش گذاشتن بر عدم استقبال مردم!!!

*- جنگ در غزه ادامه دارد! به قول یکی از فعالان رسانه ایی غربی ، اینکه ما خبر کمتری درباره غزه می شنویم به این دلیل نیست که جنگ فروکش کرده بلکه به این دلیل است که اسرائیل همه خبرنگاران را کشته! البته تلفات بالای نظامیان صهیونیست در جنگ غزه ، بخصوص اتفاق چند شب قبل که به اعتراف خودشان در یک حمله مبارزان فلسطینی 24 کشته دادند ، باعث شده تا آنها بیشتر نیروهای زمینی را نوار غزه بیرون بکشند و عملیات را به صورت محدود و موردی ادامه دهند . اما بمباران ها ادامه دارد . حماس هم بعد از چند روز سکوت موشکی ، دیروز حسابی از خجالت تل آویو نشینان در آمد تا فکر نکنند کار تمام شده است! اوضاع در مرز لبنان و فلسطین اشغالی هم کماکان مثل قبل است و با اینکه اسرائیلی ها همچنان بر طبل جنگ تمام عیار علیه لبنان می کوبند ، اما هنوز که خبری نیست!

*- یمنی ها هم همچنان مشغول کار هستند! تجارت جهانی دریایی را مختل کرده اند!!! و حملات نمایشی آمریکا و انگلیس هم کوچکترین تاثیری روی اراده شان نداشته . جالب است که ضد انقلاب یمن می گوید اگر آمریکایی ها از ما بطور کامل حمایت کنند می توانیم عملیات زمینی علیه انصارالله را بر عهده بگیریم . زرشک!

*- دادگاه بین المللی کیفری در هلند اسرائیل را در نقض قوانین بین المللی جنگی در غزه مجرم شناخت و محکوم کرد . هرچند این محکومیت که پرونده آن بر اثر شکایت آفریقای جنوبی به جریان افتاده بود چندان شدید الحن نبوده و با توجه به ارجاع به شورای امنیت سازمان ملل کارساز نخواهد بود ، اما با استقبال بیشتر کشورها و افکار عمومی جهانی مواجه گردید . نکته جالب این محکومیت این بود که یکی از قضات پرونده که اسرائیلی بود به بیشتر بندهای محکومیت اسرائیل رای مثبت داد ، اما یکی دیگر قضات اهل اوگاندا در همه موارد به نفع اسرائیل رای منفی داده بود تا جایی که حتی دولت اوگاندا هم این اقدام را محکوم کرد!

*- بالاخره آمریکایی ها اعتراف کردند در یکی از صدها مورد حمله نیروهای مقاومت به پایگاه هایشان در منطقه ، که این یکی دو روز قبل در مرز اردن و سوریه اتفاق افتاد ، سه نظامی کشته و 40 نفر دیگر زخمی شده اند . به ادعای آمریکایی ها پهباد انتحاری نیروهای مقاومت به ساختمان خوابگاه پایگاه برخورد کرده و چون همزمان با پرواز شناسایی پهباد خود پایگاه بوده سامانه پدافندی علیه آن اقدام نکرده . حالا دو روز است که رسانه ها بر طبل جنگ می کوبند و می گویند طی روزهای آینده اگر آمریکا حمله مستقیمی هم علیه ایران نداشته باشد ، حتماً دست به عملیات گسترده ایی علیه نیروهای مقاومت در کل منطقه خواهد زد!

*- البته یک عده می گویند نمایش اخیر آمریکا برای سرپوش گذاشتن بر بحران تگزاس است! یک سال قبل دولت محلی ایالت تگزاس دستور داد موانع و سیم خاردارهایی در ساحل آمریکایی رودخانه ریوگرانده (در مرز مکزیک) نصب شود تا مهاجران غیر قانونی حتی بعد از عبور از رودخانه هم نتوانند وارد خاک آمریکا شوند . اما دادگاه عالی آمریکا دستور به جمع آوری این موانع داده با این استدلال که وجود این موانع مانع از امدادرسانی فوری نیروهای پلیس مرزی به مهاجران غیر قانونی عبور کرده از رودخانه می باشد و جان آنها را به خطر خواهد انداخت . بعد از صدور این حکم اما مقامات محلی ایالت تگزاس با آن مخالفت کرده و با بسیج نیروهای ایالتی در مناطق مرزی جلوی جمع آوری این موانع را گرفته اند . از آنجا که تگزاس در اواسط قرن نوزدهم با همه پرسی عمومی به آمریکا ملحق شد ، بندی در مفاد قانون اساسی ایالتی آن وجود دارد که در صورت تقاضای عمومی ، همه پرسی برای جدایی و استقلال مجدد تگزاس از آمریکا عملیاتی خواهد شد . بنابراین گروه های طرفدار استقلال تگزاس در روزهای اخیر بشدت فعال شده اند و برخی رسانه های داخلی ایران هم حسابی جو گیر شده و فکر می کنند آمریکا در آستانه جنگ داخلی قرار گرفته است! ایالت تگزاس بعد از کالیفرنیا دومین ایالت ثروتمند و پولساز برای کشور آمریکاست که جدایی اش مطمئناً ضربه سنگینی برای حکومت مرکزی این کشور خواهد بود و حتی ممکن است باعث تحریک سایر ایالات به جدایی شود . اما در شرایط فعلی خیلی بعید است چنین اتفاقی بیافتد ، چون تگزاس یک ایالت جمهوری خواه است و نظرسنجی ها نشان می دهد اگر اتفاق خاصی نیافتد ترامپ پیروز انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا خواهد بود . البته دموکرات ها و حتی برخی جمهوری خواهان خیلی دلشان می خواهد تیر غیبی نصیب این مردک دیوانه شود و قبل از انتخابات از دستش راحت شوند . اما اگر شرایط به شکلی پیش برود که جمهوری خواهان و بخصوص ترامپ شانس پیروزی در انتخابات را از دست بدهند ، آنوقت می شود بیشتر روی استقلال طلبنان تگزاس حساب کرد!

