روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3572
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4759 بار
سپاس‌های دریافتی: 7053 بار

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط bamn »

با سلام دوباره .

روز گذشته شورای نگهبان اسامی شش نفر را به عنوان نامزدهای نهایی انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم اعلام کرد ؛

مسعود پزشکیان (اصلاح طلب) : 69 ساله متولد مهاباد - فوق تخصص جراحی قلب - چهار سال وزیر بهداشت در کابینه دوم سید محمد خاتمی - نماینده مردم تبریز در پنج دوره مجلس شورای اسلامی (هشتم ، نهم ، دهم ، یازدهم و دوازدهم) - سومین بار است در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده ، سال 92 قبل از اعلام اسامی تایید صلاحیت شدگان اعلام انصراف کرد ، سال 1400 تایید صلاحیت نشد .

حجت الاسلام مصطفی پور محمدی (اصولگرا) : 64 ساله متولد قم - دکترای فقه و حقوق اسلامی - سه سال وزیر کشور در کابینه اول محمود احمدی نژاد - چهار سال وزیر دادگستری در کابینه اول حسن روحانی - پنج سال رئیس سازمان بازرسی کل کشور - سابقه دو دهه معاونت در وزارت اطلاعات - رئیس فعلی مرکز اسناد انقلاب اسلامی - دومین بار است در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده ، سال 92 قبل از اعلام اسامی تایید صلاحیت شدگان اعلام انصراف کرد .

سعید جلیلی (اصولگرا) : 58 ساله متولد مشهد - جانباز - دکترای علوم سیاسی - شش سال دبیر شورای عالی امنیت ملی - نماینده فعلی مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی - عضو فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام - سابقه دو دهه فعالیت در وزارت امور خارجه - سومین بار است در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده ، سال 92 با کسب بیش از 4 میلیون و 600 هزار رای بعد از روحانی و قالیباف سوم شد . سال 1400 قبل از اخد آرا ، به نفع شهید سید ابراهیم رئیسی انصراف داد .

علیرضا زاکانی (اصولگرا) : 58 ساله متولد شهرری - جانباز - دکترای پزشکی هسته ایی - نماینده مردم تهران در سه دوره مجلس شورای اسلامی (هفتم ، هشتم و نهم) - نماینده مردم قم در یک دوره مجلس شورای اسلامی (یازدهم) - شردار فعلی تهران از شهریورماه 1400 - چهارمین بار است در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده ، سال های 92 و 96 احراز صلاحیت نشد . سال 1400 قبل از اخذ رای ، به نفع شهید سید ابراهیم رئیسی انصراف داد .

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی (اصولگرا) : 53 ساله متولد فریمان - متخصص گوش و حلق و بینی - نماینده مردم مشهد در چهار دوره مجلس شورای اسلامی (هشتم ، نهم ، دهم و یازدهم) - معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از شهریور ماه 1400 - دومین بار است در انتخابات ثبت نام کرده ، سال 1400 با کسب یک میلیون رای چهارم شد .

محمدباقر قالیباف (اصولگرا) : 62 ساله متولد طرقبه - دکترای جغرافیای سیاسی - دارای درجه سرتیپی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی - سه سال فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا سپاه - سه سال فرمانده نیروی هوایی سپاه - 4 سال فرمانده نیروی انتظامی کشور - یک سال ریاست ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز - 12 سال در سمت شهردار تهران - نماینده مردم تهران در دوره مجلس شورای اسلامی (یازدهم و دوازدهم) هر دو دوره رئیس مجلس شورای اسلامی تاکنون - چهارمین بار است در انتخابات ثبت نام کرده ، سال 84 با کسب بیش از 4 میلیون رای در دور اول چهارم شد ، سال 92 با کسب بیش از 6 میلیون رای بعد از حسن روحانی دوم شد . سال 96 قبل از اخذ رای ، به نفع شهید سید ابراهیم رئیسی انصراف داد .

