بسوی المپیک 2024 پاریس

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3595
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4763 بار
سپاس‌های دریافتی: 7055 بار

بسوی المپیک 2024 پاریس

پست توسط bamn »

با سلام خدمت تمامی دوستان ورزش دوست عزیز .

حدود 3 ماه به بازی های المپیک تابستانی 2024 پاریس زمان باقی مانده و دوستان قدیمی می دانند که بنده تا چه حد برای رسیدن رویدادهایی مثل بازی های آسیایی و المپیک مشتاق هستم . اما در ماه های اخیر شرایط به گونه ایی بوده که حتی احتمال 100% نسبت به خود برگزاری المپیک پاریس هم قابل یقین نبوده و نیست چه رسد به اشتیاق پیگیری مسابقات و اخبار کسب سهمیه ها .

به هر صورت با این پیش مقدمه قصد دارم استارت کار را بزنم و کم کم خودم را گرم کنم و امیدوارم برخلاف دفعات قبلی ، شما دوستان فقط خواننده نباشید!

تا امروز کاروان ورزشی کشورمان موفق به کسب 32 سهمیه برای المپیک پاریس شده که در مقایسه با 65 سهمیه المپیک توکیو اصلاً قابل قبول نیست! البته در المپیک توکیو ما تیم های ملی والیبال سالنی و بسکتبال را داشتیم که خودش روی هم 24 نفر می شد . الان تنها رشته های تیمی که هنوز شانس اندکی برای حضور در المپیک پاریس داریم والیبال سالنی و والیبال ساحلی هستند ، که البته شرایط فعلی برای هر دو رشته چندان امیدوار کننده نیست . 

بدون احتساب رشته های تیمی ، پیشبینی مسئولان ورزش کشور برای کسب سهمیه المپیک پاریس 35 مورد بوده که تاکنون 32 مورد آن محقق شده (البته در روزهای گذشته یکی-دو سهمیه پیشبینی نشده و تاریخی به ورزشکاران کشورمان رسید که جدای از 35 سهمیه پیشبینی شده بود!) . باید دید در نهایت تعداد کل سهمیه های ورزش ایران در المپیک پاریس چقدر خواهد بود اما باز هم حتی بدون احتساب رشته های تیمی ، در المپیک توکیو 41 سهمیه انفرادی داشتیم که الان خیلی بعید است به این عدد برسیم و از نظر عرف ورزش دنیا ، کاهش تعداد سهمیه نسبت به المپیک قبلی ، نشانه افت ورزش ملی یک کشور است که امکان دارد دلایل مختلف سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی داشته باشد .  در روزهایی که نام ایران در بیشتر نقاط دنیا با غرور و افتخار برده می شود ، ای کاش مسئولان ورزش کشور هم کمی به خود می آمدند و یک حرکت جدی برای رشد ورزش قهرمانی آغاز می کردند ، آرزویی که بنده حقیر سالهاست در این انجمن آن را می نویسم!
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3595
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4763 بار
سپاس‌های دریافتی: 7055 بار

Re: بسوی المپیک 2024 پاریس

پست توسط bamn »

با سلام .

سهمیه کشتی ایران باز هم کامل نشد!

روز گذشته در آخرین مرحله رقابت های گزینشی کشتی المپیک 2024 پاریس ، در وزن 57 کیلوگرم کشتی آزاد علیرضا سرلک بعد از غلبه بر کشتی گیرانی از ایتالیا و گرجستان ، در یک چهارم نهایی به کشتی گیر قزاق باخت و با توجه به شکست این حریف در نیمه نهایی برابر اسپنسر لی آمریکایی ، سرلک شانس حضور در دیدار رده بندی و کسب سهمیه المپیک را از دست داد . پیش از این کشتی گیران کشورمان در رقابت های گزینشی قبلی 5 سهمیه در کشتی آزاد و 6 سهمیه کامل در کشتی فرنگی گرفته بودند . به این ترتیب همچون دوره قبل کاروان کشتی ایران با 11 کشتی گیر از 12 سهمیه ممکن ، در المپیک حاضر خواهد شد . البته دوره قبل تک سهمیه سوخته را در کشتی فرنگی از دست داده بودیم .