*- دولت انگلیس با این بهانه که جنگ با روسیه قریب الوقوع می باشد طرحی تهیه کرده برای بسیج مردم این کشور جهت شرایط جنگی احتمالی! در زمان وقوع جنگ جهانی دوم از آنجا که احتمال می رفت آلمانی ها از راه هوا یا دریا به انگلیس وارد شوند ، صدها هزار نفر از داوطلبان مردمی برای مقابله با نیروهای آلمانی در شهرها و روستاهای خودشان آموزش و مسلح شده بودند و حتی در چند نوبت که هشدارهای اشتباهی صادر شد این نیروها بسیج و اقدام به سنگربندی و ایجاد راه بندان در خیابان ها و جاده ها کرده بودند . فکر می کنم طرح فعلی که دولت مطرح نموده هم مشابه آن طرح باشد و مطمئناً هدف اصلی اش هم سرگرم نمودن مردم برای جلوگیری از انتقادات و اعتراضات احتمالی خواهد بود وگرنه آلمانی ها که از چند کیلومتر کانال مانش عبور نکردند تا پا به خاک انگلیس بگذارند ، چرا روسها این کار را بکنند؟! ظاهراً یک پیشگویی قدیمی بین مردم انگلیس رواج دارد که " روزی سربازانی از شمال وارد جزیره خواهند شد در حالی که قطعاتی از یخ روی کلاهشان دارند! "

*- حرف از اعتراض و انتقاد عمومی شد ، اوضاع در آلمان و بخصوص فرانسه روز به روز بدتر می شود . اعتصابات صنفی کشاورزان و سایر گروه ها وارد مرحله حساس و خطرناکی شده و از آنجا که مکرون هم ثابت کرده هیچ وقت در برابر این گونه اعتراضات کوتاه نمی آید ، بزودی شاهد برخورد سخت پلیس و نیروهای امنیتی فرانسه با این معترضان خواهیم بود .

*- نکته آخر هم اینکه اخیراً در یکی از رسانه های ترکیه نقشه ایی منتشر شده که ادعا می شود براساس برنامه ریزی حکومت این کشور برای توسعه طلبی تا پایان سال 2025 می باشد . طبق این نقشه ، ارمنستان ، کردستان عراق ، بیشتر سوریه ، قبرس جنوبی و بخش هایی از یونان و بلغارستان به ترکیه ضمیمه خواهند شد . اینکه این نقشه از چه منبعی به دست این رسانه رسیده و چقدر می تواند صحت داشته باشد برای بنده نامشخص است ، اما از آنجایی که در این نقشه هیچ قسمتی از ایران به ترکیه الساق نشده ، در صورتی که واقعی باشد ، می توان اینطور نتیجه گیری کرد که اردوغان و تیمش ایران را برای همکارانشان در باکو کنار گذاشته اند!!!
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3553
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4755 بار
سپاس‌های دریافتی: 7049 بار

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط bamn »

با عرض سلام مجدد و آرزوی قبولی طاعات و عبادات و عرض تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت بزرگمرد تاریخ ، حضرت علی (ع) .

*- متاسفانه جنگ رسانه را باخته ایم ، بد هم باخته ایم! در این ایام عید که رفت و آمد با اقوام و آشنایان بیشتر می شود ، به خوبی توانستیم این شکست را لمس کنیم! از ماجرای آقای صدیقی بگیرید ، تا شایعات گرانی و تورم افسارگسیخته قریب الوقوع در سال جدید ، از کشتن اسب سفید شاه تا ازدواج هفتم اسماعیل هنیه! ، از ماجرای معین تا حادثه تروریستی مسکو ، و ... مردمی که روزی حیا و نجابتشان زبانزد خاص و عام بود حالا تنها منابع خبری موثقشان شده مورجان سگ بازی و شراب خواری و همجن.س.ب.از.ی! بعد از حادثه تروریستی مسکو که با چند نفر از اقوام صحبت می کردم یکی-دو نفرشان عملاً از این اتفاق ابراز خوشحالی کردند که " روسها و پوتین حقشان بود این بلا سرشان بیاید! " . کاری به قضایای جنگ اوکراین ندارم . همان روز و ساعتی قبل از وقوع حمله دو خبر در مورد روسیه منتشر شده بود : " وتوی قطعنامه ضد فلسطینی در شورای امنیت سازمان ملل توسط روسیه و چبن " و " قرار گرفتن نام سازمان ها و گروه های مروج هم.جنس.باز.ی در لیست سازمان های تروریستی در روسیه " . کسی که این دو خبر را شنیده باشد و باز از وقوع حمله مرگبار تروریستی در مسکو با صدها کشته و زخمی خوشحال باشد ، نمی تواند ادعای مسلمانی کند .

*- فردا (سیزدهم فروردین ماه و بیست و یکم ماه مبارک رمضان) روز بسیار مهمی خواهد بود . بسیار مراقب باشید و ضمن حفظ حرمت سالروز شهادت امیرالمومنان (ع) ، روز طبیعت را در کنار خانواده به آرامی گرامی بدارید و از هرگونه درگیری و تنش دوری کنید . دشمنان این نظام و این مملکت برای فردا برنامه ها دارند .

*- انتخابات مجلس شورای اسلامی با همه حرف و حدیث هایش برگزار شد و نتیجه اش که تا حدودی غافلگیرکننده بود ، مشخص گردید . اما این انتخابات برای خانواده ما پیامدهای خودش را داشت! یکی از اقوام که کارمند یکی از سازمان های دولتی در تهران است نامزد شده و اتفاقاً با وجود سابقه ذهنی نچندان خوبی که از ایشان وجود داشته و داریم تایید صلاحیت گردید (چون به هر حال یک سری چیزهایی که اقوام و نزدیکان یک نفر می دانند را که شورای نگهبان نمی داند!) و در نهایت تعداد آرایش یک عدد سه رقمی شد . بنده که از همان ابتدا با توجه به شناختی که از او داشتم مطمئن بودم تنها دلیلش برای نامزدی در انتخابات کسب صلاحیت از شورای نگهبان است تا بعدها در ارتقا موقعیت شغلی اش مفید باشد ، وگرنه یک نامزد مستقل و ناشناخته که در تهران شانسی برای پیروزی ندارد تازه آن هم در شرایطی که بیشتر اقوامش در اصفهان هستند و حتی نمی تواند روی رای آنها حساب باز کند! اما حالا این فرد یک حرفی زده که باعث کلی دعوا و اختلاف در فامیل شده و هرکس نداند فکر می کند برای رای آوردن لنگ رای آن یکی نفری بوده که علیه اش گفته! حالا شما تصور کنید چنین آدمی رای هم می آورد و به مجلس هم می رفت!!!