*

همانطور که قبلاً هم گفته بودم ، در حال حاضر نامزدی بیشترین شانس پیروزی را دارد که مورد تایید کابینه رئیس جمهور شهید باشد ، و با اینکه آقای قاضی زاده معاون رئیس جمهور بوده ، به نظر می رسد تمایل دولت به پیروزی آقای جلیلی بیشتر باشد . با این وجود برخی نکات وجود دارد که ممکن است نتیجه انتخابات را تحت تاثیر قرار داده و خلق شگفتی کند ؛

اولاً حضور یک نامزد اصلاح طلب در برابر پنج نامزد اصولگرا ، هرچند ظاهری نابرابر دارد ، به معنای وحدت اصلاح طلبان در برابر تکثر اصولگرایان است . هرچند در سال های اخیر آرا اصلاح طلبان دچار ریزش شدیدی شده و بسیاری از رای دهندگان سابق به این جناح فعلاً هیچ قصدی برای شرکت و رای دادن در انتخابات ندارند ، اما در روزهای آینده ممکن است اتفاقاتی رخ دهد که آنها را دوباره به پای صندوق های رای بکشاند .

دوماً تجربه ثابت کرده بخشی از جامعه مذهبی-سنتی کشور بخصوص در روستاها و شهرهای کوچک که کمتر به مسائل حزبی و جناحی در رای دادن توجه نشان می دهند ، در صورت وجود نامزد روحانی بین نامزدها ، تمایل دارند به او رای بدهند ، به همین دلیل صرف نظر از مسائل دیگر ، نباید تعداد آرا آقای پورمحمدی را دست کم گرفت .

سوماً با اینکه به نظر می رسد در نهایت رقابت اصلی برای جلب آرا اصولگرایان بین آقایان جلیلی و قالیباف باشد ، مناظره ها بسیار تعیین کننده خواهند بود . بویژه عملکرد آقای قالیباف در ریاست مجلس و آقای زاکانی در شهرداری تهران ، بسیار مورد سئوال قرار دارد و نامزدهای اصولگرا ممکن است بجای وحدت رویه در برابر نامزد اصلاح طلبان ، به همدیگر بتازند . اتفاقی که سال 92 افتاد و باعث تفرقه بین آرا اصولگرایان و پیروزی فاجعه بار روحانی شد .

و ...

*

این روزها بازار بازی/رمز ارز همستر کمبات هم بسیار داغ است و میلیون ها نفر از هموطنان را درگیر خودش کرده . صرف نظر از بحث های اجتماعی و اقتصادی و روانشناسی و پزشکی و ... مطرح شده درباره این بازی ، نویسنده یکی از کانال ها مطلب عجیبی را تذکر داد : نتیجه نهایی این بازی و اینکه آبا بازیکنان آن به سود خواهند رسید یا با کلاهبرداری مواجه خواهند شد ، می تواند در نتیجه انتخابات تاثیرگذار باشد!!!

***

این روزها بحث انتخابات نه فقط در ایران که در بسیاری از نقاط دنیا هم داغ است ؛

*- در آفریقای جنوبی برای اولین بار پس از پایان دوران آپارتاید حزب کنگره ملی نتوانست اکثریت کرسی های پارلمان این کشور را کسب کند . البته این حزب می تواند با کمک احزاب کوچکتر متحد همچنان قدرت را در دست داشته باشد . دلیل اصلی شکست حزب کنگره ملی در واقع اختلافات داخلی این حزب بود که طی چند سال اخیر باعث انشعاب برخی از رهبران آن و تاسیس احزاب جدید شد .

*- در هند حزب هندوگرای افراطی بهاراتیا جاناتا برای سومین دوره پیاپی پیروز انتخابات پارلمانی شد و ناراندا مودوی بار دیگر به عنوان نخست وزیر سوگند یاد کرد . البته پیروزی این حزب نسبت به دوره های قبلی خفیف تر بود و بسیاری از احزاب مخالف هم شکایت های متعددی درباره روند برگزاری انتخابات و تقلب ها داشتند .