به این ترتیب تعداد سهمیه های کسب شده تاکنون برای حضور در المپیک پاریس همان عدد 32 قبلی است ؛ کشتی (11 سهمیه) ، شمشیربازی (4 سهمیه) ، تیراندازی (4 سهمیه) ، تکواندو (4 سهمیه) ، قایقرانی رویینگ (3 سهمیه) ، قایقرانی کانویینگ (2 سهمیه) ، وزنه برداری (2 سهمیه) ، دوچرخه سواری (1 سهمیه) و ژیمناستیک (1 سهمیه)
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3595
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4763 بار
سپاس‌های دریافتی: 7055 بار

Re: بسوی المپیک 2024 پاریس

پست توسط bamn »

با سلام دوباره و عرض تسلیت شهادت آیت الله رئیسی و هیات همراه گرانقدرشان .

تعداد سهمیه های کاروان ورزشی ایران که به یاد رئیس جمهور شهید ، " خادم الرضا " نام خواهد گرفت ، به 34 عدد رسید . شنبه هفته گذشته در پایان رقابت های انتخابی المپیک تنیس روی میز منطقه آسیای میانه ، در فینال بخش مردان نیما عالمیان برادرش نوشاد عالمیان را شکست داد و به سهمیه رسید . در فینال بخش بانوان هم خانم ندا شهسواری با غلبه بر نماینده قزاقستان برای سومین بار المپیکی شد . حضور نیما عالمیان در رقابت های انتخابی المپیک با انتقاداتی همراه بود چون طبق فرمولی که پیشتر از سوی کادر فنی مشخص شده بود باید آقای امیر حسین هدایی همراه با نوشاد عالمیان راهی مسابقات می شد اما در آخرین لحظه سرمربی بدون اعلام دلیل آن ، نیما عالمیان را جایگزین هدایی کرد . باخت نوشاد به نیما در فینال مسابقات را هم بسیاری مصلحتی دانسته اند ، چون نوشاد عالمیان با رنکینگ 53 جهان ، به احتمال زیاد طی چند روز آینده ، به عنوان یکی از 15 نفر برتر رنکینگ که تاکنون موفق به کسب سهمیه نشده اند ، المپیکی خواهد شد اما نیما عالمیان با رنک 178 چنین شانسی نداشت!

به این ترتیب تاکنون 35 سهمیه پیشبینی شده توسط مسئولان کمیته ملی المپیک تقریباً به طور کامل مسجل شده است . در حال حاضر ورزشکاران ما در سه رشته بوکس ، والیبال و دوومیدانی در تلاش هستند تا از آخرین فرصت ها برای کسب سهمیه المپیک استفاده کنند . آخرین فرصت گزینشی المپیک در رشته بوکس از دیروز در تایلند آغاز شده و نمایندگان ما فعلاً شرایط خوبی دارند هرچند یکی از آنها با قرعه رژیم اشغالگر قدس برخورد کرده است . در والیبال سالنی هم رقابت های لیگ ملت های والیبال 2024 ، آخرین فرصت برای ارتقا رنکینگ جهت کسب سهمیه المپیک ، آغاز شده که تیم ایران در دو مسابقه نخست اصلاً عملکرد خوبی نداشته و بسیاری نگران هستند که با ادامه این وضعیت نتنها تیم ایران به سهمیه المپیک نرسید بلکه از رقابت های لیگ ملت های والیبال هم حذف شود! در رشته دوومیدانی هم طی چند روز گذشته نمایندگان کشورمان در چندین تورنمنت بین المللی شرکت و حتی موفق به کسب مدال شده اند ، اما رکوردهایشان هنوز با رکوردهای ورودی المپیک فاصله دارد و فرصت در حال تمام شدن است . می ماند والیبال ساحلی که آخرین مرحله گزینشی قاره آسیا در این رشته حدود یک ماه دیگر خواهد بود و هرچند والیبال ساحلی ایران جزو قدرت های آسیاست ، کار بسیار سختی در زمین چین برای کسب سهمیه خواهند داشت .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3595
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4763 بار
سپاس‌های دریافتی: 7055 بار

Re: بسوی المپیک 2024 پاریس

پست توسط bamn »

با عرض سلام مجدد .