***

*- جنگ در غزه کماکان ادامه دارد . رژیم صهیونیستی آزادانه دست به جنایت می زند و کاری به حرف هیچکس ندارد و در مقابل مبارزان فلسطینی روز به روز بیشتر تحت فشار قرار می گیرند و دستشان خالی تر می شود و با این وجود مرد و مردانه به جنگ ادامه می دهند . یکسری ها هم تحت فشار افکار عمومی دست به اقداماتی نمایشی زده اند ، دادگاه بین المللی جنایات جنگی خواهان همکاری اسرائیل در ارسال کمک های بشردوستانه به غزه شده! مصری ها قطره چکانی به محموله های بشردوستانه اجازه عبور از مرز را می دهند در حالی که کامیون ها و تریلرهای حامل مواد غذایی و دارویی آنقدر پشت مرز معطل می شوند که محموله بیشترشان بعد از فاسد شدن به دست ساکنان غزه می رسد . آمریکایی ها و اردنی ها هم از راه هوا کمک های ناچیزی می فرستند که بیشترشان را یا باد به دریا می اندازد یا چتر نجاتشان باز نمی شود و مردم را مثل بمب به کشتن می دهند! حزب الله لبنان و انصارالله یمن هم کماکان به برنامه های خودشان برای کمک به مقاومت غزه ادامه می دهند ، اما صهیونیست ها پشتشان به جای گرمی است و اثرات اقدامات حزب الله و انصارالله فقط در بلندمدت خودش را نشان خواهد داد . بمباران های بی پاسخ سوریه هم توسط اسرائیلی ها کماکان ادامه دارد و آنقدر پررو شده اند که چند شب پیش در شدیدترین حمله شان ، در حلب 44 نفر را شهید کردند تازه این بمباران همزمان شد با حملات تروریست ها به حلب تا هماهنگی شان کاملاً آشکار گردد . در اردن چند روزی است بعد از انتشار خبر تجاوز نظامیان اشغالگر صهیونیست به زنان فلسطینی ، تظاهرات است و مردم خواستار تعطیلی سفارت اسرائیل در کشورشان هستند ، اما بعید است بتوان پادشاه آمریکایی اردن را با این اقدامات مجبور به عقب نشینی نمود .

*- به نظر می رسد چند وقتی است تاکتیک جنگی روسها در جبهه های اوکراین تغییر کرده و از نبرد متمرکز و پر حجم در یک جبهه ، به عملیات های کوچک همزمان در چند جبهه رو آورده اند که منجر به پیشروی های نسبتاً خوبی در جبهه های مختلف ابلاست دونتسک شده و این محور را از رکود خارج ساخته است . حملات متقابل پهبادی و موشکی هم کماکان ادامه دارد و بخصوص بعد از حمله تروریستی مسکو که مقامات روسیه اعتقاد دارند با پشتیبانی اوکراین انجام شده ، کفه ترازوی حملات روسیه به اهداف مختلف در عمق خاک اوکراین سنگین تر شده است . از سوی دیگر رسانه های غربی ادعا می کنند روسیه دارد خودش را برای اجرای یک حمله بزرگ در اوایل تابستان آماده می کند و این حمله در خارکف یا اودسا اتفاق خواهد افتاد ، اما شخصاً بعید می دانم هدف چنین حمله ایی خارکف یا بخصوص اودسا باشد و روسها اگر پتانسیل کافی برای آغاز یک حمله بزرگ را دارند بهتر است آن را برای تصرف اهداف عمده ایی که در شمال ابلاست دونتسک باقی مانده اند خرج کنند . این روزها و بعد از سقوط آودیوکا ، حجم کمک های تسلیحاتی غرب به کیف افزایش یافته و حتی شایعاتی هست که اوکراینی ها با کمبود نیروی انسانی مواجه شده و قرار است ناتو دست به اعزام مستقیم نیروی نظامی بزند . سران کشورهای غربی که یکی در میان این شایعات را تایید و تکذیب می کنند ، اما این وسط موضع چینی ها مهم بود که اعلام کرده اند اگر ناتو مستقیماً در جنگ اوکراین وارد شود آنها هم به نفع روسیه وارد جنگ خواهند شد!

*- رجزخوانی های جمهوری آذربایجان برای ارمنستان کماکان ادامه دارد و با وجود آزادسازی قره باغ ، باکو کوتاه بیا نیست . مواضع پاشینیان هم آنقدر منفعلانه است که همان حرفی که بنده چند ماه قبل زدم در ارمنستان شایع شده بود و پاشینیان مجبور شد تکذیب کند که هیچ توافق محرمانه ایی با آذربایجان انجام نداده است! از آن طرف هم این روزها تنش ها و جنگ لفظی بین ترکیه و یونان هم افزایش یافته ، هرچند بعید است در شرایط فعلی درگیر جنگ شوند اما پتانسیلش را دارند و بدبخت آنهایی که گول تبلیغات ماهواره ایی را می خوردند و سرمایه شان را در قبرس تبدیل به ملک می کنند که اگر آنکارا و آتن درگیر جنگ شوند ، قبرس یکی از میادین اصلی این جنگ خواهد بود!

*- درگیری های مرزی بین پاکستان و افغانستان هم هر چند وقت یک بار مجدداً رخ می دهد و هر بار شدیدتر از قبل . پایه و اساسش را هم که می دانید انگلیسی ها ریختند که مناطق پشتون نشین را با مرز ترسمی خودشان تقسیم نمودند . خدا وکیلی هرکجای دنیا ترسیم مرزها را بر عهده انگلیسی ها گذاشته بودند ، جز فتنه انگیزی برای آیندگان میراثی باقی نمانده است!

