بسوی المپیک 2024 پاریس

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3562
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4757 بار
سپاس‌های دریافتی: 7053 بار

بسوی المپیک 2024 پاریس

پست توسط bamn »

با سلام خدمت تمامی دوستان ورزش دوست عزیز .

حدود 3 ماه به بازی های المپیک تابستانی 2024 پاریس زمان باقی مانده و دوستان قدیمی می دانند که بنده تا چه حد برای رسیدن رویدادهایی مثل بازی های آسیایی و المپیک مشتاق هستم . اما در ماه های اخیر شرایط به گونه ایی بوده که حتی احتمال 100% نسبت به خود برگزاری المپیک پاریس هم قابل یقین نبوده و نیست چه رسد به اشتیاق پیگیری مسابقات و اخبار کسب سهمیه ها .

به هر صورت با این پیش مقدمه قصد دارم استارت کار را بزنم و کم کم خودم را گرم کنم و امیدوارم برخلاف دفعات قبلی ، شما دوستان فقط خواننده نباشید!

تا امروز کاروان ورزشی کشورمان موفق به کسب 32 سهمیه برای المپیک پاریس شده که در مقایسه با 65 سهمیه المپیک توکیو اصلاً قابل قبول نیست! البته در المپیک توکیو ما تیم های ملی والیبال سالنی و بسکتبال را داشتیم که خودش روی هم 24 نفر می شد . الان تنها رشته های تیمی که هنوز شانس اندکی برای حضور در المپیک پاریس داریم والیبال سالنی و والیبال ساحلی هستند ، که البته شرایط فعلی برای هر دو رشته چندان امیدوار کننده نیست . 

بدون احتساب رشته های تیمی ، پیشبینی مسئولان ورزش کشور برای کسب سهمیه المپیک پاریس 35 مورد بوده که تاکنون 32 مورد آن محقق شده (البته در روزهای گذشته یکی-دو سهمیه پیشبینی نشده و تاریخی به ورزشکاران کشورمان رسید که جدای از 35 سهمیه پیشبینی شده بود!) . باید دید در نهایت تعداد کل سهمیه های ورزش ایران در المپیک پاریس چقدر خواهد بود اما باز هم حتی بدون احتساب رشته های تیمی ، در المپیک توکیو 41 سهمیه انفرادی داشتیم که الان خیلی بعید است به این عدد برسیم و از نظر عرف ورزش دنیا ، کاهش تعداد سهمیه نسبت به المپیک قبلی ، نشانه افت ورزش ملی یک کشور است که امکان دارد دلایل مختلف سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی داشته باشد .  در روزهایی که نام ایران در بیشتر نقاط دنیا با غرور و افتخار برده می شود ، ای کاش مسئولان ورزش کشور هم کمی به خود می آمدند و یک حرکت جدی برای رشد ورزش قهرمانی آغاز می کردند ، آرزویی که بنده حقیر سالهاست در این انجمن آن را می نویسم!
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3562
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4757 بار
سپاس‌های دریافتی: 7053 بار

Re: بسوی المپیک 2024 پاریس

پست توسط bamn »

با سلام .

سهمیه کشتی ایران باز هم کامل نشد!

روز گذشته در آخرین مرحله رقابت های گزینشی کشتی المپیک 2024 پاریس ، در وزن 57 کیلوگرم کشتی آزاد علیرضا سرلک بعد از غلبه بر کشتی گیرانی از ایتالیا و گرجستان ، در یک چهارم نهایی به کشتی گیر قزاق باخت و با توجه به شکست این حریف در نیمه نهایی برابر اسپنسر لی آمریکایی ، سرلک شانس حضور در دیدار رده بندی و کسب سهمیه المپیک را از دست داد . پیش از این کشتی گیران کشورمان در رقابت های گزینشی قبلی 5 سهمیه در کشتی آزاد و 6 سهمیه کامل در کشتی فرنگی گرفته بودند . به این ترتیب همچون دوره قبل کاروان کشتی ایران با 11 کشتی گیر از 12 سهمیه ممکن ، در المپیک حاضر خواهد شد . البته دوره قبل تک سهمیه سوخته را در کشتی فرنگی از دست داده بودیم .

به این ترتیب تعداد سهمیه های کسب شده تاکنون برای حضور در المپیک پاریس همان عدد 32 قبلی است ؛ کشتی (11 سهمیه) ، شمشیربازی (4 سهمیه) ، تیراندازی (4 سهمیه) ، تکواندو (4 سهمیه) ، قایقرانی رویینگ (3 سهمیه) ، قایقرانی کانویینگ (2 سهمیه) ، وزنه برداری (2 سهمیه) ، دوچرخه سواری (1 سهمیه) و ژیمناستیک (1 سهمیه)
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”