ای کاش مسئولان ما در همه امور اینقدر دقیق و نکته سنج بودند! یادتان هست که گفتم مسئولان کمیته ملی المپیک گفته اند برای المپیک پاریس 35 سهمیه بیشتر نمی گیریم . حالا عدد تعداد سهمیه ها روی 34 ثابت مانده که با سهمیه احتمالی نوشاد عالمیان می شود 35 تا ، و آخرین فرصت ها برای افزایش این عدد هم در حال به باد رفتن هستند!

تیم ملی والیبال سالنی کشورمان که با 8 باخت پیاپی تا اینجا رکوردی بی سابقه از خودش بجا گذاشته (و با احتساب بازی های سال قبل ، 15 بازی پیاپی است که در لیگ ملت های والیبال پیروز از زمین خارج نشده) و فقط باید امیدوار باشیم با کسب یکی-دو پیروزی در هفته آخر (که مسابقاتی بسیار سخت خواهند بود) از خطر سقوط احتمالی فرار کنند . فدراسیون بعد از هفتمین شکست ، سرمربی برزیلی/فرانسوی تیم را اخراج کرد اما حتی این اقدام هم مانع از شکست تیم ایران در جدال قعرنشینان برابر ترکیه نشد! مدیریت فدراسیون تقصیرها را گردن بازیکنانی می اندازد که به ادعای ایشان دنبال باند و باند بازی در تیم ملی بودند و وقتی بساطشان جمع شد قهر کردند و دیگر حاضر به همراهی تیم ملی نشدند . منتقدان هم برخی بازیکنان را مقصر می دانند ، برخی سو مدیریت فدراسیون فعلی را ، و برخی هم عدم پشتوانه سازی مدیریت قبلی را عامل این وضعیت می دانند . خب در مورد آخر که بهانه کاملاً بی جایی است ، ما در رده های پایه در سطح آسیا و جهان همچنان جزو مدعیان اصلی قهرمانی هستیم و بازیکنان جوان مستعد و جویای نام کم نداریم ، پس مشکل را باید در سو مدیریت فدراسیون فعلی و عدم همراهی و همکاری برخی بازیکنان ، هر دو ، نه فقط یکی از آنها ، جستجو کرد . فدراسیونی که تفکر و برنامه ریزی درستی داشته باشد ، حتی بدون داشتن بازیکنان صاحب نام در حد جهان هم می تواند به موفقیت برسد ، همانطور که ژاپن و بخصوص اسلوونی در همین سال های نزول والیبال ایران ، توانسته اند آن را محقق سازند .

تیم ملی بوکس ایران هم از آخرین رقابت های گزینشی المپیک پاریس دست خالی بازگشت تا برای اولین بار از بعد از المپیک 1988 بارسلون ، هیچ سهمیه ایی در این رشته نداشته باشیم . رشته ایی که یک زمانی می گفتیم با بدشانسی و ناداوری مدال المپیک را از دست داده ایم ، حالا باید در حسرت سهمیه اش باشیم . 99% تقصیر هم همچنان بر گردن مدیریت فراری قبلی فدراسیون است که هنوز آثار سو مدیریتش در حال ضربه زدن به این رشته می باشد . البته بی انصاف نباشیم ، بوکسورهای کشورمان در رقابتی که سطح آن تفاوت چندانی با قهرمانی جهان نداشت با کسب 9 برد و 7 شکست ، عملکرد خیلی بدی نداشتند و دو نفر آنها فقط یک قدم تا کسب سهمیه کم آوردند . اما خب ، وقتی فرصت های بهتر و آسان تر را به راحتی از دست داده باشی ، دیگر نباید انتظار معجزه داشت .