*- پروژه ایی که چند ماه قبل در اکوادور امتحان شد و بی نتیجه ماند ، حالا چند هفته ایی است در هائیتی پیاده شده و اینجا خیلی خوب دارد پیش می رود! درگیری ها در هائیتی هم درست مثل اکوادور با حمله گروه های تبهکار به زندان ها آغاز شد و با افزایش ناامنی رهبر گروه های تبهکار دولت را تهدید به خونریزی کرد و نخست وزیر هم قبول کرد استعفا بدهد اما هنوز بر سر جزئیات دولت بعدی توافقی حاصل نشده و کشور در هرج و مرج مطلق است . هائیتی فقیرترین کشور در حوزه آمریکای مرکزی و جنوبی است و بحران های سیاسی متعدد در کنار بلایای طبیعی این کشور را به شدت تحت فشار قرار داده در نتیجه باندهای تبهکاری در آن بسیار قدرتمند شده اند . نکته مهمی که این وسط خیلی ها می دانند اما به روی خودشان نمی آورند نقش آمریکا و فرانسه در پشت پرده تحولات این کشور است . نظریه قالبی که وجود دارد این است که آمریکا و فرانسه در انتظار روزی هستند که مردم هائیتی آنقدر به استیصال رسیده باشند تا از آنها درخواست کمک کنند آنوقت هائیتی را اشغال خواهند کرد!

*- چند هفته قبل اعلام شد چارلز سوم پیر پادشاه انگلستان به سرطان مبتلا شده . در روز وقوع حمله تروریستی در مسکو هم خبر ابتلای کیت میدلتون عروس بزرگ پادشاه به سرطان منتشر گردید (که بهانه خوبی بود برای رسانه هایی مثل BBC و CNN تا به جای پوشش اخبار مسکو ، به این خبر بپردازند!) . هنوز راجب جزئیات این دو خبر و نوع بیماری و وضعیت وخامت آنها اطلاعاتی منتشر نشده ، اما با توجه به بازار داغ شایعات ، که از چند وقت قبل از مرگ ملکه الیزابت هم رواج یافته بود ، احتمالاً شاهزاده ویلیام چندان برای نشستن بر تخت سلطنت منتظر نخواهد ماند ، اما با ملکه یا بی ملکه بودنش با خداست!
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3553
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4755 بار
سپاس‌های دریافتی: 7049 بار

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط bamn »

با سلام دوباره و عرض تبریک پیشاپیش فرا رسیدن عید سعید فطر .

*- دیشب داستان داشتیم! شوهرخواهرم آخر شب رفته بود بیرون تا با برادرش ملاقات کند ، ما هم با خیال راحت نشسته بودیم و به لطف پنجره های دوجداره با کیفیت (که مارکشان را نمی دانم تا تبلیغ کنم!) از هیچ کجا خبر نداشتیم . یک دفعه بنده خدا آمد تو گفت دو تا از تیر برق های کوچه در فاصله چند متری آنها بطور ناگهانی و بدون هیچ ضربه ایی سقوط کرده اند ، و خدا خیلی رحم کرده بود که تیر برق بالای سر آنها که بزرگتر و سنگین تر است دوام آورده بود! خلاصه ماموران زحمتکش اداره برق از ساعت 12 شب تا خود اذان صبح سرگرم تعمیرات بودند و دقیقاً موقع اذان کارشان تمام شد . فقط نمی دانم سیم کشی های کوچه ما چطوری است که ساختمان ها یکی در میان برقشان قطع شده بود! خود ما هم برق داشتیم!

*

*- شهادت سردار زاهدی و همرزمانش در ساختمان کنسولگری ایران در دمشق ، انتقام سخت می خواهد . این چند ماهه خیلی از دست صهیونیست ها کشیده ایم و معلوم نیست اگر این بار هم جواب درخوری نگیرند ، برنامه بعدی شان چه باشد؟! این چند روز را صبر کردم ببینم چه اتفاقی می افتد ، اما هنوز خبری از انتقام سخت نیست . فقط در حال زجرکش کردن اسرائیلی ها هستیم!

*- عزیران دلال و مفت خور و حرام خور هم که فقط منتظر کوچکترین بهانه ایی هستند تا از آب گل آلود ماهی بگیرند و از نوسنات بازار ارز و طلا کره . شمار بیشتری هم از مردم ساده و زود باور و رویا بین یک شبه پولدار شدن داریم ، که تا کوچکترین جهشی در بازار ارز و طلا پیش می آید سرمایه هایشان را از بورس و بانک و جاهای دیگر در می آورند و ارز و طلا می خرند و بعد که بازار دوباره آرام گرفت سر جای اول بر می گردند بدون اینکه یک ریال واقعی سود کرده باشند . دولت هم که این وسط معلوم نیست چه کاره است و چه کار می کند؟ هر کس هم انتقاد می کند می گویند عوضش داریم زیر ساخت ها را ارتقا می دهیم! خب ، ارتقا زیرساخت خیلی هم عالی است اما دلیل نمی شود که دولت در سایر مسائل ضعیف عمل کند!

*- حمله سنگین تروریست ها در چابهار و راسک دو شب بعد از حمله تروریستی دمشق نشان داد که با یک بازی گسترده اما شتاب زده (برای جبران ناکامی در جنگ غزه) طرف هستیم . در این حمله دست کم 18 تروریست به هلاکت رسیدند و در مقابل از نیروهای سپاه ، بسیج و نیروی انتظامی هم 16 نفر شهید شدند . حجم و نوع حمله به شکلی بود که اگر با برنامه ریزی بهتری انجام می گرفت ، شمار شهدای مدافع امنیت چند برابر می شد ، اما کاملاً مشخص بود تروریست ها ظرف فقط چند روز برای این عملیات آماده شده بودند و حتی کمینگاه هایی که برای آغاز حمله انتخاب کرده بودند با طرحشان برای تصرف چند پایگاه نظامی تناسب نداشت! از سوی دیگر برداشت بنده این است که ترور سردار زاهدی پلن B بوده! حمله عصر روز 13 فروردین انجام شد ، یعنی روزی که دشمن از چند وقت قبل برای ایجاد تنش و درگیری در درون جامعه ایران رویش حساب باز کرده بود و در واقع حمله چابهار و راسک را باید در راستای آن دید که پلن A بوده . اما این اتفاق رخ نداد و معلوم شد ارادت مردم ایران نسبت به حضرت علی (ع) خیلی بیشتر از آن چیزی است که اینها فکر می کردند . در نتیجه شتاب زده تصمیم به اجرای پلن B گرفتند . حالا چرا می گویم شتاب زده؟ چون اولاً ترس و وحشت شدید مردم و مسئولان رژیم صهیونیستی از پاسخ ایران بیش از آن است که مظلوم نمایی و جنگ رسانه ایی توصیف شود و از قدیم گفته اند " چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی؟ " . دوماً هدف قرار دادن سردار زاهدی و همراهنش در داخل ساختمان کنسولگری ایران در دمشق نقض آشکار قوانین دیپلماتیک بین المللی است و با محکومیت جهانی مواجه شد . درست است که اسرائیلی ها در عمل نشان داده اند پایبند هیچ قانونی نیستند ، اما نه تا این حد آشکارا! سوماً شواهد نشان می دهد که اسرائیلی ها هر زمان اراده می کردند قادر به انجام این ترور بودند پس چرا باید دقیقاً آن زمان و مکان نامناسب را انتخاب می کردند؟ (ترور سردار زاهدی درست چند ساعت پس از ورود هوایی به دمشق را که در کنار ترور سردار سلیمانی درست چند ساعت بعد از ترک هوایی دمشق بگذاریم ، کاملاً نشان می دهد اسرائیلی ها روی فرودگاه دمشق اشراف اطلاعاتی دارند و بنابراین خیلی خوب از رفت و آمدهای سردار زاهدی که طی چند سال اخیر دهها بار اتفاق افتاده بود خبر داشته اند!)

