رسیدن به لبه فضا با گلایدر

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با هواپيماهاي غير نظامي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: CAPTAIN PILOT, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1746
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۸۹, ۹:۱۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3425 بار
سپاس‌های دریافتی: 5852 بار

رسیدن به لبه فضا با گلایدر

پست توسط shafagh »

محققان هم اکنون در آرژانتین در حال انجام تست پرواز بوده و سعی دارند با استفاده از بادهای ناحیه پاتاگونیا رکورد صعود به بالاترین ارتفاع ممکن در پرواز با گلایدر را بشکنند. در این صعود با هواپیمای بدون موتور هدف ان است که به ارتفاع 90000 پایی یا همان 27000 متری برسند. این پروژه فراتر ازیک اقدام نوین هوانوردی در تاریخ است بلکه برنامه ای طراحی شده برای مطالعه لایه های جو زمین می باشد. هدف محققان بکار گرفتن گلایدر در یک سری پروازهایی است تا بتوانند به مطالعه و اندازه گیری میدان های الکتریکی، فشار هوا، میزان اوزون و متان واین قبیل عوامل طبیعی بپردازند.


[External Link Removed for Guests];

برای رسیدن به چنین ارتفاع زیادی گلایدر طوری طراحی شده است تا قادر باشد از پدیده ای جوی بنام "موج ها یا بادهای کوهستانی استراتوسفریک" (stratospheric mountain waves) بهره ببرد. این موج های هوای کوهستانی از بین توده های هوای سرد و گرم نشئت گرفته و پس از گذر از عرض رشته کوه ها بادهای ارتفاع زیاد را پدید می اورند.
این موجهای استراتوسفریک با پیک قدرتمند در ماه های زمستان نیمکره جنوبی ( تابستان نیمکره شمالی) بوجود می ایند و اعضای تیم پروژه Perlan اخیرا به پاتاگونیای ارژانتین در امریکای جنوبی سفر کردند تا منتظر بوجود امدن شرائط ایده ال برای پرواز با گلایدر و رسیدن به لبه فضا باشند. اگر شرائط همگی مساعد بوده و پرواز موفقیت امیز باشد تیم تحقیق به رکورد صعود به بالاترین ارتفاع با هواپیمای ثابت بال دست خواهد یافت.

این موضوع بخشی از ترجمه متن اصلی است

مترجم: shafagh 2
ارسال پست

بازگشت به “هواپيماهاي غير نظامي”