دوومیدانی کاران کشورمان هم که همچنان فعال و در تلاش ، از این مسابقه به آن مسابقه و از این کشور به آن کشور ، مدال ها را درو می کنند ، اما دریغ از رسیدن به رکوردهای ورودی المپیک . با این شرایط تنها امید آنها با این روند فرسایشی شرکت در رقابت های مختلف به تک سهمیه های رنکینگی هر ماده این رشته است ، به این صورت که مهلت رسیدن به رکوردهای ورودی المپیک تا 30 ژوئن (10 تیر ماه) است و بعد از آن در هر ماده انفرادی یک سهمیه به بازیکنی که بالاترین رنکینگ را داشته اما موفق به کسب رکورد ورودی نشده ، داده می شود . اما خب ، کار خیلی خیلی سختی است که از این طریق به سهمیه برسند و نمی توان خیلی برای این رشته امیدوار ماند .

اما خبر آخر اینکه بعد از پایان رقابت های بین المللی کشتی مجارستان ، ترکیب 11 نفره کشورمان در المپیک پاریس مشخص شد و به شرط اینکه اتفاق عجیب و غریبی نیافتد و خدای نکرده نفرات منتخب به دلیل آسیب دیدگی جایگزین نشوند ، این ترکیب به قرار زیر خواهد بود :

آزاد : رحمان عموزاد (65 ک ) - یونس امامی (74 ک) - حسن یزدانی (86 ک) - امیرعلی آذرپیرا (97 ک) - امیرحسین زارع (125 ک)

فرنگی : مهدی محسن نژاد (60 ک) - سعید اسماعیلی (67 ک) - امین کاویان ژاد (77 ک) - علیرضا محمدی (87 ک) - محمد هادی ساروی (97 ک) - امین میرزازاده (130 ک)
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3595
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4763 بار
سپاس‌های دریافتی: 7055 بار

Re: بسوی المپیک 2024 پاریس

پست توسط bamn »

دوباره سلام .

عید قربان مبارک .

نخیر ، یکبار نشد حرف مسئولان ما درست دربیاید! سی و ششمین سهمیه هم کسب شد!!! بعد از قطعی شدن سهمیه نوشاد عالمیان در تنیس روی میز ، امروز در رقابت های انتخابی المپیک رشته تیراندازی با کمان ریکرو (در ترکیه) در رقابت های انفرادی بانوان خانم مبینا فلاح در مرحله یک هشتم نهایی حریفی از قزاقستان را شکست داد و با راهیابی به جمع هشت نفر برتر سهمیه المپیک را بدست آورد . به این ترتیب تعداد بانوان کاروان ورزشی ایران اعزامی به المپیک 2024 پاریس هم به عدد 10 رسید ، که برابر با تعداد بانوان اعزامی به المپیک توکیو و بالاترین تعداد ثبت شده است . یعنی اگر در این آخرین روزهای باقی مانده یک بانوی ورزشکار دیگر کشورمان موفق به کسب سهمیه شود آنوقت کاروان اعزامی به پاریس رکورددار حضور بیشترین ورزشکار خانم المپیکی برای ایران خواهد بود . رقابت های تیراندازی با کمان انتخابی المپیک ترکیه فردا با رقابت های انفرادی آقایان به پایان خواهد رسید و کمانداران کشورمان کار بسیار سختی در پیش خواهند داشت چون در این بخش فقط 5 سهمیه توزیع خواهد شد . در رقابت های تیمی هم که روزهای قبل برگزار شده بود ورزشکاران ما نتوانستند به سهمیه برسند .

در حال حاضر توزیع سهمیه در بیشتر رشته ها به پایان رسیده و فقط تعداد انگشت شماری سهمیه برای تصاحب ورزشکاران ما باقی مانده است . در سنگ نوردی شانس کسب یک یا دو سهمیه داریم . در والیبال ساحلی هرچند کار بسیار سختی خواهد بود ، چشم تیم ایران به رقابت های انتخابی قاره آسیا در چین است که چند روز دیگر برگزار خواهد شد . در دوومیدانی هم هرچند بسیار بعید است شاید یک یا دو سهمیه از طریق رنکینگ بگیریم ، و در شنا هم شاید به رسم ادوار قبلی یک سهمیه افتخاری به ایران اختصاص پیدا کند!
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3595
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4763 بار
سپاس‌های دریافتی: 7055 بار

Re: بسوی المپیک 2024 پاریس

پست توسط bamn »

با سلام مجدد .