*- این وسط BBC هم بدجور دارد خودش را مضحکه می کند! طی چند روز گذشته از هر 6 باری که نگاهی چند ثانیه ایی به BBC عربی داشته ام ، پنج بارش در حال پخش کلیپ و گزارش و تحلیل درباره اغتشاشات سال 1401 بوده! یعنی عامداً و آشکارا به BBC عربی دستور داده شده تمام توانش را به کار گیرد تا ذهنیت همدردی و اتحاد و همبستگی که بین مردم کشورهای عربی با جمهوری اسلامی تقویت شده را هدف قرار دهد و تضعیف کند!

*- در مراسم تشییع پیکر سردار زاهدی در اصفهان ، و همچنین در راهپیمای روز قدس (که روز قبلش برگزار شد) حجم بی سابقه ایی از حضور نیروهای امنیتی را شاهد بودم . قبلاً در مراسمات مختلف شاهد حضور این نیروها بودم اما حتی در مراسماتی که روزهای اوج اغتشاشات سال 1401 هم برگزار شد تا این حد پر تعداد و جدی دیده نمی شدند . کاملاً مشخص بود که بخصوص بعد از حمله تروریستی کرمان ، خودشان را برای مقابله با بدترین سناریوهای ممکن آماده کرده بودند که خوشبختانه اتفاقی هم نیافتاد . باید هم نگران بود . صرف نظر از تهدیدات تروریستی ، در یکی دو سال اخیر حجم حوادث و درگیری ها و قتل های رخ داده با سلاح گرم در کشور به شکل بی سابقه ایی افزایش یافته که همه اش نتیجه مستقیم اغتشاشات سال 1401 است که گروه های ضد انقلاب برای ایجاد درگیری و تنش تا توانستند انواع تسلیحات انفرادی را به داخل کشور قاچاق کردند و با اینکه بخشی از این تسلیحات توسط نیروهای اطلاعاتی و امنیتی کشف شد ، اما مقدار نگران کننده ایی از آن هم در جامعه و بخصوص بین اشرار و خلافکاران پخش گردیده .

...

(ادامه تا ساعاتی دیگر ...)

شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3553
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4755 بار
سپاس‌های دریافتی: 7049 بار

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط bamn »

(ببخشید دوستان ، دیروز کاری پیش آمد و بعدش هم دیگر فرصت نشد) ... ادامه :

*- جنگ مقاومت با اسرائیل کماکان در جبهه های مختلف ادامه دارد . تنها تحول میدانی مهم عقب نشینی دو روز قبل نظامیان رژیم صهیونیستی از بخش هایی از خان یونس بود . روز قبل از این عقب نشینی منابع فلسطینی خبر از تلفات سنگین انسانی جدید به نظامیان اشغالگر در خان یونس دادند . مسئولان اسرائیلی اما می گویند این عقب نشینی تاکتیکی و برای آماده شدن جهت حمله به رفح بعد از عید فطر است . البته برخی رسانه های غربی هم ادعا کرده اند عقب نشینی رژیم صهیونیستی از خان یونس در چارچوب توافق غیررسمی با ایران برای پایان جنگ در غزه به شرط عدم حمله ایران بوده است!!!

*- برخی رسانه های داخلی هم ادعا می کنند صهیونیست های افراطی دارند خودشان را برای تخریب مسجد الاقصی طی روزهای آینده آماده می کنند! به ادعای این رسانه ها برخی فرقه های افراطی صهیونیستی به این نتیجه رسیده اند که براساس نشانه های آمده در کتب مذهبی شان (جنگ غزه ، کسوف دیروز ، همزمانی تقریبی عید فطر مسلمانان و ایام عید پسح یهودیان و آماده بودن گاو سرخ موی) زمان تخریب مسجد الاقصی و بنای مجدد معبد هیکل سلیمان فرا رسیده است! البته رسانه های داخلی هر چند سال یکبار چنین حرف هایی زده اند و این بار هم فکر نمی کنم حتی اگر این داستان صحت داشته باشد ، مسئولان رژیم صهیونیستی در شرایط فعلی تن به چنین کار خطرناکی بدهند!

*- جدی جدی به قول یک بنده خدایی ، خدا هم این وسط شوخی اش گرفته (نعوذبالله)! شهاب سنگ خوزستان ، زلزله نیویورک ، کسوف آمریکای شمالی (البته این یکی را از خیلی وقت پیش پیشبینی کرده بودند و چون یک کسوف نادر با خط حرکتی جذاب توریستی (مثلاً این کسوف درست از روی آبشار نیاگارا رد شد!) بود مردم آمریکای شمالی برای وقوعش لحظه شماری می کردند!) و افزایش فعالیت های آتشفشانی و تغییرات آب و هوایی شدید در برخی مناطق کره زمین ، بعضی ها را حسابی به فکر انداخته است!

