عایق کاری سردخانه 900 تنی با پشم سنگ

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با عمران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: hani1459, شوراي نظارت

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 84
تاریخ عضویت: جمعه ۷ فروردین ۱۳۹۴, ۶:۵۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 144 بار

عایق کاری سردخانه 900 تنی با پشم سنگ

پست توسط paramisrockwool »

در هلند، شرکت Javeko اقدام به ساخت یک سردخانه برای بخش غذایی کرده است. کاربرد این سردخانه در محدوده ی اتاق های پیش ساخته تا سردخانه های بزرگ صنعتی است. شرکت سازنده برای ایزوله کردن این سردخانه می توانست از مواد مختلفی استفاده کند برای مثال می توانست از عایق های پلی پورتان و یا عایق پلی ایزوسیونورات استفاده کند اما چون درخواست شده بودن که این سردخانه ها در مقابل حریق مقاوم باشند از عایق تخته ای پشم سنگ به منظور ایزوله کردن استفاده شده است.
برای محصولات تازه تولید شده که در فروش مهم هستند یک سردخانه سلولی طراحی شده است تا مواد را در دمای پایین (تا 0 درجه سلسیوس) خنک نگهدارد و دمای فریزر نیز تا 28- درجه سلسیوس می باشد. ظرفیت این سردخانه تا 900 تن مواد غذایی است و هر اتاق ULO پس از ساخته شدن بوسیله ی فشار هوا آزمایش شده است تا نشت هوا وجود نداشته باشد.
ساخت این سردخانه ها طبق استاندارهای موجود انجام شده است و اطمینان لازم برای مصرف کننده ها وجود دارد تا با آسودگی خیال از آن ها استفاده کنند.

تصویر


دوستدار محیط زیست بودن سردخانه

طراحان این پروژه سعی کردن که از موادی در طراحی استفاده کنند که پروژه ی آنها دوستدار محیط زیست باشد. بنابراین طراحان و سازندگان این سردخانه در ایزوله کردن آن از عایق پشم سنگ استفاده کردند. در واقع استفاده از پشم سنگ به دلیل دوستدار محیط زیست بودن در ساخت این سردخانه اجتناب ناپذیر بوده است. عایق پشم سنگ، یک عایق حرارتی پایدار است و طول عمر آن برابر با طول عمر سردخانه می باشد، بنابراین نیاز به تعویض آن وجود ندارد که این خود به محیط زیست کمک فراوانی می کند. از طرف دیگر این عایق، ضد حریق است و در هنگام آتش سوزی هیچ سمی و یا دودی که باعث خفگی شود تولید نمی شود و باعث آلودگی هوا نیز نمی گردد. از دیگر ویژگی های پشم سنگ این است که در ساخت آن از مواد سمی مانند آزبست استفاده نشده است (آزبست یک ماده سمی می باشد که در تولید بعضی از عایق های حرارتی از آن استفاده می شود).
عامل خنک کننده مرکزی که در استفاده شده است پروپان می باشد. پروپان زیست دوست است و دارای بهره وری انرژی می باشد. پروپان اثر گلخانه ای ندارد و مصرف انرژی مناسبی دارد.

منبع: [External Link Removed for Guests]
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹, ۱۲:۱۸ ق.ظ

Re: عایق کاری سردخانه 900 تنی با پشم سنگ

پست توسط kheyriye »

[External Link Removed for Guests] با این نوع عایق ها.
ارسال پست

بازگشت به “عمران”