*- انتخابات پارلمان اروپا هم سه روز قبل برگزار شد و در بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا احزاب مخالف دولت به پیروزی رسیدند . اولین پس لرزه شدید این نتیجه هم اعلام انحلال پارلمان فرانسه از سوی امانوئل مکرون برای برگزاری انتخابات پیش از موعد بوده است .

*- جنگ غزه کماکان ادامه دارد و تحولات جدید هم اوضاع را پیچیده تر کرده است . بایدن چند روز قبل پیشنهادی برای برقراری آتش بس مطرح نمود که چیز جدیدی نسبت به پیشنهادهای قبلی نداشت و طبیعتاً مورد استقبال قرار نگرفت ، اما این فقط یک بهانه بود برای اینکه دولت آمریکا بتواند حمایت خود را از رژیم صهیونیستی بیشتر نماید . در عملیات دو روز قبل در اردوگاه نصیرات کماندوهای آمریکایی نقش اصلی را در کشتار مردم و آزادسازی 4 اسیر اسرائیلی ایفا نمودند و برخلاف دفعات قبلی این مسئله را لاپوشانی هم نکردند . در عملیات فوق ابتدا منطقه هدف در مرکز اردوگاه نصیرات بشدت بمباران شد و بعد کماندوهای آمریکایی و اسرائیلی تحت پوشش خودروهای امدادی و کمک رسان به سرعت وارد محل شده و ضمن کشتن تمامی فلسطینان باقی مانده در محل (چه اعضا مقاومت و چه غیرنظامیان) چهار اسیر اسرائیلی را زنده با خود خارج کردند و بعد هم دوباره مرکز اردوگاه با شدت بیشتری بمباران و در نتیجه شمار شهدا به صدها نفر رسید . بعداً یکی از اسیران آزاد شده در گفتگو با رسانه ها اعلام کرد در منزلی که حضور داشته سه اسیر دیگر هم بوده اند که در بمباران اول کشته شده اند! یعنی برای اسرائیلی ها فرقی نمی کرده اسرایشان را زنده پیدا کنند یا مرده! رسانه های طرفدار نتانیاهو سعی کردند از این عملیات یک پیروزی بزرگ بسازند و روی این احتمال که حالا دیگر وقت حمله به لبنان است مانور بدهند ، اما روز گذشته چند نفر از اعضا دولت که از احزاب همپیمان با حزب حاکم بودند استعفا دادند تا کابینه نتانیاهو در معرض سقوط قرار بگیرد . حالا به نظر می رسد اگر نتانیاهو هرچه زودتر جنگ علیه لبنان را آغاز نکند چاره ایی جز موافقت با برگزاری زودهنگام انتخابات پارلمانی نخواهد داشت .

*- در یکی دو هفته اخیر شرایط جوی در اروپای شرقی بسیار نامساعد و ناپایدار بوده ، به همین دلیل تبادل آتش بین روسیه و اوکراین کمی فروکش کرده و پیشروی های روسیه محدود شده . با این وجود جنگ کلمات به شدت ادامه دارد . بعد از اینکه آمریکا و اروپا به اوکراین برای استفاده بیشتر از سلاح های دوربرد اهدایی برای هدف قرار دادن عمق خاک روسیه چراغ سبز نشان دادند ، پوتین هم تهدید کرد به کشورهای مورد تهدید از سوی غرب تسلیحات ویژه جنگی خواهد داد . امروز همچنین اعلام شد یک ناوگان نظامی کامل روسی وارد آب های کوبا شده اند! خبر دیگر از جنگ اوکراین اینکه مقامات اطلاعاتی اوکراین می گویند روسها در حال تجمع قوا در برابر مرزهای ابلاست سومی هستند و احتمالاً بعد از مساعد شدن شرایط جوی و خشک شدن زمین ها حمله ایی محدود مشابه حمله به خارکیف در نواحی مرزی این ابلاست آغاز خواهند کرد .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4545
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۱۲:۴۴ ب.ظ
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4704 بار
سپاس‌های دریافتی: 8735 بار