*- ظاهراً جنگ اوکراین دوباره به بن بست خورده! سری قبل گفتم تغییر تاکتیک روسها در اجرای همزمان چند عملیات محدود به جای یک عملیات پرحجم ، گره گشا بوده ، اما فعلاً دوباره همه چیز روی زمین متوقف شده و در عوض تبادل موشک و پهباد بین پشت جبهه های دو طرف به شکل بی سابقه ایی افزایش یافته بطوری که مثلاً اوکراینی ها چند روز قبل با یک پهباد مرموز که شباهت زیادی به هواپیماهای سبک تفریحی داشت و احتمالاً برای همین مورد توجه پدافند روسیه قرار نگرفته بود ، هدفی را در تاتارستان (که بیش از هزار کیلومتر با مرز اوکراین فاصله دارد) مورد اصابت قرار داد . با این وجود التماس های مقامات اوکراین برای دریافت کمک های تسلیحاتی بیشتر از غرب تمامی ندارد و کار به تهدید کشیده که اگر ندهید تسلیم می شویم!

*- ظاهراً عربستان هم با آن همه ادعا به مشکل خورده و در خبرها آمده ادامه روند احداث یا پیش آمادگی برخی ابرپروژه های کلان در این کشور به دلیل کمبود بودجه فعلاً متوقف شده و حتی عربستان از کویت درخواست یک وام 15 میلیارد دلاری کرده است! همان ابر پروژه هایی را می گویم که در یکی-دو سال اخیر رسانه های ضد انقلاب با نمایش کلیپ های تبلیغاتی فتوشاپی از آنها ، پیشرفت خیالی عربستان را توی سرمان می زدند .

*- پل بالتیمور بعد از حدود دو هفته هنوز به همان شکل سابق است ، نه کشتی باری جابجا شده ، نه جمع آوری لاشه پل آغاز شده و نه اجساد پنج مفقود حادثه پیدا . تصور کنید اتفاقی با این ابعاد عظیم در ایران می افتاد ، دو هفته که نه ، ظرف یک هفته انتقادها و جوک سازی ها شروع می شد!

*- در روابط بین الملل هم اتفاقات ظاهراً کم اهمیت اما پر تعدادی در حال رخ دادن است! تعداد بیشتری از کشورهای آفریقایی خواهان خروج نظامیان فرانسوی از کشورهایشان شده اند ... به دلیل حمله پلیس اکوادور به سفارت مکزیک ، مکزیک روابط سیاسی خودش با این کشور را قطع کرد (چند ماه قبل یکی از مقامات ارشد اکوادور بعد از متهم شدن به فساد مالی ، به سفارت مکزیک پناهنده شده بود و چند روز قبل پلیس اکوادور با حمله به ساختمان سفارت این فرد را بازداشت کرد) ... دولت مرکزی سومالی هم روابط سیاسی خود را با اتیوپی قطع کرد (اتیوپی در کنار کنیا ، بعد از خروج نظامیان آمریکا و سازمان ملل از سومالی ، دو پشتیبان اصلی دولت مرکزی سومالی در برابر گروه تروریستی الشباب بوده اند . اما اخیراً اتیوپی یک توافقنامه با دولت محلی منطقه سومالی لند در شمال غربی سومالی که ادعای استقلال دارد ، منعقد نموده که براساس آن در ازای پذیرش استقلال این منطقه از سوی اتیوپی ، حکومت سومالی لند یک گذرگاه به عرض 20 کیلومتر را در مجاورت مرز جیبوتی به مدت 50 سال به اتیوپی اجاره می دهد تا راه دسترسی این کشور به دریا باشد . لازم به توضیح است کشور سومالی تا اواسط دهه هشتاد قرن بیستم که دارای ثبات سیاسی و اقتصادی نسبی بود ، بر سر مالکیت بخش های وسیعی از شرق اتیوپی با این کشور اختلاف داشت و خودش را برای جنگ آماده می کرد که دچار بی ثباتی و جنگ داخلی شد . از سوی دیگر کشور اتیوپی تا اوایل دهه نود به دریای سرخ راه داشت اما بعد از پیروزی ارتش آزادی بخش اریتره و جدا شدن استان های ساحلی از اتیوپی در قالب کشور جدید ، اتیوپی دسترسی مستقیم خود را به دریا از دست داد و اختلافات سیاسی متعدد با اریتره و سودان و ناامنی در سومالی ، باعث شد کشور کوچک جیبوتی برای تامین دسترسی اتیوپی به دریا درآمد سرشاری کسب نماید!) و ...
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3553
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4755 بار
سپاس‌های دریافتی: 7049 بار

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط bamn »

اطلاعیه :
 
آقا ما ماهی یکبار تقریباً همین حدودها ، می رویم تعاونی خرید می کنیم . پس برای کسانی که امروز ما را دیده اند عرض می کنم ؛

خرید ما هیچ ارتباطی با شرایط اخیر ندارد!
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3553
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4755 بار
سپاس‌های دریافتی: 7049 بار

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط bamn »

" زدیم " !!!

یک بنده خدایی از اقوام ، از یک نفر دیگر طلب داشت . آن طرف که بدهی اش را ریخته بود به حساب یک پیامک کوتاه زده بود که " زدم " . این فامیل ما چند وقت است کلی دلخور است و می گوید من جای پدر او هستم ، یعنی چی " زدم " ؟

حالا ما هم " زدیم " ! بزرگ تر هم بودیم و " زدیم " ! دلخوریش هم پای خودشان!


شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3553
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4755 بار
سپاس‌های دریافتی: 7049 بار

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط bamn »

با عرض سلام مجدد .

حرف و حدیث و شایعه و فرضیه سازی درباره حملات بامداد یکشنبه ایران به رژیم صهیونیستی تمامی ندارد ، اما بیشتر اینها را کسانی ساخته و پرداخته اند که چند ساعت بعدش از خواب بیدار شدند و فهمیدند چه خبر است؟! من و شمایی که از ساعت 23 شنبه با انتشار خبر مشاهده پهبادهای ایران بر فراز آسمان عراق ، فهمیدیم چه خبر است؟ می دانیم چه خبر بود!