سی و هفتمین سهمیه هم کسب شد ، توسط آقای رضا علیپور در ماده سرعت سنگنوردی . البته آقای علیپور با روزهای اوجشان کمی فاصله دارند و انشالله بتوانند در فرصت باقی مانده ، با یک برنامه ریزی درست ، مدعی کسب مدال المپیک باشند . در دوره قبلی المپیک امتیارات سه ماده سنگوردی با هم جمع می شد و به همین دلیل آقای علیپور که به صورت تخصصی سرعت کار هستند نتوانستند به سهمیه رسیده و در المپیک توکیو حضور داشته باشند ، اما این دوره ماده سرعت جدا است و مدال خودش را دارد . در رقابت های انتخابی المپیک سنگنوردی خانم ها محیا دارابیان و الناز رکابی هم حضور داشتند که نتوانستند عملکرد خوبی داشته باشند .

خبر دیگر اینکه سهمیه والیبال ساحلی هم پرید! تیم ملی والیبال ساحلی ایران که با قرار گرفتن در جمع هشت تیم برتر آسیا به مرحله نهایی انتخابی این قاره راه یافته بود ، ابتدا در مرحله یک چهارم نهایی ژاپن را شکست داد ، اما در مرحله نیمه نهایی برابر چین میزبان شکست خورد و شانس صعود به المپیک را از دست داد . چین امروز برای رسیدن به سهمیه باید برابر استرالیا دیدار نهایی را برگزار نماید .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3595
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4763 بار
سپاس‌های دریافتی: 7055 بار

Re: بسوی المپیک 2024 پاریس

پست توسط bamn »

دوباره سلام .

آخرین بلیط ها هم فروخته شد و ظرفیت تکمیل گردید . آقای حسن تفتیان و خانم فرزانه فصیحی بدون رسیدن به رکوردهای ورودی و به لطف شرکت فرسایشی در رقابت های مختلف و جمع آوری امتیازات فنی ، توانستند از طریق رنکینگ سهمیه المپیک را در دو 100 متر مردان و بانوان کسب نمایند . به این ترتیب تعداد سهمیه های کاروان ایران در المپیک پاریس به عدد 39 رسید و با احتساب یک سهمیه کمکی یا تشویقی که مطابق معمول ادوار قبل به رشته شنا اختصاص خواهد یافت ، کاروان ایران با 40 ورزشکار در این رویداد حاضر خواهد بود .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3595
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4763 بار
سپاس‌های دریافتی: 7055 بار

Re: بسوی المپیک 2024 پاریس

پست توسط bamn »

مجدداً سلام .

جدول مقایسه ترکیب عددی کاروان اعزامی ایران به المپیک 2024 پاریس با 4 المپیک قبلی :

(N : عدم برگزاری رشته در آن دوره از المپیک)

:
تصویر

شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3595
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4763 بار
سپاس‌های دریافتی: 7055 بار

Re: بسوی المپیک 2024 پاریس

پست توسط bamn »

با سلام .

جدول مقایسه نتیجه مدالی ایران در تمامی ادوار بازی های المپیک تابستانی :

.
تصویر
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3595
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4763 بار
سپاس‌های دریافتی: 7055 بار

Re: بسوی المپیک 2024 پاریس

پست توسط bamn »

بررسی سابقه عملکرد ورزشکاران ایران در ادوار گذشته المپیک
در رشته هایی که در المپیک 2024 پاریس حضور داریم (بخش اول)
:
 
تصویر

.

تصویر

.

تصویر

.

تصویر

.

تصویر

.

تصویر

.

ادامه دارد ...
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3595
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4763 بار
سپاس‌های دریافتی: 7055 بار

Re: بسوی المپیک 2024 پاریس

پست توسط bamn »

بررسی سابقه عملکرد ورزشکاران ایران در ادوار گذشته المپیک
در رشته هایی که در المپیک 2024 پاریس حضور داریم (بخش دوم)
:
.
تصویر

.

تصویر

.

تصویر

.

تصویر

.

تصویر

.

تصویر


ادامه دارد ...
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”