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

MOHAMMAD_ASEMOONI نوشته شده: دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۳۵ ب.ظ
◼️ ◼️ ◼️ اما احتمال بسیار زیاد میدم که حالا نابودی رژیم ایران از راههای دیگه در دستور کار رژیم صهیونسیتی قرار گرفته باشه .

علت این عقیده ی بنده این هست :

◼️ ◼️ اون روزهایی که در جنگ آزادسازی کویت از اشغال ارتش عراق در سال ۱۹۹۱ ، صدام با موشک، تل آویو و حیفا و غیره رو می‌زد و عده‌ای هم کشته شدند ، بنده هرگز نشنیدم که صهیونیست ها پاسخ نظامی داده باشند به حملات موشکی صدام .

  ◼️ ◼️ ولی صدام با اون حملات موشکی ، حکمِ سقوطِ خودش و رژیمش رو امضاء کرد و از همون روز طراحیِ نقشه ی براندازی رژیم بعث عراق و صدام حسین در دستور کار رژیم صهیونسیتی قرار گرفت

◼️ ◼️ حالا بنده احتمال بسیار زیاد میدم که دیگه طراحیِ نقشه‌ای برای ساقط کردن رژیم ایران هم در دستور کار قرار گرفته باشه .

سلام

بعد از حمله موشکی حکومت ایران به فلسطین اشغالی ، احتمال ۹۰ درصد داره که یکی از چیزهایی که در دستور کارِ صهیونیست‌ها قرار گرفته ، ترورِ همه ی کسانی هست که احتمال داره جانشین رهبری در ایران باشند .

تا جایی که هیچکسی نمونه و حکومت ایران مجبور بشه به جای انتخاب رهبر ، شورای رهبری انتخاب کنه.


◼️ این افراد یقیناً :

★ روحانی هستند یعنی به زبان عامیانه ، آخوند هستند .

★ سید هستند یعنی عمامه ی سیاه دارند .

★ آیت الله یا حجت‌الاسلام هستند ولی بعداً آیت الله میشند مثل رهبر فعلی .
چون رهبری باید مرجع تقلید باشه یعنی مُفتی باشه یعنی صلاحیت صدور فِتویٰ داشته باشه (إفتاء).

(مفتي اسمِ فاعل از مصدرِ إفتاء هست یعنی فِتویٰ دهنده )

★ صدای گیرا دارند .

★ در سخنوری و سخنرانی مهارت دارند .

★ مورد تأیید سران نظام هستند .

◼️ یکی از همین افراد ، آقای رئیسی بود که خیلی‌ها احتمال می‌دادند جانشین رهبری باشه .

◼️ دیگری پسر رهبری هست که زیاد در مورد جانشینی ایشون در رسانه‌های خارجی صحبت میشه .

◼️ افرادی مثل آیت الله خاتمی هم به احتمال زیاد در خطر هستند .

واللهُ أعلَم
آخرین ويرايش توسط 1 on MOHAMMAD_ASEMOONI, ويرايش شده در 0.
صرفه‌جویی دهها میلیونیِ هزینه‌های خودرو
صرفه‌جویی دهها میلیونیِ هزینه‌های زندگی
برنامه‌های کاربردی اندروید و اطلاعات مهمِ تنظیمات اندروید
جسارتاً آموزشتوبه به زبان ساده
توصیه‌های بسیار مهم امنیتی
توصیه‌های بسیار مهم سلامتی
سرویس و تعمیر آبگرمکن و پکیج
سیستم آبرسانی ساختمان (پمپ،مخزن،روشهای‌نصب،عیب‌یابی،تعمیر،هشدارها،توصیه‌ها)