اما نظر بنده را بخواهید ، عملیات ایران از نظر بعد روانی و تبلیغاتی بسیار قدرتمند و چشمگیر بود و همین مسئله است که زهر چشم اساسی از دشمنان جمهوری اسلامی گرفته ، وگرنه زدن چند موشک به سرزمین های اشغالی را که حماس و حزب الله و حتی انصارالله بارها و بارها انجام داده اند .

اولاً ایران کاملاً آشکار دست به اقدام زد و دنبال ناغافل زدن نبود چون می دانست به هر حال نتیجه نهایی غافلگیرکننده است . پس روی این حساب باز کرد که همه دنیا شاهد این زدن باشند .

دوماً طوری زد که چه در ایران و چه در مسیر ، همه مردم شاهد این زدن باشند و بعداً اگر حرف و حدیثی برایش ساخته شد ، شایعه پراکنان چیزی جز پوزخند نصیبشان نشود . زدن موشک و پهباد از جاهای مختلف و بخصوص جاهایی که مردم زیادی در داخل کشور آنها را ببینند ، در عراق و سوریه و اردن و فلسطین و خود اسرائیل با چشم غیر مسلح رصد کنند ، پیامی بود برای همه مردم خاورمیانه و جهان و نه فقط برای اسرائیلی ها .
سوماً عبور موشک ها و پهبادها از فراز گلستان شهدای اصفهان ، بین الحرمین کربلا ، مسجد الاقصی و مسجد قبه الصخره و ... و حتی ساختمان غصبی کنست رژیم صهیونیستی ، تصاویر تبلیغاتی و کارت پستالی جذابی خلق کرد که تا سالها به عنوان مدارک اثبات واقعی بودن قدرت موشکی و پهبادی جمهوری اسلامی ایران استفاده خواهد شد .

چهارماً صرف نظر از تعداد موشک ها و پهبادهای به هدف اصابت کرده و تلفات مالی و جانی وارد شده به صهیونیست ها (که شدیداً سانسور می شود) ، پدافند رژیم صهیونیستی و حامیانش هزینه سنگینی برای آنها داشت ، بطوری که با یک حساب سرانگشتی می توان گفت آنها حداقل 30 برابر بیشتر از آفند ایران ، در نبرد پدافندی بامداد یکشنبه متحمل هزینه شدند (30 برابر بدبینانه ترین حالت است! برخی برآوردها تا 50 برابر حکایت دارد!)

پنجماً این حمله دست برخی از جمله رژیم پادشاهی اردن را هرچه بیشتر برای اعراب و مسلمانان رو کرد و نشان داد آنها نتنها حاضر به دفاع از هم دینان و هم نژادهای خود نیستند ، بلکه در کنار دشمنان اسلام می ایستند . ملک عبدالله که این یکی-دو روزه در شبکه های اجتماعی بشدت مورد انتقاد و توهین قرار گرفته پسر همان کسی است که روزی شهید نواب صفوی برایش نامه می فرستاد و او را رهبر مبارزه مسلمانان با رژیم صهیونیستی می دانست اما بعد از شکست اعراب در جنگ شش روزه بجای درس گرفتن و رفع نقاط ضعف ، 180 درجه تغییر موضع داد و غلام حلقه به گوش صهیونیست ها و غرب شد .

*

عقل حکم می کند اسرائیلی ها به حمله ایران پاسخ ندهند و قائله را ختم کنند ، اما می دانیم که صهیونیست ها عقل و منطق سرشان نمی شود و فقط باید زور بالای سرشان باشد ، پس نباید از پاسخ احتمالی آنها غافل ماند و در پاسخ هم بلایی دهها برابر بیشتر و بدتر سرشان آورد .

*

و یک پیشنهاد دارم برای عزیزان مبتلا به توهم توطئه! حمله 7 اکتبر فلسطینی ها ، حمله به غزه ، حمله به کنسولگری ایران ، حمله موشکی به اسرائیل و ... همه اینها از قبل برنامه ریزی شده و توطئه صهیونیسم جهانی است! چرا؟ چون چه دلیلی دیگری دارد که تیم بایر له ور کوزن آلمان بعد از 120 سال درست شب بعد از حمله موشکی ایران به اسرائیل قهرمان بوندس لیگا شود تا همه اروپایی ها بجای صحیت درباره درگیری ایران و اسرائیل ، درباره این قهرمانی حرف بزنند؟!!!

شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3553
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4755 بار
سپاس‌های دریافتی: 7049 بار

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط bamn »

با سلام دوباره .

آقا ما بخواهیم پنجره های دو جداره منزل را با پنجره معمولی عوض کنیم چقدر در می آید؟ صدای افتادن تیر چراغ برق را نشنیدیم ، ریز پرنده که هیچی! تازه برخلاف بیشتر اوقات آنقدر خوابم می آمد که نماز صبح را بزور خواندم و بدون تعقیبات رفتم خوابیدم! آخه چطور رویشان می شود؟ همین الان که چند شبکه خبری غربی را چک کردم داشتند با آب و تاب درباره حمله اسرائیل به ایران صحبت می کردند! به قول این کانال های فضای مجازی : بر اثر حمله ریزپرنده های اسرائیلی به اصفهان پنج نفر از خنده روده بر شدند!!! پس از این حمله صف های طولانی در برابر فروشگاه های عرضه حلیم و عدسی شکل گرفته است!
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1745
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۸۹, ۹:۱۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3424 بار
سپاس‌های دریافتی: 5851 بار

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط shafagh »