دوستِ عزیز،چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد
همه ما آسمونی هستیم و شمارش معکوس برای بازگشتمون از همون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده
و حسابرسیِ بسیار دقیقی هم در انتظارمون هست. 
یه آسمونیِ فعال باش که امتحانِ دنیا تکرار شدنی نیست که نیست

اگه باور نمی‌کنی، برو همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
باز هم قبول نداری ؟!
این شما و این هم دنیا

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3572
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4759 بار
سپاس‌های دریافتی: 7053 بار

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط bamn »

مجدداً سلام .

آقای آسمانی عزیز لطفاً در کادربندی پاسخ به نقل قول ها دست نبرید ، آدم گیج می شود!

همانطور که قبلاً هم گفتم در مورد سقوط هلی کوپتر رئیس جمهور تا زمانی که تحقیقات بطور کامل انجام نشده و نتیجه اعلام نگردد نمی توان نظر قطعی داد . این نظر شخصی بنده است که احتمال خطای انسانی ، طبق گفته شاهدان ، بسیار ضعیف است و نقص فنی یا خرابکاری احتمال بیشتری دارند . حالا اگر فرض بگیریم این سقوط عمدی بوده ، مطمئناً عاملان آن انگیزه های فراوانی داشته و در ذهن بیمار خودشان نقشه های فراوانی برای پس از آن کشیده اند . اینکه انگیزه اصلی حذف آقای رئیسی به عنوان یکی از گزینه های محتمل جانشینی رهبری بوده باشد ، هم در صورت صحت این رقم ، دور از ذهن نیست .

اما در مورد خود بحث جانشینی صحبت های فراوانی بویژه از سوی رسانه های ضد انقلاب مطرح می شود که تقریباً همه آنها زاده تخیلات آنهاست . مثلاً اینکه آقای سید مجتبی خامنه ایی بخواهد یا از او بخواهند جانشین پدرشان شوند ، موردی بسیار نامحتمل است! بحث شایعات عموماً بی اساسی که درباره ایشان وجود دارد به کنار ، بالاخره چنین قصد و نیتی اگر وجود داشته باشد ، نیازمند زمینه سازی و آماده سازی است ، اگر زمانش که رسید ، بی مقدمه و بی پشتوانه فکری مردمی و بدون داشتن سابقه رسمی اجرایی ، نام ایشان به عنوان رهبر جدید مطرح شود ، آیا با اساس و اصول ایدئولوژی جمهوری اسلامی مغایرت نخواهد داشت؟ آیا اصولاً بعد از چنین انتصابی ، جمهوری اسلامی دیگر معنایی خواهد داشت؟

بحث این نیست که چون سید مجتبی فرزند مقام معظم رهبری است نباید در امور سیاسی دخالت کرده یا جانشین ایشان بشود . بحث در داشتن صلاحیت و شرایط لازم برای قرار گرفتن در چنین منسبی است . آقا ، اگر احتمال می دادند سید مجتبی یا سایر پسرانشان صلاحیت و کفایت لازم برای قرار گرفتن در راس امور اجرایی و سیاسی کشور را دارند ، با این صراحت و علناً آنها را منع نمی کردند . مثلاً امام خمینی (ره) مخالف قرار گرفتن حاج احمد آقا در مناسب سیاسی و اجرایی کشور بودند (نه اینکه بگویم سید احمد آدم با کفایت و درایتی نبوده ، نظر امام این بود که این پست ها برای ایشان مناسب نیست) اما اگر سید مصطفی زنده بود ، امام با این صراحت ایشان را منع نمی کرد چون سید مصطفی از نظر علم و اجتهاد تقریباً هم سنگ خود امام بود و در واقع امام ایشان را برای مرجعیت بعد از خودشان تربیت کرده بودند .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”