با عرض سلام

البته اینجانب قبول دارم که اسراییل چنان ضربه ای جهانی خورده و چنان شوکی بر سردمداران جنایتکار ان وارد شده که هنوز که هنوز است بخود نیامده و چنان بهت، سر درگمی و ترس شدیدی در بین سران ددمنش اسراییل و چه نفوس عادی صهیونیستی، و چه حتی کاخ سفید و مراکز حکومتی اروپایی ایجاد شده که نام ایران هم برای انها به مثابه کابوس شده.
ان رییس جمهوری قبلی ایران آقای روحانی یکبار از پشت یک میز به انها پیام داد " با دم شیر بازی نکنید". آن موقع من با وجودیکه ایران جمهوری اسلامی برایم از جانم ارزشمند تر است پیش خود خیال کردم حالا یک چیزی مثل رجز است. یا حتی وقتی فرماندهان دفاعی ایران وعده انتقام به غرب و اسراییل میدادند گمان میکردم سخنانی بازدارنده است اما امان از شبی که آمده بودم کنار یک رودخانه دیدم ده ها چیز مثل منورهای قوی آسمان را روشن کرده و دارد بطرف غرب دور می شود و صداهایی مثل صدای جت می آید.
من اگرچه رزمنده رزمی نبودم اما 9 ماه در جبهه های جزایر مجنون و سومار غذا رسان رزمندگان بودم و گلوله های توپ و خمپاره و همچنین در  منطقه سومار بمباران هوایی صدام را از فواصل بسیارنزدیک تجربه کرده بودم و حتی یکبار که در فاصله پنجاه متری زیر باران گلوله خمپاره های 120 میلیمتری در پنجاه متری بودم در حالیکه روی زمین شیرجه رفتم از حرکت خودم بشدت خنده ام گرفت طوریکه آقای سپاهی که در ماشین بود با تعجب داد کشید" اقای... می خندی؟! پاشو ماشین را روشن کن از اینجا دور بشویم" (البته جایی را که بعث هدف گرفته بود یک منطقه شنا بود و هیچ رزمنده و ادواتی وجود نداشت و من ماشین را متوقف کرده بودم تا اب رادیات را چک کنم که البته فرصت نشد و بعدا هم که بسرعت از انجا دور شدیم زاپاس خودرو جدا شد و بین نیزارها افتاد که تا مدت ها مسئول موتوری یقه مرا گرفته بود که باید بروی زاپاس را پیدا کنی و من انقدر معطل کردم تا دوره ام تمام شد و به شیراز رفتم اما دوره بعدی که مرا دید با دلخوری گفت اخر زاپاس را ول کردی و در رفتی؟ ها؟) 

اما شبی که پایگاه جنایتکاران اسراییل موشک باران شد و من پرواز ان همه موشک را در اسمان دیدم حتی رعب الهی بر دل من هم مستولی شد حالا چه برسد به اسراییل و اسراییلی ها که غرش و آتش ان همه موشک را در اسمان مشاهده کردند. البته در ان حمله بیسابقه که تاریخ ننگین اسراییل بیاد ندارد و حتی بعض کارشناسان نظامی جهان گفتند که بعد از جنگ جهانی دوم هم چنین حجم آتشباری سابقه نداشته است هدف وارد کردن خسارت های جانی خارج از پایگاه اسراییل نبود اما چیزی که بواقع جهان را متعجب ساخت و برای اسراییل و امریکا و اروپا شوک محسوب می شد دقت برخورد موشک های ایران نه در طی مسافت 400، 500 و یا 1000 کیلومتر بلکه از فاصله 1500 کیلومتری بود انهم فقط با انحراف یکی دومتر! من هم قبلا بارها از زبان کارشناسان نظامی و فرماندهان ایران در مورد دقت عمل موشک های ایران و نقطه زن رودن انها زیاد شنیده بودم اما باورم نمی شد تا بعد حمله انتقامی ایران به پایگاه اسراییل،  و باور کنید هنوز هم از خودم می پرسم آخه چطور؟!  هزار و یک ماشاالله

بهر حال ان حمله که در پاسخ به حمله ناجوانمردانه اسراییل به کنسولگری ایران صورت پذیرفت ابعاد بسیار گسترده و متعددی دارد که من حتی تعدادی از انها را در ذهنم طبقه بندی نکرده ام که بیان کنم اما چند مورد مهم انکه اول دنیا فهمید ایران قدرت پاسخ را بنهایت دارد اما تا بحال صبر و خویشتن داری بوده، دوم هم اسراییل خبیث و هم غرب به قدرت و پیشرفت های دفاعی و تکنولوژی نظامی ایران پی بردند که البته بخش بزرگی مربوط به امکانات پیشرفته دفاع هوایی ایران است که گمان نمی رود بخواهند ان را هم امتحان کنند اگرچه امریکا یکبار با از دست دادن بزرگترین، پیشرفته ترین و گرانبهاترین پهباد خود انهم فقط با یک موشک ایرانی تجربه کرد!
مورد بعد خوشحالی و امیدواری مظلومین فلسطینی در قدرت نمایی ایران مقابل اسراییل و منکوب و مستاصل کردن صهیونیسم جنایتکار بود و همچنین گروه های مقاومت در سراسر منطقه خاورمیانه روحیه و قدرتی تازه یافته و ضعف و زبونی اسراییل که قثط مظلوم کش است بیشتر از پیش بر انها واضح گردید. و آخر اینکه ایران اسلامی در شکستن بت اسراییل و نشان دادن قدرت پنهان خود در مقابل استکبار در بین دولت های جهان شان و منزلتی والاتر یافته و قابلیت هایی بزرگ ایران که تا بحال در پشت پرده صبر و خوداری ان مخفی بود آشکار گردید. و اخرین مطلب اینکه بنده هم خیلی خوشحال شدم چون تا بحال فقط اسراییل را از پشت قاب تلوزیون نعلت میکرم یا از فرط ناراحتی از جنایات اسراییل علیه مردم غزه یک چیز سبکی که دم دستم بود طوریکه به شیشه تلوزیون صدمه نزد به صورت نتانیاهو پرت میکردم.

خوب احتراما تا اینجا مطالبی را گفتم اما نکته ای که باقی می ماند انکه علیرغم قدرت و توان ایران که نشئت گرفته از قدرت و هیبت الهی است نباید دشمن را دست کم گرفت و از نقشه های انها برای جبران ذلتی که ایران بر انها وارد کرد غافل ماند. حالا از اینکه در حمله میکرو پرنده های غربی یا اسراییلی پنج نفر از خنده غش کردند می شود با کمی بوی کاهگل یا پاشیدن اب بصورتشان انها را بهوش آورد اما هشیاری و دیدهبانی و پاسبانی حرکات و تحرکات دشمن و پیش بینی های لازم و آمادگی و نظارت دائمی از گوشه گوشه اسمان و مرزهای ایران شرط بزرگ است که البته گفتن این حرف ها در پیشگاه نیروها بیدار و مقتدر دفاعی ایران گز اصفون به اصفهان بردن است  :razz:
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”